štvrtok, 19. november 2009
  1.9K Replies
  116.4K Visits
  Subscribe
Ahojte, zakladam tuto novu temu, pre vsetky snazilky a buduce maminky,pretoze prave taketo nieco mi na tomto fore chyba. Stranka, kde by som si pokecala - vymenila nazory a skusenosti s babami, ktore sa snazia otehotniet v anglicku. Takze pokial mas zaujem tak sa pridaj, bude nam spolu veselsie.
12 years ago
·
#38404
Ahoj Hanko,dekuji. Rodit budu v Southend hospital/Essex, v ktere casti Anglie jsi ty? Me tady mimo jine prijde, ze jsou vsechny navstevy neefektivni...tj co bych u nas doma zvladla pri jedne navsteve u gynekologa (odber krve, ultrazvuk a jine) se tady musi obejit na trech mistech...:-( taky mi prijde, ze pece neni moc privetiva k pacientovi, je to jenom o ticking boxes, napr kdyz jsem se ptala na dodatecny ultrazvuk nazacatku tehotenstvi, nebylo to mozne, ale ted me na posledni kontrole zmerila centimetrem, a jsem o 2(?!) cm mensi, nez je asi prumer, tak me zene na dalsi untrazvuk, ktery ani nechci, nebot jsem byla doma pred tydnem...:-)) zkratka sranda. Jak jsi zvladla porod ty a jak velke mas deti? B
12 years ago
·
#38388
supeeeeeer,gratuluju drzim palecky !!!!!!!!!
12 years ago
·
#38387
to je skvely Jumpicku!:) opatrujte se;)
12 years ago
·
#38384
A Ja jsem porad jen u doktora.Na leden jdu jen 5 krát asi ze jsem starší mamina tak me honí .Uz nemám zádné krvácení .Mimisko Uz jsme taky viděli tak jsem šťastná.Ale strach budu mít cele těhotenství aby se něco nezvrtlo.Jinak taky přeji všem maminkam Ať se drží.
12 years ago
·
#38383
Ahojky Uz konečně jedu do 14 tydne.
12 years ago
·
#38372
Ahoj tehulky/maminky, take prochazim anglickym systemem nhs ted momentalne uz v sestem mesici, ma nekdo zkusenost s pracenou porodni asistentkou u porodu/ jestli je vubec mozne si nejak zvysit nhs stadard? Zdravotni pece mi tady pridadne tak nejak so-so, moje midwife na me ma v prumeru 5 minut, zadna sance neco resit nebo se na neco zeptat...privatni porod mi prijde strasne drahy, ma nekdo zkusenost s necim 'mezi' nhs a privatem? Hezky vecer, Barbora
12 years ago
·
#38162
Chytra,dekuji za poklonu :cheer: vyloudila si na mne usmev :cheer: Nevim,jestli to umim vysvetlit perfektne,ale pokusila jsem se se to Tubince rozepsat,ale v podstate jsi to zakladni shrnula zcela vystizne.
12 years ago
·
#38143
[quote]Tubinko to nelze, podle zakonu EU musis "platit" zdravotni poj. pouze v zemi kde skutecne zijes, i rodinne davky muzes cerpat pouze tam, kde rodina skutecne zije. to ze si v UK nikdy nepracovala, je jedno, vse se posuzuje podle mamzela(pritele), ktery bude v UK pracovat. hodnekrat se to tu resilo, urcite toho spousty najdes. zadej si do zdejsiho vyhledavace Rodicovsky prispevek, zdravotni pojisteni.. perfektne vysvetlit to umi Hampli :)[/quote] Děkuji moc, zkoušela jsem pročíst pár diskuzí, ale nenašla jsem nikde přesně tenhle případ, a když už, tak psali, že to jde, proto jsem se chtěla přesvědčit, protože některé příspěvky byly dost staré. Děkuji moc, poinformuju se. Přítel žil a pracoval v anglii 5 let, teď ale 2 roky žije v ČR, bude to mít vliv? no zkusím to najít. Děkuji Ahoj
12 years ago
·
#38121
Tubinko to nelze, podle zakonu EU musis "platit" zdravotni poj. pouze v zemi kde skutecne zijes, i rodinne davky muzes cerpat pouze tam, kde rodina skutecne zije. to ze si v UK nikdy nepracovala, je jedno, vse se posuzuje podle mamzela(pritele), ktery bude v UK pracovat. hodnekrat se to tu resilo, urcite toho spousty najdes. zadej si do zdejsiho vyhledavace Rodicovsky prispevek, zdravotni pojisteni.. perfektne vysvetlit to umi Hampli :)
12 years ago
·
#38112
Ahoj holky, všechny Vás zdravím, tak jsem tady zase. Tentokrát už jako těhulka :blush: ani jsme nestihli dořešit jestli se přestěhujem do UK a teď se nám to "zkomplikovalo" miminkem. Mám takový dotaz, je možnost, nebo je tady některá z Vás, která žila a rodila v UK, ale platí se pojištění i v ČR a pobírá mateřskou z ČR? myslím si, že tím, že jsem v UK nikdy nepracovala ani nežila, a tady mám nárok na volitelnou dejme tomu tří letou mateřskou, bylo by to pro mne lepší. Ale nevím, jaké jsou pro to nutné podmínky... díky moc za případné odpovědi. :)
12 years ago
·
#37670
Bambulko,partner je nekurak a nikdy nekouril. kuraky nesnasi. takze v tomto zakopany pes neni. bylo mu receno,ze foradil se v Uk proste nepredepisuje.nikomu. ale uz otocme list. dekuji za snahu o vysvetleni.nejsem presvedcena,ze je vse s kostelnim poradkem,ale to neni asi nikde a nikdy.
