sobota, 18. júl 2009
  124 Replies
  25.7K Visits
  Subscribe
Ahoj vsem maminkam.Chtela jsem se zeptat,mam 2mesicni mimi a potrebovala bych poradit na jaky davky mam narok v uk?A jestli muzu zazadat o porodne v cechach?Moc dekuji za rady. :)
14 years ago
·
#25035
Mockrat dekuji za odpoved a o tom jak probiha zaregistrovani ceskeho rodneho listu se urcite rada dozvim. dekuji
14 years ago
·
#25189
Ahojky, potřeboval bych poradit. Před měsícem se nám narodil prcek a nevíme, kde si máme zažádat v UK o porodné. Dostali jsme pouze grant 190liber v 25tydnu tehotenstvi. Přítelkyně bere mateřskou 126liber týdně. Child benefit už jsme poslali a čekáme. Nevim jestli máme poslat i formuláře na working tax credit. A jestli nám prosím tě poradíš jestli máme narok ještě na nějaký benefit. Děkuji za každou radu Mira
14 years ago
·
#25190
ahoj MGUREGA tak co sa tyka benefitov, ja by som vyskusala ziadat aj o Working a Child tax credit, nic nemozte stratit, len ziskat, tak to skuste....A sure start maternity grant - teda to porodne sa ziada na JOB CENTER,musis si vypisat formular http://www.dwp.gov.uk/advisers/claimforms/sf100_print.pdf a ist s tym na job center, alebo to tam poslat.... ale neviem ci to dostanete, malo zien to dostane..... ja som to nedostala, ale mala som na slovensku, neviem ako je to v cechach....inac blahozelam k drobcovi, budte zdravucki
14 years ago
·
#25191
Ahojky vse potrbne se dozvis tady v tom bloku,pokud si to prectes od prvni strany.Protoze presne na to jsem se ptala i ja a mas tam odpovdi i adresy na benefity.A tady se nedostava porodne je to jako nejaka pomoc,ale musis splnovat urcite podminky,ja jsem to nedostala,ale muzes si zadatat o cesky porodne na to potrebujes cesky rodny list prcka,ju.Tak hodne stesti!! :-)
14 years ago
·
#25200
Ahoj, o porodne si urcite zazadejte v CR a taky mame narok na rodicovsky prispevek, vyse se pohybuje podle toho na kolik let se ho rozhodnes brat, 2 roky je kolem 11 000 Kc na 3 roky 7 500Kc a na 4 roky neco kolem 4 000 kc. Ty castky nevim presne,jen tu na 3 roky. Prcek musi mit i ceske obcanstvi a zazadat si muzes 2 mesice pred skoncenim materske az 3 mesice po skonceni materske.
14 years ago
·
#25203
[b]MGUREGA napsal:[/b] [quote]Ahojky, potřeboval bych poradit. Před měsícem se nám narodil prcek a nevíme, kde si máme zažádat v UK o porodné. Dostali jsme pouze grant 190liber v 25tydnu tehotenstvi. Přítelkyně bere mateřskou 126liber týdně. Child benefit už jsme poslali a čekáme. Nevim jestli máme poslat i formuláře na working tax credit. A jestli nám prosím tě poradíš jestli máme narok ještě na nějaký benefit. Děkuji za každou radu Mira[/quote] Ahoj,pokud pobíráš nějaký tax credit, tak na něj se nabalují další příspěvky a tím máte větší šanci.Určitě si žádost na Maternity Grant vyžádej na Job Centru a z osobní zkušenosti pošli tak, aby jsi měl doklad o odeslání.Ať ti úředníci netvrdí, že se asi ztratil!!!! Jinak zkuste požádat o Housing a Council tax benefit.W.t.c asi neprojde. Gratuluji k miminku :)
14 years ago
·
#26036
ahojte,najde sa tu niekto kto po materskej nenastupil do prace,ale poberal nejaky prispevok?mam sa vratit o par mesiacov z materskej ale len na polovicny uvazok,tak si zistujem,ci sa to vobec oplati.dostavala by som mozno 100tyzdenne.Mozte mi niekto poradit,co by som si mohla vybavit v pripade,ze by som chcela zostat doma pri malinkej a kolko to moze vyjst penazi?dakujem vopred
14 years ago
·
#26038
Ahoj tina17, ja som v tej situacii, ze som nenastupila do prace, dala som vypoved a tak sa chcem venovat malemu. Je to aj preto, ze sa mi to neoplati financne a tiez chcem s nim travit ten najkrajsi cas. Co sa mna tyka, oplati sa to, teda cakam stale na rozhodnutie o housing a council tax benefite, ale ak ich dostanem, tak nemam o com premyslat. Dostavam inac len child benefit, child tax credit a mozno si poziadam o JSA, cize podporu. Neviem na co mas narok ty, poradila by som ti zistit si, ci by ti dali ten housing a council tax benefit a child credit a kym si este na materskej tak aj working tax credit. Ten by ti davali aj keby si pracovala. Mozno som ti nepovedala nic nove, mozno uz tie prispevky mas, tak hadam aspon trochu pomohlo.
