streda, 12. október 2011
  26.1K Visits
  Subscribe
Cau lidi, nekolikrat v posledni dobe se tu diskuze dotkla tohoto tematu, takze bych rada vedela vase duvody proc tu zustavat v UK (beru to v delsim horizontu, takze vicemene jen lidi kteri jsou tu jiz tak 3 roky a vice). Chtela bych jen pozitivni veci, negativnich proc odtud utect najdu sama dost :-) Nejake predhodim: 1. celkem snadna moznost profesionalniho uplatneni (clovek se dokaze dobre dostat na spicku pracovniho zebricku) 2. dobra pripravenost zeme na cizince (kdyz beru porovnani nas cizincu zijicich v jakekoliv jine zemi, tak tady byt cizinec je celkem bezne a nikdo se nad tim moc nepozastavi) 3. kdyz ma clovek hodne penez tak se muze i dostat k celkem dobremu soukromemu vzdelani (mysleno pro deti), ale tech penez na dosazeni toho dobreho vzdelani potrebuje skutecne celkem dost. nejake ne moc dulezite duvody: -snadno se z anglie cestuje kamkoliv do sveta -maji more -pocasi je tu celkem vyrovnane, neni ani moc vedro, ani moc zima (pesimista muze ovsem rict ze tu tim padem vlastne nikdy neni poradne hezky :-)
12 years ago
·
#37521
Uz jsem myslel, ze se to tu uklidnilo, ale ne, zas nekdo musi prijit a zacit rypat, urazet a machrovat.
12 years ago
·
#37520
to Croydon: Ja jsem sem prjel studovat, ne hlidat decka. Nechapes, ze jsem se znazil porovnat ten obrovsky rozdil, kdyz jsem nekdo prijede a ma vsechno zabezpecene a na druhou stranu, kdyz tu nekdo zacina od nuly ? Ty asi nebudes moc chytra, kdyz tohle nechapes. Samozrejme, ze jsem neprijel s prazdnou, ale na druhou stranu jsem taky nemel 10000 liber reservu. Nemusis se vychloubat, ze jsi superviser v nejaky firme, vsichni moc dobre vime, jak to chodi, ze ? Strapnujes se tu akorat ty, protoze vsichni moc dobre ji, jak se tu v Anglii au=pairky chovaji a jaky dobroty si pak vozi do CR. :lol: A hlavne neurazej a pokud urazis, tak se nediv, ze si to ostatni nenechaji libit. ;)
12 years ago
·
#37519
Co mas z toho. Ja obdrzela taky jednu nehezkou zpravu :woohoo: Odesilatel vi. Nejlepsi je ignorace.
12 years ago
·
#37513
Konečně jsme ve správné koleji opět. A zpět u tématu. Musí to brát tak, že každý na sobě nějakým způsobem pracuje, takže třeba když jsem na VŠ kolejích vydržel žít první tři roky jenom, než jsem si zajistil vlastní bydlení a pořídil auto, abych mohl za kámošema v klidu na ty koleje dojíždět (a hlavně nemusel vždycky čekat na vlak, který v ČR jezdí kolikrát jak na dobré slovo), tak potom těžko mi budeš podsouvat, že pronájem slušného bydlení je škoda peněz. Prostě jsem x příspěvků zpátky projevil názor o share housech, který mi utkvěl v ten moment v paměti. Snažím se držet svůj studentský standard, který se sem tam podaří lehce zlepšit třeba... A stím vlastním bojem jsi na správné cestě, někomu pomáhat a vodit někoho za ruku, to už se nenosí...všechno dobré může být použito proti tobě v pozdějším stádiu...takže lenochy, chcípáky a příživníky prosící o pomoc je potřeba nechat vychcípat na ulicích...solidarita je pouze prázdný pojem, kteří používají populisti, realita života je jinde...V iva la Revolucion ;)
12 years ago
·
#37511
hahahahahahahahahahahahaha :):):) fakt dobry lidi!!!!
12 years ago
·
#37509
Ty me urazis a ja jsem prestrelil ? Nebudu se rozepisovat dal o sobe, protoze me vazne ty urazky nebavi. Jen jsi me bohuzel ujistil v tom, ze cesi jsou vsude stejni. Misto toho, aby si v zahranici pomahali, tak jen machruji a urazeji, tak jako v CR. Je mi z toho spatne.
