čtvrtek 19. listopad 2009
  1.9K Replies
  116.5K Visits
  Subscribe
Ahojte, zakladam tuto novu temu, pre vsetky snazilky a buduce maminky,pretoze prave taketo nieco mi na tomto fore chyba. Stranka, kde by som si pokecala - vymenila nazory a skusenosti s babami, ktore sa snazia otehotniet v anglicku. Takze pokial mas zaujem tak sa pridaj, bude nam spolu veselsie.
asi 12 roky tomu
·
#37534
Ahoj Jumpi,tak to mi teda uniklo,ja vubec nevedela,ze jsi tehotna.A zase problemy,ach jo,moc drzim palecky,opravdu moc,pa a drz se holka :-)),Marky
asi 12 roky tomu
·
#37536
Jj děkuji Marky .Snad se bude držet.Modlim se každy den.holky dam urco vědet
asi 12 roky tomu
·
#37544
Jumpicek drzim ti palce. Treba oddychovat, hodne tekutin, aby si nebola dehydratovana a robota musi pockat. Ved neutecie. Paracetamol ti predpisali na "possible inflamation process in uterus", ktory teoreticky moze branit spravnemu sa uhniezdeniu plodu. Vela stastia Bambulka1
asi 12 roky tomu
·
#37545
Ahoj Skarbienek, prepac nechcela som ta vystrasit. V UK je system, kde sa akelkolvek lieky pocas tehotnosti podavaju iba ak je to "absolutely essential". Je to ine ako na Slovensku/v Cechach, ale pride to aj ku nam. Kazda krajina si urcuje individualne, ktore lieky pusti na predaj a ktore stiahne z obehu ak sa vyskytnu problemy. V USA/UK zapadnych krajinach je velmi tazke pre Pharmaceutical company podplatit/lobby "kontrolny ustav lieciv". V nasich krajinach a krajinach tretieho sveta to vsak nie je problem, takze mnohe lieky ktore su viac skodlive ako liecive ostavaju na trhu roky potom ako ich UK stiahlo z obehu, alebo vobec neudelilo licenciu. Pocula som, ze na Slovensku sa snazia toto zmenit novym zakonom. Dufam, ze sa im to podari. Je predsa nemyslitelne, aby obvodak dostaval bonusy podla toho z ktorej pharma firme predpise viacej liekov. Tu je cosi o Duphaston (Dydrogesterone) Dydrogesterone has proven effective in the following conditions:[citation needed] * menstrual disorders * infertility * threatened and habitual abortion. Dydrogesterone is not approved for this indication by any regulatory body in US, Canada, EU or Australia!!!!!!! * endometriosis * premenstrual syndrome http://doctor.ndtv.com/faq/ndtv/fid/11234/What_is_the_role_of_Duphaston_in_pregnancy ...a predsa sa u nas v pohode predpisuje tehotnym maminkam Netrap sa urcite vsetko bude v poriadku,vela stastia bambulka1
asi 12 roky tomu
·
#37550
to zni docela strasidelne Bambulko. ale treba nejde mi uplne do hlavy,jak to s tema lekama v UK chodi. reknu ti nasi zkusenost.omlouvam se,nepatri do tohoto tematu,jen se tyka predepisovani leku v UK. partner mel predepsany lek z SK a pote i CR na sve astma - Foradil. v UK mu ho GP odmitla predepsat s tim,ze tento lek zabiji lidi a v UK se nepredepisuje... dali mu nejdriv jen ventolin a po dalsi navsteve jete takovy ten preventivni hnedy dychac. ani jedno neobsahuje zadnou lecivou slozku.samorejme jeho dychani se rapidne zhorsilo. jde o to,ze dany lek,o kterem ona GP prohlasila, "za zabiji lidi" vyrabi anglicka farmaceuticka firma Novartis.ja jsem se tnekrat uz docela nastvala a na danou farmaceutickou firmu jsme zavolali... ti to poresili interne a pak dane surgery zavolali... posleze se tam k partnerovi zacali chovat podezrele slusne a vstricne,predtim takovou zkusenost s nimi nemel.leky jsem mu mezitim obstarala z CR. ale samozrejme po nejake dobe dosly a GP mu opet nic nedali s tim,ze musi k astma nurse... to bych chapala v tom pripade,kdyby byl cas na takovy appoinment cekat,ale cekat tri mesice,kdyz nekdo nemuze poradne dychat?? skoncili sme nekolikrat za sebou uprostred noci na E&A a tam ho dali jen na nejaky rozdychavac s tim,ze oni mu nic predepsat nemuzou,takze to bylo jako v kocourkove.pamatovala jsem si nazev lecive latky z daneho leku a sice formoteroli fumaras dihydricus a videla jsem dychac u sve kolegyne v praci,ktery tuto latku obsahoval a normalne ji byl tento lek predepisovan v UK.jeden mi dala a k pritelovu stesti jednou na E&A ukecal anglickou lekarku,aby mu ten lek take predepsala,je to symbicort. kdyz se konecne dostal k astma nurse,tak tam jen rekl,ze bere tento lek a pomaha mu to a ta mu ho proste jen predepsala aniz by cokoli resila.moje otazka zni,jak muze nekdo prohlasit o leku,ze zabiji lidi,kdyz jiny lek,ktery obsahuje uplne stejnou lecivou latku je ok,natoz pak,kdyz dany lek vyrabi UK company... nejak jsem to nepochopila,ale nemela jsem pocit,ze by to byl jenom problem te jedne dane GP. a to tedy radeji nijak nekomentuju,jak bylo ke zdravotnim problemum meho partnera pristupovano. dat astmatikovi,ktery uz nekolik let musi brat urcite leky pouze ventolin a cekat na zazrak jestli se neudusi? nevim.v jinych tematech jsi parkrat branila NHS,tak jsem si rekla,ze se te na tuto zalezitost s timto konkretnim lekem zeptam,kdyz jsem videla,ze jste tu narazili na trochu obdobny problem.omlouvam se holky,je to mimo hlavni tema a dekuju Bambulko,jestli si najdes cas mi odpovedet.
