středa 12. říjen 2011
  26K Visits
  Subscribe
Cau lidi, nekolikrat v posledni dobe se tu diskuze dotkla tohoto tematu, takze bych rada vedela vase duvody proc tu zustavat v UK (beru to v delsim horizontu, takze vicemene jen lidi kteri jsou tu jiz tak 3 roky a vice). Chtela bych jen pozitivni veci, negativnich proc odtud utect najdu sama dost :-) Nejake predhodim: 1. celkem snadna moznost profesionalniho uplatneni (clovek se dokaze dobre dostat na spicku pracovniho zebricku) 2. dobra pripravenost zeme na cizince (kdyz beru porovnani nas cizincu zijicich v jakekoliv jine zemi, tak tady byt cizinec je celkem bezne a nikdo se nad tim moc nepozastavi) 3. kdyz ma clovek hodne penez tak se muze i dostat k celkem dobremu soukromemu vzdelani (mysleno pro deti), ale tech penez na dosazeni toho dobreho vzdelani potrebuje skutecne celkem dost. nejake ne moc dulezite duvody: -snadno se z anglie cestuje kamkoliv do sveta -maji more -pocasi je tu celkem vyrovnane, neni ani moc vedro, ani moc zima (pesimista muze ovsem rict ze tu tim padem vlastne nikdy neni poradne hezky :-)
asi 12 roky tomu
·
#37465
Jerry,jak vis,ze Millsy ma vic stesti nez rozumu? :woohoo: proc vsichni ostatni kolem tebe maji vic stesti nez rozumu? to podle tveho popisu vypada,ze vsichni ostatni jsou hloupi,ale maji stesti,a proto se maji lip nez ty,ktery jsi sice rozumny,ale nemas stesti... myslim,ze nikdo se tu "lepsim" bydlenim nevychloubal.ale kdyz si to myslis,ze se nekdo vychloubal "lepsim" bydlenim,tak si sam vlastne uznal,ze vlastni bydleni je lepsi nez sharehouse:) a to rozhodne je! ale urcite se tu tim nikdo nechlubil. ale mozna jsem te nepochopila a patrim k tomu davu tady,se kterymi nema cenu se bavit a kdo te nepochopil...
asi 12 roky tomu
·
#37463
Okolnosti zivota se stale meni. A ted zpatky k tematu. Jak jsem jiz rikal jednou se vratim, ale jeste nevim kdy.
asi 12 roky tomu
·
#37462
Tak to samozrejme nebylo. Zacinal jsem od nuly a postupne jsem se vypracoval, neberte to jako vychoubani. Me spis prijde, ze se vychouba ten kdo si mysli, ze bydli lip nez ostatni. A vic stesti nez rozumu jsem nikdy nemel. Nebudu se tu rozepisovat cim vsim jsem si za tech 8 let prosel, protoze by to stejne hodne lidi nepochopilo. :lol:
asi 12 roky tomu
·
#37461
no vidis a myslis, ze Ty co se tu maji treba LIP, ZE MELI STESTI? vzdy je vse o drine ano musi tam byt trosku stesti byt na spravnym miste, ve spravnou dobu, ale nic neni zadarmo a bez driny ani podnikani.
asi 12 roky tomu
·
#37459
[quote]Zkus zit z 2 liber na tyden, tak jsem tady zacinal ja !!! Nemam vic stesti nez rozumu jako ty !!! Nikdo me nic zadarmo nikdy nedal. S hlupakama co nepochopi, kdyz ze nekdo se dokaze vypracovat ze 3 liber na hod. az k podnikani se nema cenu bavit !!![/quote] Jo makal jsi za 3/hod jedl asda testoviny, nosil batuzek s asda chleba a kafe do prace a pak podnikal. Tomu se rika vic rozumu nez stesti.
asi 12 roky tomu
·
#37458
Delam vic veci naraz, jako je oprava pocitacu, stehovani, e-bay. Ale to je mimo tema.
