Sunday, 08 July 2012
  0 Replies
  1.5K Visits
  Subscribe
Dobrý den, mám dotaz a doufám, že se najde někdo kdo by mi mohl v co nejkratším termínu odpovědět. Jsem od konce října 2011 v UK, z úřadu práce v ČR jsem se odhlásila už v září a až 24.10 začala pracovat tady na hotelu. Zaměstnavatel mi dnes oznámil, že má problém, že za mne neplatil daně (nejspíš minulé účetní období).  Když jsem sem přijela tvrdil mi, že nepotřebuju Insurance number (někde jsem se dočetla, že je to pravda, tak jsem si ho nezařizovala a věřila mu), až teď jsem, ale z obav začala jednat a za 14dní mám domluvenou schůzku, kde mi IN vyřídí. Zaměstnavatel, ale po mě chce, abych tam řekla, že tady pracuji až od teď (tedy od April 2012). Koncem srpna tady mám s prací skončit a chtěla bych v září odjet zpět do ČR. Budu potřebovat veškeré dokumenty. (viz. minulé diskuze a dotazy jiných lidí tady na pohybech). Jen nevím..když přistoupím na jeho "hru", že nahlásím, že jsem tady až od teď. Co vše mě tedy bude čekat po návratu do ČR. Budu si doplácet zdravotní, sociální a podávat nějaké daňové přiznání? Kolik to tedy bude? Nebylo by jednoduší kdyby to zaměstnavatel zpětně uhradil tady(UK) státu? Může v případě této varianty ty peníze chtít po mě? Co když při mé schůzce na IN řeknu pravdu,že jsem tu už od října,udělám tak velké problémy šéfovi? Jen bych ještě chtěla zmínit, že vím, že sám zaměstnavatel je z toho na nervy, byla to jeho chyba, že nezná postupy (jeho účetní šla do důchodu a až teď  má novou). Nerada bych mu udělala velké problémy,ale zároveň je nechci dělat sobě. Existuje nějaký kompromis? Vůbec nevím co můžu navrhnout, na co přikývnout, čemu se vyhnout. Musím podotknout, že existují i určité jazykové bariéry, nejsem v AJ dokonalá a občas něčemu nerozumím...
There are no replies made for this post yet.
Be one of the first to reply to this post!

Inzerce - Nové inzeráty