Wednesday, 05 October 2011
  3 Replies
  3.6K Visits
  Subscribe
Zdravím! Pokud cestujete do UK například z CR nebo SR a nejste si jisti, kolik cigaret si sebou můžete dovézt, tak tady máte link přímo na UK celní správu. V rámci EU je množství v podstatě neomezené. Vždy ale platí, že to musí být pro vlastní potřebu. Do konce Septembra 2011 jste si sebou mohli brávat až 16 kartonů na osobu (3200ks cigaret). Od 1. Octobera 2011 je tento limit nově snížen pouze na 4 kartony (800ks cigaret). Tento limit neznamená, že si jich nemůžete vzít víc, klidně můžete, ale musíte mít argumenty pro to, abyste důveryhodně vysvětlili, že je to pro vlastní potřebu. Pokud totiž doporučený limit 4 kartony překročíte, tak Vás nemusejí nechat na pokoji, ale mohou se Vás zeptat na původ cigaret, jak často cestujete atd. Pokud do UK jedete například na 2 mesíce a řeknete, že jste silný kuřák, tak v pohodě obhájíte i 10-15 kartonů. Pokud jedete jen na pár dní a cigarety berete třeba pro kamarády jako dárek za to, že u nich budete na chvíli ubytovaní, tak to obhájíte asi jen velice těžko!! Odkaz na problematiku uvádím níže. Kromě cigaret je tam uvedeno i povolené množství alkoholu, různého spotřebního zboží jako parfémy atd., nebo i výše možné hotovosti (aktuálně je to 10.000 EUR, tzn. nějakých 8.500 liber. http://www.hmrc.gov.uk/customs/arriving/arrivingeu.htm
12 years ago
·
#36231
diky. cigara mi jsou u zadni brady, ale chlast me zajima
9 years ago
·
#47823
Musím potvrdit. Jel jsem sám ve voze a v Doveru mne vzala kontrola. Měl jsem u sebe v kufru 22 kartonů cigaret. V tom stejném kufru jsem měl žádost na uk řidičák od daného úřadu abych vyplnil a zaslal a že mi jej pošlou. Celnice se těšila na ty hody a body v osobní prospěch že zatkla pašeráka. Nekompromisně jsem trval na tom, že cigarety jsou pro moji osobní potřebu. Když se mě zeptala jak často jezdím do londýna, řekl jsem že i několikrát měsǐcně protože mám firmu jak v čr tak dělám obchod pomocí mojí firmy v UK. Došel druhý celník položil tu stejnou otázku a trval jsem na svém. Po cca. 20 minutách jsem byl puštěn dále a vše OK
  • Page :
  • 1
There are no replies made for this post yet.
Be one of the first to reply to this post!

Inzerce - Nové inzeráty