středa 12. říjen 2011
  26.1K Visits
  Subscribe
Cau lidi, nekolikrat v posledni dobe se tu diskuze dotkla tohoto tematu, takze bych rada vedela vase duvody proc tu zustavat v UK (beru to v delsim horizontu, takze vicemene jen lidi kteri jsou tu jiz tak 3 roky a vice). Chtela bych jen pozitivni veci, negativnich proc odtud utect najdu sama dost :-) Nejake predhodim: 1. celkem snadna moznost profesionalniho uplatneni (clovek se dokaze dobre dostat na spicku pracovniho zebricku) 2. dobra pripravenost zeme na cizince (kdyz beru porovnani nas cizincu zijicich v jakekoliv jine zemi, tak tady byt cizinec je celkem bezne a nikdo se nad tim moc nepozastavi) 3. kdyz ma clovek hodne penez tak se muze i dostat k celkem dobremu soukromemu vzdelani (mysleno pro deti), ale tech penez na dosazeni toho dobreho vzdelani potrebuje skutecne celkem dost. nejake ne moc dulezite duvody: -snadno se z anglie cestuje kamkoliv do sveta -maji more -pocasi je tu celkem vyrovnane, neni ani moc vedro, ani moc zima (pesimista muze ovsem rict ze tu tim padem vlastne nikdy neni poradne hezky :-)
asi 12 roky tomu
·
#37308
pravda, bude laser. vsem ostatnim sebrali penize. PhD za 6000 dekuji nechci. v Praze se s tim da mozna prezit na studiich, ale pozdeji mi to uz prijde sileny... a ja teda nevim, ale neni furt nastupni plat na akademii ved 9 hrubyho? vzhledem k tomu, ze ve statni sprave za posledni 4 roky nepridali.... jo, nekdo dostane penize z grantu, ale to potom odvisi od toho, kdo na nich sedi. a ono v praze i s 15000 cistyho zas zadnej vyskok. s tim jsem si rikala, ze clovek zije v pohode, kdyz byl chleba za 24, dneska je za 32, tak nevim (energie a vsechno ostatni zdrazili tez....) asi pokud je clovek ve vede, ktera bude mit prisun grantu, jako treba laser, tak dobry, ale mam pocit, ze to je posledni dobou vyjimka. ale stezovat si clovek moc nemuze, pac ono spousta lidi delajicich "normalni" praci ma plat stejnej. jen nevim, jak z toho treba uzivi rodinu :/ i kdyz slyslea jsem, ze opravdu ve vede maji cesky vedci vetsi volnost, nez v zahranici. ted otazka, jestli se volnosti naji...
asi 12 roky tomu
·
#37297
Co se me tyce, ja mela domov jeste pred 5 mesici 12 let ve Spanelsku. Takze pro me cestovani domu, behem tech 15 mesicu co jsem byla v UK bylo skoro kazde 2 mesice a jen na vikend. V srpnu 3 tydny, na Vanoce 2 tydny a letos to bude jen na 1 tyden. + 2x jsem byla v CR. Londyn-Brno a Alicante-Brno. Ted pres zimu mi to nevadi, ze jsem v UK, ale v lete na to trpim, ze nejsem u more. Preci jen po tolika letech si clovek zvykne na léto prozite se sluncem na plázi. Byla jsem mesic v CR, a nevim jestli uz jsem to psala, sla jsem na jeden pracovni pohovor v Brne a po ceste zpet jsem uz psala, do Anglie, ze se chci vratit. Vcera jsem tu opet 2 týdny. Pracuji jako Au pair full time. Prave odpocivam po obede. Uz se tesim, letos letím porpve 24 na stedry den. a na Silvestra zpet. Bude to muj první Silvestr o samote. A po 12 letech budu trávit Vánoce s nasima. To bude krásný.Uz se moc tesím, maminka udelá bramborový salát a kapricka :) Muj ta'tka to taky nejak spatne nese ty kosticky( a to neni ani hyperaktivni :D ). Vzdycky si dá prvne maso a pak v klidecku muze pul hodiny jíst kousek kapra. tesim se mocinky moc. A v léte, kdyz má clovek volno, tak semuze podivat kam chce. Navic jsem mohla jet s rodinkou kde pracuji na Menorku na týden, ale misto toho jsem jela domu do Alicante za pritelem. Chtela bych se podívam do Amsterdam, ale nemám s kym. Protoze tady v UK nikoho neznám.
