čtvrtek 19. listopad 2009
  1.9K Replies
  116.2K Visits
  Subscribe
Ahojte, zakladam tuto novu temu, pre vsetky snazilky a buduce maminky,pretoze prave taketo nieco mi na tomto fore chyba. Stranka, kde by som si pokecala - vymenila nazory a skusenosti s babami, ktore sa snazia otehotniet v anglicku. Takze pokial mas zaujem tak sa pridaj, bude nam spolu veselsie.
asi 12 roky tomu
·
#39168
No tehu byl horor 2 mesice,jak jsme nevedeli zda malej bude postizenej ci ne a museli podtupovat ten odber plodove vody a placenty ...ale uz i to je zapomenuto a jinak nebyt techto nervu,mela jsem druhou pulku tehu uplne v pohode.Mozna i kvuli tomu extremnimu stresu byl malej tak strasne uplakanej,nevim.Cim dal vic se mi zda,ze cim vic je ta mama vic v pohode a klidna,ma i klidnejsi miminko.S tim epiduralem-je dobre si odkroutit nejake ty kontrakce,aspon pak z toho epiduralu nemas strach-protoze to uz je ti v te chvili uplne jedno,ze ti pichaj do patere jehlu jak hovado nebo ze jsi polonaha a koukaj na tebe 3 chlapi :-)).Epidural by se nemel davat driv dokud nejsi otevrena alespon na 4-5 cm,kdy uz je porod rozjetej,protoze to vetsinou porod hodne zpomali a mohl by se i zastavit,pokud by se to pichlo moc brzo.(nejaka mamina se muze na 4 cm otvirat hodinu jina treba 10h..:-/ ) Jinak jo,ja taky rudnu,kdyz nekoho slysim,ze kojeni je prirozena vec,ktera muze jit kazde mame jako po masle.Ne,neni,u nekoho ano,ale jsou pripady,kdy je to fakt strasne narocny az nemozny a odnese to (presne jak to tady popisuje ta maminka),hlavne ta mama,ktera si pripada,jako ze selhala.Vidim sebe,jak sedim na zidli v te poradne pro kojici maminky,bulim jak zelva,hormony se mnou cloumaj,malej rve jak kdyby ho na noze brali a prso ne a ne chytnout :-)).Jenze on nechtel poradne ani lahev,on proste strasne spatne jedl celkove,vzdy si ucucnul par ml,pak uz nechtel,za hodku znova a znova a takhle porad do kolecka....Jeeeezis,ted uz je to takovej klidek :-)).Dokonce vazne uvazuju,zda vubec opravdu chceme jeste jedno dite.Sice se o nej pokousime a byla bych stastna,kdybych zjistila,ze jsem tehu,ale ta predstava toho vseho znovu od zacatku.....preci jen uz nejsem mlada holka a asi tim mi to davalo desne zabrat..No uvidime,co ma pro nas osud prichystane.Kazdopadne v cervnu nas muzou opet doporucit na tu infertility clinic,tak do te doby snad budu mit jasno,zda po tom stale opravdu touzime nebo ne.Tak pa tehulko a ahoj vsem tady na webu,Marky ;)
asi 12 roky tomu
·
#39166
