piatok, 01. august 2008
  182 Replies
  38.7K Visits
  Subscribe
Ahojte vsichni, ziji od rijna 2007 v Anglii (nejdrive Preston, ted Wigan) a taky jsem od Cervna 2008 tehotna:woohoo:! Citim se tady nekdy docela osamela, protoze jsme s mym britskym partnerem prijeli ponekud nedobrovolne, takze tady nemam zadnou "sit ceskych a slovenskych pratel" :(. Moje nejblizsi kamaradka zije v Oxfordu a druha v Glasgow....docela z ruky, co? Obzvlaste ted bych si strasne prala si jen s nejakyma Cechackama/Slovackama:silly: zajit nekde ven a pokecat o vsem a hlavne mem prvnim tehotenstvi, ktere me samozrejme hodne myslenkove zamestnava:P Budu moc rada, kdyz se nekdo zijici pobliz ozve! Bylo by supr se trochu poznat a treba se nekdy sejit na pokec! Diky moc Gabka
15 years ago
·
#23240
HOlky tak ke srazu.. bylo to uzasne... myslim ten sraz. Mam z toho nadherne pocity. skoda ze uz vas ale neuvidim to me mrzi. Bylo to uzasne. anez.. ten snih :( kde bydlis ?? ja chci taky!!!!! aale snad pak v cesku bude... jinak diky za prani stastne cesty domu. I ja vam holky preji krasne proziti vanocnich svatku a do noveho roku jen to nej!!!! Jinak k dnesnimu memu scanu.. CEKAME HOLCICKU!!!!! a strasne moc se na tu prdelku tesim.. bylo to krasne a zive... Sestricka rikala ze to koule nema tak je to ona... zda se ze to bude Laura. Tesim se a mooooooooooooc!!!! no proste nadherny pocit ;-)
15 years ago
·
#23242
Gabino,diky za prani,tobe take krasne svatky:cheer: Radko tobe gratuluju k poznani co cekas:cheer: Mejte vsichni krasne svatky a splnene prani,tady to clovek potrebuje nekdy....a tesim se na nejake pisma od vas.pa Hanka:woohoo:
15 years ago
·
#23243
A jeste Market,kde se flakas?:laugh: Mas toho hodne vid?no drzim palce,uz pojedes a uzijes si svatky:cheer: papapa Hanka
15 years ago
·
#23244
Ahojte berusky, Omlouvam se ze jsem se neozvala, ale nam proste stavkuje internet. Ted tri dny nebezel a tezko rict proc. :( No, jinak nevim jestli se sem jeste dostanu a v cechach pocitac nemam, proto Vsem preju krasne klidne a pohodove vanoce, bohateho jeziska a veselej novej rok :cheer: V lednu se vracime z cech, tak se zase ozvu. Jo a je skvele, ze jste si tu nedeli poradne uzily. Doufam ze priste mi to vyjde:) Mejte se krasne, papapapapa Marketa
15 years ago
·
#23425
Cau holky, pisu az ted, protoze fakt nic nestiham. :( Jen vam chci vsem poprat krasne vanoce a hodne stesti do noveho roku. Doufam, ze srazik nekdy zopakujem. Treba u svickove. :P Pockame, az se vrati Marketa z ceska aby nam rekla jakou tam tu svickovou maji. Pokud ji teda nestihnu tam zajet vyzkouset a dat vam vedet. :cheer: Rady tobe moc gratuluji k holcicce. ;) Hodne stesti a at se vam v cesku dari. Anez a ty uz snad nezvracis. Nebo jeste jo? A co ty Gabi, uz mas nakoupene vecicky na mimco? A zarizujete pokojik? :) My se tesima na nase prvni vanoce s malou. Jeste se ale vic tesim na ty dalsi, az si je uzije s nama. :silly: Tak se mejte hezky a uzivejte svatky. Papa
15 years ago
·
#23426
A jeste jsem zapomela pozdravit Hanulku!!! Tobe taky krasne vanoce a hodne stesti do noveho roku. :)
15 years ago
·
#23539
Cauuuuuu, tak KONECNE se nam vratil nas laptop, co nas tak zlobil:angry: a dokonce i po spravce funguje:blink: Vim ze je to uz sto let ale ja se tedy take vyjadrim k nasemu srazku, byla to fakt sranda, malej byl tak utahanej ze spal 6 hodin v kuse coz bylo super, doufam ze to nebyl posledni srazek... Jinak vsimla jsem si ze mame novou clenku, tak zdravim, vim ze uz je po svatcich ale jen tesne tak Vsem vesele Vanocky a stastny Novy rok..nas Hayden(pro Radku Honzik):laugh: dostal snad cele hrackarstvi s mothercarem dohromady, takze u nas ted docela skladiste... Take SAMOSKA prevelika gratulace Radce k holcicce a Laura je nadherne jmeno:) No nic ja koncim a piste piste...co noveho, jsem na materske baba zvedava Jinak doufam ze Anez uz je v pohode, snad jsi nejaky outfit na xmas party nasla, minuly rok jsem mela stejny problem, narvala jsem se do satu a cely vecer jsem sedela jako pravitko..a to jsem jeste ani nemohla pit;)
