pondělí 30. listopad 2009
  143 Replies
  11.9K Visits
  Subscribe
Obcas si ctu prispevky a obcas odpovidam. Nikdy jsem nezalozila diskusi, tak to napravuji. Chtela bych zalozit diskusi na tema: Proc jsi sem dojel/a? Co jsi od toho ocekaval/a? A jestli to splnilo tve ocekavani? Proc jsi se nikdy nevratil/a do CR? Tak prvne Ja. Ja jsem dojela do UK kvuli kamaradum, kteri uz tu byli. Mela jsem v cechach vysoce placenou praci, ale nudila se. Bylo me teprve 25. Ja sama jsem ocekavala, ze utratim penize a vratim se domu. Do CR jsem se nevratila, protoze mam mati v Italii a otce, brachu a sestru v CR. Navic jsem zde potkala meho manzela. Kazdy ma svuj pribeh o prijezdu do UK a o problemech, nekdy i rasismu a ponizeni. Podelte se s ostatnima, treba to nekomu pomuze.
asi 14 roky tomu
·
#25830
ja vam preju Honzo,aby vam to vydrzelo, myslim,ten pocit lepsiho zivota a lepsiho ziti zde.myslim to uprimne,preji vam to,protoze si myslim,ze tady se jeste taky nabojujete az az.
asi 14 roky tomu
·
#25831
Honza to napsal skvele, lip se to asi neda. [b]to Hampli:[/b] zminila jsi mne, proto musim reagovat... [b]mas pravo vedet, s kym diskutujes[/b] - proto mala exkurse za moji osobou. pokud budes citi neduveru, ci snad u tebe vznikne dojem, ze si vymyslim, ozvi se mi na PM a ja ti na tvuj mail zaslu dost jiste prukaznych indicii, ze pokud neco tvrdim verejne, je to pravda a jsem schopen to take dolozit... [b]Tedy spejsl pro Tebe, jak ja vidim nasi narodni hrdost a co jsem udelal pro to, aby byla nase budoucnost lepsi a svetlejsi: [/b] [b]Narodil jsem se v Ceskem Raji[/b] (Semily). Krasny kraj, lepsi jsem v Evrope nenasel. V Cechach jsem "doma" a vzdy budu - jina domovina pro mne neexistuje. Kdykoliv mi nejaky priblbly anglan rekne [i]"Yes, Czechoslovakia, I know. You have beautiful sea!"[/i], tak mu arogantne a hodne povysene a velice tichym hlasem odpovim [i]"Oh, if You mean BALATON, he isn't SEA, he is LAKE, in HUNGARY. My country is Czech Republic. And If You need, I show You my country in the map!"[/i]. [b]Detstvi jsem prozil na okraji Mostecke Hnedouhelne Panve[/b] - ti co znaji a vedi, pochopi, ze tohle obdobi se NEDA komentovat. [b]Revoluci jsem privital s nadsenim[/b], ze se konecne spousta veci zmeni k lepsimu - ale zbabele jsem vyckaval v davu, jak to vsechno dopadne (co kdyby...). [b]Nasledne jsem opustil teple a vyborne placene (na tu dobu) misto[/b] zeleznicniho odbornika, a rozhodl se podnikat. [b]Doufal jsem, ze budu bohaty, uzasny a DOKONALY. Stalo se.[/b] [b]Kamaradi tvrdi, ze v te dobe [meho "PODNIKANI"] se ze me stal debil[/b], kterej si myslel, ze VSECHNO se da koupit. Zurive jsem se takovym urazkam branil a svoje kamarady tenkrat nazyval "kretenama, na ktery JA musim vydelavat, aby se meli dobre!". [b]Kdyz jsem diky sve uzasne chytrosti, svemu skvelemu jednani a naporstemu pocitu neomylnosti poslal svoji firmu do kytek[/b], pochopil jsem, co znamena slovo PRATELSTVI, a jakou ma cenu. Zustali dva, a jsem pripraven pro ne udelat cokoliv. [b]Kdyz jsem se