AsyncReklama A1

Diskuzní fórum v Anglii

Do diskuzního fóra může psát pouze přihlášený uživatel. Prosím přihlaš se nebo registruj zde.
Pohyby fórum je dostupné také přes mobilní aplikaci Tapatalk (Download for Android, iPhone, Windows phone or Windows 8)

Diskuzní fórum na stránkách Pohyby UK slouží komunitě Čechů a Slováků v Anglii a samozřejmě také těm z vás, kteří se do Británie teprve chystáte. Diskutovat můžete na různé témata, snažte se prosím při zakládání nových diskuzí vybrat relevantní kategorii, nevkládat reklamu a být tolerantní a slušní vůči ostatním.

× Diskusia na tému práca v Anglicku (Veľkej Británii). Zdieľajte informácie, poznatky a skúsenosti, diskutujte na tému práca v Anglicku.

Vrácení daní

Více
6 měsíců 2 týdnů zpět #1

Zdravím, pracuji 5,5 měsíce v Anglii a chci si zažádat o vrácení daní. Stačí to řešit až v ČR anebo mám nárok i na vrácení přeplatku z daní, které bych měla požadovat ještě tady v Anglii? A které formuláře k tomu budu potřebovat?
Díky za rady a tipy

Please Přihlásit se or Vytvořit účet to join the conversation.

Více
6 měsíců 2 týdnů zpět #2

Čau,

každopádně to můžeš začít řešit nejdříve až po 6. dubnu 2017, kdy končí daňový rok.

Dříve jsem o to vždy žádal (lejstra si snadno vygooglíš), ale třeba za minulý rok mi sami poslali dopis, že mi dluží peníze, a doporučili, ať požádám on-line, což jsem udělal, a hotovo.

jak jsi se ptala na tom vedlejším vláknu, vrácení přeplatku nebo celé daně je to stejné - nedaní se 10900 ročně, takže pokud jsi nevydělala těch 11 tisíc, ale platila daně, vrátí ti všechno. Taky jsi ale platila National Insurance, a to se nevrací.

Takže teď musíš každopádně počkat do dubna, pokud těch tvých 5 měsíců bylo mezi 6. dubnem a teď.

Hope this helps

Více
2 měsíců 2 týdnů zpět #3

Ahoj. Kam se vyplněný podaci formulář s přiloženym P60 formulářem posílá?
Diky

Více
2 měsíců 1 týden zpět #4

Dobry den pokud budete mit zajem danou zalzitost Vam zde doresime. V pripade zajmu kontaktujte kolegyni na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. S pozdravem JK

Více
2 týdnů 16 hodin zpět #5

Dobry den,

chci se podelit o zkusenost s pani biskovou ze StingerPro, ktera je naprosto neprofesionalni ucetni, ktera pouze vyuziva prilezitosti jak z lidi tahat penize a ve vysledku jeste skoncite s pokutou z HMRC.
Naprosta katastrofu ztrata casu a nervu a penez!!!

Více
1 týden 4 dní zpět #6

Tak tady je formulář: public-online.hmrc.g...plications%2FPersonalTax_iForms%2F1.0%2FP85&template=P85.xdp

Žádat se může kdykoli po ukončení práce v Anglii, pokud už nebudete v témže daňovém roce (do dubna myslím) pracovat v UK. Pokud jste si nevydělali více než 11000liber/rok. Žádat se může i z ČR prostřednictvím dopisu, kam prilozite vytisknutý, vyplněný dotazník a 2. a 3. část P45 (musí být originál) a zašlete na adresu, která je v dotazníku. Pokud máte za rok více prací, tak pošlete všechny 2. a 3. části p45tek. Peníze buď přijdou na anglický účet (nemusí být váš-uvedete v dotazníku) nebo šekem do ČR. Pokud pracujete v Anglii celoročně, zřejmě můžete žádat až po ukončení daňového roku-neovereno. Je to hodně snadné, nemá cenu využívat nějaké další služby. Mě vrátili peníze (tax) v plné výši a to za necelý měsíc od odeslání dopisu. Tak hurá do toho :)

Více
1 týden 1 den zpět #7

Dobry den,

Vsiml jsem si, ze se tady reklamuje pan Joseph Kazd - Jeho jmeno je Josef Kazda a jmeno pritelkyne je Jana Biskova. Jsou to podvodnici a zlodeji. Okradli me o vetsi castku penez. Nejsou to zadni ucetni!!! Vubec se s nima nevybavujte jsou to kriminalnici a nahlasil jsem je policii. Jestlize tady ma nekdo podobne zkusenosti prosim napiste mi na tuto emailovou adresu - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Více
1 týden 1 den zpět #8

Dobry den,

Mel jsem naprosto stejnou zkusenost nebo horsi zkusenost. Okradli me o vetsi castku penez. Je to nehorazne jake hovada z Cech tady prijeli. Musel jsem je nahlasit policii. Jestli vite o nekom koho podvedli a okradli prosim napiste mi na tuto emailovou adresu - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .
Dekuji.

