štvrtok, 19. november 2009
  1.9K Replies
  116.4K Visits
  Subscribe
Ahojte, zakladam tuto novu temu, pre vsetky snazilky a buduce maminky,pretoze prave taketo nieco mi na tomto fore chyba. Stranka, kde by som si pokecala - vymenila nazory a skusenosti s babami, ktore sa snazia otehotniet v anglicku. Takze pokial mas zaujem tak sa pridaj, bude nam spolu veselsie.
14 years ago
·
#26233
[b]Marky 32 napsal:[/b] [quote]Ja osobne jsem se rozhodla rodit v Cechach z toho duvodu,ze zaprve duveruji vice ceskemu zdravotnictvi a za druhe,cela ma rodina a pratele jsou tam a chci tento neopakovatelny cas travit spolecne i s nimi.Nevznika tim zadny problem,proc bych kvuli tomu,ze si odskocim porodit do Cech,mela prijit o materskou z UK ,kterou mi bude platit zamestnavatel a uz vubec to neznamena,ze budu radeji s maminkou,bez manzela.Manzel samozrejme u porodu bude a nebudu tam zit bez nej a vracet se k nemu s rocnim spuntem-par tydnu po porodu si nas oba odveze zpet do UK.Takhle jsem se rozhodla ja a presne tak jako pise Gabca,neexistuje dobre ci spatne rozhodnuti,zalezi individualne na kazde,jak to citi jako spravne.... :-)[/quote] par tydnu po porodu? a rodnej list a pas budes vyrizovat az tady? to nevim jestli se da jezdit s novorozenetem bez papiru. Ne ze bych ti chtela kazit plany :)
14 years ago
·
#26234
holky prestante zacinam se bat. Ja rodim v Anglii a doufam,ze vse bude ok.Beeeee bojim bojim ted. Marcelko kde jsi jak se ti tu rodilo?
14 years ago
·
#26235
no ja jsem trdlo ted jsem Ti napsala takovou malou slohovou práci no kliknu a vymazalo se mi to aaaach jo...tak znovu .o) na testech je zatim vše v pořádku tento týden čekame na vysledky.těhulkuje se nám fajnově vzhledem k tomu že podle doktorů jsem tenhle zázrak nikdy pocítit neměla je to báječný už je mi dobře jinak měsic a půl to po ránu vždycky bylo veselý,ale ted je to všechno super každý ultrazvuk obrečím můj skvělej budoucí muž je patrně pyšnej...to je roztomilý pozorovat... :o) jinak jsem Ti nebo Vám ještě chtěla napsat,že se mi moc libi Ty Vaše srazy bydlet blíž hned bych se zkoušela vtírnout a ta česká jídla no to nemí chybuuu...je super že tu taková stránka je a že si můžeme takhle psát...Marky zatím pa držim pěstí at máte štěstí a všechno dobrý VŠEM A VE VŠEM jo a ještě bych reagovala na tu debatu rodit doma či tady my jsme se rozhodli rodit doma kvůli doktorům,řeči,protože nikdy nevite co se může stát(myslím porod ) a raději v češtině než v angličtine no a tak vůbec okolo čestého měsíce bychom odjeli a už napořád chceme zůstat doma myslím sebe mimi a může svého(budoucího)takže tak to třebas máme my pa
14 years ago
·
#26236
Marky :blush: no já jsem ještě větší trdlo nož jsem si myslela.. :( ..to ode mě vložený před chvilko je celý pro tebe samozřejmě ne pro mě :blink: pa Apolli
14 years ago
·
#26237
[b]M@T napsal:[/b] [quote]holky prestante zacinam se bat. Ja rodim v Anglii a doufam,ze vse bude ok.Beeeee bojim bojim ted. Marcelko kde jsi jak se ti tu rodilo?[/quote] hele dojdi si pocist o tehotenstvi a porodu ke mne na blog, ted jdu do druheho a v pohode...neboj!
