štvrtok, 19. november 2009
  1.9K Replies
  116.5K Visits
  Subscribe
Ahojte, zakladam tuto novu temu, pre vsetky snazilky a buduce maminky,pretoze prave taketo nieco mi na tomto fore chyba. Stranka, kde by som si pokecala - vymenila nazory a skusenosti s babami, ktore sa snazia otehotniet v anglicku. Takze pokial mas zaujem tak sa pridaj, bude nam spolu veselsie.
12 years ago
·
#37131
Tubinka: Ahoj, ja jsem ted v 6 mesici tehu. Priprav se na to, ze to neni jako v Cr :-) No ale to je asi jasne, ze? Jednou to tady nekdo dobre napsal, ze v CR je prevence, tady se neco resi AZ kdyz je problem. Ja jsem treba dost v soku z tehotenske pece, zadna gynekologicka prohlidka (to ani mimo tehu neni bezne), ultrazvuky jen 2 (v 12 a 20 tydnu, pokkud je jinak vse OK), k doktorovi chodis jen k "obvodakovi"-GP a jinak k Midwife, coz je neco jako porodni asistenka,nevim jak jinak to popsat. Ta te provadi tehotenstvim. Mozna bude lepsi, kdyz se budes ptat konkretneji. Jinak holky, jsem uz na nemocenske, vyprosila jsem si ji u meho GP, necitila uz jsem se v praci dobre, a do materske mi zustalo 6 tydnu, tak doufam, ze me uz doma necha na celou tu dobu. Celkove je mi dobre, jen semtam na me jdou mrakoty, nejaka slabost, trochu tezko uz se mi chodi a cokoli dela :) a kde je "do konce". A jak se jinak vsechny mate?? Pomalu se asi chystate na Vanoce, ze? :)
12 years ago
·
#37127
Ahoj holky, omlouvám se, že se tady tak vměšuji, ale potřebovala bych si promluvit ( napsat ) s někým kdo žije v UK a má nebo plánuje děti. Dostali jsme nabídku přestěhovat se do anglie ( Walesu ) jelikož si přítel doma nemůže najít práci a já ji sice mám, ale neuživím nás. Přítel v anglii žil delší dobu, já jsem tam byla jen na pár dní na dovolené. Plánujem ale i miminko a tak jsem se chtěla zeptat, jak to je v UK se zdravotnictvím, těhotenstvím, porodem a dalšími věcmi? Už tak budu mimo ze změny prostředí a nechci být nakonec jako alenka v říši divů... chtěla bych vědět na co se mám psychicky připravit? Děkuji moc za rady, jestli se někdo ozvete :) Hezký zbytek dne
12 years ago
·
#36739
Holky dekuji za rady. quadruple test mi delat nebudou. Volala jsem si tam vcera 2x. Mluvila s mou midwife a pak i s nemocnici. Neudelaji mi ho. Chtela jsem udelat ten integrovany s tim ze miminko lezelo pri NT na brisku a horko tezko to namerili, tak vysledek muze byt zkresleny. Neudelaji mi ho. Protoze NT screening dopadl dobre. Ja vim ze ve 20tt je tady anomaly scan, na ten ja jdu 23.11. Ale stejne 2.12 letim do CR k panu doktoru Vlasinovi z prenatal.cz. Je to opravdu jeden z nejlepsich odbrodniku a dobry znamy me gynekolozky. S letadlem vim ze neni sranda, ale ja litam kazdy mesic/dva tak nebo tak. Ted jsme byla na vikedn v CR. Pak poletim 2.12 pak 21.12 na vanoce. A v unoru snad natrvalo na porod v CR. Spousta zemi ma cut off limit 1:300 takze porad si nemyslim ze vysledek je tak suprovej jak mi kazdy tvrdi. Vim ze muzu porad byt ta jedna v jakemkoliv pomeru. Ale je urcite mensi pravdepodobnost v pomeru 1:45000 nez 1:240....
