streda, 12. október 2011
  26K Visits
  Subscribe
Cau lidi, nekolikrat v posledni dobe se tu diskuze dotkla tohoto tematu, takze bych rada vedela vase duvody proc tu zustavat v UK (beru to v delsim horizontu, takze vicemene jen lidi kteri jsou tu jiz tak 3 roky a vice). Chtela bych jen pozitivni veci, negativnich proc odtud utect najdu sama dost :-) Nejake predhodim: 1. celkem snadna moznost profesionalniho uplatneni (clovek se dokaze dobre dostat na spicku pracovniho zebricku) 2. dobra pripravenost zeme na cizince (kdyz beru porovnani nas cizincu zijicich v jakekoliv jine zemi, tak tady byt cizinec je celkem bezne a nikdo se nad tim moc nepozastavi) 3. kdyz ma clovek hodne penez tak se muze i dostat k celkem dobremu soukromemu vzdelani (mysleno pro deti), ale tech penez na dosazeni toho dobreho vzdelani potrebuje skutecne celkem dost. nejake ne moc dulezite duvody: -snadno se z anglie cestuje kamkoliv do sveta -maji more -pocasi je tu celkem vyrovnane, neni ani moc vedro, ani moc zima (pesimista muze ovsem rict ze tu tim padem vlastne nikdy neni poradne hezky :-)
12 years ago
·
#37350
No ja svyho casu bydlel ve velkym single pokoji jen za £80 tydne. Tu cenu me dal znamy ktery tam v tom 3 + 1 taky bydlel a pronajimal cely byt. Celkem jsme tam bydleli jen 4 ve moc peknym byte, ale nebyt internetu, tak bych se po navratu z prace asi ukousal nudou, protoze jsem tu tenkrat nemel zadny znamy. Ale i tak bydlet sam, je nejlepsi puda na schirofernii. :lol:
12 years ago
·
#37351
No ja si nemyslim, ze tu vlaste jde o sharehouse jako takovy, ale spis kde bydlite. Pokud je sharehouse v dobry slusny ctvrti, kde se clovek nemusi bat vyjit vecer ven, tak si myslim, ze je to v pohode. Ja bych na druhou stranu ani za nic nebylel ve ctvrtich jako je walthamstow, brixton apod. A to i kdybych mel moznost tam bydlet na byte sam s partnerkou. Takovy ctvrti me prijdou ''pod uroven'' Spinavy ctvrti ve vychodnim Londyne ja povazuji za ''docasny reseni'', ale kazdy si tim tu asi prosel. No nic, rad jsem pokecal, jdu uvarit a pak do prace. Zdar a silu.
12 years ago
·
#37356
Vzhledem k tomu, ze jsem to s ti sharovanim rozviril svym subjektivnim postrehem, tak taky 'nesu svou kuzi na trh'. Bydlim s pritelkyni v 3+1 v severozapadnim Londyne, s fajn krasnou zahradou, jenom nemame ani jednu garaz. Cenovka je takova typicky londynska, rekl bych, 1500 s uctama, plus naklady na cleanerku a pet sitting, kdyz si clovek nekam vyrazi mimo ostrov. Pokud vezmu jenom polovinu tohoto najmu, tak so troufam tvrdit, ze i v te Praze se nejake ciste a slusne bydleni sezene. A v to pri svem navratu do CR tak trosku i doufam. Ozelim nejspis zahradu a uvitam aspon tolik v CR oblibene 'garazove stani'. A timto prosim lidi ze sharu, aby si to tak nebrali, asi me moc ovlivnil jeden neporadny spolubydlici z VS koleji, po zkusenosti s nim jsem si po mesici pronajal radsi byt a za lidma na koleje dochazel ;-)
12 years ago
·
#37357
nojo, holtma holka kliku ze kapla na neco tak fakt lacinyho: http://www.findaproperty.com/areadetails.aspx?edid=00&salerent=1&areaid=6562 a to nemam casprojizdet inzerci podrobne, nic mene ceny se asi moc lisit nebudou... jak rikam, klikarka :laugh: a nebo je to tvrde "zaplaceny" :woohoo:
12 years ago
·
#37360
to volvenstejn....za celý svůj posraný život už si tu kliku popravdě i zasloužím...a líná huba holé neštěstí teď to nemyslím v sexualnim smyslu...:D stačí se ptát a ptát a zkoušet a ne hned kývnout na každou blbost. to beany...díky;)
12 years ago
·
#37367
pridam svou trosku do mlyna - do klasickeho sharehousu bych nesla uz za nic na svete,nevidim na nem nic prinosneho. funguje to jen tehdy,je-li tam mensi pocet lidi,tak max. 4 a jsou-li slusni atd. pak to muze byt pro single cloveka i celkem fajn,ma pratele,neni porad sam a tak. lepsi varianta uz mi ale prijde byt lodger u nejakych anglanu - samozrejme kde se nejedna o pocetnou rodinu.jednou jsme takto bydleli u single mladeho chlapika ci u vdovy se synem,ktery byl pres tyden na boarding school. ale i tak neni nad vlastni bydlenicko,byt treba male.samozrejme ve dvou se to lepe tahne,takze chapu lidicky,ktery nejsou v UK s partnerem,ze je to mnohem slozitejsi. jinak k cenam,nase zkusenost - Studio flat v dome o trech takto malych bytovych jednotkach - v prizemi socialni zazemi,koupelna,ulozny prostor a v patre 1+kk,ktere jsme diky dostatecnemu prostoru pretvorili na 2+kk.samozrejmost samostatne vchody do bytu plus venku v cene zdena supne pro kazdou bytovou jednotku - 540liber mesicne vcetne vody+electricity bill+council tax.takze v lete cca 650,v zime 750 vsechno se vsim vsudy.lokalita Berkshire.