12 years ago
·
#37258
Tak ja teda nevim, me neprijde ze jezdit domu vickrat nez jednou za rok je luxus, myslim ze vetsina lidi jezdi domu rozhodne casteji. Penize nejsou v tomhle pripade problem, ty letenky zase nestoji tolik a na to se da usetrit klidne i z minimalky. Ja jsem prvni roky jezdil domu nejmene 4x do roka, ale kdyz pak chtel clovek vyuzit dovolenou i jeste na neco jineho tak zjistoval ze te dovolene je najednou celkem malo, takze v prumeru jezdim domu tak 3x do roka, s tim ze ruzni lide z rodiny za mnou v prubehu roku jeste prijedou sem do UK.
12 years ago
·
#37000
klobouk dolu, kez bych potkavala v zivote vice lidi jako jsi TY ... svet by byl mnohem krasnejsi :o)
12 years ago
·
#36998
Pravda. ne každý je připraven na to, že ty jeho akademické kvalifikace tady nějaký Tomík shodí ze stolu a dotyčného pošle prosit o manuální práci atd. Ale na stěhováky musí mít člověk taky štěstí, čímž tě zdravím, Jerry B)
12 years ago
·
#36496
Vidim, ze je tady preEGOvano :) kazdy si 'masti' ego svym zpusobem a ja si myslim, ze vam vsem unika jedna dulezita vec: Je jedno v jake zemi zrovna zijete a zda v ni chcete zustat nebo ne, dulezite je, aby jste se v danem okamziku citili stastni, spokojeni sami se sebou.. takze poznatek ode me: Zeptejte se kazdy sam sebe.. v hloubce sve duse, zda jste v UK spokojeni a pokud ano, nemusite vubec debatovat o nicem.. pokud vsak ne, tak to zmente a jak rika bambulka, nenadavejte na system, NHS ani nic jineho... vsechny odpovedi jsou ve vas a kdo hleda, ten je najde.. tlucte a bude vam otevreno.. :side:
12 years ago
·
#36490
Anglicko nie je 100% krajina a ak niekto taku pozna dajte vediet. Da sa tu vsak zit bez toho, aby som musela podplacat,bat sa policajtov, prosikat na uradoch a prezivat mesiac na almuzne. V praci som to dotiahla tam kde som, bez toho, aby otecko sedel vo vyberovej komissi, bez podplacania a znamosti. Ono sa hned clovek citi ovela lepsie, ked to dosiahne vlastnou drinou. Je pravdou, ze zit v zahranici nie je stvorene pre kazdeho. Alebo sa clovek nauci jazyk,system, mentalitu hostovskej krajiny a zacne to vsetko respektovat, alebo si kupi jednosmerny listok ----- naspat domov. Ludia, co nie su spokojni s ekonomikou UK, skolstvom, zdravotnictvom, pracou, ovzdusim a poulicnym osvetlenim maju iba jednu moznost........ let trva len 2 hodiny. Neviem o tom, ze by tu Anglicania niekoho drzali nasilu. Aspon sa skolstvu a zdravotnictvu ulavi.... To neustale nadavanie na anglicanov, anglicko a ich system sa mi zda velmi neferove. Hlavne od ludi,ktori rokmi tento ich system vyciciavaju a vyuzivaju bez toho, aby cosi vratili naspat. A potom sa cudujeme, ze sa anglicania nechcu s nami ani bavit. A co maju pocuvat, to ako ich kritizujeme a ohovarame? Neviem, ci by bol niekto nadseny, ak by vietnamec na slovensku otvoril usta len nato, aby nam povedal aki sme zlodeji, ozrani a ake otrasne je zit na slovensku. Viem, si zivo predstavit tu duchaplnu slovensku odpoved. Nastastie Anglicania su politicky correctni a na taketo ohovaranie sa len usmeju (falosne, ale lepsie ako dostat po hube). Takze kazdy ma na vyber-drinu a zaruceny postup hore, alebo nadavanie na anglicanov/anglicko ako kompenzaciu za vlastnu neschopnost bambulka1
12 years ago
·
#36488
Drahy Volvenstein, A to vsetku svoju vedomost o zdravotnictve stavias na tom, ze si bol pacientom v CR? Mozno, keby si bol pacientom v SK, pracoval v zdravotnictve SK, pracoval na ministerstve zdravotnictva SK, bol pacientom v UK (7 operacii bez uplatkov!!!), bol rodicom predcasne narodeneho babetka v UK, momentalne pracoval v NHS a riadil ho tak by sme vedomostne boli "on the same playing field". Ak nie tak je to o nicom. Bambulka1
There are no replies made for this post yet.
Be one of the first to reply to this post!
Sorry, the discussion is currently locked. You will not be able to post a reply or a comment at the moment.

Inzerce - Nové inzeráty