piatok, 12. august 2011
  37 Replies
  5.8K Visits
  Subscribe
Ahojte, pocul uz niekto o tom,ze od oktobra 2011 maju ludia pracujuci cez agenturu dostavat rovnaku mzdu ako ludia pracujuci na full time?Nechcem tu sirit poplasnu spravu,alebo bolo by to super,nie? :))) Moja kolegyna z prace-anglicanka,tiez pracuje cez agenturu ako ja mi to vcera potvrdila,ze je to uz schvalene a od oktobra je to v platnosti.Hladala som nejake info na nete ale nic som nenasla,tak sa pytam tu, Prajem pekny den
12 years ago
·
#36108
už sa tu toho popísalo veľa, ak maš čas, tak na www.direct.gov.uk je to myslím najstručnejšie a najprehladnejšie, na stránke hladaj: Agency workers: new rights from 1 October 2011 P.S : Upozornujem dopredu, že sa možno dozvieš nepríjemné veci - ohladom zmluvy ( totiž agentúry sa chystajú uzatvoriť tu prvu variantu zmluvy ). Ako som hovoril s jedným naším zakazníkom, managerom isteho známeho nadnarodneho koncernu - V tomto prípade platí zľava z objemu .....
12 years ago
·
#36089
[quote]Chlapci, je mi jasné, že Lewis má v hlavě kuličky, které se přesýpají podle toho, jak se naklání nad klávesnicí. Ale z toho vašeho výkladu i zkušeností začínám mít čím dál silnější dojem, že je tu v tom pěkný bordel. Pokud to pochopí právníci a představitelé zaměstnavatelů, tak si celé UK může pogratulovat, protože něco tak na oko složitého tady snad nepobírá nikdo. Z toho usuzuji, že zaměstnanci to berou částečně jako jakousi pracovní loterii. Fakt je, že nejdelší smlouva o pracovním poměru, která se mi dostala na stůl, měla maximálně 4 strany. Doma v ČR by se "kádrováci" jenom usmívali nejspíš B)[/quote]merkate, proboha. videl jsi uz nekdy poradek v BYROKRACII?? :woohoo:
12 years ago
·
#36088
[quote]no nemam co k tomu dodat.diskusia ziadne konkretne podklady len neviazane a nekonkretne reci. dakujem za rady ako aj administratorovi ktory nezverejnil moje otazky v zneni zmeny zakonna pre agenturnych pracovnikov od oktobra 2011.[/quote]osmera ti preci napsal, ze se to v tomhle topic probira horem dolem, a proto ti to nezverejnil v JINEM TOPIC - coz mi prijde dost logicky, tobe ne?? a pokud neco chces vedet, tak nebrec nad nespravedlnosti pohybu a celyho sveta vubec - a ptej se. minulej tejden jsem to dvacet pet minut probiral se sefem naseho agency office, snad ti to dokazu prevysvetlit, kdyz uz jsi to nepochopil tady...
12 years ago
·
#36087
Chlapci, je mi jasné, že Lewis má v hlavě kuličky, které se přesýpají podle toho, jak se naklání nad klávesnicí. Ale z toho vašeho výkladu i zkušeností začínám mít čím dál silnější dojem, že je tu v tom pěkný bordel. Pokud to pochopí právníci a představitelé zaměstnavatelů, tak si celé UK může pogratulovat, protože něco tak na oko složitého tady snad nepobírá nikdo. Z toho usuzuji, že zaměstnanci to berou částečně jako jakousi pracovní loterii. Fakt je, že nejdelší smlouva o pracovním poměru, která se mi dostala na stůl, měla maximálně 4 strany. Doma v ČR by se "kádrováci" jenom usmívali nejspíš B)
12 years ago
·
#36086
no nemam co k tomu dodat.diskusia ziadne konkretne podklady len neviazane a nekonkretne reci. dakujem za rady ako aj administratorovi ktory nezverejnil moje otazky v zneni zmeny zakonna pre agenturnych pracovnikov od oktobra 2011.
12 years ago
·
#35149
nikdy jsem si nic takovyho nemyslel - to spis soudim, ze lewisovi, aka vratislavu levickovi - krachla v CR jeho "velka firma" (lokalni autodopravce), narychlo rozprodal vozovej park a zdrhnul za kopecky, kde muze oblazovat nevedome zavistive imigranty svejma bachorkama o uspesich v podnikani :laugh: - pri cemz ted to jeste dostane ty spravny grady po te, co do diskuse vstoupil prozatim utajeny krosar, aka spolumajitel firmicky na ostrahu, kde daji panu lewisovi vydelat na - at se drzime spravnych terminu - permanent jobu :laugh: ale jinak, ja te preci nijak neprudim, vzdyt jsem to i o nekolik prospevku driv uz psal, ze pro nas, co makame dyl, je to vyhoda, pro ty, co jsou fakt na on-going jobech se nic nezmeni. ale ver mi, ze vypocet ty dovoleny me nasral az po tom, co jsem zjistil, ze to meli posveceny zakonem. ted uz to tak jednoduse prznit nebudou...