asi 12 roky tomu
·
#37556
Welcome in UK's free NSH :-(.To ze leva ruka nevi co dela prava,ze se ztraceji dokumenty,ze na vse cekas mesice,ze se dostanes do zacarovaneho kruhu,ze ktereho neni cesty ven-to vse uz jsem si tady take zazila-ale co clovek muze cekat,kdyz je to zadarmo.....:-(.Hlavne ze vam to nakonec dobre dopadlo :-))
asi 12 roky tomu
·
#37557
jj Marky,nakonec to dopadlo dobre.dekuji.dokonce v UK prezil i ignorovany opakujici se zanet appendixu... nekolikrat ho poslali domu jak od gP,tak z A&E,dali mu max. ibuprofen... vzdy zvracel,bolesti takove,ze nemohl chodit,ale nemel teplotu,ktera pro ne byla zasadni priznak...no nakonec se na operacni stul dostal,lhal,ze teplotu mel,ale srazil si ji jejich oblibenym paracetamolem.operace trvala 4h,protoze mel jiz pekne velky abces a prasknul... operace za pet minut dvanact a na zaklade lzi... a pak si ma clovek myslet neco dobreho... uznavam jen to,ze kdyz uz se na nej prisel podivat chirurg,tak uz nic neresili a spechali na sal,ale jak se ma clovek dostat k nekomu,kdo vi,co dela? jsme jiz od srpna zpet v CR,rodinne duvody,radi bychom se do UK jeste vratili,ale je fakt,ze uroven zdravotnictvi zde ve mne vyvolava strach,prece jenom uz nejde jenom o me a meho partnera,ale nase dite.mela bych hrozny strach,ze neco mohou zanedbat a male muze mit pak dozivotni nasledky. ten strach ve mne proste je. vim,ze znami s malou litali dva tydny po doktorech,mela dva tydny velmi vysoke teploty,nikdo tomu nevenoval vice pozornosti,nez tekutiny a paracetamol... nakonec vzali malou domu na poradne vysetreni. moje prdolka mela bohuzel v 8 mesicich zanet mocovych cest.museli sme do nemocnice,u tak malych deti to velmi rychle muze prejit az na ledviny a kdyz se to nezacne brzy lecit,tak to jejich ledviny nezvladnou.byly jsme zrovna nastesti doma,takze se to resili hned a okamzite.neumim si predstavit,coby se delo,kdybychom byly v ten cas v UK.i my sami jsme si mysleli,ze ty teploty ma od zubu,protoze jinak papala a nejevila znamky nemoci.byla cila,neplakala.uplne ve mne zatrne jen si na to vzpomenu. mejte se holky,tehulky opatrujte se a hlavne at jsou prdolata zdrava,neni nic horsiho,nez kdyz je nemocne detatko a rodice bezmocni.
asi 12 roky tomu
·
#37558
Nj, je to tady fakt hnus ta zdravotni pece. Nejhorsi je, ze kdyz uz se neco posere, prava se stejne nedovolame.. Nezbyva nez porad doufat, ze je a bude vsechno v poradku. Ja uz zacinam i premyslet o soukromem GP pro mimco. Ale proc mam sakra nekde valit nehorazne penize, proc tady neni automaticka-aspon USPOKOJIVA, zdravotni pece? Opravdu hluboce doufam, ze tady v tom zdravotnictvi prijde hodne velka revoluce!!
