čtvrtek 19. listopad 2009
  1.9K Replies
  116.3K Visits
  Subscribe
Ahojte, zakladam tuto novu temu, pre vsetky snazilky a buduce maminky,pretoze prave taketo nieco mi na tomto fore chyba. Stranka, kde by som si pokecala - vymenila nazory a skusenosti s babami, ktore sa snazia otehotniet v anglicku. Takze pokial mas zaujem tak sa pridaj, bude nam spolu veselsie.
asi 14 roky tomu
·
#26215
Marky, ten E106 je jednoduchy. Vyplni formu na www.hmrc.gov.uk/forms/ca8454.pdf , k tomu pridej kopii payslipu a posli jim to. Do 4 tydnu by si mela dostat ten certifikat. Katka
asi 14 roky tomu
·
#26216
Ahoj spoon, kazda to ma trochu jinak spoon. Dve holciny pokavad dobre vim, chteji rodit v cr a benefit maji z UK. A podletoho co Gabca pise, tak by to nemel byt tak velky problem. A Marky se nedivim, ze chce domu, protoze to co si tady vytrpela, tak bych jela taky. Uprimne si myslim, ze pece v CR je o trochu lepsi nebo alespon se ti vice venuji. Tedy co ja si myslim. Kazdy muze mit jiny nazor. Ja tedy budu rodit v UK a modlit se, ze jsme zdravi a nemel by to byt zadny problem. Ale materskou nebo jak se tomu nadava budu brat z cech pro tri roky a porodne mi daji take. Uz to mam vice mene zarizene. A z cech je to pravdepodobne i trochu vice penez jestli pises, ze je to tu 104 tydne coz si myslim, ze to neni ani to na 9 mesicu. V Cr min. je 3800 po tri roky a to kdyz pracujes tak mas vice.
asi 14 roky tomu
·
#26217
Děkuji M@T ,že sis udělala čas na odpověd......ještě mimčo nemáme jsem v patnáctem tydnu a chci rodit v ČR fakt moc díky za odpvěd
asi 14 roky tomu
·
#26218
Odpověd pro Marky.... proooomin samozřejmě,že to chápu nechtěla jsem otravovat v tak nevhodné době pro Vas ty dva měsíce museli být hrozné ...děkuji že si mi napsala a pevně věříme ,že Vaše miminko bude v pořádku...přejeme hodně zdraví protože nic jineho neni důležitý...myslím že Ty o tom viš své pa a nezlob se pa
asi 14 roky tomu
·
#26219
S dovolením přispěju ohledně pobírání rodičovské (z vlastní zkušenosti) :blush: Otěhotněla jsem v UK a neměla zaměstnání, v nějakém 14tt. jsem si zaletěla do ČR na kontrolu s tím, že jsem se domluvila s gynekologem, že nebudu chodit na pravidelné kontroly. Kolem 30tt. jsem odletěla do ČR, přihlásila se na Úřad práce. Tím automaticky dostávám rodičák na 4 roky - do 21měs. dítěte to je 7600,- za měsíc a potom 3800,- A ohledně porodů v ČR se vůbec maminkám nedivím, co jsem viděla tady, jak to probíhá, tak jsem se rozhodla úplně stejně. Porod jsem měla úplně v pohodě, ale pak nastaly komplikace a po 7mi hod. jsem musela na revizi dělohy a porodních cest. Kdyby mě tady pustili po 6hod. domů, tak bych mohla asi dopadnout hůře :S
asi 14 roky tomu
·
#26226
ahoj spoon, zajimlo te proc nektere maminky chteji rodit v Cechach. Muj duvod je, ze verim vic v Ceske zdravotnictvi, nez v Britske. Sama pracuju pro NHS jako zdravotni sestra, tak ze muzu srovnavat. Take mam v praci spoustu kolegyn, ktere maji male deti a jejich porodni pribehy me odradily od porodu v Anglii. Jednu moji kolegyni poslali domu 6 hodin po porodu i pres to, ze se citila malatna a omdlela jim na zachode, museli ale udelat misto pro dalsi. Jinak cela predporodni pece v Anglii zahrnuje dva ultrazvuky a par vysledku, ktere pro meho doktora vubec nebyl problem skouknout, zapsat a poslat me na spoustu doplnujicich vysetreni, ktere se v Anglii nedelaj. Proklepnul me ze vsech stran, udelal mi vnitrni