z toho vzpamatoval[/b], rozhodl jsem se, ze je na case [b]OPRAVDU NECO PRO NASI ZEMI UDELAT[/b] - a tak jsem vstoupil do Strany Zelenych. V te dobe meli malo skutecnych odborniku, a protoze jsem byl stale v kontaktu se svymi nekolika kolegy od "fochu", a navic zeleznici vazne asi rozumim, stal se ze me clen expertni komise pro dopravu SZ. Trapne bylo, ze mi o tehle nominaci nejak zapomeli rict, ale to mi az zas tak moc nevadilo. [b]Co mi vadit naopak zacalo, byly manyry politiku[/b], kterych jsem byl svedkem. Obcas dost neuveritelne "story". A protoze jsem byl v tu dobu jiz v Praze, tak jsem byl primo u zdroje tech prasaren - a ver mi, Hampli, ze normalnimu cloveku TO [b]HLAVA PROSTE VZIT NEMUZE.[/b] Neda se to... [b]Po nejake dobe jsem zjistil[/b], ze moje pragmaticke nazory [na dopravu] se pomerne lisi od "stranicke linie", jak mi rikala sefka prazske SZ. Do te doby jsem si naivne myslel [a doufal], ze rozhoduje rozum a realita. [b]Zlom prisel v okamziku, kdy jsem si dovolil ve vysilani CT1[/b] rici, ze tunely Blanka a spol. Praze opravdu pomuzou - byt jsou predrazeny a korupce z toho cni na vsechny strany. [b]Ovsem ta prava exploze prisla teprve pote, co jsem snahu SZ o vystavbu vysokorychlostni trate v CR nazval dementni.[/b] Dolozil jsem to exaktni analytickou studii VRT ve Francii v rezii SNFC, a podotkl, ze tuhle estradu bude spalcet nejenom nase a pristi generace, ale dost mozna ze i ty nasledujici. To vse samozrejme z nasich vydrenych penez. [b]Stejne tak, jako jsem byl do sve funkce rychle instalovan, byl jsem z ni nemene rychle odinstalovan[/b]. Skutecnost, ze ani odinstalace mi tak nejak nebyla oznamena, uz mne nijak neprekvapila. [b]To byl posledni muj pokus o verejne fungovani, zejmena pak v politice. Uz nikdy s tim svinstvem nechci nic mit spolecneho[/b], to mi Hampli ver. [b]Proto jsem se rozhodl odjet do UK[/b]. A nebylo to lehke. Miluju svoji zemi. Extremne miluju svoje dve psi damy, ktere pokazde, kdyz prijedu, ucuravaji stestim, ze se jim panicek vratil. A ja u toho neucuravam, nybrz brecim... [b]A PROC jsem spokojeny v GB??[/b] [b]Jednoducha odpoved. Protoze k tehle zemi NEMAM ZADNY VZTAH, KROME PENEZ. A to je v mem pripade sakra malo na to, abych zacal Anglii milovat.[/b] [b]Je mi jedno, jaka je tady politicka situace. Je mi jedno, kolik je tu nezamestnanych. Je mi sumak, jak tady funguje zeleznice, kolik je tu dalnic, parku.[/b] Kdyz ctu na internetu zpravy z domova, brecel bych. A zabijel. A chtel bych to zmenit. [b]MOC BYCH CHTEL.[/b] Jenze jedinec mezi temi zviraty nema absolutne zadnou sanci. Navic jsme se jeste dost nevymachali v bahne, aby narod dostal chut to zmenit. [i] [b]Tak co, Hampli, chces me soudit?? Prosim, posluz si.[/b][/i]
asi 14 roky tomu
·
#25834
Davam Ti plusko na karmu a dekuju za takovy prispevek. Je konecne poznat, ze se i na pohybech vyskytnout lidi, co do toho vidi na te ceske strane dost dobre. Jak rekl Honza, zit a venovat se rodine, o tom to je. Zivot prozit, neco zazit, neco videt, s tim souhlasim.