12 years ago
·
#36724
Ahoj Verik, V preklade co pan doktor (trojity test s ev. integrací obou výsledků + specializovaný UZ v 21. týdnu těhotenství) je to iste co tu, len sa to trochu inak vola. Tiez za to musis v CR zaplatit a absolvovat cestu lietadlom co tiez nie je sranda. Nuchal scan a krv na hCG(human chorionic gonadotrophin) +PAPP-A (pregnancy-associated plasma protein) mas urobene, pretoze mas vysledky. Co potrebujes je triple test, alebo quadruple test co sa robi v druhom trimestri medzi 16 -20 TT (odber krvi). Zavisi vsak od nemocnice,ktory test robia. Vysledky z Nuchal scan a oba krvne vysledky sa skombinuju a scitaju, cim sa zvysi spravnost vysledku na nejakych 96 percent. Ak budes asertivne nastojit na tom, ze chces aj triple/quadruple test tak ti ho urobia. A ak pani midwife nerozumie tak je vysvetli, ze chces mat "integrovany test" (vsetky vysledky sa scitaju dokopy), pretoze mas velke obavy. Ak nie tak sa pytaj ku ob consultantovi... Takze argument that quadruple test ma len 80 % "detection rate" je spravny, ale len ked je urobeny samostatne bez vysledkov z prveho trimestru (Nuchal scan+hCG+PAPP-A) Samostatne sa triple/quadruple test robi zenam ak nestihnu Nuchal scan..... Tieto krvne testy mozu tiez upozornit na ine syndromy a poskodenia takze, je dobre mat urobene vsetko... Plus "specializovany scan" ako to pan doktor v cechach vola mas tu zadarmo v 20-22 TT. Tu sa to vola "anomaly scan" a na tento scan si poslana automaticky. Nestrachuj sa nakolko 1:243 je naozaj velmi mala pravdepodobnost. Aj ked tieto testy nie su 100%, pamatam si cas, ked neboli testy ziadne.....Urcite za 10 rokov budu testy este lepsie. Vela stastia Bambulka1
12 years ago
·
#36715
Holky prosim o radu. V ktorom obchode tu v UK sa oplati kupovat plienky cislo 1-2. Chcem poslat home v baliku a podla sprav z domu je to tam drahy. Postovne neriesim. Vdaka
12 years ago
·
#36703
Ahoj Veriku,tak vidim,ze me chteli pekne natahnout,kdyz jsem si tu plodovku chtela nechat udelat radeji v CR nez tady.Nechci nic rikat,ale tripple testy jsou snad nejhorsi a najnepresnejsi testy co ti muzou udelat.Snad kazda druha tehulka je mela spatny a deti samozrejme zdravy-psala jsem si s tehulema na www.mojetehotenstvi.cz.Uz pry uvazovali o tom,ze je prestanou delat,protoze maminy jsou pak zbytecne vystresly a to tem mrnousum opravdu skodi.Drzim palce,urcite je fajn,ze si to jeste pojistis v CR a verim a preju ti at je vse ok.Hlavne se nestresuj!!Vis jak ja si pak vycitala,ze jsem prorvala x noci a zbytecne maleho stresovala,kdyz jsem cekala mesic na 1. vysledky a dalsi mesic na druhe a to jsem opravdu mela duvod se bat...
12 years ago
·
#36702
ahojte babulky. chcem sa vas spytat...robili vam ku koncu tehotenstva test na streptokoka B skupiny..tusim tu sa to vola GBS..lebo na sr to robia automaticky kazdej tehulke, no predpokladam ze tu nie, lebo som nasla ze tu to nerobia..neda sa to nejak vyziadat???ci zase si len treba navymyslat aby cloveku spravili ten test??? chcela by som si ho dat spravit lebo som pocula ze ak nahodou ma tehulka pri porode toho streptokoka tak musia jej podat antibiotika. lebo ak nie tak ze je to nebezpecne pre plod :(
12 years ago
·
#36700
Marky, dekuji. No ja psala panu doktoru Vlasinovi z www.prenatal.cz z Brna. A ten mi napsal: Dobrý den, u nás bychom tento výsledek testu považovali za hraniční ( pacientky, u nichž je riziko pod 1:1000 ) a doporučili Vám ještě doplnění trojitého testu s ev. integrací obou výsledků + specializovaný uz v 21. týdnu těhotenství. Pokud by jste se rozhodla pro odběr plodové vody, myslim že za 4-5 dnů po zákroku by neměl být problém s cestováním. s pozdravem dr Vlašín Takze si myslim ze zas tak male to riziko neni. Jako samozdrejme je "jenom" 0.4%.. Nakonec mi pan Vlasin volal a domluvili jsme se tak ze priletim do CR na velky utz a utz na vylouceni vyvojovych vad ve 21tt a odber krve. 2.12 na 18hod jsem objednana. Bude to stat asi 1tis. Pokukd bude vse v poradku tak hned v nedeli/pondeli poletim zpet do UK. Pokud se jim nebude neco zda a riziko bude vetsi tak odber plodove vody coz stoji asi 3.500kc a par dni si polezim doma v Brne. http://www.prenatal.cz/index.php?id=99 Jinak v CR je cut off 1:300 takze s tak nizkym rizikem by v CR uz delali dalsi testy. Ja vim ze triple testy nejsou tak presne jako NT. Ale ten NT musi byt udelany spravne. Ja mam asi o 5dni mladsi tehotenstvi podle utz z CR ale v UK porad berou termin polde posledni MS. Mohlo to ovlivnit vysledek NT testu? Miminko bylo na brisku a trvalo jim docela dlouho nez nejak to projasneni namerili a to meli xx hodnot v rozmezi 1mm. Den pred utz jsem dobrala antibiotika na urine infekci.. Mohlo toto vse ovlivnit NT test? Proto jsem chtela Quadruple test, ktery mi tady ale odmitli udelat.