12 years ago
·
#35143
OK, kdyz to postavis tak ze pro lidi kteri normalne dlouhodobe pracuji a maji plnej pocet hodin, tak pro ty je to tim padem vyhoda ze jsou postaveni na uroven jako normalni zamestnanec. Ja mel pocit ze se tu tak nejak porad tvrdilo ze to zajisti u pracovniku kteri jsou pod agenturou automaticky tech 40 hodin. Jestli je to ochrana normalne stale zamestnanych lidi pod agenturou aby si z niceho nic s nima agentura nevytrela zadek, tak v pohode. Ale podle toho co jsi ted napsal mi prijde ze teda pro temp workers, pro ktere agentura zajistuje ze jeden tyden delaji tady a druhej jinde, treti treba nikde a tak podobne, tak pro ty se nic nemeni. mimochodem, vetsina lidi je rada ze dostatne jakoukoliv praci takze myslim ze by nebyl problem ze by nepodepsali smlouvu na 5 hodin tydne s tim ze by jim rekli ze vetsinou je to mnohem vice. Proste pro normalni makace kteri delaji pravidelne uz delsi dobu je to ochrana aby se k nim agentura choavala jako ke skutecnym zamestnancum, nic vic nic min. pro flakace ktere poradne nechce zamestnavat ani agentura a tudiz je povola jen kdyz musi, se nic nemeni. Ja do tehlech veci s agenturama a hodinovym placenim fakt nevidim, takze ti muze pripadat ze jsem nejakej zabrzdenej :-) :-)
12 years ago
·
#35142
stando, nezlob se, ale ted mi prijdes jak dite na pisku, kterymu nekdo bere lopaticku, a on se ji za kazdou cenu nechce vzdat... za prve: ukaz mi dementa, kterej podepise kontrakt na PET hodin tydne. ne, ze bych byl lewisem, ale co je moc, to je moc, nemyslis?? za druhe. vubec se nejedna o to, JAK nazves dotycnou sbirku listin, kterou pak nejak podepises (a nebo ne). a byt uz nevim, jak to vysvetlit jednodusejc, zkusim to. podstata one zmeny zakona totiz vubec nejde proti on-going jobum, proc by taky mela. tenhle typ prace zustane samozrejme zachovan i nadale. ovsem zasadne se zmeni pozadavek na to, jak zamestnavat pracovniky, kteri jsou evidovani a vyplaceni v rezimu "on-going job", pri cemz ve skutecnosti pracuji v rezimu "permanent contract" (a spravne jsi podotkl, ze je jedno, jestli je to full, part nebo jinej -time), pri cemz nemene zajimave je to, ze pracuji minimalne 8 hodin denne (tedy 40 tydne). ta spravna otazka zni: [b]jestli-ze je situace takova, ze onen pracovnik jiz delsi dobu pracuje v rezimu permanent contract, proc je stale evidovan jako temporary worker?[/b] nezapomen na to, ze pokud jsi pod kontraktem, mas jista prava (a povinnosti, ovsem...), a zamestnavatel (a muze to bytklidne i agency) musi tvoje prava samozrejme zohlednit. jako priklad ti uvedu muj last holiday: jel jsem na 12 dni, po navratu jsem obdrzel za 6 dni placene dovolene (6 dni se mi vykrylo z days-off, ktery mam mezi cyklem, a za ty jsem samozrejme nic nedostal a ani jsem nic neocekaval...) £162, tedy uzasnych £27 per day. a pozor: agentura neporusila zakon (byt to na prvni pohled muze tak vypadat!), nebot ten jasne stanovuje, ze u [b]on-going (ci temporary) jobs je vypocet pro dovolenou provaden jinou metodikou[/b]. kolega, ktery pracuje na stejne pozici, ve stejne firme, a na dovolene byl (paradoxne) ve stejnem terminu a na stejnou delku, obdrzel ve stejnem principu nuznych £390. co ze to? no ano, ma permanent contract, a tam je metodika vypoctu holiday dost zasadne jina. nebo: ja pracuju na useku Fridge 10, coz je skutecne chladak, kde se tridi a sortuje masna produkce k dalsimu zpracovani. pochopitelne za stejnych 5.93, jako kdokoliv jinde z agency. ovsem, muj kolega, ktery tam dela se mnou, a je pod kontraktem kerry, dostava krom o neco malo lepsi mzdy (tusim 6.75ph) take rizikovy priplatek 85pences per hour. coz bajvoko dela nejakych £150 za mesic... tudiz: zmena zakona nerusi on-going joby. ty zustavaji. ovsem nyni se zmeni to, co se delo v cele GB zceal standardne: doposud byl kazdy pracovnik, ktery prosel zkusebni dobou u agency, a pracoval dele, jak 12 tydnu na jedne pozici a pro jednoho zamestnavatele, veden jako temporary worker. agentura diky tomu usetrila nemale penize, nebot se muze ridit odlisnou metodikou vypoctu - krom mzdy - vsech priplatku a dovolenych. trati na tom pracovnik, ktery se z hruzy, ze prijde o praci, pochopitelne nikam odvolavat nebude (neb neni debil, ale racionalne uvazujici bytost), vydelava na tom fabrika, ktera ma svyho kone nekde na nejakym departmentu a zejmena na tom rejzuje agency - a to zcela legalne. no a ted se to konecne zmeni a vyrovna. sice neverim tomu, ze by nam dali rizikovy priplatky, tak naivni nejsem, ale alespon budu mit zarucenou ferove zaplacenou dovolenou a taky budu mit jasne stanoveny hodiny, ktery me musej v praci dat, i kdyby padali trakare s cameronama uvnitr... nebudeme na tom stejne, jako temporary workers, to je jasne, ale urcite si polepsime - nejen financne, ale i moralne a psychicky. a ktera sila ze to donuti agentury platit?? no prece zakon, stando, zakon. protoze pokud budes mit v kontraktu napsano, ze minimalni pocet hodin k odpracovani tydne je 40 (s minimalni povinnou uhradou 50%), tak s tim nikdo nehne - to, ze nebyla prace nikoho nezajima, ani employee tribunal ne.