asi 14 roky tomu
·
#25835
Dekuju Hampli pripadalo mi ze jsem tu s takovym nazorem snad sam (i kdyz vim ze takhle se na to rozhodne diva vice nez par lidi tady) Naprosto rozumim treba Honzovi. Proste mu pripadalo ze v cechach nemel cas na rodinu a nejak mu to celkove nevyhovovalo (sice myslim ze kdyby zmenil zametnani a bydleni tak by to mohl zmenit i v cechach, ale to uz je jeho vec), prisel do anglie, protloukl se nekdy celkem tvrde a ted proste tady chce v klidu zit a vyhovuje mu to. Nekdo proste ma naturu blizsi tomu jak se zije a chovaji lidi zde a tak sem proste lepsi zapadne. Ale uvedomuje si ze je tu dost veci spatne a na cechy nechce zapominat. I kdyz podle meho nazoru je pro rodinu lepsi zivot v cechach, tak mi nedela nejmensi problem prijmout ze proste nekdo ma nazor ze je to v anglii pro nej osobne lepsi, ale proste dela mi problem prijmout nazor ktery treba tu nebyl vysloven primo naplno, ale tak mezi radky, ze je anglie vyborna, kdezto cechy jsou zumpa (ano prehanim). Proste jsem byl vychovanej byt hrdy na to ze jsem cech a i kdyz vim ze je plno veci za ktere se muzeme stydet, tak stejne budu hrdy cech. Volvenstein: tak ted ti uz vubec nerozumim, to jako o sobe rikaz ze jses naprosto zlomenej zlovek, ktery po nejakych zklamanich (at uz tvoji vlastni blbosti a nebo hajzlovstvim jinych) jsi na vsechno rezignoval, vidis vsechno cerne a nechces nic zmenit. Takovemu postoji ja neumim rozumet. Asi jsem dozivotne naivni, ale ja se pokousim zmenit veci a lidi jak v cechach tak i tady v UK. Spolupracovnikum rikam co se mi zda na anglicanech divny, diskutujeme o tom spolu, casto musi usnat ze se chovaji divne a treba za svuj uspech povazuju ze aspon v hovorech se mnou se zmenili a nejsou ti klasicti anglicani kdy je vsechno "great", "excelent",... uz mi dokazou rict ze jsem neco posral, naucil jsem je hodne ze zemepisu evropy, vzdelal jsem je ze zivotni uroven u nas neni zase tak moc odlisna od UK, dva lidi se zacali ucit cizi jazyk (spanelstinu) protoze se citili zahanbeny tim ze ja umim svuj jazyk, nemecky, rusky a anglicky (plus ze se dokazu domluvit se slovakem a eventuelne i polakem), kdezto oni neumi zadny jiny jazyk. Ne ze by se nejak ten jazyk extra ucili, ale sami prisli ze ted teprve vidi jak je to pro me tady tezky mluvit cizim jazykem. Proste ja se stale snazim neco zmenit, i kdyz se mi to predtim nepodarilo treba desetkrat. A muzu te ubezpecit ze to neni mladickou nerozvaznosti, uz jsem si hubu natloukl mockrat a uz taky zadnej mladik nejsem :-)
asi 14 roky tomu
·
#25836
proc bych Te mela soudit Volvensteine? ja nesoudim a neodsuzuji (tedy snazim se nikdy nesoudit)narozdil od Tebe (mam ten pocit,ze ty si nas uz odsoudil). z Tvych radku jsem nemela nejmensi pocit,ze by si svou zemi miloval ba naopak. jsi plny zasti a nenavisti vuci CR,zahorklosti,ublizeni,zloby.a tva slova zranuji me pocity,tim jakou zlobu ze sebe vyzarujes.neni to o nazorech,je to o tom,co je z tebe citit.i kdyby to tak nebylo a ja te spatne pochopila,tak je to to,co jsem citila z Tvych radku.tak se mi nediv,ze si to myslim.vlastne si nam tu ted vsem rekl,jak se ta zast a nenavist v tobe zrodila... premyslim ted,jestli to ve mne vyvolalo pocit pochopeni? nevim.mozna ano,ale na druhou stranu,jak jsem rekla,svou zlobou pokrivujes vse,co jsi nam chtel rict a predat.