12 years ago
·
#36698
Veriku,jak uz jsem psala,kazda tehulka ma obavy,ale predstav si 1:240-to je tak mala pravdepodobnost,nekoukej na to,jake vysledky mely jine,ja naopak znam plno maminek co mely riziko jeste vetsi nez my a jsou v poradku.Ja mela 1:13 a ne 1:14,jak jsem chybne napsala a kdyz jsem s hruzou hledala informace na netu prihlasilo se mi plno holek co mely podobne riziko a nakonec mely zdrava miminka.Ani v CR by ti neudelali dalsi vysetreni s tak nizkym rizikem.Nevim kolik ti je,ale to riziko ti mohl zvysit klidne i pouze tvuj vek.propocitava se totiz z mnoha udaju,jak z krve,tak projasneni,ale i treba z tveho veku a jestli ti je kolem 30 a vic,muze to riziko delat jen tvuj vek.Pokud se ale nechces trapit cele tehotenstvi a mas naprosto jasno,ze postizene dite nechces,vzdy si to muzes v CR zaplatit soukrome.Me,kvuli tomu,ze me riziko bylo opravdu obrovske,delali nejdrive odber z placenty-to nedoporucuji nikomu,to je opravdu bolestivy a pro miminko vice nebezpecny zakrok nez plodova voda.Pak mi delali i odber plodove vody a to byla uplna pohoda a v materialech ,ktere dali me se psalo o riziku potratu 1:200(respektive 0,5-1%)-opet minimalni riziko.Takze ne ze bych ti doporucovala odber plodove vody-v tvem pripade urcite ne,ale pokud by jsi se pro ni rozhodla,jde to v CR udelat,stoji to kolem 14tisic a je to velmi rychly a temer bezbolestny zakrok.Drzim palce a preju at uz se prestanes zbytecne trapit,to miminku take velmi skodi!!!!!Drzim palce,Marky
12 years ago
·
#36693
Tak jsme mluvila s midwife. Quadruple test mi nemuzou nabidnout ani mi ho delat nebudou. Protoze jsem mela NT test, ktery dopadl dobre a zaradil me do nizkorizikove skupiny. NT test je prej nejpresnejsi a vysel dobre tak neni duvod delat quadruple test ktery je mene presny... takze asi tak....
12 years ago
·
#36689
Dekuji holky, nejsem o moc klidnejsi. Me to riziko pripadne strasne vysoke. V CR bych uz sla na dalsi testy. V mem okoli se to vetsinou pohybuje kolem 1:20000-1:45000 a ja mam 1:240 proste mi to prijde strasne velke rizko a jsem z toho uplne spatne. Pokusim se zavolat midwife a pozadovat tripple tes. Ja kdyz byla na tom NT scanu tak bylo miminko otocene na brisku a trvalo strasne dlouho nez to projasneni namerili. Navic jsem pred tim uzivala antibiotika na urine infection, tak nevim zda to mohlo nejak ovlivnit vysledky.. V pripade prokazani DS nebo jine nemoci bych sla na preruseni. Ja vim ze me nektera budete odsuzovat, ale ja to proste takto vidim....
12 years ago
·
#36679
Souhlasim s Bambulkou :)
There are no replies made for this post yet.
Be one of the first to reply to this post!

Inzerce - Nové inzeráty