14 years ago
·
#26239
Ahoj holky, sledovala jsem tu vasi diskuzi na tema jestli rodit doma nebo v UK.Pred 11 dny se mi narodil chlapecek v Royal Hallamshire Hospital Jessop Wing v Sheffieldu. Pece o mne po celou dobu tehotenstvi byla absolutne uzasna, ze strany meho GP, community midwife a nakonec i personalu ve vyse zminovane porodnici.Jsem opravdu nadsena, nemam sebemensi pripominku a neumim si predstavit ze bych mohla rodit v prijemnejsim prostredi a s vyssi kvalitou pece.Vzhledem k tomu ze nas prcek mel zloutenku tak jsme stravili v porodnici 5 dni, z toho 2 dny na neonatal unit kde byl vystavenej opravdu intenzivni fototerapii a kde mel sestru pridelenou primo k jeho inkubatoru, kde my jsme dostali pokoj na stejnem patre a mohli jsme tam byt oba s pritelem a kdykoliv dochazet za prckem. Dohromady jsem stravila v Jessop 8 dni, protoze porod byl vyvolavanej vzhledem k memu vysokemu tlaku a pokud jeste nekdy budu rodit tak bych urcite stala o to rodit zase tady. Jeste mne prekvapila zminka o nedostatecnem vysetreni v tehostenstvi.Porovnavala jsem to s moji sestrou ktera porodila pred 8 mesici v Podoli taky chlapecka a vsechny testy byly stejne.Takze to je zvlastni. Ja jsem od zacatku vedela ze budu rodit tady,pritel pracuje v IT a ma rozdelany projekt takze domu jsme jet nemohli a ze bych ho tu nechala samotneho a odjela tak to bych mu nemohla udelat a navic vim o co bych se tim ochudila.....posledni tydny a dny do porodu,porad jsme si o miminku povidali a povidali si i s miminkem a celkove to byl strasne krasnej cas, samotnej porod si bez nej uz vubec neumim predstavit protoze mi strasne pomahal a ten vyraz absolutniho stesti kdyz mohl prestrihnout pupecni snuru asi taky nezapomenu. Momentalne si uzivame vsichni 3 doma, pritel ma 2 tydny placene tatinkovske dovolene a krome kojeni zvlada vsechno stejne jako ja a moc mi pomaha. Nase rodiny uz nakupuji letenky ve velkem a ted se u nas asi dvere netrhnou ale to k tomu patri. :-)))))))))))))))))) haha jsem se tady hezky rozneznila, to sestinedeli vam v mozku udela paseku. No kazdopadne vam vsem preju zdravy, krasny a stastny miminka a co nejkratsi a nejlehci porody.
14 years ago
·
#26240
ahoj baby women - ja si taky nemuzu stezovat i kdyz pribehy kolem sebe clovek slyset bude asi vsude. Popisuju vse v rubrice Denik tehule ve svym blogu takze kdo chce info muze tam. 6 hodin po porodu domu co tu nekdo zminuje rozhodne neni rule - mozna je to option - kdo chce muze, na vlastni riziko samozrejme. Neznam nikoho koho by 'vyhodili' proti jeho vuli, zvlast pokud by mel concerns.
