čtvrtek 19. listopad 2009
  1.9K Replies
  116.5K Visits
  Subscribe
Ahojte, zakladam tuto novu temu, pre vsetky snazilky a buduce maminky,pretoze prave taketo nieco mi na tomto fore chyba. Stranka, kde by som si pokecala - vymenila nazory a skusenosti s babami, ktore sa snazia otehotniet v anglicku. Takze pokial mas zaujem tak sa pridaj, bude nam spolu veselsie.
asi 12 roky tomu
·
#37221
dobry den a patria sem aj mamicky? Mam 9 mesacneho chlapceka :) Zili sme v Skotsku a teraz sme sa pristahovali do Warringtonu, nie je tu este niekto odtialto nahodou?
asi 12 roky tomu
·
#37213
Ahoj Marky!! Jo jo, pohlavi vime na 98% :) CHLAPEČEK! podle UK sonografky. V ČR gynekolog řekl "No něco tam je, může to být pytlík, ale jistý si nejsem" :laugh: Tak snad se nespletli, uz s tim pocitame ;) Jinak termin anglicky podle posledni Menstr.mam 22.2., a v Cr podle velikosti mimca 10.2., takze jsem sama zvedava, kdy vykoukne na svet. Byla bych radsi, kdyby o par dni drive, nez prenaset :( Dekuju za odkaz, ale tak nejak uz jsem se rozhodla pro ten SLough, aby me jeste zkoukl lekar i "zespodu" :) A jak jinak se mas, Marky? Druhe se jeste nedari? A jak se ma synator? :kiss:
asi 12 roky tomu
·
#37212
ahoj Scarbienek,casto na tebe myslim,ani se nenadejes a rozsiris tu nase rady maminek :-)).Ja chodila na soukromy scan na www.myultrababy.com a platila jsem tenkrat 60£.Nemam cas zjistovat,kde vsude pusobi,tak mrkni na jejich stranky a snad budou i nekde pobliz vas.Byla jsem tam asi 3x a po treti jsem si nechala delat 3D-je to uzasny zazitek,ted muzu rict,ze uz tam byla opravdu videt prava podoba miminka.To teda stalo mnohem vic,myslim ze asi 120£,presne nevim,ale mame to na dvd i s hudbou a jsem za to strasne stastna-nadherna pamatka na cely zivot.Jen kdyby jsi uvazovala i tomhle scanu,tak nejlepsi doba je mezi 25-28tt,ne driv ani ale ne pozdeji,pak uz je mimco moc velke a ukazou ti ho jen na "kusy",ale uz ne vcelku.Tak drzim palecky at je zbytek tehotenstvi v pohode a obcas se ozvi.kdy mas vlastne termin??A uz vite pohlavi miminka??Pa Marky
asi 12 roky tomu
·
#37211
Hampli, neomlouvej se, to je v pohode. Me spis napadlo, zes to mozna slysela od nejake zname. Ja se, uprimne, ani na netu nekoukala, mozna tu je vice moznosti, to Future-Babies je ale asi nejznemajsi. Je taky rozdil v cene za early-pregnancy a pak treba od 30teho tydne. Me by to vyslo na tech 125, a to mi uz fakt prijde lepsi si zajet do Slough,i na prohlidku. Ale aspon jsi mi dala "radu"-kouknu jeste nekde po netu ;) I tak dekuju :)
asi 12 roky tomu
·
#37209
promin Skarbienku,uz si fakt nepamatuju,kde jsem to tenkrat nasla.ono prece jenom moje holcicka bude mit uz rok a ja to chtela tenkrat na early pregnancy ultrasound,nechtela sem cekat az do 12.tydne.potom jsem i uvazovala o reassurence UT,ale jezdila jsem docela casto do CR,takze jsem si vzdy zaplatila 300kc za ultrazvuk doma.vim,ze to 60liber bylo urcite,protoze nemeli v neblizsich dvou tydnech zadny volny termin,jen o vikendu a vikend byl o 15liber drazsi.udelali sme si nakonec vylet do Farehamu,byla to asi hodina cesty a pak sme to spojili s navstevou pratel.takze ja to vyresila tak a prohlidky od gynekologa jsem mela vzdy v CR. promin,nemela sem to sem psat,kdyz uz nevim odkaz na misto,kde to bylo.kdo vi,mozna je to i ten future babies,napamatuju si uz nazev,treba podrazili... i kdyz ze 60 na 85 by bylo docela dost,takze fakt nevim.na interent jsem koukla jen tak zbezne a nenasla to.jestli nemuzes do CR,tak bych videla cenu 100liber za UT vcetne prohlidky od gynekologa jako dobrou cenu na UK a Slough je relativne kousek od Readingu. ja tenkrat zila v Newbury.papa a nezlob se,ze nemuzu poradit.
