středa 5. leden 2011
  23 Replies
  1.6K Visits
  Subscribe
...zdravim tu hrstku prispevatelu do for na pohybech a chci se zeptat, jakym zpusobem se chystate na zmeny na trhu prace a rust spotrebitelskych cen... uvitam kazdy prispevek :whistle:
asi 13 roky tomu
·
#29756
Taková menší paralela Euro tunelu :whistle: Ale když se vrátím k původnímu nadpisu fóra, tak by mě skutečně zajímalo, co kdo očekává od tohoto roku a jak se na to připravuje.
asi 13 roky tomu
·
#29759
Gerard Celente, prognostik. http://www.finmag.cz/cs/finmag/ekonomika/gerald-celente-zadne-dane-zadny-sex-jen-valka/
asi 13 roky tomu
·
#29760
No tak kdyz "otravujes" se seriozni odpovedi take tedy jo :-) Uz ted jsem malo jezdil hromadnou dopravou a ted to omezim jeste vice, budu uz vsude jezdit na motorce, sice benzin sel taky nahoru, ale metro slo nahoru mnohem vice, takze ta vyhodnost je jeste vetsi nez byla predtim. Zmeny v ruznych davkach vitam, protoze jsem stejne nic nedostaval a myslim ze kdyz trochu vyzirkum slapnou na krk tak to bude jedine dobre. Samozrejme to muze nekdy odnest i clovek ktery by ty davky zasluhoval (leta platil do systemu, snazi se najit praci, ale nema zrovna stesti), ale myslim ze vetsina pripadu jsou spise ti vyzirkove. Ze na trhu prace bude stale mensi uplatneni je boduzel smutna pravda, z prace me snad nevyhodi a kdyz by prece jenom, tak se zabalime a pojedeme domu. A pak taky hodlam nekdy v budoucnosti podporit pracovni trh v anglii tim ze az budeme mit bejby, tak si poridim aupairku z anglie (v te dobe uz bude UK v krachu, zacne tu platit saria, golfskyy proud bude slabej, takze tu bude mraz a snih, takze kazda mlada anglicka holka bude velmi rada ze se muze premistit do vyspele ceske republiky. Na rust spotrebitelskych cen nejak nevim jak reagovat, protoze jist musime a zase tu nejlevnejsi value radu slevnenou tesne pred zavirackou kupovat nebudu (to jsem parkrat udelal kdyz jsem prisel do UK, zil v sharehousu a jeste nemel praci). Zahradu taky nemam tak velkou abych tam zacal pestovat zeleninu. Ale asi s tim narustem cen bude clovek lepe hledat treba nejlevnejsiho poskytovatele energii (moneysupermarket, u-switch,..., vice si vsimat kde stoji kolik benzin (http://www.petrolprices.com lokalni rozdil muze delat i 10p na litr a i budeme asi vice sledovat vselijake ty slevove kupony kterejma nas porad zasobuje Tesco a Sainsbury, my je vzdy pripneme magnetem na lednicku, abychom nasledne zjistili ze jejich doba platnosti uz vyprsela.
asi 13 roky tomu
·
#29764
Zajímavé, taky přispěju se svou troškou do diskuse. Rozhodl jsem se, že letos nebudu nakupovat nic dražšího do domácnosti ani žádný novější "vehikl", budu se snažit dostat ven z města a zjistím, kde ty chybějící "funty" vydělat, když i je zdejší začnou vytahovat z kapes rychlejc. A musím předělat svoje portfolio zadavatelů trochu, se zaměřením na země mimo UK. Budu soucítit s lidma, kteří by pracovali, ale budou propuštěni (úředníci a policie atd.) a budu více nenávidět "sponges", které vysávají zdejší rozpočet a plodí zase jenom sobě rovné (v tomto je hodně cynismu, já vím). Budu více cestovat po této zemi, protože se konečně blíží datum, kdy ostrov opustím.
asi 13 roky tomu
·
#29781
Zdravím Vás. Tie ceny ma ani trochu neštvú.skrátka to ignorujem. Ja, ak potrebujem viac libier, tak máknem v práci a je to v cajchu. Aj teraz som vzal dve extra smeny, teda dlhšie smeny ako obvykle, takže tie mi prinesú viac, ako nárast cien. Ja som sa takto choval uz aj doma na SVK a fungovalo to. Angláni v práci boli happy, ked som im oznámil, že nemám žiadne dalšie záväzky a nadčasy vezmem. Som jediný cudzinec a tak trochu sa tomu čudujú. že či to prežijem :-)))) Inak vaše príspevky nepostrádajú humor a ten má ja rád. Zmenil som teraz job a myslím, že ako imigrant som na katastrofické scenáre a predpovede ale i na zdražovanie lepšie vybavený ako domáci.Zijem tu cca 4 rok a urobil som si o tom svoj obraz.Som sám, vždy sa pretlčiem a nejako to necítim ako hrozbu. Anyway želám všetkým ľuďom na fóre i tým ostaným samozrejme všetko najlepšie v U.K.Tí z nás, ktorí nemajú obe ruky ľavé tento rok zmáknu v pohode. Sám sa zaraďujem medzi nich. Tak nech sa vám všetkým darí !!!!!
asi 13 roky tomu
·
#29783
Jaky dopad bude mit toto zdrazovani na verejnou dopravu po Londyne? Mate nekdo prehled o % narustu jizdneho?
asi 13 roky tomu
·
#29784
Ahoj, MHD v Londýně podražilo o 6,8%.
asi 13 roky tomu
·
#29789
co se tyce zvysovnai cen, to nejhorsi mam zasebou- uz jsem vymenil vsechny cenovky v obchode. Rust benzinu me nemile prkvapil, ale do prace musim jezdit autem, tak se neda nic delat, akorazt ze jsem si pred vanoci poridil trochu hladovejsiho ore nez jsem mel. jakozto 5ti clena rodina nejake soc. davky dostavame, tak uvidim co bude. Neco malo snad zbyde a zbytek dopracuju. Zvysujici se nezamestnanost me jeste vice motivuje ke zlepseni anglictiny a udrzeni si soucasne prace. Jinak nadchazejici rok se nese ve znameni velkych uspor, nebot potrebujem nemalou castku na poradne lekarske vysetreni v CR.
asi 13 roky tomu
·
#29790
Tak abych odpovedel na tvou puvodni otazku.... Na rust cen a klesani zivotni urovne jsem se pripravil tak, ze jsem se k vanocum obdaroval lahvi rumu, revolverem a nabojem... zatim je to vsechno v supliku, ale az zase zvysi dane asi to jeden vecer vytahnu... bude o urcite levnejsi nez pustit plyn a cekat az nekdo zazvoni... :)
asi 13 roky tomu
·
#29792
Taky si s tím autem připadám trochu častější zákazník na pumpě, ale u nafťáků se jednak zvedla cena paliva taky a DPH na náhradní díly :whistle: , takže... si nechávám tu svou Škodověnku baculatou :-)
  • Stránka :
  • 1
  • 2
K tomuto dotazu nejsou zatím žádné odpovědi.

Inzerce - Nové inzeráty