12 years ago
·
#35131
[quote] No nejsem právník, ale full time contract asi nemůže být na 5h týdně,mám pocit že min. je to 35h(ale nejsem si jistý). [/quote] Tak je snad uplne jedno jak to nazveme ne ??? Proste agentura te zamestna na nejaky kontrakt (jestli tomu bude rikat full-tiome, nebo part time, nebo casual je jedno) Ale proste ve smlouve muze mit uvedeno kolik hodin bude kdo pracovat. Naprosto nikdo nemuze nutit zamestnavatele aby te zamestnal na vice hodin nez on uzna za vhodne. A myslim ze tady celou dobu spise jde o pemanent contract, spise nez o full-time contract. Proste do ted byli vsichni temp-workers a ted budou permamanent, ale nejak nevidim silu ktera by agentury donutila davat svym docanym zamestnancum penize jen tak zadarmo kdyz pro ne nemaji praci.
12 years ago
·
#35130
[quote]Ano to chapu, ze agentura bude pro lidi skutecnej zamestnavatel. Ale co brani agenture s tebou sepsat permanent kontrakt kde bude napsano ze jsi zamestnan na 5hodin tydne za hodinovou mzdu 5.50 (nebo kolik je minimalka) s tim ze jsou mozne prescasy ktere budou placeny sazbou 5.50 na hodinu. Situace bude porad stejna, ty prijdes v 6:00 do prace a oni ti reknou ze v 7:00 muzes jit domu ze uz jsi si sve odpracoval (i kdy si se jenom prevlekl). Zakon je splnen a s pracovnikama se vyjebava uplne stejne jako drive. Zmenilo se neco ???? Ne jenom se zaplatilo plno penez za nejaky debilni zakon, uredniky kteri ho budou kontrolovat a agenrua musela zaplatit dalsi penize za implementaci, pracovniky to neuchrani, jen jsou vsichni rozladeny a jede se dal.....[/quote] No nejsem právník, ale full time contract asi nemůže být na 5h týdně,mám pocit že min. je to 35h(ale nejsem si jistý). Jinak stejný případ jak u Volvensteina byl i u nás, borec makal přes agentůru 9 měs. než dostal contract, a to najít a vytrénovat dobrého "pickera" není zas tak jednoduché. A je obrovský rozdíl makat 40 h za Ł8, a nebo 33-40 h za minimálku.Vím že peníze agentůra peníze nikomu nedorovná, ale alespoň budou mít hodiny.
12 years ago
·
#35128
diky volvensteine za objasneni. snad to opravdu pomuze tem, co treba delaji zcela zbytecne uz 8 mesicu pres agenturu nekde.
12 years ago
·
#35127
Ano to chapu, ze agentura bude pro lidi skutecnej zamestnavatel. Ale co brani agenture s tebou sepsat permanent kontrakt kde bude napsano ze jsi zamestnan na 5hodin tydne za hodinovou mzdu 5.50 (nebo kolik je minimalka) s tim ze jsou mozne prescasy ktere budou placeny sazbou 5.50 na hodinu. Situace bude porad stejna, ty prijdes v 6:00 do prace a oni ti reknou ze v 7:00 muzes jit domu ze uz jsi si sve odpracoval (i kdy si se jenom prevlekl). Zakon je splnen a s pracovnikama se vyjebava uplne stejne jako drive. Zmenilo se neco ???? Ne jenom se zaplatilo plno penez za nejaky debilni zakon, uredniky kteri ho budou kontrolovat a agenrua musela zaplatit dalsi penize za implementaci, pracovniky to neuchrani, jen jsou vsichni rozladeny a jede se dal.....
  • Page :
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
There are no replies made for this post yet.
Be one of the first to reply to this post!

Inzerce - Nové inzeráty