čtvrtek 9. únor 2012
  7 Replies
  1.3K Visits
  Subscribe
Ahoj, ziju v Britanii uz 5 let. V CR jsem nahlasila pobyt v zahranici, vyresila pojisteni a vse. Zatim nemam v planu se vracet a domu letam jen na 10 dni v roce, jinak me vsichni navstevuji zde. V pondeli jsem obdrzela email z finančního uradu z CR s vyzvou at jim poslu prijmy v Uk od 1.1. 2011 do 31.12. 2011. Kolik dni jsem celkem pracovala, kolik sem zaplatila na pojisteni, dane. Dale chteli vedet kolik dni sem byla v jinych zemich (i treba jen na dovolene). Odepsala jsem, ze to budu muset spocitat, protoze tu je finanční rok pocítan jinak, a ze se jim ozvu co nejdrive. Take jsem se jich zeptala, proc to musim uvadet, zda je nekde nejaky problem, protoze v UK ziju delsi dobu a zpet se zatim nechystam. Odpovedi mi bylo, ze jsem mela priznani prijmu odeslat jiz zacatkem ledna a ze se to jednoduse pozaduje kazdy rok... To je nejaka novinka, nebo jsem neco prosvihla? Myslela jsem totiz, ze tohle se resi jen pri navratu. Diky moc Dtzz
asi 12 roky tomu
·
#3775
nejsem si jistej, ale dane preci odvadis tam, kde zijes a pracujes - tam, kde mas prijmy. pokud bych byl ve stejny situaci ja, tak bych jim napsal zdvorily dotaz,proc se hrabou v necem, do ceho jim nic neni?? a at mi klidne poslou vyjadreni, na zaklade jakeho zakona jsem povinen sdelovat FU v CR svoje soucasne prijmy v jine zemi EU...
asi 12 roky tomu
·
#3777
Pošli jim čestné prohlášení, že pracuješ a platíš daně tady....možná jim to bude stačit, možná budou chtít oficiální doklad od HMRC. Hlavně jim nic neplať ani neříkej kolik jsi měla příjmy ;)
asi 12 roky tomu
·
#3778
Taky záleží jestli jsi se registrovala někdy jako plátce daně z přijmu fyzických osob. V tom případě bylo třeba se odhlásit. Pokud ne a žiješ a pracuješ zde více jak 185dní v roce , potom se nemusíš finančním v Česku zabývat, neb jsi daňový rezident UK. Z dobré vule jim můžeš poslat to čestné prohlášení.
asi 12 roky tomu
·
#3779
jako plátce daně z přijmu fyzických osob jsem se nikdy v CR neregistrovala,do zahranici jsem odesla hned po skole. V CR jsem maximalne 2 tydny v roce a to tam rozhodne nepracuju.

Poslala jsem FU otazku, proc to chteji vedet, ze v CR prijmy nemam a dle zakona o danich z prijmu 38g prijmy priznavam tam, kde jsem danovym rezidentem, tudiz v UK. Tak jsem zvedava, co a zda odpovi...mozna se jen tak nudili tak se rozhodli ze do nekoho zacnou stouchat :D
asi 12 roky tomu
·
#3780
Tak Patjosek má částečně pravdu. Já jsem ještě žádný email neobdržel, nicméně studuji řekněme podobný problém. Jelikož podávám daňové přiznání na manželku kvůli odpočtům úroků rovněž jsem se po sedmi letech dověděl, že ze zákona máme povinnost hlásit FU v místě trvalého bydliště výši příjmu ze zahraničí. Dokonce, to že si tuhle povinnost splním mně bude stát 100 Kč kolek na potvrzení od FÚ. V CZ to umí vymyslet :silly:, daňový rezident a podobné ptákoviny. Jinak není žádný problém, ani důvod strachu, kromě toho, že dotyčný musí ukázat skutečný příjmy ze zahraničí. Byla to stejně jen otázka času, kdy se dostane i na lidi pracující mimo CZ. Jinak se to jmenuje nějak DOMICIL, nebo podobně, tak daleko jsem se ještě nedostal.
Zatím, R.
  • Stránka :
  • 1
K tomuto dotazu nejsou zatím žádné odpovědi.

Inzerce - Nové inzeráty