asi 12 roky tomu
·
#37456
no ne tak , docela se tu vychloubas, tak me zajimalo cim??? Kazdy tu mel nejaky zacatek, ale nemusim to tu rozepisovat. jsi jeden z mala kdo to tu vydrzel, ale vermi nejsi tu sam, je jich tu hodne a dneska se uz maji dobre, ale nepotrebuji to nikomu vypravet. a kdyz ano, mel jsem jednoduchou otazku a vidis , neodpovedel jsi??? tod vse.
asi 12 roky tomu
·
#36952
[quote]Jezdče, díky za pochopení. Osud tomu nejspíš chtěl, že jsem skončil v takové profesi, jakou nyní provozuju. Dostanu se po světě docela dost, žiju všude možně a různě od 15 let, cosi jsem si prošel. Ale když vidím ten rodný kraj, nejde mi než se nevrátit - zabijačky, vínko, slivovička, folklor, ženy s pověstnou jiskrou v oku. Co se týče kultury, Praha je možná skromnější, ale pokud už člověk tak moc touží po nějakém tom zážitku, není problém se do tej Vídně, Bratislavy, Budapešti, Ostravy anebo třeba i jinam nějakou tou mnichovskou kocábkou dokolébat v přijatelném časovém horizontu. Takže, co se týče nějakého zůstávání konkrétně v této zemi, mám v tom jasno. Kluk z dědiny patří na dědinu, i se znalostí více světových jazyků a dalšími dovednostmi, které tu nebudu zrovna moc rozvádět, neb mám jistě v zádech svého cenzora redalerta určitě. Prostě, v mém případě tu zůstat na celý život je rozhodně nerealizovatelné, Londýn je fajn, když tu člověk přesedá na letadlo jinam, pojezdil jsem odtud kousek světa a to byl nakonec vlastně snad jediný důvod, proč jsem sem šel kdy bydlet.[/quote] Co se tyce me - ziju v Londyne cca 7 let - dalo by se rict, ze pracuji dobre pozici, docela taky cestuju atd...momentalne mi tu jako bezdetne nic nechybi, ale opravdu si nedovedu predstavit, ze bych tu zila natrvalo...pokud by se moje situace zmenila tak to radeji sbalim kufry a smelim si to zpatky na Moravu... Zdravim tady skoro souseda ktery urcite vi, o cem mluvim-)
asi 12 roky tomu
·
#36439
Vyborne povedane a napisane Jazdec!!!!! Zhrnula by som to touto vetou: paci sa mi zit v civilizovanej kranine, kde su ludia slusny a ferovy. Kde system funguje bez toho aby si musela podplacat, hladat znamosti a krcit sa od strachu pred hlupym uradnikom, alebo za komunizmu vystudovanym lekarom!!!! Podvadzanie, uplatkarstvo, rodinkarstvo, vulgarizmus, neochota a arogancia, ktora momentalne vladne na slovensku/ v cechach a bude vladnut este mnohe generacie mi absolutne nechyba. To co mi chyba je moja rodina a nasa priroda. Nasli sme si vsak mechanizmus ako to kompenzovat. Kaatka aj zdravotnictvo a aj skolstvo tu funguje vyborne. Vsetko je kontrolovane a vsade mas cestu ako dosiahnut to co potrebujes (pekne alebo po zlotky). Musis vsak system poznat velmi dobre, aby si vedela ako nato!!! Maly priklad z "perfektneho zdravotnictva" Moj otec zijuci na slovensku prave usiel hrobarovi z lopaty (vdaka znamostiam). V lete velmi ochorel a pohotovostna lekarka mu po prezreti odporucila vypit 6 litrov vody a vypotit sa, nakolko mal len nadchu (a cez 40 stupnov teploty)!!! Ked tato odbornicka-lekarka odisla moja mama okamzite volala znamemu, ktory vybavil nocny prevoz do nemocnice. Diagnoza: tazky obojstranny zapal pluc - 3 tyzdne hospitalizacia a 3 mesiace rehabilitacia. Uz nas pripravovali na to najhorsie..... Do rana by moj otec zomrel vdaka """"odbornosti lekarky" ktora dostala job iba vdaka oteckovi primarovi. Nasi podali staznost na dotycnu...vysledok bolo upozornenie, ze je to primarova dcera!!!!! Ja tu zijem uz roky a nevratila by som sa naspat pokial sa to u nas trochu "nescivilizuje". Ale toho sa moja generacia uz asi nedozije. Mozno by si mala ist naspat "na skusku" ci je to vsetko take ruzove doma ako si to pamatas....Mohla by si byt velmi prekvapena.... vela stastia bambulka1
asi 12 roky tomu
·
#36438
To /doktor amater/ alis Cenzor Merkata a už i můj... :woohoo: Ach jo, zkus si to přečíst znovu již jsem ti to vysvětlil. Pokud nebudeš tomu rozumět, zkus to přečíst znova a znova a znova....a pak pomalu. Až to pochopíš tak mi prosím napiš že to kapíruješ...díky Zdravím. To Evisko díky.
