středa 12. říjen 2011
  25.9K Visits
  Subscribe
Cau lidi, nekolikrat v posledni dobe se tu diskuze dotkla tohoto tematu, takze bych rada vedela vase duvody proc tu zustavat v UK (beru to v delsim horizontu, takze vicemene jen lidi kteri jsou tu jiz tak 3 roky a vice). Chtela bych jen pozitivni veci, negativnich proc odtud utect najdu sama dost :-) Nejake predhodim: 1. celkem snadna moznost profesionalniho uplatneni (clovek se dokaze dobre dostat na spicku pracovniho zebricku) 2. dobra pripravenost zeme na cizince (kdyz beru porovnani nas cizincu zijicich v jakekoliv jine zemi, tak tady byt cizinec je celkem bezne a nikdo se nad tim moc nepozastavi) 3. kdyz ma clovek hodne penez tak se muze i dostat k celkem dobremu soukromemu vzdelani (mysleno pro deti), ale tech penez na dosazeni toho dobreho vzdelani potrebuje skutecne celkem dost. nejake ne moc dulezite duvody: -snadno se z anglie cestuje kamkoliv do sveta -maji more -pocasi je tu celkem vyrovnane, neni ani moc vedro, ani moc zima (pesimista muze ovsem rict ze tu tim padem vlastne nikdy neni poradne hezky :-)
asi 12 roky tomu
·
#37338
No ne kazdy prijel do Anglie jako milionar. Samozrejme, ze je lepsi platit hypoteku nez najem, ale kolik lidi si tu muze dovolit koupit barak ?
asi 12 roky tomu
·
#37339
Doma sice lidi bydli ve trech, ctyrech, ale zato maji uplne smesny platy, pokud ovsem nepodnikaji. Takze vlasne ''pod urovni'' tam bydli oni.
asi 12 roky tomu
·
#37340
Jerry v Liverpoolu...a práci mám 2 minuty chůze od baraku...:)
asi 12 roky tomu
·
#37341
hele sorry,mozna tu nejsem az zas tak dlouho, ale £340 za 3+1?? to musi bejt strasnej chliv, ne? pokud teda nejste v nejaky vesnici na konci walles :laugh: bezna cena za room v house-share je dneska (za normalni room, ne nejakou nudli!) £70-80pw. to je dejme tomu prumer £300. za share!!! a ty mi chces tvrdit, ze mate za relativne stejnou cenu 3+1? tak to nam tedy rekni, kde to je a hned sem napis jmeno agency, od ktery to mate. protoze do toho bych sel okamzite taky (pokud tobude mit normalni parametry). holly crow it's a massacre... :woohoo: a nebo nas mas za totalni idioty.
asi 12 roky tomu
·
#37342
takze odpoved kde uz zname. ted jen ty podrobnosti
asi 12 roky tomu
·
#37343
jeste pro uplnost - byt se muzou lisit detaily, samozrejme... kamoska ma pronajatej byt. 2+1, v tady v b'mouth (tedy drazsi lokalita, jiste...), neni to v centru, ani na periferii, plati £560+bills. zacni delat v realitach. najmi si byt, a strilej to s 20% urokem nam, chudakum. do roka se valis na bahamach, kouris doutniky a jiny cigarilla :laugh: to je fakt drsny, tyhle chutovky :woohoo:
asi 12 roky tomu
·
#37344
Hele rikam ti naprostou pravdu 34O liber mesicne za 3 plus jedna....chlív to není a dědina taky ne čti to pořádně píšu ti že je to 1O minut od centra. V baráku je celkem 7 normálních bytů takže 7mero sousedů. Agentura to není je to chlapíka co vlastní další 2 podobné baráky....typek naprosto v pohodě minulý měsíc sme měli problém s kotlem tak sem mu volala co a jak chlap prijel očíhl druhý den naběhli týpci vyměnili kompletne celý nový kotel a po nás nechtel ani korunu...proste se stará...Jediné co by chtelo je poopravit okna.... Takze tak a z nikoho idioty nedelam rikam tak jak to tu mam a jak bydlim...