asi 12 roky tomu
·
#37567
Ahoj Hampli, Foradil (formoterol) sa nepouziva ako samostatna liecba v UK/USA uz niekolko rokov kvoli vaznym najme fatalnym ucinkom hlavne u mladych ludi. To, ze sa predpisuje u nas mladym ludom nadalej je smutne, ale kedze sa u nas pacienti/pozostala rodina nikdy s lekarmi nesudia(lebo aj tak by nic nevyhrali) v pripade umrtia tak ani nie som velmi prekvapena. V UK sa pouziva v mensej davke a v kombinacii s corticosteroidmi pod nazvom "Symbicort" V tejto forme su vedlajsie ucinky miernejsie najma na srdce a fatalne pripady zriedkavejsie. "Hnedy" predychavac (beclamethasone) je "preventer" - mal by sa brat pravidelne, ci ma manzel problemy, alebo sa citi zdravy. Obsahuje corticosteroidy (to , ze je bez liecebnej zlozky je dost mylny nazor), ktorych ulohou je drzat zapal dychacich ciest "pod kontrolou". "Modry" predychavac (Salbutamol) je "reliever" - a berie sa pocas kaslania, piskania v plucach a problemovom dychani. Su tam aj ine liecby, ktore si moze manzel vyziadat, ale tie su pre pacientov uz tesne pred "tunelom". Taktiez rozne "dychacie cvicenia", je dobre sa naucit. Pocas astma zachvatu sa pouziva Salbutamol (Ventolin) s corticosteroidmi vo velkych davkach. To je to co mu dali dychat v A+E a predpokladam, ze dostal aj jednorazovo ruzove tabletky prehltnut (corticosteroidy podla vahy). Tieto vysoke davky corticosteroidov sa nepredpisu na domov, pacienta preliecia pocas niekolko hodin v A+E a az potom poslu domov. Ak problemy neprejdu za 2-3 hodinky v A+E tak cloveka prijmu na oddelenie, ale posledne co asthmatik potrebuje je nachytat virusovu bronchitidu od suseda pacienta!!! Pocas zachvatu je nanic ist k GP, treba ist do A+E. GP nema vybavenie na to, aby liecil pacienta na lozku...ved ani ziadne lozko nema. To je to iste, ako keby si isla k nasemu obvodakovi s akutnym zachvatom...akurat by ta poslal do nemocnice. Uk podnebie je pre asthmatikov velmi nevhodne. Pravdepodobne kobminacia vietor/vlhko/sychravo nepraje pre ludi a deti s asthmou. Neviem co je "spustacom" manzelov asthmy Hampli a tiez dufam, ze nefajci.... Moja mala je asthmaticka a sami mnohokrat skoncime v A+E. Tu je cosi o asthme a liecbe - je dobre si tym prejst. http://www.netdoctor.co.uk/diseases/facts/asthma.htm Dufam, ze som ti aspon trochu pomohla. Bambulka1
asi 12 roky tomu
·
#37569
dekuji za odpoved Bambulko.je mi podivne,ze lek se v UK neprodava,ale vyrabi se zde zcela vesele...a jeste mi prijde podivne,ze o fatalnich ucincich nenajdes ani na anglickych ani na americkych strankach ani slovo,jen je popisovan jako lek,ktery funguje tak a tak,kdy se pouziva a jak.prijde mi to tedy trochu jako protimluv... a je mi tez podivne,ze jeho ucinky jsou fatalni,ale kdyz se zkombinuje s kortikosteroidy,ktere jsou nesmirne "pozitivni" pro lidsky organismus,tak vlastne jeho fatalni ucinky nejsou az tak fatalni... ale nejsem farmaceut ani lekar,ale i tak mi na tom celkove neco nevoni a i kdyby tedy byly jeho ucinky tak fatalni,reknu dobra,dekujeme za pouceni a informaci,ale ocekavala bych,ze tedy bude nahrazen nejakym jinym nefatalnim lekem a ne,ze partner dostane pouze ventolin a na priste,kdyz se nechce nechat odbit jen beclamethasone a dale to nikdo neresi.nesel tam nikdy s akutnim zachvatem,ty prichazely vzdy v noci,ale objednal se a popisoval sve problemy a nikdo ho nikdy nikam neposlal,leky nedal, Symbicort sme si vymohli sami,opet v podstate na zaklade lzi a az po nekolika mesicich a bojich.fakt mi takovyto postup prijde neprofesionalni a nekorektni,at si rika,kdo chce,co chce... ale dekuji ti za oficialni vysvetleni.