14 years ago
·
#26241
Ahoj Marusko,prosimte neboj se,ty jsi ze severu,tam jsou nemocnice na mnohem lepsi urovni nez tady u nas v zapadakove :-).Navic ja nejedu do Cech rodit proto,ze bych mela strach rodit tady,jen chci,aby kolem narozeni naseho ditete byla cela ma rodina,nejen manzel(samozrejme nemluvim o tom,ze by se mnou byli na sale :-)),ale budou mi nablizku a neochudim je tak o nezapomenutelne zazitky.Na blbce doktora ci personal samozrejme muzes narazit vsude,stejne jako na blbce lidi...Jo jeste pro SPOON,ocenuji tvuj neobvykly zajem o nas a nase miminko,ale neboj,my to nejak zvladnem :-)-no hard feelings...Marusko,posilam ti a vsem tehulkam co chteji na soukromy utrazvuk,pokud maji tu smulu a UK zdravotnictvim jim byly doprany jen 2,tak ja jsme nasla nejlevnejsi(nezarucuju,ze nekde neni levnejsi,ale spis jsem se setkala s cenama o dost vyssima) na www.myultrababy.com.Ten 3D utz se doporucuje mezi 22-34tt,dostanes k tomu CD a fotky a je to opravdu nezapomenutelny zazitek.JInak Marusko,nasla jsem ten odkaz na ty free meditace,co jsi mi posilala,je to na www.stretchingpeople.co.uk a je to kazdou 2. a 4.stredu v mesici.Ju a dej mi prosim vedet,jestli teda taky pojedes zitra k Hance na navstevu,domluvila jsem to s ni mezi 13-14h,vyzvedla bych te na Stratforde a jely bychom autem..Tak pa pa a vsem tehulkam,snazilkam,maminam -mejte se bajecne,pa Marky
14 years ago
·
#26242
ahojte vsetci! len v kratkosti by som chcela reagovat na to ci rodit tu alebo doma.ja som ani nepomyslela nad tym ze by som si isla odrodit domov, kedze tu zijeme s manzelom uz nejaky ten rok, pre mna to bolo automaticky tu. ja som rodila v Northwick park hospital a bolo to uplne hrozne. vyskytli sa komplikacie a riadne som si odtrpela, napokon bol emergency c. tiez po porode mi nikto neponahal, tak manzel musel podplatit sestricku, aby mi trosku pomohla. maly bol na antibiotikach, tak sme ostali v nemocnici 7 dni. vzhladom k tomu- ked sa spatne na to divam- mam 'najkrajsieho zdraveho chlapceka na svete' a tie utrapy za to stali. chceli by sme este jedno baby, asi buduci rok a budem opat rodit tu. no urcite v inej nemocnici. tak asi tak!- porod vam opisovat nebudem, ked sa vam babatka narodia a hodite zrazik, mozno o tom pokecame. :-))) papa, pekni dnik!!! maja
14 years ago
·
#26243
baby.woman; moc Ti gratululu k tvemu chlapeckovi. Tvuj clanek se mi cetl moc hezhy. Mam radost, ze ma nekdo take pozitivni zkusenosti z anglicke porodnice. Preju vam obema hodne stesticka a zdravicka :)
14 years ago
·
#26256
Ahojte baby, soooooorry, ze som sa dlhsie neozvala, ale po Vianociach som mal toho viac jak dost, potom sme boli na Sk, a od vtedy som sa nestihla zastavit. je mi luuuto, ze som sa nemohla zucasnit na dalsej stretavke, sorru Hanka, nabuduce tam budem jak na koni na 1000%. Inac gratulujem vsetky babam k dievcatkam a k chlapcekom, len nech su zdravucke, vy si tiez davajte holky na seba pozor a uzivajte si krasne tehotenstvo :) Inac mam novinku, nechcem ju sice zatial zakriknut, ale idem do 5tt :o) takze sa to koooonecne podarilo, teraz uz len dufat, ze sa to udrzi lepsie ako v tom prvom. Takze zatial naokraj len tolko, tak sa zatial drzte a prajem kraasny vecer papa :)
14 years ago
·
#26259
Ahoj zabicko,tak to je fantasticka zprava,moooooooooooooc gratuluju!!!!!Tak to se vam to povedlo rychle.Ja vim,nejspis si to zatim moc neuzivas,ze strachu,aby se to neopakovalo,ale uvidis,ze na podruhe budes mit vice stesti.Tak moc drzim palecky at je vse v poradku a snaz se moc nestresovat,hodne stesticka a tesime se na tebe na dalsim sraziku!!!Pa Marky :-))
There are no replies made for this post yet.
Be one of the first to reply to this post!

Inzerce - Nové inzeráty