Nové

Islám

  pátek 29. červenec 2011
  501 Replies
  39.4K Visits
  Subscribe
Všem kteří si myslí že to islám s náma myslí dobře, doporučuji si prohlédnout přiložený dokument. Fotky s demonstrace "fousatých" v Londýně.
asi 11 roky tomu
·
#43708
Trochu se do toho vložím. Osobně si myslím, že je to velice vychytaná věc, když chlap robí a baba se stará o dům a vychovává. Západní děcka jsou zmrdi povětšinou, co se o ně stará TV+Ulice+Škola. Rodiče se stresují v práci. Beru to jako rovnocenou dělbu práce. Protože je dnes běžná pračka, sporák, teplo, teplá voda, tak ta baba nemusí 8h pracovat doma. Stačí jen chvíli. Proto si myslím, že když by pracovala třeba jen 3h denně v zaměstnání(aby měla kontakt s lidma,že...) a trochu doma, tak by ji chlap i v CS uživil i s dětmi. Akorát by nesměli chtít chlastat a kuřit. Což třeba muslimové povětšinou nedělají, proto vyjdou i v těch chudých zemích z jedné mzdy. Samo, že v jůkej si pak žijí jak prasata v žitě.... Ovšem v rozporu s muslimy souhlasím s tím, aby zaráběla třeba baba ty prachy a chlap vychovával a staral se o dům. Je to jedno. Je rovnoprávnost. Vy co jste vdané za muslima, jak by se na to díval, když byste robyly vy, a on se staral o dům? Šlo by to nějak proti jejich přesvědčení?
asi 11 roky tomu
·
#43719
Presne tak, u nas je to podobne. Tiez by ma manzel nenechal robit upratovacku i keby on musel tahat dve zamestnania. Taktiez to bolo s nami, ze kto bude mat nizsi prijem (co som bola ja v tomto pripade), ten ostane doma. A taktiez poznam vela ludi na SK, kde muz ani za nic na svete by doma na materskej neostal ... ako hovoria, to je zenska uloha, taktiez domacnost ...
asi 11 roky tomu
·
#43729
Ti Češi či Slováci, kteří by nezůstali doma v naších zemích, by tak neučinili spíše proto(většinou), že mají předsudky a vlastně neví proč by nechtěli být v domácnosti. Už jsem se o tom bavil s mnoha CS boys, a dycky mi nakonec dali zapravdu, že je to vlastně vpořádku, když je dobrá výchova a spokojenost.... Jinak díky vám oběma za odpověd. Jsem poměrně překvapený, že jste se dohodli s muži, že zůstane doma ten, který zarobí méně. Přesně tak to mám na mysli.
asi 11 roky tomu
·
#43734
Je to uplne normalne. Moj muz je vemi chapavy a prisposobivy, neviem ci by som mohla taku dohodu urobit s manzelom slovakom :) Si pamatam mojho tatka, ten vzdy hovoril, ze domacnost a deti su zenskou zalezitostou. Stara skola este :) Nastastie sme pokrocili vpred. Mne manzel aj v domacnosti vela pomahal ked som bola tehotna a chodila do prace. Ani teraz nema problem povysavat alebo navarit ... vzdy sa nejako dohodneme a doplname :) Tak by to malo byt, nie??? Oni moslimovia su vychovavani k ucte k zene a preto nechcu moc aby zena pracovala. Beru to ako ich povinnost postarat sa o rodinu. Ked si to tak vezmes, tak to bolo kedysi vsade. Oni len ostali verni tradicii. Ale taktiez sa to meni, hlavne co ziju v europskaych krajinach. Tu sa len tazko da vyzit s jedneho platu. A tiez je dolezite venovat sa detom, vychovavat ich a ucit .. ako si sam napisal, ked sa deckam nevenujes, tak su z nich grazli vychovani ulicou a telkou. Ja osobne nechcem aby moje dieta skoncilo v polepsovni alebo na drogach kvoli tomu, ze sme na nu nemali cas. Ked vidim tu niektore tie deti, ake su drze a nevychovane, tak mi je z toho zle :( Zial niektori nemaju na vyber a matky musia do prace uz po par mesiacoch, aby rodina vyzila...
asi 11 roky tomu
·
#43735