Ahoj Snažilky a těhulky,POROD: porodní bolesti mi začali v sobotu v 6 ráno. Volala jsem do nemocnice a asi po půlhodinovém povídání o tom, jak se cítím, se mě zeptala, jestli vím, na 100%, že do jejich nemocnice patřím. :silly: Při představě, že až na konci rozhovoru zjistí, že jsem se dovolala špatně... a budu muset tohle absolvovat znovu, na jiném telefonním čísle...mě pobavilo. :lol: Pak se mě zeptala, zda mají zavolat ke mě sanitku a nebo přijedu taxíkem nebo autem. Tak jsem řekla, že přijedu autem. Bohužel jsem paní zapomněla říci, že můj přítel nemá řidičák, takže si to tam odřídím. Auto jsem zaparkovala a když jsem se k němu vrátila po 5ti dnech, měla jsem tam pokutu, protože tam se smí parkovat pouze 4 hodiny. :silly: V nemocnici si mě nechali a rodila jsem až druhý den ve 20:12. Epidural mi píchli až půl hodiny před porodem. Jediné co to způsobilo, že jsem při porodu necítila nohy, byla jsem rudá v obličeji, prsty v pěsti a nakonec jsem porodila císařákem. KOJENÍ: Jako prvorodička jsem si načetla, jak vypadá porod, miminko, kojení,....ale praxe je vždycky jiná. Midwife mi ve 3 hodiny ráno ukázala jak se kojí. Nejen, že za hodinu přišla jiná a ukázala mi to jinak, ale obě se mnou mluvily jako že jsem tele, když to nevím (chápu, že ve 37letech předpokládaly, že mám nejméně 3 děti doma, na místní poměry normální), ale malá vždycky u toho křičela a zmítala se jako když jí na nože berou. Nakonec jsme ztratily porodní váhu, takže jsme začaly pít z lahvičky. Připadala jsem si jako špatná máma. Když jsme přišly domů, tak nás navštívila Midwife, která mi zařídila speciální schůzku v nemocnici. Tam mě paní poprosila, abych si svlékla tričko, lehla si na zem a nahé dítě mi dala na břicho. Malá křičela, až mi to srdce rvalo. Po 10ti minutách mi paní oznámila, že malá prso našla a tak je vše v pořádku. Každé úterý jsem musela navštěvovat skupinu kojících matek. Legrace bylo, když mi dávaly rady, jak mám kojit. Přestaly mi radit v momentě, když jsem vyndala svoji dceru z kočárku. Tak malé dítě ještě prý neviděly. :P Výsledek? Já trauma jako stodolu, že jsem špatná matka, že nekojím. Sára trauma, kdykoliv mě viděla nadzvednutí noční košile....a pak jsem si řekla, vlezte mi všichni s kojením na záda. :side: Normálně krmíme na 100%z lahve od měsíce a půl. Byly jsme na injekci u doktorky a byla z ní nadšená, jak pěkně roste a prospívá. Takže, když Ti kojit nejde, tak to prostě nejde. Důležité je, že dítě je zdravé a že se směje od ucha k uchu. RL+PAS : mám tu samou zkušenost s Ambasádou v Londýně. Paní na telefonu velice příjemná, ochotná mi poradit a pomoct.
asi 12 roky tomu
·
#39165
Ja si vsimla, ze jsou tam opravdu ochotni. Kdyz jsem jim psala poprve ohledne RL a pasu, ochotne mi hned druhy den (psala jsem v nedeli) odepsali, vyslali mi vsechny potrebne formulare a rady. Jen pro srovnani, do Cr na socialku jsem psala email ohledne porodneho, odpovedeli za 3 tydny (!!) a to jeste, ze tyto zalezitosti prebira od noveho roku pracak a proto mam kontaktovat je. Co k tomu rict..
