čtvrtek 19. listopad 2009
  1.9K Replies
  116.3K Visits
  Subscribe
Ahojte, zakladam tuto novu temu, pre vsetky snazilky a buduce maminky,pretoze prave taketo nieco mi na tomto fore chyba. Stranka, kde by som si pokecala - vymenila nazory a skusenosti s babami, ktore sa snazia otehotniet v anglicku. Takze pokial mas zaujem tak sa pridaj, bude nam spolu veselsie.
asi 14 roky tomu
·
#26193
To je SSSUUUUUUUUUPPPPPPPEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR, ze je chlapecek zdravy, mam silenou radost. Marketko ja to snad oslavim sklenickou vina. Gratululu, to je uzasny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
asi 14 roky tomu
·
#26197
Ahoj Gabinko a vsechny co jeste nevi ty skvele zpravy!!!Na genetice nam dnes rekli,ze ikdyz malemu sice chybi ten kousek chromozomu Y,tak to vypada,ze to bude jen vnejsi cast a geny by mely byt zachovane.No a ikdyby chybely i ty geny,melo byt to vliv jen a pouze na plodnost na nic jineho.Jsem tak stastna!!!!!!!!!!!!Skoro 2 mesice mi stale tvrdi,ze budu mit postizene dite a nakonec to snad dobre dopadne.Zitra me cekaji jeste 2 ultrazvuky (anomaly a srdicko) a pak uz snad budu mit klid a budu si moci zacit uzivat tehotenstvi.Jeste dnes jsem pak malemu koupila super soupravicku v Mamas &Papas a asi tak hodinu se nad ni rozplyvala.Zavrsili jsme to s manzelem oslavou v Japonske restauraci,kde jsem se aspon nacpala,kdy uz jsem nemohla pit a manzel(ikdyz normalne nepije) to roztocil za nas vsechny 3 :-).Tenhle tyden bude jeste bussy,ale hned pristi se pustim do toho zarizovani porodu v CR.Chci rychle zapomenout na vsechny ty nervy a zbytecne strachy,chudak malej v brisku a byt jen stastna.mej se krasne,pohlad za me malou v brisku a zase nekdy pa pa,marky
asi 14 roky tomu
·
#26198
Zdravím všechny :) Snažilkám přeji, co nejdříve objevené // ;) A těhulkám příjemné těhulkování, užívání pupíčku a na konci ten pocit absolutního štěstí při prvním střetnutí s mimískem :)
asi 14 roky tomu
·
#26199
Ahoj těhulky.. ;) ..včera jsem se zaregistrovala protože jsem si četla Vaše rozhovory a je to mnohokrát moc fajn že ne jen já občas nerozumím anglickému systému lékařství,že i mě chtěli očkovat proti prasečí chřipce atp.....jsme v 15 týdnu a je to všechno super,jen tento týden řekám na vysledky z krve tak jsem trochu nervozní,snad ,ale včechno bude v poředku a my budeme zdravý....ale je to jinak opravdu super,hlavně to že už mi je nějakou dobu dobře....snažila jsem se tady vyčist v historii o benefitech,ale abych pravdu řekla nejsem moc kamarádka z počítačem už jenom to registrování bylo hororooo .. :blush: ..ale na po pátý už se nade mnou počítač slitoval a nějak jsem to zvládla....nechci otravkovat ,ale prosím kdyby někdo měl dvě ..pět..nebo deset minut a chtěl se semnou zdržovat a zkusil mi poradit co s těma benefitama....jsem uklízečka ,ale ted to v práci nějak skřípe.Jsem jako self employed,jsem registrovaná na H M revenue...mám přítele bydlime spolu ani nevim jestli o něm se mám zminovat na úřadech,chtěla bych okolo rodit doma v ČR protože doma je doma ...taky jsem včera otravovala jednu holčinu Markétku jeji email našel můj přitel nebo spíš už skoro muž,protože svatbu máme v plánu před narozenim miminka....tak jsem se chtěla jen asi omluvit ,protože to asi nebylo moc o.k napsat někomu kdo mě ani nezná žadat ji o radu jako Vás ....vím že je to neskromný ale třeba jen kdyby mě někdo navedl na tu historii (ale prosim jako totální trdlo protože se mnou a pc je to složitý budu Vám moc vděčná)DĚKUJU pa Ala
asi 14 roky tomu
·
#26200
Ahoj Gabino, prosim te chtela jsem se zeptat v kratkosti na ten formular E112 co si psala. To te opravnuje k absolutne bezplatni zdravotni peci v CR? Mne totizto na Slovensku, kde budu rodit, radili v pojistovne sehnat formular E106 a tim padem nebudu muset pry nic platit. Ten E106 je pro lidi, ktere pracuji. Dekuji Katka
asi 14 roky tomu
·
#26203