asi 12 roky tomu
·
#37292
U mě je ta polovina na ČR o dost větší :blush:
asi 12 roky tomu
·
#37289
hm Jerry,tak to mas pekne smutny...taky mi neprijde litat domu vice jak 1x do roka jako luxus. ja posledni roky litala domu 6x do roka.kazdy druhy mesic vetsinou minimalne na tyden.uznavam,kazdy mame jine potreby a moznosti.ve finale jsem zkonstatovala,ze by mi vyhovovalo zit pul na pul v UK a CR:)
asi 12 roky tomu
·
#37288
Kouknout se obcas domu je fajn. Pokecat s kamosema, videt rodinu, zajit na pivko. Jo jestli se mi bude darit tak se doufam na jare po 3 letech zase pojedu podivat do CR. To bude parada :)
asi 12 roky tomu
·
#37287
Já to mám přesně naopak. Ale tož domácí klobásku s křenem, to bych si mohl na sváču dneska ohřát, to je dobrý nápad..
asi 12 roky tomu
·
#36800
Millsy,Ruzenka tu nepoucuje,to jsem napsala ja a urcite jsem to nemyslela jako poucovani.jen jsem konstatovala,ze Danny79 ma pravdu ve zcela kontkretnim bode a sice,ze je mozne mit problemy s ocima kvuli chlamydiim. a ten vysmech zde kvuli tomu,ze se zde o teto zcela konkretni moznosti zminila,tu citit byl.je mi jasny,ze to byla jen jakasi "zaminka" moci se ji vysmat kvuli jejim nazorum,co tu prezentovala. uprimne mne jsou tyto nazorove putky zcela putna,jen jsem proste konstatovala,ze klidne mohla mit problemy s ocima kvuli chlamydiim a ze teda neni duvod se tomu smat jen proto,ze to napsala,jak to napsala.myslim,ze se dalo pochopit,jak to myslela.to jen maly dodatek z me strany,ale hlavne zastani se Ruzenky,ktera si to schytala zcela nevinne za me:) PS: jinak ano,je to zcela mimo tema:) ale ta potreba nekoho si to vygooglovat vznikla asi z toho duvodu,ze tu nekdo nazval nekoho "blbym" kvuli zcela konkretni veci,tedy ne kvuli jejim ostatnim nazorum...
asi 12 roky tomu
·
#36799
Opravdu nechapu potrebu vygooglovat sem neco z wikipedie. Narazka byla na danny79 a jeji otresnej zpusob psani, plus jeji nazory. Navic jeji posledni prispevek o chlamydii me taky dostal. Kazdopadne, tohle nema co delat s puvodnim prispevkem.