asi 12 roky tomu
·
#39164
jj my meli komplikaci, ale vyresila se diky ochote na ambasade. schuzku na vyzvednuti jsme meli za 7 tydnu, RL tam zarucene mel byt. no a nebyl, ja tam volala jeste rano pred odjezdem a nic, ale pani mi poradila at si zavolam primo do Brna, jestli uz RL posilali a at jim nafaxuji alespon kopie. potrebovala jsem zapsat maleho do pasu, za tyden jsme odletali do CR a Londyn mame celkem z ruky, dalsi schuzka nebyla mozna. Z brna vse nafaxovali, na anbasade mi maleho zapsali a originali RL, ktere prisli asi za 2 dny, mi pak poslali postou. B)
asi 12 roky tomu
·
#39163
Chytra, diky moc, koukla jsem na to. Uz jsem si o tom vsechno vycetla, dokumenty uz mam i doma vytisknute a vyplnene :-) A zrovna jsem odklikla i email na ambasadu s dotazem o termin schuzky pro vyrizeni RL. :-) Tak hlavne, aby to pak slo "jako na dratkach" :-)
asi 12 roky tomu
·
#39162
doporucuji precist http://blog.linek.co.uk/ je tam hezky a srozumitelne popsano jak na rodny list a pas
asi 12 roky tomu
·
#39161
zavolej na ambasadu klidne uz ted, na schuzku muzes cekat klidne i 3 mesice. nebo muzes poslat email, jsou tam moc ochotni a rychle na cokoliv (i nekolikrat :) )odpovi. vyrizovani pasu neni zadna sranda. prvni schuzka je na vyrizeni ceskeho rodneho listu a az s nim muzes zadat o pas, k tomu potrebujes i osvedceni o statnim obcanstvi, o ktere se zada spolu s RL. Kojit nemusis, kdyz to nejde tak to nejde. lepsi mimco s lahvi "sunaru", nez hladove a k tomu vystresovana mamina. spokojena mama= spokojene dite (vetsinou ;) )
asi 12 roky tomu
·
#39160
Marky, bohuzel ne.Jsem z Readingu,to neni od Londyna tak daleko,ale prece jen cestovat nekde s detmi...vsak to urcite znas :-) Epidural taky planuju.Teda chtela bych nejdriv zkusit co jak nejvic vydrzet,..ale midwife mi povedela,ze je lepsi to pichnout drive,nez pozdeji..Asi fakt neni na co zbytecne cekat :-D Ty sis s malym opravdu vytrpela svoje. Uz to tehu nebylo klidne, ze? :-( A je zajimave,ze ze zkusenosti kolem sebe, cim vic se lidi o mimi snazi a cim vic jsou stastni, kdyz se zadari, ...o to tezsi to potom maji v zacatcich.. Ale uz to mate za sebou, a jak sama pises, ted uz se tomu smejes :-) Smich teprve prejde mne :-D ALe ja verim, ze to s pomoci pritele, a pozdeji moji mamci, ktera prijede na 2-3 tydny zvladneme. Hlavne to 6ti nedeli, a pak uz se snad nejak zajedeme :-) S kojenim me zarazilo,jak do nas vsechny midwife husti,ze KAZDA mama muze kojit,ze to je extrem, pokud to nejde... No nevim, kde na to chodi..znam miliony zen,ktere s tim mely problem.Myslim si,ze je spis uspech plne a v pohode kojit. Urcite si tady potom bude chodit pro rady,uz jsem si tady vycetla co a jak s rodnym listem a pasem, papiry mam doma vytisknute a uz jen cekaji :-) Na ceskou ambasadu myslim nemusim s malym,ze? A cetla jsem, ze je treba predem si tam zavolat, klidne uz koncem tehotenstvi, ..ale prece jeste nevim, kdy se maly narodi, kdy dostanu aj rodny list atd.. A rozhodli jsme se,ze nejdriv budeme vyrizovat polsky pas (po otci), je to rychlejsi (ceka se cca 3-4 tydny).