Ahoj holky, dnes jsem byla znova na pojistovne a tam mi dali studenou sprchu. Formular E112 me opravnuje k cerpani lekarske pece se vsim vsudy, ale v okamziku kdy opustim porodnici se mimco stava nepojistenym. Rekli mi, ze mam dve moznosti, bud vydyndat v Anglii formulr E106 a nebo vsechno pro mimco hradit a pak to ziskat zpetne z Anglie.Je to opravdu patalie. Market, zadej rovnou o E106 at se deje co se deje. Nebudou ti ho pravdepodobne chtit dat, ale trvej si na svem. Zkusim o nej jeste taky pozadat. katicabogar; me na pojistovne rekli, ze nic platit nebudu, ze to zaplatej oni a budou si to vyzadovat zpet z Anglie sami, ale teda jen pro me, na mimco se to nevztahuje
asi 14 roky tomu
·
#26204
Ahojte dievcata, dufam, ze sa mate dobre. Marky, ja som tak nesmierne stastna, ze je maly v poriadku. Konecne si mozes uzivat tehotenstvo.Potom to oslavime velkou porciou Knedlo, vepro,...;-)) Gabika, dufam, ze sa mas doma dobe, i ked s prispevkov citam, ze mas opletacky so zdravotnym poistnenim. Je mi zle, ked si len spomeniem, ze mozno aj ja tym budem musiet prejst.No, ale co uz narobime:-(( Zatial sa majte kocky a opatrujte babatka.xxx
asi 14 roky tomu
·
#26206
Ahoj Gabino a holky, ja jsem dnes odeslala zadost na E106. Nemel by problem to dostat dokud je clovek zamestnanej v UK a bude na placene materske dovolene. Trva to pry mesic nez vystavi ten certifikat, tak snad se to podari. No a pak je jeste E109 ale to asi az se narodi miminko http://www.hmrc.gov.uk/forms/ca8454.pdf Katka
asi 14 roky tomu
·
#26208
Gabinko,ahojky,moc dekuju za radu,zkusim z nich tedy vyzdimat formular E 106,uvidime.Jen jeste netusim,kde,jak,ale doufam,ze az se do toho pustim,tak to nejak pujde.Zatim pa pa a mej se bajecne a dekujuuuu za zpravicku zlaticko,pa
asi 14 roky tomu
·
#26209
Ahoj Apoli,tvuj mailik jsem dostala,ale napsala jsi mi zrovna v dobe,kdy jsme resili,zda mame miminko zdrave nebo ne,mela jsem hrozne vysledky kombinovaneho testu pak abnormalni vysledky z biopsie placenty a nakonec i abnormalni vysledky z plodovky a v pondeli jsme meli rozhovor na genetice,kde i pres to vsechno nam po 2 mesicich utrap rekli,ze je velka sance,ze mimco bude zdrave.Nemela jsem tedy vubec chut odepisovat,ale to doufam chapes.Rada bych ti pomohla,ale pravda je ta,ze nemam vubec zadne zkusenosti s tim,jak to chodi,kdyz jsi self-employed.Ja jsem klasicky zamestnana a budu na placene materske dovolene od zamestnavatele a tudiz o zadne pridavky zadat nebudu,proto je mi moc lito,ale nemuzu ti pomoc.Jsem ale presvedcena,ze kdyz zajdes do nejblizsiho job centra,radi ti vse vysvetli.Tak hodne stesti!!!Brzy budeme planovat dalsi slezinu v ceskoslovenske restauraci,tak se k nam pridej,budeme moc radi.Pa a krasne tehulkovani,Marky
asi 14 roky tomu
·
#26212
Ahoj apolll na benefity je tu spousty prispevku o kopcila jsem ti jedno z nich, ale pokud chces vice info musis si to asi procist zpetne, protoze nevim jestli holciny budou chtit znova vsechno psat. Ja o benefitech vim vice mene kulovi. Jen ohledne porodneho a pridavku na dite v CR. A tohle je jedno z prispevku co psala jedna divcina. Ahoj a tvoje mimi sa narodilo v UK? Mas narok ziadat o porodne, pokial si nedostala v UK Sure start maternity grant. Teda neviem ake mate zakony v CR, ale ja som na Slovensku dostala. Tiez by si mala dostat pridavky, co je 20 libier tyzdenne a neviem ci si vydata alebo slobodna. Mozte si poziadat aj o housing benefit a council tax benefit a child tax a working tax credit. Neviem ci som vyhovela tvojej otazke, ale kludne sa pytaj, pomozem ti. Tak hodne stesti.
asi 14 roky tomu
·
#26214
ahoj holky, ja ctu celou diskusi ale stejne vubec nestiham - vy jedete domu porodit a na materskou? vzdyt ta je pouze 9mesicu (pokud jste zamestnane v UK) a proc zadat o materskou v CR kdyz mate narok na tech 104 tejdne tady (nebo kolik to je). Taky by me zajimalo jaky to je jet porodit do Cech kdyz cela predporodni pece probehla v UK, registrace v porodnici atp. To se tolik bojite britskejch zdravotniku? :) Nebo chcete stravit materskou v naruci mamine (bez manzela)? To pak prijedete zpatky s rocnim potomkem? No nic, mozna jsem tomu jen spatne rozumela, to forum je trochu neprehledny. Kazdopadne vsem drzim palce, tem narozenejm i tem jeste schovanejm :)
K tomuto dotazu nejsou zatím žádné odpovědi.

Inzerce - Nové inzeráty