12 years ago
·
#37660
Ahoj Hampli, lieky sa predpisuju podla pacienta. Co je vseobecne napisane to plati, ale ma to vynimky, ktore laicka verejnost nevie. Vysvetlim to na priklade antikoncepcie. Ak pridu 3 zeny ku GP si pytat cosi proti "babetkam", kde jedna je fajciarka, druha prekonala trombozu a tretia je uplne zdrava, kazda dostane uplne inu antikoncepciu. Kazdy liek ma skupinu ludi,kde indikacia je vhodna, menej vhodna a uplne nevhodna ci dokonca riskantna. Toto je priklad aj Foradil-u. Mladi ludia, fajciari a srdciari su rizikova skupina pre Foradil (povedane zjednodusene). Predpokladam, ze tvoj muz fajci ak mu nechceli predpisat Foradil. Neznamena to, ze ho Foradil zabije, ale to riziko je omnoho vyssie, ako keby nepatril do rizikovej skupiny. V UK si kazda pharma firma moze vyrabat co chce. Ci dostane na liek licenciu, alebo ci ho bude vediet predavat iba v krajinach tretieho sveta je druha vec. Vyraba sa tu mnoho liekov, ktore nemaju licenciu pre UK/USA market. Lieky si v UK nie je problem "vydupat". Ak pacient nastoji na nevhodnom lieku tak GP to predpise akurat napise "on request of patient and against medical advice". Tymto sa vsak vystavujete riziku jednak, ze sa moze z teba stat vdova a tiez, ze sa nebudes moct sudit ak sa nieco stane. Mas pravdu, ze vnutorne smernice a varovania neustale upravuju predpisovanie liekov, takze "vnutorne" informacie sa dost lisia od tych na internete. A tie informacie sa menia velmi casto a niekedy aj velmi rychlo (vioxx afera). MHRA neustale zbiera a vyhodnocuje data pre kazde liecivo co je na trhu (to je dane zakonom) a neustale informuje a meni pouzitie liekov. Toto je organizacia, ktora vydava licencie a takisto ich aj odobera ak sa potvrdia vazne vedlajsie ucinky lieku Foradil a vseobecne long-lasting beta-agonist maju miernejsie vedlajsie ucinky, ked sa podavaju naraz s corticosteroidmi. Je tam viacero teorii, preco asi maju miernejsie ucinky, co je dolezite aby ich manzel bral spolu!!!!! Takze, manzel by nemal zabudat zobrat hnedy predychavac aj ked sa citi v pohode.... Toto by manzelovi vsetko vystvetlili,keby sa opytal,ale musi sa sam spytat ak nerozumie. Sestry aj lekari su tu velmi ochotni povysvetlovat. Neviem preco, ale slovaci/cesi sa akosi boja opytat, ked nerozumeju. Asi sme neboli zvyknuti na taku slobodu pytania sa, len byt ticho, zobrat co nam bolo strcene do ruky a utekat z ambulancie. cosi z internetu http://www.yourlawyer.com/articles/read/17583 cosi viac o kontraindikaciach ak sa ti to chce citat, ale je to dlhe http://www.medicines.org.uk/emc/medicine/1286/SPC/#CONTRAINDICATIONS dufam, ze to pomoze Bambulka1
There are no replies made for this post yet.
Be one of the first to reply to this post!

Inzerce - Nové inzeráty