vysetreni a zmeril mi panev. V Cechach kdyz mas hodne uzkou panev a velky dite, tak nenechavaj rodit spontalne, aby nemuselo dojit k akutni sekci. Jinak ja se budu vracet do Anglie do prace jen na tri mesice, aby mi proplatili vsechnu materskou a dovolenou a pak se vracime do Cech na stalo. Pritel za mnou prijede na par tydnu po porodu a pak nas bude navstevovat ob vikend. Je to trochu smutny, ale financne se nam to vyplati. Koupili jsme v Praze byt, ktery ted rekonstruujeme a hodi se nam kazda libra. Jinak se docela tesim, ze v prvnich mesicich budu mit kolem sebe celou rodinu, pro me je to lepsi, nez byt sama. Muj pritel je hodne pracovne vytizen a do toho dostudovava skolu, tak ze bych si ho stejne moc neuzila. Jinak co jsem se informovala v job centru, tak my bychom meli narok na zhruba £20 tydne, coz je min nez v Cechach, tak ze prispevky na dite budu brat take u nas je to tusim 7600 po dobu 21 mesicu a dalsich 3800 do ctyr let ditete. Tim samozrejme nechci nikoho odrazovat od porodu v Anglii, je to moje rozhodnuti a muj nazor. Rodi tam vsichni a jde to. O nejakych vetsich prusvihach jsem slysela jen sporadicky a asi ne vic nez u nas. Hodne stesticka :-)
asi 14 roky tomu
·
#26227
[b]Gabina[/b] Na těch 20liber týdně má nárok pobírat i přítel ;) Já pobírám z ČR rodičák a přítel si tady vyřídil tady ten příspěvek na jiné jsme kvůli dostatečnému příjmu neměli nárok.
asi 14 roky tomu
·
#26228
Katko,ty jsi ale zlaticko,zrovna jsem sla brouzdat po netu jak na ten 106 a ty jsi mi takhle vyslapala cesticku,dekujuuuu,pa Marky
asi 14 roky tomu
·
#26229
V pohode :) .. doufam, ze nam to projde! Dam ti vedet az ten certifikat dostanu do rukou! K.
asi 14 roky tomu
·
#26230
Ahoj Apoli,prosim te nemas se vubec za co omlouvat,jen jsem ti chtela vysvetlit,proc jsem se neozvala hned.Rada bych,kdybych ti alespon mohla poradit ,ale jak rikam,vim jen ,jak to chodi,kdyz jsi zamestnana na hlavni prac.uvazek.A co ty,jak se tehulkuje,poslali te tu take na kombinovane testy,je vse ok?Pevne verim,ze ano,moc ti to preju,pa Marky
asi 14 roky tomu
·
#26231
Uplne souhlasim s Gabinou. Je pravda, ze spousta lidi tady odrodi bez problemu, ale kdyz ty problemy nastanou, tak se clovek vetsinou nedovola takove starostlivosti jako v CR nebo SR. Tady se sice drzi toho, ze zbytecne testy a ruzna vysetreni nedelani, ale clovek by mel mit pravo ty vysetreni mit. A to ze tady pousteji zenske domu 6 hodin po porodu je absolutne nepristupne. Takhle vypada zdravotnictvi zadarmo! Samozrejme si muzete priplatit kolem £10,000 a rodit jako private patient.. To je dalsi moznost :) Katka
asi 14 roky tomu
·
#26232
Ja osobne jsem se rozhodla rodit v Cechach z toho duvodu,ze zaprve duveruji vice ceskemu zdravotnictvi a za druhe,cela ma rodina a pratele jsou tam a chci tento neopakovatelny cas travit spolecne i s nimi.Nevznika tim zadny problem,proc bych kvuli tomu,ze si odskocim porodit do Cech,mela prijit o materskou z UK ,kterou mi bude platit zamestnavatel a uz vubec to neznamena,ze budu radeji s maminkou,bez manzela.Manzel samozrejme u porodu bude a nebudu tam zit bez nej a vracet se k nemu s rocnim spuntem-par tydnu po porodu si nas oba odveze zpet do UK.Takhle jsem se rozhodla ja a presne tak jako pise Gabca,neexistuje dobre ci spatne rozhodnuti,zalezi individualne na kazde,jak to citi jako spravne.... :-)
K tomuto dotazu nejsou zatím žádné odpovědi.

Inzerce - Nové inzeráty