A podotykam, ze neberieme ziadne benefity a nikdy sme ani nebrali. Zijeme z toho, co zarobime :) To len ak by niekto citil potrebu napisat, ze mi je dobre doma, ked berieme peniaze od statu. NEBERIEME !!!
asi 11 roky tomu
·
#43803
yvett27 : ucta k zene ted si delas prdel!!!!!!!!!!!!! hele nebudu ti kecat koho si mas vzit, ale pokud jsi se dala na islam tak se zmanzelem odstehuj do jejich zeme a napis za par dni, tedy jestli budes moc vubec sahnout na pc!!! a s tou uctou ted jsi me pobavila!!!!
asi 11 roky tomu
·
#43804
Prdel si nerobim a je mi uplne jedno co si myslis ty. Tvoj nazor nie je pre mna dolezity. Ja som bola v ich zemi na dovolenke a viem co som videla. Bola si aj ty tam ???
asi 11 roky tomu
·
#43805
nepotrebuju tam jet a pokud je ucta k zene chodit jen za mnou a nesmet mluvit a rici si co myslim obleci si co chces tak jsi blazen a HLAVNE JSI MI UPLNE UKRADENA I TEN TVUJ MUSLIM. pro ne je zena min nez zvire. je mi te lito!!! ucta k zene je uplne neco jineho. preji ti hodne stesti.
asi 11 roky tomu
·
#43806
ja reagoval jen na tu uctu k zene, ale je videt ze jsi zaslepena uzij si islam.
asi 11 roky tomu
·
#43807
laddi, chtěl bych si udělat názor i s toho tvého úhlu pohledu. Pověz mi, jak by se měl podle tebe chovat muž k ženě? Co je to podle Tebe úcta k ženě? Nechci tě chytat za slovo, ale převeď tvou myšlenku z obecné roviny trochu do té roviny konkrétnější. Budu velice rád. děkuji Kláda
asi 11 roky tomu
·
#43808
respekt, naslouchat, neuhodit zenu, byt s zenou jako s rovnocenym partnerem. staci??
asi 11 roky tomu
·
#43809
hmmm. máme na to přibližně stejný názor. Jak mi ale do toho zapadá, když se někde dočtu na novinkách, že "druh mlátil a znásilňoval družku několik let ve sklepě a pak ji třeba zapálil či zabil"? Toto zřejmě není projev lásky.... Nebo si dejme na srdce ruku, kdo z nás tak trochu tu svoji babu někdy nepřinutil k sexu tak trochu proti její vůli? Nejedná se vyloženě o znásilnění, ale i ten chlap si potřebuje ulevit... Proč v tak superliberálním Západním světě nejsou mzdy ženy a muže za stejnou práci stejné? Je to všude na Západě, ne jen v CS Myslím si, že ti muslimové jsou více přírodní. Prostě uplatňují právo slnějšího, když ošéfovávají ženy i pod pohružkou násilí. Není však i v našem lib.světě totéž? Je! a je to skryté. Zkusil někdo sám vytlačit velký kočárek do schodů tramvaje? (nehledě na to, že už jezdí nízkopodlažní- ale před pár lety nebyly). bez pomoci toho z vrchu to jde blbě. A ten silnější prostě nemá dítě, nebo ho vozí v autě. Tzn. ten, kdo na to má. A to bývají většinou ti, kteří mají více pěněz a to třeba díky tomu, že mají v byznysu ostřejší lokty. Tedy jsou více bezohlední. Dalo by se pokračovat.... Nebo který otec se nebojí o svou 15ti letou dceru, když chodí na diskotéky? To, že se ten muslimský bojí o dcerku natolik, že ji ani na disku nepustí je jiná věc. Prostě ji to nedovolí. Stejně tak se bojí otec-křesťan nechat 15ti letou dceru chlastat(má strach, že přijdou cajti a bude mít problémy hlavně ON. Takže i ten liberální otec se bojí o své dítě(a o sebe). A už moc svobodomyslný není. Muslim má zákon Korán. Křestan má zákon Ústavu... Korán, stejně jako Talmu pro Židy je svatá kniha, která je více politický návod jak žít než jenom kniha o náboženství či bohu. Je to jejich ústava. A stejně jako u nás jsou různí judr.Sokolové, kteří dokáží ohýbat ústavu a zákony, tak jsou i v Islámu různí vykládači té jejich ústavy(Koránu) podle toho, jak se jim to hodí. Tak řekni, kde je rozdíl?
K tomuto dotazu nejsou zatím žádné odpovědi.

Inzerce - Nové inzeráty