středa 12. říjen 2011
  26.1K Visits
  Subscribe
Cau lidi, nekolikrat v posledni dobe se tu diskuze dotkla tohoto tematu, takze bych rada vedela vase duvody proc tu zustavat v UK (beru to v delsim horizontu, takze vicemene jen lidi kteri jsou tu jiz tak 3 roky a vice). Chtela bych jen pozitivni veci, negativnich proc odtud utect najdu sama dost :-) Nejake predhodim: 1. celkem snadna moznost profesionalniho uplatneni (clovek se dokaze dobre dostat na spicku pracovniho zebricku) 2. dobra pripravenost zeme na cizince (kdyz beru porovnani nas cizincu zijicich v jakekoliv jine zemi, tak tady byt cizinec je celkem bezne a nikdo se nad tim moc nepozastavi) 3. kdyz ma clovek hodne penez tak se muze i dostat k celkem dobremu soukromemu vzdelani (mysleno pro deti), ale tech penez na dosazeni toho dobreho vzdelani potrebuje skutecne celkem dost. nejake ne moc dulezite duvody: -snadno se z anglie cestuje kamkoliv do sveta -maji more -pocasi je tu celkem vyrovnane, neni ani moc vedro, ani moc zima (pesimista muze ovsem rict ze tu tim padem vlastne nikdy neni poradne hezky :-)
asi 12 roky tomu
·
#37498
[quote]Co si to dovolujes ? Ty ses neschopny. Ja mam na rozdil od tebe dobry bydleni. Nestezuju si akorat popisuji to co vidim a slysim. Ty si jeden s tech lidi, co nikomu nepomuze. Ja vseho dosahl vlastni silou a rozumen, bez cizi pomoci. Ty tvoje kometare me pripadaji, jako by ti bylo 15 a v zivote jsi nemel zadne zkusenosti. Prestan me urazet, ja na vsechno co mam jsem musel tvrde makat.[/quote] Tak a co teda mas po te tezke drine?
asi 12 roky tomu
·
#37497
Co si to dovolujes ? Ty ses neschopny. Ja mam na rozdil od tebe dobry bydleni. Nestezuju si akorat popisuji to co vidim a slysim. Ty si jeden s tech lidi, co nikomu nepomuze. Ja vseho dosahl vlastni silou a rozumen, bez cizi pomoci. Ty tvoje kometare me pripadaji, jako by ti bylo 15 a v zivote jsi nemel zadne zkusenosti. Prestan me urazet, ja na vsechno co mam jsem musel tvrde makat.
asi 12 roky tomu
·
#37493
Přesně tak, růženko ;) Ale zpátky k tématu: nezůstat, zkoušet, cestovat, rozvíjet se, zkoušet, srovnávat (tomu se žádná hlava neubrání), neusnout na vavřínech a ty svoje vavříny šlechtit a zlepšovat dál. A slibuju, že už se radši nebudu na nic ptát, nebo mě tu ještě šoupnete na pranýř ;)
asi 12 roky tomu
·
#37492
Souhlasim…Ja se snazim ridit heslem, zij, tak abys niceho nelitoval, jako by to byl Tvuj posledni den…….Znam spoustu lidi,co porad tvrdi, jednou to udelam, jednou se vratim do CR,ale tohle tvrdi uz x let, mozna by sli studovat,cestovat, podnikat… taky x let….na co cekat…ono to chce opustit to svoje pohodlny ja a jit si za svym snem ; ) Urcite by jsme se nemeli podcenovat a je potreba chvalit! S tim sebevedomym je to ale tezsi, pokud clovek vyrustal cely zivot tak,ze ho malokdo pochvalil, svuj nazor mohl tezce prezentovat ve skole ci jinde, proste mu ho nikdo nedodaval, neni to jednoduche. Po x letech zivota v UK se me sebevedomi urcite nekam vysplhalo a verim si,ale porad citim,ze to nikdy nebude tak, jako treba u mych kolegu, kterym bylo sebevedomi dodavano odmalicka a je to u nich prirozene....