asi 12 roky tomu
·
#37345
jasne,ze se budou lisit najmy v Londyne a jinych mestech......Londyn patri k nejdrazsim mestum na svete, co se tyka najmu a nemovitosti.... Nemyslim si,ze jsou sharehousy poduroven, opravdu zalezi jen a jen na lidech. Mam spoustu single kamaradu a ti by sami nebydleli ani za, chteji prijit domu a nekoho mit okolo sebe. Naopak, pokud jste s partnerem, vestina lidicek chce bydlet sama, po urcite dobe. Muj kolega z prace si ted koupil byt a stezoval si,ze mu chybi sharehouse, kde mel sve nej kamose a mohli posedet, pokecat...Kazdemu,co mu vyhovuje... Zrovna jsem se,vrtaila z dovolene v CR a co jsme tam pochytila od znamych, stale vice lidi zacina pronajimat, jelikoz situace se opravdu meni, neni to,jak za komunistu,kdy kazdy mel svuj byt, nekteri proste nemaji na svuj byt ci dum a tak bydli s rodici ci zacinaji pronajimat...a nebo maji to stesti,ze ziskali neco po babickach ci dedeccich. Situace je porad jina na vesnicich nez treba v Praze,ale pronajima se cim dal vic i u nas....
asi 12 roky tomu
·
#37346
Tak to mas zlaty za ty penize. Me osobne na druhou stranu nevadi bydlet ve vice lidech (pokud to nejsou cesi, slovaci, polaci, nebo turci). Na barak k nam chodi 1 x tydne cleanerka, sice nemame obyvak, ale mame obrovskou kuchyn s jidelnou, ktera slouzi jako obyvak. Vetsinu casu je dum prazdny a mame peknou zahradu o kterou se stara jednou mesicne zahradnik. Generalizovat share house jako docasny reseni me pripada divny. Jo v cechach maji nekteri velky byty 3 + 1, ale na druhou stranu plati 10 - 15 000 korun hypoteku na 30 let !!! A kdyz prijdou o praci, tak skonci pod mostem. What a great standard loooooooooool
asi 12 roky tomu
·
#37347
:) kazdemu vyhovuje neco jineho...jedine co zavidim ja tobe je ta zahrada...:) ale tak obri park máme za rohem tak na frisbee a jiné chodíme tam...nekdy neni zle bydlet ve vice lidech ale nekdy to pohodlí soukromí je k nezaplacení...ale přesně jak říkáš záleží na tom jací spolubydlící jsou.
asi 12 roky tomu
·
#37348
Tak ruzenka na to kapla. Kdyz jsem byl sam tak jsem s dalsima 3 kamaradama mel pronajatej dum, byli jsme tam skoro jak rodina a celkem to dobre fungovalo. Ale porad me vadilo ze si to tam proste nemuzeme udelat k obrazu svemu, s landlordem byli spise problemy ze neco opravil az teprve kdyz jsme mu neposlali najemne a tak podobne. Takze kdyz jsme se s moji parnerkou rozhodli ze chceme zkusit bydleni spolu tak jsme sli do bytu a naprosto toho nelituju. Rikal jsem ze i kdybych se s ni rozesel tak bych uz do sharehopusu nikdy nesel a to pritom z neho nemam zas tak uplne spatne zkusenosti. Urcite je to taky i vekem, kdyz bych sem prijel ve dvaceti tak bych se na to dival jinak, ale v 35 uz chce mit clovek svuj klid a soukromi. (neberte to lidi osobne, urcite muzete mit dobry share, ale ja to spise rikam jak je takovej ten obvyklej share kde je to spise o tom si uhnat nejakou nemoc :-)
asi 12 roky tomu
·
#37349
ja teda nevim, ale proc si tady lidi myslej, ze v cechach se nebydli na sharehousech? Mi kamaradi povetsinou v Praze sharujou. Sharovala bych tez, neb to clovek neutahne sam. Mozna bych mela ze znamosti za 7000 garsonku, ale to by bylo z ruky do huby... jediny, kdo nesheruje (kdyz pominu jiz manzele nebo lidi zijici na hromadce - tudiz stejne nejsou sami) je moje kamaradka v byte po babicce. chapu, na vesnici je to jiny (nakonec znami si nedokazali predstavit, ze by clovek nezil ve vlastnim....) tedy jedna se o 2-5 lidi dohromady (jedna kamaradka bydlela se dvema parama). zas v cechach jsou mensi nemovitosti - tu mi kamaradka bydli u rodiny, rodina ma 5 clenu, 4 dalsim pronajimaj. bydli tam, protoze sama bydlet nechce, pokoj ma krasnej.
K tomuto dotazu nejsou zatím žádné odpovědi.
Sorry, the discussion is currently locked. You will not be able to post a reply or a comment at the moment.

Inzerce - Nové inzeráty