Tuesday, 19 August 2014
  5 Replies
  7.1K Visits
  Subscribe
Ahoj, Prosím o radu nějaké znalé osoby. Vysvětlení situace: Do června 2014 jsem pracovala jako normální zaměstnanec za minimální mzdu. Poté jsem přešla na self employed. No momentálně mám v plánu se vracet v prosinci natrvalo do čr. Moje otázka zní jak potom podat daňové přiznání a jestli to jde vyřešit posléze z čr. Nedokážu říct kolik si od června do prosince vydělám, ale předpokládám, že to bude víc jak nezdanitelné minimum. No pokud ne byl by tam nějaký rozdíl? Díky za jakoukoliv odpověď B.
9 years ago
·
#15508
Ahojte danove prisnanie (tax return) sa podava online alebo papierovo, najlepsie jasne online, mas hned doklad o podani a akceptovani atd... Danove mozes podat najskor 6 aprila 2015 za danovy rok 2014-2015. Na tax return das potom obe cinnosti - zamestnanie aj zovnost. Prijem, naklady atd... Lola
9 years ago
·
#15638
Ahoj mohl bych se prosím zeptat, jake všechny dokumenty potřebuji když se vracím po roce jako self employed do ČR a potřebuji se přihlasit zpět na pojištovnu a pracovní úřad. Děkuji
9 years ago
·
#15640
Zdravím, Daňové priznanie (self-assessment) sa robí po 6. Apríli a je naň 9 mesiacov pokiaľ sa podáva online. Je dobré sa obrátiť na niekoho kto má s tým profesionálne skúsenosti, aj keď sa to nezdá byť náročne vyplniť formulár samouk nemá šancu vedieť všetky daňové pravidlá používane v UK pokiaľ ich systematicky neštudoval. V každom prípade to netreba zanedbať, lebo pokuta môže prísť k vám aj na SR či do ČR. Mám aj takých klientov. Pokiaľ má niekto záujem môže ma kontaktovať na www.strixsapiens.sk Ján Oršula, Slovenský účtovník kvalifikovaný v Anglicku.
9 years ago
·
#15667
Dobry den. Cetl jsem tu par veci a mam jednu otazku. Pracuju tu ve sklade od minuleho roku od kvetna do ted a chxi se na leto vracet do cr. Vim ze vydelam vice jako je danove minimum. Jde mi o to,jestli moji zadat o vraceni dani, kdyz do leta chci jeste pracovat. Preci jen by to byly slusne penizk na zacatek v cr. Ale bojim se toho, ze kdyz to udelam tady, ze budu jeste doplacet... jde to udelat i v cechach? A budou mi vubec neco vracet? Predem dekuji za kazdou odpoved.
9 years ago
·
#15668
Zdravím Balaz, Vrátenie daní je možné iba vtedy, ak platca dane zaplatí viac ako mal. U zamestnancov ktorý platia daň priebežne dochádza k takej situácii ak neodpracuje celí rok či už z dôvodu nemoci, alebo preto že opusti UK. HMRC sami prerátajú dane a preplatok vrátia ak je treba. Ak sa tak nestane do Septembra a platca je si istý že daň preplatil, tak je možné o to požiadať telefonicky. Ak odchádzate z UK tak môžete o to požiadať hneď. S pozdravom, Ján Oršula, Slovenský účtovník kvalifikovaný v Anglicku. www.strixsapiens.sk
  • Page :
  • 1
There are no replies made for this post yet.
Be one of the first to reply to this post!

Inzerce - Nové inzeráty