štvrtok, 19. november 2009
  1.9K Replies
  116.5K Visits
  Subscribe
Ahojte, zakladam tuto novu temu, pre vsetky snazilky a buduce maminky,pretoze prave taketo nieco mi na tomto fore chyba. Stranka, kde by som si pokecala - vymenila nazory a skusenosti s babami, ktore sa snazia otehotniet v anglicku. Takze pokial mas zaujem tak sa pridaj, bude nam spolu veselsie.
12 years ago
·
#37534
Ahoj Jumpi,tak to mi teda uniklo,ja vubec nevedela,ze jsi tehotna.A zase problemy,ach jo,moc drzim palecky,opravdu moc,pa a drz se holka :-)),Marky
12 years ago
·
#37515
Budu moc držet palečky, i když si dokážu představit, že to budou nejdelší 2 týdny (a nejen ty dva)... Moc doufám, že bude tentokrát už dobře!!
12 years ago
·
#37504
Ahojky,tak jsem volala do Prahy i můj doktor se přiklání čekat do 12 tydne.Šetřit se mam,ležet nevarit proste nestat delší dobu.Bud se udrží nebo odejde.Taky by me nic nedal.Tak jen se budu modlit aby byl silnej a udržel se i přes to krvaceni.dam ti pak vědet 
12 years ago
·
#37495
Bambulka, tak o tomhle slysim poprve. Co vim, predepisuje se bezne, pokud v prvnim trimestru hrozi potrat, a znam hodne zen, ktere ho braly, a maji zdrave deti. I muj prcek, i kdyz zatim v brisku, vypada ze bude OK :-) Ale mozna mas i pravdu, kazdopadne netusim..
12 years ago
·
#37489
Ahoj Skarbienek, liek Duphaston sa nepouziva(je zakazany) v UK a USA mnoho rokov nakolko mal vazne vedlajsie ucinky na matku a hlavne babetko. Som prekvapena, ze sa to u nas nadalej pouziva, ale nie sokovana, pretoze lieky a ich vedlajsie ucinky sa u nas vobec neberu velmi vazne (lekarmi). Mne pocas dovolenky na Slovensku (4 roky dozadu) gynekologicka predpisala Indometacin, ktory je tazko kontraindikovany v tehotenstve!!!! Ked som jej vysvetlila, ze tento liek sa tehotnym maminkam nedava, tak mi povedala, ze ona to snad vie lepsie. Samozrejme , ze som ho nezobrala, ale vela zien by ho uzivali v pohode a ani by nevedeli co beru. Indometacin je uz dlhe roky v UK zakazny pre tehotne. Treba byt s liekmi opatrny a hlavne ak sa viete k nim dostat bez vysetrenia a bez receptu. bambulka1
12 years ago
·
#37483
ANIE ja si privezla z CR bylinkove caje pro maleho- na kasel, posileni imunity, nachlazeni a granulovany. tady jsem po detskych jeste nekoukala. jinak mu davam pit i jen vodu nebo obyc. ovocny.
12 years ago
·
#37479
Jumpicek, a nemas moznost, ze by Ti nekdo poslal z Cech Duphaston? Ja ho dostala automaticky, vyprosila jsem si ho od GynDr. hned kdyz se zjistilo zamlkle tehu (byla jsem tehdy v Cr) a zacla ho automaticky brat, kdyz jsem znovu otehotnela. Pak mi jeste pochybelo baleni, tak to napsal na mamcu, a ta mi to poslala. I kdyz je fakt, ze nez by se to vyridilo, uz budes tak jako tak v tom 12ctem tydnu :-) A vi se aspon proc krvacis? Mozna tam je nejaky hematon? Nechapu proc ti na spineni davaji paracetamol? Jej no kazdopadne drzim strasne moc palecky!!! A po tom 7.12.dej urcite hned vedet,ju?
12 years ago
·
#37478
Ahojky,tak i Ja pokročila do 10 tydne.Porad slabě krvacim nebo spinim.No mimi je v pořádku /zatím/Ať se prcek udrží.Na to krvácení me nic nedali jen paracetamol a budem čekat do 12 tydne.Tak nevím jestli potom něco daji.Na další ultrazvuk jdu 7.12.tak uvidíme co tam řeknou.A co ty?Co mimisko?Uz ti to utíká vid
12 years ago
·
#37472
Chcem sa opytat aky cajik davate babatkam ? V podstate som feniklovy caj a harmancekovy nasla len na ebay alebo amazone, mate nejake ine zdroje? Vopred dakujem.