asi 12 roky tomu
·
#37491
Diky. V dobe krize se bohuzel o jednu ''super praci'' uchazi 10x vic lidi, nez pred tim. It's better to do a bank ;)
asi 12 roky tomu
·
#37488
Nevim jestli neumis cist, ale uz jsem psal, ze jsem podnikal i tady v UK. :) Cely zivot jsem tvrde makal, delal kurzy apod. V Anglii jsem zacinal jako postak, kitchen porter, pres skladnika, ridice jsem se vypracoval, az na IT Technika a pracoval pro spolecnosti s se silver and bronze Microsoft certificate. Akorat by me zajimalo, kolik au-pairek a ucitelek, se dostalo do takove situace kdyz jsem prijely, ze aby mely na jidlo, tak museli prodat vlastni telefon. Hmm ? I don't think so mate :)
asi 12 roky tomu
·
#37486
Takže léta praxe, dřiny a odříkání ;) Smekám. Cením si tvého zdravého nadhledu, těžko se mi smiřuje s tím, že se sem někdo přitáhne bez znalosti jazyka a po x letech není o moc dál, než na startovní čáře :whistle:
asi 12 roky tomu
·
#37484
A teďka se nám Pohu přiznej, jak to máš v životě s tím poměrem rozum/štěstí? Jsi šťastnou majitelkou nějakého rozumného koeficientu? :cheer:
asi 12 roky tomu
·
#36974
[quote][quote]Jezdče, díky za pochopení. Osud tomu nejspíš chtěl, že jsem skončil v takové profesi, jakou nyní provozuju. Dostanu se po světě docela dost, žiju všude možně a různě od 15 let, cosi jsem si prošel. Ale když vidím ten rodný kraj, nejde mi než se nevrátit - zabijačky, vínko, slivovička, folklor, ženy s pověstnou jiskrou v oku. Co se týče kultury, Praha je možná skromnější, ale pokud už člověk tak moc touží po nějakém tom zážitku, není problém se do tej Vídně, Bratislavy, Budapešti, Ostravy anebo třeba i jinam nějakou tou mnichovskou kocábkou dokolébat v přijatelném časovém horizontu. Takže, co se týče nějakého zůstávání konkrétně v této zemi, mám v tom jasno. Kluk z dědiny patří na dědinu, i se znalostí více světových jazyků a dalšími dovednostmi, které tu nebudu zrovna moc rozvádět, neb mám jistě v zádech svého cenzora redalerta určitě. Prostě, v mém případě tu zůstat na celý život je rozhodně nerealizovatelné, Londýn je fajn, když tu člověk přesedá na letadlo jinam, pojezdil jsem odtud kousek světa a to byl nakonec vlastně snad jediný důvod, proč jsem sem šel kdy bydlet.[/quote] Co se tyce me - ziju v Londyne cca 7 let - dalo by se rict, ze pracuji dobre pozici, docela taky cestuju atd...momentalne mi tu jako bezdetne nic nechybi, ale opravdu si nedovedu predstavit, ze bych tu zila natrvalo...pokud by se moje situace zmenila tak to radeji sbalim kufry a smelim si to zpatky na Moravu... Zdravim tady skoro souseda ktery urcite vi, o cem mluvim-)[/quote] Je to tak.
asi 12 roky tomu
·
#36470
Volvenstein, ono to nie je tazke prist s anglickymi librami k sukromnemu lekarovi na slovensku/v cechach a dostat dobru starostlivost. Povedal by som "very good value for money". A potom ospevovat, aky su nasi lekari super. To nie je tazke ani v Anglicku. Pokial mas nato financie mozes mat "consultant appoitment in 24 hours" aj tu. Teba vsak porovnavat "like for like". Chcela by som vidiet tu perfektnu starostlivost ak by si mal doma tazky uraz/rakovinu, alebo nedajboze infarkt. Asi by si tu uz nepisal take pozitivne clanky na ich margo...ak by si vobec este pisal! Realita pre ludi zijucich tam je vsak ina. To co ty nazyvas statistickou odchylkou ludia na slovensku nazyvaju denno-dennou situaciou. Pracovala som na Slovensku v zdravotnictve predtym ako som odisla do Anglicka, takze mam "insider knowledge". A ak mam uprimne povedat, bola by som radsej, keby som nic nevedela. Ak vies prilis vela, tak mas z toho iba nocne mory. Uprimne: Co sa dalo rozkradnut je uz davno rozkradnute, EU podpory sa vycerpali, korupcia a rodinkarstvo prekvita viac ako za komunizmu. Bez znamosti, alebo uplatku ta v nemocnici neosetria, sestry su neochotne, doktori arogantni a bez stipku slusnosti (ved su predsa cosi viac!!!). Obvodny lekar ti sice predpise za batoh liekov, za ktore samozrejme musis zaplatit, a ktore vobec ani nepotrebujes, ale jediny ktory na tom zarobi je on sam... Antibiotika sa u nas rozdavaju ako cukriky za dobre spravanie. Lekarske miesta sa prideluju podla toho koho poznas v komissi, a vsetky "lekarske omyly" sa ututlavaju systemom, ze by to ani James Bond nedokazal. Lekari-tazky alkoholici, ktorym bol zobraty vodicsky preukaz, nesmu soferovat ale veselo operuju dalej!!! Statistiky na "near miss " alebo "negligence" neexistuju a kazdy sa tvari, ako by nikdy na slovensku nezomrel pacient v nemocnici. Nemocnice su zadlzene po usi a vacsina poliklinik sa rusi... cakacia doba na odborne vysetrenie , alebo operaciu je dlhsia ako v UK. Anglicke zdravotnictvo pada pretoze, nestiha liecit to mnozstvo ludi,co sa sem nahrnulo z celeho sveta (hlavne takych co na bezpatnu starostlivost vobec nemaju narok, ale dozaduju sa jej). Slovenske/Ceske zdravotnictvo pada na korupci,rozkradani a arogancii personalu. A to dat do poriadku bude velmi tvrdy oriesok, ak sa to vobec niekedy niekomu podari. Skolstvo: Verim, ze pre vela ludi zohnat kvalitnu statnu skolu v anglicku pre deti je problem. Musis zit v dobrej oblasti, aby si deti dostal do"outstanding school". Okolo nas su 4 "primary schools" 3 su oustanding a jedna je "very good". Nehnutelnosti tu sice stoja 20% extra, ale na skolstvo sa stazovat nemozem. A vzdy je tu moznost sukromnej skoly, ak statna nie je po chuti. Ruku na srdce naozaj su vsetky skoly u nas na slovensku/ v cechach take vynikajuce? Alebo sa len tak tvaria, vlastne ani nevieme, lebo ich nikto nekontroluje/nehodnoti. A ten pomer 30 deti na 1 ucitelku to sa mi tiez nezda take perfektne... Anglicke deti su confident and outspoken, slovenske zahriaknute a hanblive (ale vedia kde je Madagascar). Pre moje deti beriem tu prvu moznost a kaslem na Madagascar. Naucia sa kde to je, ked tam pojdu na dovolenku....To, aby sa vedeli obracat v zivote a jednat s inymi ludmi slusne a na urovni mi pride viac uzitocne pre zivot... No a universities in UK? To je "pain" ved treba za ne platit....a u nas su zadarmo (alebo boli????) Takze nas tatinko bude aj nadalej chodit peskom na vlacik (bez toho sportoveho auta, o ktorom sniva), aby sme nasetrili tolko kolko bude treba na to studium. Takze z ciste praktickeho hladiska uprednostnujem pre moje deti Oxford University pred Univerzitou Mateja Bella (kde je to?). Uz len nasporit do toho prasiatka.... Zivot v Anglicku nie je ruzovy pokial sa profesionalne a ekonomicky nedokazete prebojovat na urcitu poziciu. A za urcitou prieckou v tomto rebricku zistite, ze by to bol krok spat vratit sa domov. Bohuzial vela ludi sa nedokaze pohnut smerom hore ani po mnohych rokoch...a neostava im nic ine len nadavat na Anglicko a anglicanov a ospevovat to co bolo doma. Mozno sa treba vratit s kratsej cesty a ist domov....na stalo nie len na dovolenku! bambulka1
asi 12 roky tomu
·
#36462
V ČR by ti nejspíš chyběly "check listy" a návody a manuály a postupy na cokoliv ;) Já jsem kdysi pracoval dva roky v české firmě a nemůžu si stěžovat, projel jsem s nima celý svět a jestě sem tam přistálo cosi na účtu... Po Jižní Africe, USA, ČR a UK volím opět ČR, jelikož JAR je daleko :-) A to si ještě počkejme..jak zazní gong v továrně, dorazí i všemi tolik oblíbený cenzor "redalert" a ten nám to teprv vysvětlí :silly:
asi 12 roky tomu
·
#36461
ja se priznam, ze kvuli priteli jsem v lete koukala, jestli jsem schopna prezit v Dansku :))) a vzhledem k tomu, ze na me ty usazovaci nalady uz taky prisly, tak si myslim, ze v mem pripade se ted zustani v UK zda dlouhodobejsi (i kdyz si asi budu muset najit jinou praci :/) mimochodem, ten klokani duchod zatim neprosel u pritele, abych nakonec neuzivala slunicka v Dansku na stary kolena.... navic, i kdyz se do cech nechci nejak moc vracet, preci jenom je jednodussi se premistovat za rodinou z UK nez Australie.... ale k puvodni otazce, myslim si, ze kdyz uz se nekdo dokopal z jakyhkoliv duvodu do UK na delsi cas, je klidne schopny se presunout i nekam jinam. Ja bych se totiz po par letech bala i toho, jak se Cechy zmenily, nebo spis jak se zmenil ten dotycny co se vraci. Pro me byl desny sok pracovat dva mesice v "ceske firme" - jako zadny drama, ale byl to rozdil od i byt nadnarodni korporace v cechach, ci ciziny. Ale to asi zalezi i na stesti, na koho clovek potrefi. Kulturni sok mam i tady :)))) Navic me prijde, ze v kazdy zemi furt nadavam na to samy - obvykly scenar je, ze to v ty predchozi bylo lepsi :))) - banky, posty, zdravotnictvi.... vtipne je, ze kdyz to srovnam, ono to ma vsude neco do sebe a jen zalezi co clovek chce...
K tomuto dotazu nejsou zatím žádné odpovědi.
Sorry, the discussion is currently locked. You will not be able to post a reply or a comment at the moment.

Inzerce - Nové inzeráty