asi 12 roky tomu
·
#39159
jj,tykonce uz moc prijemne nejsou,ikdyz ja v tomhle mela docela stesti,zadne nocni vylety na zachod,zadne bolesti zad,jen se mi hur spalo,jo a taky jsem za posledni mesic pribrala asi 8 kg,ale jinka to slo.I na ty porodni bolesti se casem zapomene a zustanou jen ty hezke vzpominky-navic ja diky epiduralu trpela jen 3,5h,takze fakt pohoda,no pak ty 3 mesice-to uz tak vesele nebylo,ale ja mela opravdu extremni miminko.Mam tu kamaradky,co maji skoro stejne stare kluky a tem treba spali skoro celou noc uz zapar tydnu nebo plakali jen kdyz meli hlad,byli unaveni a tak.Nas ty prvni mesice nesnasel kocarek,o to to bylo tezsi,tvrdli jsme doma,ale pak jsem koupila klokanku a velky gymnasticky mic a v te se mi ho vzdy podarilo aspon na chvilku uklidnit a kdyz se v noci pravidelne budil a uz nechtel spat,sla jsem s nim do obyvaku na balon,pohupovali jsme se a ja mela 2h pro sebe-psala jsem si s holkama-maminama po internetu-sice ve 4h rano,ale aspon malej neplakal.Kdyz si na ty casy vzpomenu,uz se ted musim smat :-)).Nejvic zabrat mi dalo to kojeni,jak ja zavidela kamoskam,co vytahly prsa a mliko jim strikalo 2m dopredu :-)).Byl to 3 mesicni boj o kazdou kapku,ale pak mi doslo,ze je lepsi spokojena ,nebolava,trochu vice vyspinkana mainka,nez materske mleko.Jsem rada,ze jsem to dala ty 3 mesice,ale taky rada,ze jsem pak uz nepokracovala-bylo to o zdravy rozum.Malej je celkem casto nemocnej a vycitala bych si,kdybych nekojila,ze to je tim.Ale zase na druhou stranu,kamaradka ma dvojcata,kojila par dni a kluci zdravi,jako ripy,snad az ted v roce ma jeden poprve rymicku ,takze clovek fakt nevi...... Ty nejsi z Londyna,vid?Moc bych te totiz chtela a prcka videt a treba ti i nejak pomoci,az se narodi...Tak pa,drz se a hlavne at je vse na 1,Marky
asi 12 roky tomu
·
#39158
To Chytra: Abych byla uprimna, uz si neni moc co uzivat ...ten konec je fakt umorny, i kdyz teda jsem si 100%tne jista, ze velke brisko a ty pohyby v nem mi budou moooc chybet.. Ale ted uz se citim vselijak, porad nejake bolesti, pichani, tlaceni, ... :laugh: Uz se tesim, az to budu mit za sebou. Clovek uz jen ceka, a vidim kolem sebe, ze holciny uz zacinaji rodit.. Strasne se na to tesim, i na ten porod, ale hlavne na to, az poprve uvidim toho uzlicka - nedokazu si predstavit, jake to bude :)
asi 12 roky tomu
·
#39157
holky me se dneska snad celou noc zdalo, jak rodim. ja bych zas tak moooc chtela, je to uzasny zazitek, bolestivy, ale uzasny. Skarbienku, uzivej si posledni dny tehotenstvi a preji bezproblemovy porod. treba si "uzijes" i ten.
asi 12 roky tomu
·
#39154
Dobre ranko :-) Lubika, jo jo, strasne to uteklo.Zacatky se tahly,dokud si clovek nebyl jisty, ze je vse v poradku.I kdyz ted ten konec se tahne znovu..Uz chci mit synacka v naruci :) Marky, ja mam prave z tohodle nejvetsi strach, jestli bude maly plactivy, nespavy,..jak to budu zvladat.ALe zvladly to vsechny,zvladnu to taky.A mozna to bude opravdu hodne miminko, kdo vi :) Ty zacatky, pocitam, nikdy nejsou lehke. Prece jen je to takovy obrat v zivote, ze nezustane kamen na kameni :) Kojit urcite chci, moc doufam, ze mi s tim midwife pomuzou, a prikladat i odstrikovat urcite budu. Kdybychom vydrzeli aspon 3-4 mesice, byla bych rada! Jinak termin podle cr gyn.vypada na 10.2.(podle velikosti hlavicky,ale az v 5 mesici), a tady v UK mi dali termin podle posledni MS 22.2. Takze necelych 14 dn rozdil, ..ale ja doufam,ze klapne ten zacatek unora!! Urcite dam potom vedet :-) Jo a jinak, jak jsem cetla "rok a pul rocniho" ....tady teprve clovek vidi, jak cas leti.. Jeste si pamatuju, jak jsem tady cetla o Tvem tehu.. :) Tak za mne pohlad synatora ;)
K tomuto dotazu nejsou zatím žádné odpovědi.

Inzerce - Nové inzeráty