asi 12 roky tomu
·
#37578
Bambulko,ted jsem si precetla ten odkaz,co jsi mi sem lipla a tam se o foradilu zminuji take o leku,ktery je pouzivany - a je to UK stranka [i]:"Longer-acting beta-2 agonists include salmeterol (eg Serevent) and formoterol (eg Foradil, Oxis). Their action lasts over 12 hours, making them suitable for twice-daily dosage to keep the airways open throughout the day."[/i]dale na tom samem serveru viz: http://www.netdoctor.co.uk/medicines/100001082.html takze uprimne jsem ted zmatena z tveho vysvetleni a z toho,co tu ctu... ale mozna mate v praci nejake neoficialni informace a statistiky,takze pak bych chapala tvou odpoved. ale kazdopadne partner nakonec leky dostal a nemuseli jsme tedy noc co noc koncit na A&E.jen me opravdu mrzi,ze clovek se te "uspokojive" pece,jak pise Skarbienek jen tak nedovola,a to je spatne.ale chapu i to,ze NHS je understaffed a overstreched,takze ty duvody vidim. zajimalo by me,jak je to momentalne s plany o privatizaci NHS - slysela jsem uz pred nejakou dobou,ze se o tom uvazuje.docela by me to zajimalo.chvili jsem v CR studovala zdravotni politiku a videla kdejake ruzne statistiky, jak na tom ktere evropske staty v teto oblasti jsou a porad me to docela zajima,i to,jak se NHS s nastalou neudrzitelnou situaci popere. jinak,abych jen nekritizovala,mam jednu dobrou zkusenost s NHS peci.a sice prave z doby meho tehotenstvi - ve 32.tydnu jsem mela nediagnostikovany zanet mocovych cest (podotykam,ze na kontrole u midwife jsem mela bile krvinky v moci,ale jen to zapsala do poznamek a rekla,ze kdyz bolesti budou pokracovat,ze mam prijit,ale ze to jsou urcite vazy roztahujici se delohy...) zanet ale zacal iritovat delohu a zacaly mi predcasne stahy,to jsem ale nevedela,nepoznala jsem to.ale zavolala si do nemocnice,kde mi rekli,ze mam okamzite prijit,kdyz jsem jimto popsala. kdyz jsem prisla na jednotku,udelali mi okamzite jak ozvy,tak prave kontrolu akce delohy a znovu kontrolu moce a pak se taky podivali tam dolu! holky,fakt nekecam,mela jsem v UK kontrolu tam dole a zjistili,ze jsem malinko otevrena,plus ty stahy,tak jsme dostala medikaci a zustala do druheho dne ve spitalu nez stahy po medikaci ustoupily.kdybych pry nahodou mela zacit rodit - umite si predstavit nase zdeseni pri teto vete. trosku mi prislo podivne,ze na luzkovem oddeleni nemeli zadne informace z tohoho meho vysetreni z early pregnancy unit.oni jen dostali doporuceni me prijmout a sledovat,ale z jakeho duvodu,to uz ne.to bylo zvlastni.nicmene jsem byla mile prekvapena jak prijemnym pristupem,okamzitym jednanim,tak ochotou,takze v tomto bode bych se nebala.kdyz uz bude nejaky problem v tehotenstvi,tak si myslim,ze dostanete dobrou peci.jen muze byt otazne,zda se na ten problem prijde treba vcas. plapla
asi 12 roky tomu
·
#37591
Ahoj tak i ja pridam cerstvou zkusenost s NHS. Mala byla na operaci, kamarad ji zavrel palec do dveri, prvni clanek mela uplne vysvleceny z kosti. stalo se to v 6 vecer, jeli jsme na pohotovost, tam ji to obvazali, dali neco na bolest a poslali nas do nemocnice. tam jsme dorazili v 7. cekani na prijmu, cekani na detske chirurgii, na rentgenu, mezi tim ji to sestra cvicne 2x obvazala, doktor porad nikde, v 10 vecer nas prijali na luzkove oddeleni a v 11 konecne prisel doktor a oznamil nam, ze to nevypada dobre :ohmy: no tohle my vedeli uz v 6. dali nam na vyber: operace druhy den rano (v noci se neoperuje, pouze v nalehavych pripadech)nebo muzem letet do CR a resit lecbu tam ( druhy den jsme totiz meli odletat), a nebo ji clanek mohou ucvaknout, kdyz je na leve ruce, tak to tak vadit pry nebude :ohmy:.no tak jsme cekali na rano a doufali, ze ji budou operovat co nejdriv, ale na radu se dostala az ve 12h. celkem tedy 18 h. po uraze, nechapu. peersonal je sice nesmirne ochotny, laskavy, snazi se pomoci, vyhovet, ale co je to platne, kdy na vsechno je dost casu prstik nastesti vypada "dobre" chytil se, rana se hoji.
K tomuto dotazu nejsou zatím žádné odpovědi.

Inzerce - Nové inzeráty