asi 14 roky tomu
·
#25837
To Honza410: ja a zlomeny clovek?? vubec ne. jen POUCENY A ZBAVENY ILUZI - v tom je zasadni rozdil. ja dostal sanci poznat charakter cechu z jine strany, tot vse. jinak vnitrne jsem naprosto v pohode. byt to muze vypadat jako rozpor s tim, co jsem rekl pred tim... zjednodusene receno: doma jsem doma - tedy v cr a desne me sere, jak se to tam sere. a jsem proto nestastny. v UK jsem stastny, protoze k te zemi nemam zadny vztah. proste vydelavam a setrim prachy.
asi 14 roky tomu
·
#25838
[b]hampli napsal:[/b] [quote]proc bych Te mela soudit Volvensteine? ja nesoudim a neodsuzuji (tedy snazim se nikdy nesoudit)narozdil od Tebe (mam ten pocit,ze ty si nas uz odsoudil). z Tvych radku jsem nemela nejmensi pocit,ze by si svou zemi miloval ba naopak. jsi plny zasti a nenavisti vuci CR,zahorklosti,ublizeni,zloby.a tva slova zranuji me pocity,tim jakou zlobu ze sebe vyzarujes.neni to o nazorech,je to o tom,co je z tebe citit.i kdyby to tak nebylo a ja te spatne pochopila,tak je to to,co jsem citila z Tvych radku.tak se mi nediv,ze si to myslim.vlastne si nam tu ted vsem rekl,jak se ta zast a nenavist v tobe zrodila... premyslim ted,jestli to ve mne vyvolalo pocit pochopeni? nevim.mozna ano,ale na druhou stranu,jak jsem rekla,svou zlobou pokrivujes vse,co jsi nam chtel rict a predat.[/quote]soudila jsi mne, a to dost tvrde a nevybirave - staci si jen precist tvoje dva predposledni prispevky (nebo tri??). zloba, ktera ze mne vyzaruje?? no jiste, kdyz vidim, kam NASE ZEME SPEJE, tak mam jen dve moznosti: zustat absolutne lhostejny (k te situaci) a tvrdit, jak je nase zem krasna, uzasna a dokonala [alias ruzove bryle a snaha o blokaci negativnich pocitu vuci tomu vsemu], nebo muzu veci nazvat pravym jmenem a byt z toho nasrany [situace po te, co si sundas ruzove bryle a uvolnis ten blok negativnich psychickych pocitu]. VAS jsem neodsoudil, z toho uz jsem vyrostl. pokud nekoho odsuzuju, tak primo a adresne. a je-li to z oci do oci, tim lip. a o tom "pokriveni": typickym prikladem pokriveneho charakteru jsou prave anglicani (jak se mas?? skvele, diky... ten ABC me ale sere, co ja s tim budu delat???). mnohem lepsi a uprimnejsi je rict pravdu (jak se mam?? no, kdyz te vidim, a vzpomenu si na tvuj vcerejsi job, chce se mi zvracet). je to hnusne a neslusne, ale vyvola to konflikt, diky kteremu si dotycni zucastneni muzou veci vyrikat z oci do oci a nastolit "SVETOVY MIR A VSEOBJIMAJICI LASKU". :woohoo: tusim, ze mercatus a ruzenka naprosto presne pochopili, o co mi slo - a to se mi povedlo. vyvolal jsem stret nazoru, a ted si ty nazory ujasnujeme. vcem je tato situace lepsi, nez ta predchozi?? V UPRIMNOSTI, PRATELE, UPRIMNOSTI. vetsina z vas se totiz projevila v te rovine, v jake opravdu jste. a ja kdyz chci s lidma diskutovat, chci vedet, KDO JE KDO. ono vice-mene falesne anglicke I'm fine, thx... si nechte pro sve sefy a kolegy na pracovisti. TREBA ALESPON TADY, NA TOMTO FORU, BYCHOM SE MOHLI CHOVAT HRDE - nelhat, neplacat klise a hovinka. mame na vic. i kdyz ta pravda nekdy boli...