12 years ago
·
#37231
Jo,jo,ja uz si to take neumim predstavit,ho nemit.Pravda nekdy mi trosku chybi,jen tak se sebrat s manzelem a zajit si na veceri nebo lenosit v posteli a koukat na film nebo si jen delat,co me bavi-treba si cist nebo neco vyrabet a takovehle podobne "obycejne veci",na ktere clovek muze zapomenout,pokud nema babicky nebo au-pair,ale to je hold udel materstvi,ale jak uz jsem psala,cim vic ten prcek roste,tim vic to "vraci" zpet.Nemuzu se dockat az uz mu budou tak ty 3 roky,bude zvatlat,vyrazime nekam na dovolenou,uz spolu budeme moci hrat zajimave hry a pod. Tak pa ,drzim palecky at uz je to do konce bez problemu a pak hlavne co nejrychlejsi porod :-)),Marky
12 years ago
·
#37225
Dobre rano Marky, krásně se to čte :-) S tim člověk musí počítat, že se všechno kompletně změní, je fakt, že z toho mám malinko strach, že už nikdy nic nebude jako dřív, ale takový je to úděl. Potom už mi to tak určitě ani nepřijde. Znam hodně maminek, které naopak říkají, že už si nepředstaví, jaké to bylo, když mimi neměly.. :-) Právě včera mě chytla taková melancholie. Říkala jsem si, jak je nám teď hezky (s přítelem), a jak to bude krásné, až přibude prcek, a pak ještě třeba 2, 3 ... ;) ....ale pak ten čas začně tak strašně rychle utíkat, a to mě mrzí. Kéž by šel zastavit, že? :) Sedmikráska: Ony už tu jsou vlastně skoro jen maminky :-) Ale prave proto tu nejsou tak casto, povinosti, povinosti, ..ale snad se ti nektera ozve :-)
12 years ago
·
#37223
Ahojky tehulko a jooo vlastne,ted jsem si vzpomela,ze jsi psala o tom,ze to asi bude chlapecek a ze jsi si tajne prala holcicku.Ja to mela take tak a byla jsem dokonce presvedcena,ze ji cekam-koupila jsem i ruzovy promitaci strojek na postylku a par vecicek,nez jsem zjistila ze to bude 100% chlapecek.Pak ale prisly ty problemy,zda bude zdravy ci ne a to bylo jedine,na co jsem mohla myslet.Muzu rict s naprostou jistotou,ze je uuuplne jedno,co se ti narodi jako prvni,ja si neumim predstavit,ze bych ho nemela a mela "nejakou" holcicku a uplne stejne by to samozrejme fungovalo naopak :-))Jinka diky za optani,druhe se zatim nedari,to uz bych tu urcite dala hlasku,ale zatim nestresuju,jelikoz by to bylo strasne narocne mit deti takhle hned za sebou.Ted uz je to sranda-ikdyz samozrejme zivot pred a p porodu,je neco jako Mars a Venuse a dokud to clovek nezazije,nepochopi.Muj denni rezim se sklada z toho,kam pujdeme do detskeho centra,co mu uvarim,v kolik ho dam pres den spat,jak dlouho mi asi tak bude spinkat,jestli si krome uklidu a vareni stihnu zacvicit,aby nekde nechytl rymu,protoze to pak v noci nespi,kolikrat se asi tak dnes v noci vzbudi,co budeme delat odpoledne,kdyz uz je ted brzo tma apod... :-)))))).Kdyz jsem byla tehule,tak jsem se nemohla dockat,az se malej narodi,dnes kdybych si mohla vybrat bych nejradeji porodila aspon rocniho prcka.Pro me to miminkovsky obdobi byl ocistec,zato ale ted je to uzasny,je s nim sranda,uz jsme partaci,rozumi mi,vymysli kraviny,jen aby me rozesmal,no proste nadhera :-)).Tak pa a zase pisni,Marky
There are no replies made for this post yet.
Be one of the first to reply to this post!

Inzerce - Nové inzeráty