12 years ago
·
#37368
odbehli jste uplne od tématu :) Proc zustat v UK ? (delsi dobu nebo navzdy) Tak zustat nebo nezustat?? Jinak ja jsem ve Spanelsku platila za 3 loznice, obavak obrovskej, 2 koupelny, a kuchyñ. Nevim jak se to presne pocita v CR (4+1)? Plus jsem mela parkovaci misto uvnitr, bazen, jeden pro malinke deti a jeden velky. vyhled na more a druha linie k plazi. Obrovsky areal + tenisovy kurt. za 525€. Navic, byla spotreba vody, elektriky. a Ve Spanelsku se kupuji plynove bomby na sporak. Dneska jsou tam najmy jeste nizsi, nemaji kdo by to pronajimal. Byt ktery puvodne stal 240.000 euro, se dnes dá koupit za polovinu a stejne to nema kdo koupit. Zustat v UK.
12 years ago
·
#37369
mam tu pritele, praci... zustat. nejmin do srpna (konec smlouvy). navzdy? se uvidi, v cechach bych stejne nebydlela u rodicu ci zbytku rodiny, takze bych za nima sem tam dojizdela....
12 years ago
·
#37374
Ja zase nevidim nic prinosneho bydlet sam nebo ve 3 - 4 lidech, jako platit 2x az 3x vic za nejaky jakoby soukromi mi pripada hloupy. To by clovek jezdil domu jednou za 10 let :lol:
12 years ago
·
#37376
[quote]Ja zase nevidim nic prinosneho bydlet sam nebo ve 3 - 4 lidech, jako platit 2x az 3x vic za nejaky jakoby soukromi mi pripada hloupy. To by clovek jezdil domu jednou za 10 let :lol:[/quote] Tak to si dovolim nesouhlasit. 2x 3x vic za najem :lol: To by me zajimaly Tvoje pocty. Nikdo z meho okoli, vcetne me nebydli v sharehousech a porad maji penize na dovolenou. Podotykam jedna se o lidi, co tu ziji 5 let a vic. Ja bych do sharehouse nesla ani za nic. To radeji nazpet do CR. V roce 2005 jsem tu bydlela v sharehouse. 1 koupelna na 4 uplne cizi lidi (vsude chlupy po umyvadle, smrad). Hadky o placeni bills nepocitam.
12 years ago
·
#37379
Za prvy, ne kazdy bydli ve spatnym sharehousu. A za druhy ja se bavim o Londynu, si capisce ? Radeji budu bydlet ve velkym share housu, kde jsou 2 koupelny, 2 zachody, obrovska kuchyn, zahrada a 2 min od metra. Ale hlavne v pohode lidi, ne jak nekteri cesi-slovaci, nez v nejakym mikro krcalku vedle high road, za 1000 liber, abych pak mohl machrovat na forech :lol:
12 years ago
·
#37382
Každopádně, po pětileté zkušenosti z Londýna, to vidím tak, že v UK delší dobu anebo navždy určitě nezůstat. Jak už člověk přežil v Londýně, přežije všude na světě, je potřeba se taky podívat i jinam. Na chvíli návrat domů a pak zase světa kraj, neviděl bych to tu jako nějakou optimální definitivu určitě ;)
There are no replies made for this post yet.
Be one of the first to reply to this post!
Sorry, the discussion is currently locked. You will not be able to post a reply or a comment at the moment.

Inzerce - Nové inzeráty