asi 14 roky tomu
·
#25839
jedna technicka: "How are you" by nemelo byt prekladano jako "Jak se mas" How are you = Cau, Ahoj .... I am fine = Cau, Nazdar simples :kiss:
asi 14 roky tomu
·
#25840
Tak asi teprve ted mohu odpovedet na puvodni otazku tohoto tematu. 1. odjel jsem do UK protoze me nasrali v cechach v praci a chtel jsem si vyzkouset neco noveho a jineho, to byl zakladni impulz (zkusenosti a nove zazitky), k tomu byl bonus penize a anglictina. 2. celkem to naplnilo moje ocekavani zazitky se dostavili, zkusenost bydlet s 12ti lidma na baraku s jednim zachodem a kuchyni tak malou ze kdyz tam jeden varil a dva jedli tak uz tam dalsi nemohl vsoupit, tak tuhle zkusenost bych v CR nikdy neudelal. Dale jsem poznal velice ruznorodou smesici lidi jak z ruznych socialnich vrstev, tak i s ruznyma ambicema a dokonce i z ruznych kultur (v cechach je clovek obklopenej skupinou lidi ktere zna a ma je celkem rad, tady musi vyjit i s lidma se kteryma nechce nic mit. zaroven me zklamala uroven zivota v UK, kdy plno veci se tu dela tak zastarale ze mi o tom vypravela babicka ze se to delalo za prvni republiky a u nas by tak odmitli pracovat i ukrajinci. 3. do cech se rozhodne chci vratit, podle me se mi tam bude zit pohodoveji. Dalsim impulzem je ze lide ktere jsem si tady udelal jako pratele mi postupne vsichni odchazeji domu a mezi mistnima jsem si sice nejake pratele nasel, ale neni jich mnoho a nerekl bych ze jsou to blizci zivotni pratele (spise jen znamy a kamaradi) 4. ted me tu drzi jeste to ze mam hypoteku, v praci vice nez nadprumerne penize, predelanej byt kterej si chci uzit a mam trochu strach z dalsiho zacatku v cechach (i kdyz vim ze tam praci najdu celkem bez problemu, ale stejne budu muset budovat plno veci od zacatku). Takze ve zkratce, odesel jsem za zkusenostma, dostal jsem je, zase tak moc me to nenaplnuje, domu chci odejit hlavne za lidma (rodina,pratele) a tady me drzi ciste materialni veci.