asi 12 roky tomu
·
#36436
Jeste bych chtela vyjadrit sympatie s Jezdcem, ktery mi v nekterych pripadech mluvi rovnou z duse. Diky, ja mam taky rada slusnost a uctu, kterou me hlavne naucili tady v UK :)
asi 12 roky tomu
·
#36434
wow, wow, wow.. co clovek to nazor a tak tady napisu i ten svuj, proc ziji pres 7 let v Londyne (nepisu UK, protoze Londyn se od zbytku Anglie celkem dosti lisi). 1. jak uz bylo zmineno, clovek, ktery se chce profesne rozvijet o 10x rychlejsim tempem nez v CR - Londyn je supr mistem! samozrejme zalezi,jakou praci delate a jake mate kvalifikace. je tady hodne lidi, kteri nekolik let delaji porad tu samou praci a nehnou se z mista a to verim, ze je celkem deprimujici. ja muzu mluvit za financni a zdravotnicky sektor. Clovek na sobe musi neustale makat, aby uspel v neustale se zvysujici konkurenci :) 2. JAZYK - clovek se uz jenom rozviji tim, ze neustale musi komunikovat v anglictine (samozrejme jsou tady lide, kteri zde pobyvaji nekolik let a anglicky se nenaucili). 3. Kosmopolita - clovek zijici v Londyne ma skvelou moznost se seznamit s lidmi ruznych narodnosti a porovnavat kultury. Vytvorit si pratele po celem svete. (to je samozrejme mozne i z CR :) 4. Studium na top univerzitach - dalsi velka vyhoda, kdyz clovek ovlada anglictinu a nasetril si nejakou tu libru - muze investovat do vzdelani a vystudovat skolu, ktera je uznavana na celem svete a otvira mu branu do 'vyssich' vod:) 5. rodina - ja osobne mam tady rodinu (manzel take cech) a malou holcicku - nevyhoda je, ze tady nemame pribuzne a s obcasnym hlidanim je problem. na druhou stranu deti narozene v UK muzou mit dualni narodnost a mluvit alespon dvemi jazyky uz od malicka. Co se skol tyce - nejsem zastance nazoru, ze kdyz date dite do te nejlepsi a nejdrazsi skoly, ze mu to zajisti uspesnost.. takze tohle az tak neresime. taky musim ale priznat, ze tim, ze mam malou dceru, tak citim, ze bych ji v teto spolecnosti vychovavat nechtela..takze zvazujeme o presunu do jine zeme, ale cechy to rozhodne nejsou. Abych to shrnula - a to podotykam vyjadruji jen nazor: Londyn - super misto pro mlade (i mladi duchem ;), ambiciozni, energeticke lidi, kteri touzi po poznani. Nevhodne pro rodiny s detmi, ale da se to resit odstehovanim se na okraj Londyna. UK obecne - super zeme na nauceni se jazyka a poznani anglicke kultury, ale na dlouho to neni. Krasna countryside a vyborna zeme na venovani se jezdeckemu sportu :) to na teto zemi miluju..kone! tak snad jsem se nikoho nedotkla ani neurazila a kazdy si muze z tohoto prispevku vzit to sve :) :cheer:
K tomuto dotazu nejsou zatím žádné odpovědi.
Sorry, the discussion is currently locked. You will not be able to post a reply or a comment at the moment.

Inzerce - Nové inzeráty