15 years ago
·
#23553
Ahojte holky, zdravim vas vsechny, vidim, ze se tu asi uz znate. Mohla bych vas poprosit o info, jestli mate vsechny vyrizenou materskou i v CR. Vim, ze na porodne mam narok a materskou jsem tu brala tech 8 mesicu ted a ted doufam,ze se mi podari vyridit v CR. Meli jste s tim nekdo nejake problemy, at vim? Jo a jeste jsem se chtela zeptat, vy jste vsechny z te oblasti Lancashire? Diky. Eva
15 years ago
·
#23558
Cau Evi, vitam Te, ja jsem Kristina, k tvemu dotazu, kdyz jsem byla tehotna a jeste jsem pracovala zjistovala jsem si na co mam narok v CR a na co tady, jelikoz se mi vidina materske jen 39 tydnu moc nepozdavala. Tak mi mamka volala na socialku a tam ji rekli ze si musim vybrat z ktereho systemu chci davku cerpat, jestli z ceskeho nebo z anglickeho, ze oba mixovat nejde. Rozhodla jsem se pro anglickou jelikoz to jsou lepsi penize, ted mi to bude koncit 7. unora takze zjistuji co muzu mit dal. Kdyztak si to jeste over ale me tenkrat rekli tohle, tak nevim. Jinak nevim jestli znas spolecnost CAB- citizens advice bureau, kdyz si tam zavolas tak by ti meli poradit na co mas dal narok, poslou ti i vsechny forms atp. Zatim:P
15 years ago
·
#23560
Ahoj, diky za odpoved na muj dotaz. O CAB vim,ale naroky tady v UK znam, delam ucetni i kdyz momentalne na materske. Me prave moje anglicka materska zkoncila zacatkem prosince, ale podle toho co jsem slysela, tak bych mela mit narok cerpat dal v CR, protoze argument je takovy,ze jako Ceska obcanka bych mela materskou 3 nebo 4 roky a tim padem bych byla osizena, zejmena kdyz se ted muze u ceske materske neomezene pracovat. No ale mam trochu obavy,ze tam u nas na socialce narazim na nejakou kravu a ona bude delat ofuky a problemy. Nic mene diky za odpoved i tak, letim do CR v unoru, tak uvidim jak pochodim. Muzu ti pak dat vedet. Ted v lednu jede mimo jine i kamaradka tady z UK, ktera si bude vyrizovat materskou v CR taky,takze uvidime jak ona pochodi jeste prede mnou. Me prave zajimalo jestli ma nekdo z vas uz toto vyrizene a co na to v CR potrebovali atd. Tak nejak abych se na to mohla pripravit. Odkud jsi z UK? Eva
15 years ago
·
#23568
Cau, ja jedu do Cech take v unoru, tak se tedy take poptam ale tenkrat mi to zjistovala mamka, ktera je mimochodem take ucetni a ma na socialce kamosku, tak to tedy hned pisu mamce at ji zavola znovu, jestli ty mas jine info, to by bylo super, s mimousem byt doma minimalne 2 roky. Kazdopadne ja si zavolam v pondeli do CABU, at to muzu aspon posoudit, muzu se zeptat co tedy ted pobiras, jestli teda neco?:blink: Ja jsem ze Stalybridge, je to asi 30 min od Manchester center autem a hodku busem. Odkus jses ty? Kdyby jsi chtela tak kazdy tyden se schazim ja a Lucka v Arndale ve Starbucksu, obe mame 5 mesicni mimina, jdeme ted v pondeli, tak jestli chces tak prijd, budem rady. Jinak jsme tady s holkama kazda odjinud tak to neni lehke schazet se tak casto. Zatim packo
15 years ago
·
#23569
Ahoj holky muzu se pridat? Mam 19-ti mesicniho klucinu a ziju primo v Manchesteru.:woohoo: Rekla mi o Vas Marketa (marketak:P ). Timto ji zdravim AHOOOJ :laugh: :laugh: Trosku ale opravdu trosku jsem Vas docitala a bavite se tady o materske v CR, respektive o rodicovskem prispevku. Ja ho mam vyrizeny, je k tomu potreba akorat rodny list ditete (cesky) a trvaly pobyt matky v CR...jinak jsem si vyridila i porodne a to je to same....na socialce je nejlepsi rict, ze jste nic nebrali jinak totiz musite dolozit kolik byla materska atd...pani co tam byla byla supracka a tak mi poradila, ze jsem nic nebrala ;) , vyridit to jde pouze na 4 roky, kdy nejaky cas berete 7.600,- a pak pulku :angry: Ale aspon neco B) Kdybyste chtela nektera nejake dalsi info, tak klidne piste i na majlika Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. tak pa pa Andrea
There are no replies made for this post yet.
Be one of the first to reply to this post!

Inzerce - Nové inzeráty