asi 12 roky tomu
·
#37187
Hampli: Za 60 liber? A vis kde? Vim tady jen o Future-Babies, nebo tak nejak, a tam scan stoji od 80 do 130 liber. Coz je dost palka :-( Ve Slough mam za 100 scan i s gynekologickou prohlidkou, ale zase +dojezd tam. A Farehal mam uplne od ruky.. Ale dekuju :-) Kdybys vedela, kde jde jeste v Readingu zajit na soukromy UTZ, budu rada za radu :-)
asi 12 roky tomu
·
#37184
to Skarbienek: v Readingu se da jit na soukromy scan za rozumnou cenu oproti beznym cenam,tusim 60liber.a muzete zajet i do Farehamu,tam je za 50liber ;)
asi 12 roky tomu
·
#37168
TO SKARBIENEK: no ja sa citim naozaj dobre (klop , klop) :) tak jasne ze sa mi uz v posteli horsie obracia, aj vstavanie je tazke , musim sa najskor prevalit na bok a potom az postavit, lebo priamo z chrbtu by to bolo tazsie ;) Mna naposledy prehliadla zospodu gynekologicka na sr, tusim v 24 tt. vravela ze na predcasny porod to vobec nevypada :) ja pojdem na sukromne sono asi okolo 35tt, nech mi aspon aj povedia pribliznu vahu malickeho, aj ked to je take nepresne ...vsak uvidime..inak malicky je uz otoceny hlavickou dole takze vsetko ok. uz sa tesim o mesiac na matersku ale myslim ze mi to do porodu rychlo zbehne, vsak ak budem vladat budem robit vianocne upratovanie, pecenie... :P a po vianociach uz moze aj malicky prist :) ja kocik mam uz, uz len autosedacka nam chyba.
asi 12 roky tomu
·
#37166
Děkuji Vám za odpovědi. Myslela jsem si, že to bude v takovém stylu, je asi lepší ( když má člověk ty možnosti) zaletět si do CR na pořádné vyšetření. Uvidíme, nějak to budem muset zvládnout. Mějte se hezky a přeji hodně štěstí a zdraví s maličkýma :)
asi 12 roky tomu
·
#37165
Janula82: Ahojky, ja jsem "teprve" v 6 a pul, ale protoze jsem pred otehotnenim vazila jen 58 kilo, citim na sobe kazde kilo navic, i kdyz jsem zatim pribrala jen 5. Mam uz od detstvi problemy s pateri, a jak to brisko jde dopredu, mam nekdy silene bolesti. To je taky duvod, proc jsem na nemocenske. A pak ten, ze mi posledni dobou byva spatne-slabo, mota se mi hlava, myslela jsem,ze je to slabym tlakem,ale pry mam normalni, ..tak nevim. Do materske mi zustalo 6 tydnu, termin mam v polovine unora, a materskou nahlasenou od Vanoc :-) Ale uprimne doufam, ze uz me GP necha tech 6 tydnu doma. Opravdu si to uzivam, odpocivam, hodne ctu, ceka nas stehovani, tak si pomalu uklizim a chystam.. Vecicky jsme zacli pomalu nakupovat. Obleceni pro prdolku uz mam do zacatku vsechno,dostali jsme od rodiny a znamych+neco malo dokoupili. Ted uz se divam po vanicce, chuvicce apod. :-) Kocarek mam vybrany od MotherCare Mychoice, ale nejspis koupim z druhe ruky :-) a az tak v 8 mesici :-) Jinak taky mame s pritelem v planu zajit si jeste na soukromy scan, mozna i dva (tak za 2 tydny,a pak jeste tak v 8mesici), jestli vyjdou penizky. Drahe to je jak cert, ale ta jistota, ze je vsechno v poradku je k nezaplaceni. A taky to, videt toho broucka v brisku :-) Nevim odkud jsi, ja z Readingu-Berkshire, a premyslim, ze bych si zajela do Slough, kde je polsky gynekolog, a se scanem bych se hned nechala prohlidnout i "zespodu", jak drzi cipek atd :-) No podivej, jak jsem se rozepsala, tak ted jsem zvedava ja :-) Mam v CR ted kamaradku, ktera je taky v 8, uz se pomalinku otevira, pocita pry, ze to bude kazdym dnem, a je mi ji az lito, jak pise, jak je ji uz tezko :-) Tak rada slysim, ze ty se citis fajn :-)
asi 12 roky tomu
·
#37163
TO Skarbienek: ahoooj, tak ja uz som v 8. mesiaci, uz sa to blizi :) takze ty uz si doma..? ja idem na matersku o mesiac. citim sa ok. rozmyslam ze by som si este zaplatila sukromne sono kedze tu iba 2 robia. a ty ako??? uz vecicky nakupene??? my uz mame skoro vsetko :)
asi 12 roky tomu
·
#37136
Tubinka tady je proste uplne jiny system zdravotnictvi. vetsina leku se da koupit volne v marketech, nebo po porade v lekarne. jit k doktoku tedy neni nutne, a kdyz tam jdes vetsinou se stejne dozvis, ze je vse OK, nejhorsi mas za sebou, telo si poradi.... jak v pripade dospelych, tak deti. chce to prehanet a hodne otravovat. je nutne smirit se s tim, ze gynekologa a detskeho hned tak neuvidis. vse resi GP (obvodak). zadna prevence, zadne vnitrni vysetrneni. preventivni vnitrni prohlidka jednou za 3 roky u GP. V CR maji deti spoustu preventivnich prohlidek, tady se to nejak neresi. malemu se venovali tak do 2m a i to bylo dost odflakle, rekla bych. K detskemu a na gynekologii je tedy dobre zaletet do CR. Vse se tak nejak nechava na prirode, coz je tedy hezke, ale vse ma nejake meze. abych nebyla jen negativni, tak ja jsem treba byla hodne spokojena s pristupem k porodu, zadny stres, zbytecne papirovani, nucene polohy.... v klidu porodit, je to hlavni. Vyzvednou musim i chovani lekaru k pacientovi, tady jsou ochotnejsi, nedelaji ze jsou kdo vi co, proste jednaji s clovekem na stejne urovni. kdyby sla spojit odbornost ceskych lekaru s anglickym pristupem, to by bylo fajn. no ale jinak je to tu moc krasny :whistle:
K tomuto dotazu nejsou zatím žádné odpovědi.

Inzerce - Nové inzeráty