asi 14 roky tomu
·
#25841
Nemyslel jsem si ze se budu "exibiovat" v tomto tematu protoze se se svoji UK anabazi (na rozdil od vas) nemam az tak moc cim chlubit ale ten vycet mistnich negativ od Osmery me nuti poukazat take na druhou stranku veci. Nejdrive chci rici ze plne respektuji tvuj nazor a chapu tvuj pohled na vec, svojim komentarem bych chtel jenom ponouknout i moznost podivat se na to z jineho uhlu. 1) politika - ano, i tu jsou politici kteri se nestydi si nahrabat na ukor danovych poplatniku ale narozdil od CR kdyz se na to prijde tak se mnohem vice vysetri, nejake penize se vrati, par poslancu odstoupi a media je poradne beze strachu properou. 2) ekonomika - ano, skoro se tu nic nevyrabi, protoze pracovni sila je tu draha. Na tvem miste bych si na to nestezoval, protoze diky tomu jsi tu (samozrejme ne jenom ty ale velka cast z nas). Je to zasluha cech ze jsou levnejsi? Asi tezko, za par let se to vyrovna a slavna ceska prumyslova zakladna pujde do hajzlu, pardon, do Ciny a Indie. 3) sport? Nevim, muzes mit pravdu, nejsem v tom expert, urcite kdyz to rikas tak Cesi odvazeji vice medaili z olympijskych her :). 4) lidi tu jsou nasilnicky? Uf, kdyz to prezenu, tak diky bohu za to! Diky svemu nasilnictvi porazili Napoleona, vyhrali 1. a 2. svetovou valku a pomohli porazit komunizmus. Mozna proto ze jsou na rozdil o nejakeho jineho naroda ochotni prinaset obeti. Ze to maji jednoudussi protoze jsou za louzi? Co takove Polsko.. Ale hlavne co si na teto zemi cenim je smysl pro fair play, otevrenost, ochotu dat sanci. Co mam na mysli? Zda se mi ze jste vsichni zapomneli co se delo po vstupu do EU. Slavny kontinentalni velke zeme jako FRA, GER, ITA apod vytahly a zavedly nesmyslne podminky pro nas, ekonomicke pristehovalce. Pouze UK a tusim skandinavske zeme se naplno otevrely bezohledu na vsechna rizika a varovani ktere to prinaselo. Nemeli bychom kua ukazat trochu vdecnosti za tento bezprecedentni krok? Proc je tady tolik nasili? Protoze se tu stretavaji kultury z celeho sveta (byvalych GB kolonii). Tato zeme je natolik ferova ze absorbuje (samozrejme jsou tam urcite limity) spoustu lidi z celeho sveta, kteri tu proste vidi pro sebe a svoji rodinu lepsi budoucnost. Jinak ale samozrejme respektuji i opacne nazory, koneckoncu nejde o zivot ze :).
asi 14 roky tomu
·
#25842
tak jsem si opet precetla sve prispevky a Volvesteine mas opravdu,soudila sem tve prispevky a odsoudila tve TVRDE A NEVYBIRAVE odsouzeni CR! Zloba z Tebe cisi na dalku,z kazdeho Tveho prispevku,ted se rozsirila i na me.mozna by sis take mel zpetne precist svoje prispevky... clovek,ktery opravdu miluje svou zemi,tak jak pises, po ni jenom neplive,tak jako Ty. ja svou zemi miluji a nemyslim si,ze mam vuci nerestem a spatnym vecem,ktere se tam deji ruzove bryle. prosim nereaguj na muj prispevek,nechci se s Tebou nijak dohadovat.nechci se Te nijak dotknout,ale citim z tebe prilis negativismu a zahorklosti a ty negativni pocity,ktere z Tebe citim nejsou prijemne.dekuji.
asi 14 roky tomu
·
#25843
2 jimcz: jen pro vysvetleni muj vycet negativ byl jen ciste ucelovou reakci na jine prispevky ktere uvadeli negativa CR s tim ze se nic takoveho v UK nevyskytuje (neni to muj pohled na UK, je to jen jedna jeho cast). Samozrejme ze ten muj vycet byl nadneseny a zaujaty, ale to byl schvalne aby si lide uvedomili ze je tady take vice nez dostatecne problemu a to ze vidi anglii jako zemi zaslibenou kde se vsichni usmivaji a ptackove zpivaji na zelenych lukach je proste jen iluze, lidsky receno "sracky jsou vsude" :-)
K tomuto dotazu nejsou zatím žádné odpovědi.

Inzerce - Nové inzeráty