Tuesday, 12 February 2008
  13 Replies
  7.8K Visits
  Subscribe
Od listopadu 2007 pracuji v UK. Chci si zažádat o vrácení daní. To je možné až po skončení daňového roku, to je 5. dubna 2008? Jaké s tím máte zkušenosti, vy co jste v UK už déle? Žádáte si o to sami nebo to svěříte nějaké agentuře? Na internetu je jich hodně, znáte nějakou osvědčenou?
16 years ago
·
#20939
zajdi na tax office a pozadej o vraceni dani, oni ti daji formular a ten vypln a odesli zpet spolu s okopirovanou p60 a pak cekej a cekej ;)
16 years ago
·
#20943
No tak to bys mu moc nepomohl...to by vazne jen cekal...az budes mit potvrzeni od zamestnavatele na konci danoveho obdobi (po 5.dubnu), je to bud P45 nebo P60, tak si zajdi na Inland Revenue a oni ti na zaklade toho daji formular a muzes si domluvit i primo schuzku s jejich pracovnikem a pomuzou ti to tam vyplnit...pak ten vyplneny formular musis poslat spolu s originalem te P45 nebo P60 na jejich office a oni ti daji vedet...je zbytecne za to platit nejake agenture...
16 years ago
·
#20958
Ahoj. Ja som opustil UK uz pred pol rokom a chcel by som ziadat o vratenie preplatku dane. Neviem vsak, co treba vyplnit do kolonky "Issued by" ktora je vpravo hore na prvej strane formulara P85. Viete mi poradit? Dakujem
16 years ago
·
#20960
Kdyz odjizdis domu, staci ti pouze formular P45, coz je formular pro ukonceni stavajiciho pracovniho pomeru(neco jako zapoctak) a dava se na urady v CR/SR, urcite ho chce pojistovna a mam pocit, ze i Urad prace. Diky tomu muzes zazadat o vraceni dani v CR/SR, maji totiz tu P45. Je to vpodstate to same jako kdyz zmenis zamestnani v CR/SR. Vraceni dani zajistuje zamestnavatel, nebo financni urad. Pokud ale zadas vratit dane primo tady v UK a uz makas na Slovensku, tak nevim, protoze se dane a pojisteni prevedlo tou P45 zpatky na Slovensko. Mozna se ale mylim..
16 years ago
·
#20961
neviem o tom, ze by sa to prevadzalo na slovensko. Dane boli odvedene v UK, tak mi logicky vychadza, ze by mi to mal preplatit urad ktoremu som to odviedol. P45-ku mam v rukach, na urade prace som bol evidovany ako dobrovolne nezamestnany. Teraz uz pracujem. Len sa mi jedna, co vyplnit do polozky "issued by", budem to ziadat na HM Revenue & Customs, oni to predsa maju v systeme nahodene podla TAX reference. Pri podani danoveho priznania na slovensku sa zarobok v UK nezaratava, takze to nemaju ako vratit. Ziadat musim v state kde som peniaze odviedol.
16 years ago
·
#20963
Hmm, tak proc teda ty formulare jsou, kdyz je potom neakceptujou. Nic, issued znamena vydal, takze to budes asi ty. Zrovna se divam na ten formular a jedine co me napada je tve jmeno a soucasnou adresu na Slovensko. Ten formular je delanej presne do obalky. Taky bych podotknul, ze dane se v UK nevraci, tim myslim preplatek. Oni vrati dane pouze tehdy, kdyz zacinas prvni rok a nevydelas ten limit stanovenej tax kodem. To potom vrati cele dane zpatky. Jak ale pretahnes 5 duben a zacnes novej danovej rok, tak nemas na vraceni dani narok, protoze je nevraci a to asi ani kdyz odjedes zpatky domu. Behem roku totiz upravuji tax code podle hodinove mzdy a vydelku vseobecne, takze pokud jsi byl treba rok a pul v UK a chces vratit preplatek dane, tak na to zapomen, zadnej ti nedaji, nebot ho nedavaji nikomu. Docela mizerie, davam krev a ani nemas narok na zaplacenej den, jako v CR, vcetne odpoctu z dani, nic takoveho tady nevedou, vse je dobrovolne...
16 years ago
·
#21071
Chtěl bych se zeptat, jak je to v případě, že Anglii ani stávající zaměstnání zde neopouštím. Mohu v tomto případě požádat o vrácení přeplatku daně z příjmu, nebo pouze až po ukončení prac. poměru a návratu do ČR? Jestliže ano, jaké formuláře si mám od zaměstnavatele vyžádat? P45 nebo P60? Díky za info...
16 years ago
·
#21074
Sakra lidi prectete si o tom neco je tu o tom primo clanek a v diskuzi uz je to aspon 150x Nejde o vraceni dani ale o vraceni PREPLATKU na dani. To znamena ze clovek na dani odvedl vice nez by mel. Muze o to zadat kazdy rok i kdyz clovek zustava v anglii. Nekdy se muze stat ze vam vrati dane vsechny ale to jen proto ze jste nevydelali ani nezdanitelne minimum (nastava leda kdyz jste prijeli treba na zacatku kalendarniho roku). Na konci kalendarniho roku vam zamestnavatel VZDY musi dat formular P60 (prehled prijmu za cely danovy rok). Kdyz opoustite anglii drive tak vam staci P45.
16 years ago
·
#21204
[b]liwo wrote:[/b] [quote]Jeste lepsi je si skocit za solicitorem, kdyz se s nim domluvis - vytriska ti z nich treba i 3 hadry (legalne)[/quote] To jako 3 tisíce liber? To si děláš srandu? Jak ti můžou vrátit na daních tolik peněz? Vždyť je jedno jestli si zaplatím právníka nebo si to udělám sám. Výpočet bude v obou případech stejný. Můžeš to prosím nějak vysvětlit? Ty s tím máš zkušenost? Díky!
16 years ago
·
#21214
A ty jsi využil jejich služeb? Máš doporučení na někoho schopného? Kolik jsi zaplatil za to?
  • Page :
  • 1
There are no replies made for this post yet.
Be one of the first to reply to this post!

Inzerce - Nové inzeráty