sobota, 20. marec 2010
  22 Replies
  3.1K Visits
  Subscribe
Ahojky,do Anglie sem se vratila po roce v CR.Manzel dostal konecne vizum,ale jen na pul roku. Jenze sem zjistila,ze sem tehotna.Poradi mi nekdo jestli mam pravo na nejaky prispevek a manzel sanci na prodluzeni viza. :unsure:
14 years ago
·
#26782
V pripade, ze se rozhodnes si to nechat a porodis, tak bys mela dostat maternity grant jednorazovych 500 liber, pak uz pripadna materska zavisi na uradech. Mimo to bys mela mit narok na child benefit, a pokud budes i pracovat v pozdejsim stadiu, tak snad i child tax credit a working tax credit. Nespolehej ale na prispevky, vyrizovani trva dlouho. S tim vizem to bude tezsi nejspis, nejlepsi bude poptat se na neho ambasade, zalezi jenom, odkud je.
14 years ago
·
#26783
Manzel je Albanec. Na to pulrocni vizum sme cekali 2 roky.
14 years ago
·
#26785
Nuz, nie jednoducha situacia... Kedze ty si obcan EU bude tvoj manzel posudzovany ako family member EU obcana. Ci dostane viza - resp. residence card do jeho pasu zalezi totizto len na tebe. Ty budes jeho sponzor, takze posudzovana bude tvoja situacia, nie jeho. Zakladnou podmienkou je, ze musis byt registrovana na Home office a musis mat odrobeny aspon 1 rok nepretrzite pod WRS. AK toto splnas, vyplnite ziadost EEA2 /co je residence card pre rodinneho prislusnika z krajiny mimo EU/. Zaroven si mozes jednym razom vybavit aj ty EEA1, co je residence permit pre ludi z krajin EU. Ziadost musis doplnit potvrednim z Home office, vsetkymi dalsimi certifikatmi potvrdzujucimi zmeny zamestnania v priebehu 1 roka, pracovnu historiu, vyplatne pasky, sobasny list... Potom zhruba do 1-2 mesiacov dostanete potvrdenie z HO s tym, ze manzel ma pravo pracovat bez obmedzeni a do 6 mesiav sa vrati pas s potvrdenim /ak vsetko pojde bez problemov/. Ak nesplnas zakladnu podmienku - registraciu a rok odrobeny pod WRS, treba poziadat o Family member residence stamp - tlacivo FMRS. Stat ti ako obcanovi EU dava moznost odrobit si ten povinny 1 rok pod WRS. Takze bud tlacivo EEA2 alebo FMRS.
14 years ago
·
#26786
V Anglii sem pracovala 3 roky mam na to vystavenou E301.Muzu si s tim zazadat o residence card?
14 years ago
·
#26787
ahoj Moj manzel je takisto z Albanska, teraz uz ma residence card. Nemali sme ziadne problemy, kedze som bola registrovana na Home Office uz 3 roky a pracovala som v case, ked sme ziadali o viza. Ako je spomenute v prispevku nadomnou, zavisi to od toho, ci pracujes, teda ci si "domestikovana" v UK. Neviem, ci a ako dlho predtym, nez si sa vratila do CR si pracovala, myslim, ze to zavazi dost. Ak vies preukazat, ze tu zijes uz dlhsiu dobu (mas pracu, loan, morgage etc), nemal by byt so ziskanim residence card ziaden problem.
14 years ago
·
#26788
Jenze ja mam ted praci jen na 3 hod.Sem ve 13 tydnu tehotenstvi,takze makat 7 dni v tydnu 10 hod denne nezvladam. A svatbu ste meli kde?A jak dlouho ste zadali o vizum? Blahopreji k residence card.
14 years ago
·
#26789
Brali sme sa v Albansku, manzel potom cakal na vizum asi mesiac, dostal vizum na 6 mesiacov, potom sme zaziadali o residence card, co trvalo asi 7 mesiacov. Ja si myslim, ze ak nie si na rizikovom, skus pracovat aspon 20 hodin tyzdenne, nikto po tebe nechce 10 hodin denne 7 dni v tyzdni. A ak tvoj manzel pracuje, to by bolo len plus. Ak dolozis ze si pracovala predtym, stale pracujes a bola registrovana na Home Office, nevidim v tom velky problem. Horsie je to, ak ani jeden z vas nebude pracovat, myslim, ze je tam restriction na public funds, urcite v jeho pripade. Kazdopadne good luck!!!
14 years ago
·
#26790
pre dimi Asi koli takym blbcom ako ty jej cesi nevonaju.....
14 years ago
·
#26793
A nemohl by on dostat ceske vizum a snim pak byt (v ramci EU) v UK?
14 years ago
·
#26794
Ceske viza platia v Cechach. Keby chcel odist z Ciech napr. na dovolenku do Europy musel by si vybavit shengenske viza. Niektore krajiny EU by akceptovali, ze ak cestuje spolu s manzelkou vybavit si ich nemusi. Ak by cestoval sam, tak ich potrebuje. Do Anglicka by sa s nimi nedostal.
14 years ago
·
#26795
Česká víza vydávaná v současné době jsou schengengská víza, nemusí se žádat o další. Bohužel Británie není součástí Sheng.prostoru, tudy tedy cesta nevede. Jedna možnost je jít cestou povolení pro pobyt rodinného příslušníka občana ES, kde musíte prokázat, že jako rodina budete fungovat bez toho, abyste využívali místních sociálních fondů, tedy důkazy o práci, úsporách, ubytování ve vašich možnostech, atd. Jiná možnost je studentské vízum, ale obdržení je stále přísnější. Výhodou může být to, že když vízum vyprší, vaše dcerka či syn může být ve věku, kdy se můžeš vrátit do práce a ukázat, že manžela uživíš. Předpokládám totiž, že s jeho 6měsíčním vízem tu legálně nesmí pracovat. Hodně štěstí a krásný a co nejpohodovější zbytek těhotenství. Marcela
14 years ago
·
#26796
A nebude pro Tebe jednodussi se sebrat a odjet za nim do Albanie, at se postara o tebe i o dite?
  • Page :
  • 1
  • 2
There are no replies made for this post yet.
Be one of the first to reply to this post!

Inzerce - Nové inzeráty