asi 12 roky tomu
·
#36798
I kdyz je toto zcela mimo puvodni tema teto diskuse, tak mi to neda v ramci osvety a na obranu dotycne nez neprilozit clanek o chlamydii v ocich, tzv chlamydia conjunctivitis, z wikipedie. Mozne zpusoby prenosu z oci do oci jsou v tomto pripade napr. dotykem, pujcenym rucnikem, odevem ci kapenkovou infekci (kaslem, kychnutim) anebo mouchami, ktere by se dostaly nahodou nejak do oci. Jinymi slovy, kondom jako ochrana/prevence na tento druh chlamydie bohuzel nepomuze... [quote]Eye disease Main article: Trachoma Conjunctivitis due to chlamydia. Chlamydia conjunctivitis or trachoma was once the most important cause of blindness worldwide, but its role diminished from 15% of blindness cases by trachoma in 1995 to 3.6% in 2002.[3][4] The infection can be spread from eye to eye by fingers, shared towels or cloths, coughing and sneezing and eye-seeking flies.[8] Newborns can also develop chlamydia eye infection through childbirth (see below). Using the SAFE strategy (acronym for surgery for in-growing or in-turned lashes, antibiotics, facial cleanliness, and environmental improvements), the World Health Organisation aims for the global elimination of trachoma by 2020 (GET 2020 initiative).[9][10][/quote] [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Chlamydia_infection]http://en.wikipedia.org/wiki/Chlamydia_infection[/url]
asi 12 roky tomu
·
#36797
Ruzenko, nemusis poucovat. Kazdy vi, ze chlamydie se neprenasi jen pohlavnim stykem a nikdo to tady ani nepsal a ani na to nenarazel. A vysmech pro danny79 neni jen kvuli jeji chlamydii v ocich, ale celkove nazory a cele ty jeji slataniny se nedaji cist.
asi 12 roky tomu
·
#36796
myslim,ze Danny79 se zde jen ne zcela presne vyjadrila,takze zde vysmech neni zcela na miste. existuje druh chlamydie a sice chlamydia trachomatis,ktera je puvodcem vzniku trachomu - tezkeho zanetu spojivek,ktery muze privodit i ztratu zraku. lekar by se nad necim takovym zcela urcite smat nemel.jestli existuje nizka pravdepodobnost neco takoveho dostat nebo je to mozne jen za nejakych specifickych podminek,coz nevim,tak by to mel pacientovi,ktery ma takove obavy,lekar proste vysvetlit.ale je docela pravdepodobne,ze pri kvalite vzdelanosti vetsiny GP v UK,dotycna lekarka o tomto druhu chlamydie nemela ani poneti. jinak chlamydie se neprenasi pouze pohlavnim stykem,na ktery tu zde ve svych reakcich narazite,ale i kapenkovou nakazou. je to mimo tema vim,ale nedalo mi to nereagovat.
asi 12 roky tomu
·
#36794
[quote]paaani,jejjeeej tady je ase presluneno..zajimalo by me jak si vy co tu neustale pisete jak jste spokojeni zijete.vase pomery,kariera,rodina,kam jezdite na dovolene,vase konicky a zajmy atak...zatim jsem se tu nic takoveho nedocetla. dravotnictvi v UK? lol,brat to se znacnou reservou.vetsina pozic GP 'doktoru' s pochybnou atestaci,bez znalosti anlickeho jazyka,a znalostmi mensi nez jsou znalosti prumerneho uivatele internetu.sla jsem k dr kdy jsem ztracela zrak,dala mi kapky na rymu,sla jsem k dr s problemy s kloubm (po tesim urazu na bruslich)a dala mi ibuprofen s tim ze to koleno vyleci.chtela jsem test na CHlamydie(ktere tu jsou rosirene)a kdyz jsem dr rekla ze jeden z priznaku mam problemy s ocima tak se zacala hlasite smat,pritom jedny z chlamydii se prenasi ocima.jindy jsem ve vedru v preplnenem buse zacala omdlevat a nemohla dychat,a druhy den se me dr pta zda mam pritele,a ze pry to je zpusobene jim a stresem.lol takze opravdu to chce brat s nadhledem,a nez nekam jdu,zjistit si nejlepe diagnou predem a jiatit co predepisuji za prasky.nekdy mam pocit ze neumi stanovit diagnozu tak predepisou jednoduse 'Paracetamol'.rofl[/quote] Boze ty ses blba. Jak se mohou chlamydie prenaset ocima? Jako ze se na tebe v buse nekdo podiva a ty se nakazis? :lol:
K tomuto dotazu nejsou zatím žádné odpovědi.
Sorry, the discussion is currently locked. You will not be able to post a reply or a comment at the moment.

Inzerce - Nové inzeráty