Více
6 dní 5 hodin zpět #9

Vazeny pane Dospele, pokutu jste dostal protoze ste zaprve nedokazal za mnoho mesicu dodat sve funkcni loginy do systemu HMRC, kde se dane mely podat. Zadruhe proto, ze jste nas z tohoto duvodu nemoznosti podat dane online pozadal o zaslani dani postou. Jasne vam bylo predem receno, ze zde je termin o tri mesice kratsi a ze to pro vas muze postih od HMRC ptoze uz v tu dobu bylo po radnem terminu.
Neberte si tedy laskave jmeno nasi spolecnosti do ust, kdyz tento postih vznikl diky Vasi necinnosti pri vyrizeni zakladnich nutnych registraci, ktere zde v UK mate mit od pocatku sveho podnikani radne nastaveny.
S pozdravem Stinger Pro Ltd

Více
6 dní 5 hodin zpět #10

Vazeny..?? pozadam Vas timto o zverejneni protokolu o vasi udajnem hlaseni na policii. Kdyby jste byl aspon trochu inteligentni ( at uz jste kdokoliv od konkurence ci pouhe induvidum) vedel by jste, ze obchodnimi spory se policie nezabyva.....

Více
6 dní 4 hodin zpět #11

Prectete si odkaz v diskuzi - Cesti podvodnici v Londyne - Jana Biskova a Josef Kazda.

Opakuji neni to obchodni spor, ale podvod, kde oblbujete lidi, ze jste ucetni, vybirate od nich penize a nasledne zadnou praci neprovedete, protoze nemate zakladni ucetni vedomosti tady v UK. Staci, ze bude policie od Vas zadat vase ucetnicke certifikaty,ktere samozrejme nemate, nebo budou po Vas chtit ukazku odvedene prace, kterou taky nebudete mit..
Ja jsem Vas zadal o zverejneni Vasich klientu, samozrejme to nepujde, protoze zadni nejsou..nebo zverejneni, ze Jana Biskova studovala ucetnictvi v Anglii , patri na accounting bodies, ma zkusenost s danovym priznanim. Je temer jasne, ze to nepujde, protoze Jana Biskova nema opravneni vykonavat ucetnctvi v UK, jelikoz nepatri na zadne accountning bodies a nestudovala tady ucetnictvi.
Vlastne proc tady pisete Vy? Vy ucetni nejste. Kde je nejake vyjadreni te koktave Jany Biskove?
.

AsyncReklama B1

Advertising

AsyncReklama A3A

Advertising

Kulturní tip

Vaisakhi festival – Trafalgar Square, Londýn

Vaisakhi festival – Trafalgar Square, Londýn

Kulturní Tip @ 25-04

Tento rok sa v Londýne oslavy známe ako Vaisakhi festival (známy aj ako Baisakhi) uskutočnia na námestí Trafalgar Square, čiže priamo v srdci centra mesta. ...

Country Living Magazine Spring Fair

Country Living Magazine Spring Fair

Kulturní Tip @ 25-04

Pre obyvateľov Londýna sa nespájajú s príchodom jari iba narcisy a snežienky, ale tiež organizovanie každoročného jarného veľtrhu Country Living Magazine Spring Fair, ktorý sa tento rok presťahuje do priestorov Alexandra Palace. ...

Najväčší retro blší trh na severe Londýna

Najväčší retro blší trh na severe Londýna

Kulturní Tip @ 21-04

The Big Flea predstavuje najväčší retro blší trh na severe Londýna, ktorý sa opäť uskutoční tento rok v apríli na Hackney.

Hody na Trafalgar Square – deň svätého Juraja

Hody na Trafalgar Square – deň svätého Juraja

Kulturní Tip @ 21-04

Oslavy dňa svätého Juraja, ktorý je patrónom Anglicka, organizuje primátor Londýna, pričom majú podobu každoročných hodov na námestí Trafalgar Square. ...

Tip na výlet v Anglii

Jaskyne vo vápencových lomoch Beer - Devon

Jaskyne vo vápencových lomoch Beer - Devon

Tip na výlet @ 24-06

Jaskyne vo vápencových lomoch sú obrovskými komplexom jaskýň v oblasti Devon, ktoré vyhĺbili robotníci, ktorí tu niekoľko storočí ťažili vápenec... ...

Lost Gardens of Heligan - Cornwall

Lost Gardens of Heligan - Cornwall

Tip na výlet @ 05-03

Heligan je botanická záhrada, ktorá sa nachádza v Cornwall a po prvej svetovej vojne začala byť zanedbávaná. No na začiatku deväťdesiatych rokov bola táto záhrada opäť objavená a začala renovácia, ktorá ju v roku 1996 vrátila k svojej predošlej sláve. K dispozícii je 100 akrov, ktoré môžete preskúmať a obdivovať. ...

Jaskyne Wookey Hole - Somerset

Jaskyne Wookey Hole - Somerset

Tip na výlet @ 29-07

Archeológovia našli dôkazy, že človek žil v jaskyniach známych ako Wookey Hole Caves už pred 50,000 rokmi, keď boli tieto jaskyne domovom ľudí rovnako ako aj zvierat. ...

Snibston museum - Leicestershire

Snibston museum - Leicestershire

Tip na výlet @ 20-11

Snibston je interaktívne múzeum, ktoré vyhralo už niekoľko ocenení a špecializuje sa na vedu a technológiu, inžinierstvo, prepravu, módu, históriu a baníctvo. Toto múzeum bolo založené na mieste bývalej bane Sinbston, a zahŕňa 7 interaktívnych galérii, vonkajšie detské ihrisko, vodné atrakcie, oblasť pre deti do 5 rokov, kaviareň, obchod a bývalé divadlo zo štyridsiatych rokov. ...