14 years ago
·
#26039
dakujem za odpoved.u nas je ten problem,ze nas byva v dome viac ludi,a to sa zohladnuje pri council tax benefite aj housing benefite,takze mam pocit ze by sme to nedostali a bojim sa o to ziadat az ked dam vypoved a ostaneme bez akehokolvek prijmu.viete niekto ako si to mozem zistit este pred nastupom,resp.vypovedou v praci?a okrem council a housing benefitu mozem poberat nieco za to ze sa staram o babatko?a ako sa to konkretne vola,taky prispevok.poberame child benefit 20 libier tyzdenne a 80 tax credit.
14 years ago
·
#26040
ano to mas pravdu,ze sa pozeraju na to, ci je v dome viac ludi, ale my sme tu napriklad byvali 4 a dostavala som aj housing aj council tax benefit.... o takom prispevku, ze sa staras o dietatko neviem, jedine keby si ju davala do jasiel alebo mala childminderku, ktorej by si platila, tak by si dostavala aj na toto prispevok, ale neviem ci je to zahrnute v inom prispevku alebo je to samostatny prispevok.... a normalne si zavolaj na Borough council a opytaj sa ich, ci by si nieco dostala, keby si prestala pracovat a ostala doma s malou a povedz kolki byvate v dome a tak a oni ti musia povedat co a ako....inac ked mas v poho spolubyvajucich, tak by si mohla na councile povedat, ze vy platite vacsinu najmu a zvysni ludia platia vam len menej.... viem, ze to tak robia....
14 years ago
·
#26048
Ahoj vsem, mozna uz to tu bylo probirane, ale nemohu k tomu nic konkretniho najit. Prosim muzete mi poradit. Na co mam narok v UK jestli na neco vubec mam narok? jsem tehotna a malej se ma narodit v dubnu(april) a mam trvaly pobyt v CR. Rok nepracuju a z cech bych mela dostat porodne a asi rodicovkse se to nazyva? 3800 po dobu tri let. Tak v tomto pripade mam jeste na neco narok v UK? a pokud nepracuji neni potreba se zaregistrovat na job centru nebo tak neco? Moooc dekuji za pomoc a rady. Preju krasny den.
14 years ago
·
#26050
Ahoj M@T, tak co sa tyka toho, ze nepracujes, myslim, ze mas narok na JSA, moja kamaratka bola tehotna a stratila pracu a dostavala to az neviem do kedy. Skus sa na job centre opytat. A mozno by si mohla skusit aj housing a council tax benefit a neviem ako pracuje tvoj partner, ale mozete prenho skusit poziadat working tax credit,pre seba nemozes, kedze nepracujes. Potom ako sa male narodi, mozes poziadat o child tax credit. A ine ma nic nenapada. Ja som si este ziadala o vratenie dani od kedy som zacala pracovat, tak mozes aj to skusit.
There are no replies made for this post yet.
Be one of the first to reply to this post!

Inzerce - Nové inzeráty