středa 12. říjen 2011
  26.1K Visits
  Subscribe
Cau lidi, nekolikrat v posledni dobe se tu diskuze dotkla tohoto tematu, takze bych rada vedela vase duvody proc tu zustavat v UK (beru to v delsim horizontu, takze vicemene jen lidi kteri jsou tu jiz tak 3 roky a vice). Chtela bych jen pozitivni veci, negativnich proc odtud utect najdu sama dost :-) Nejake predhodim: 1. celkem snadna moznost profesionalniho uplatneni (clovek se dokaze dobre dostat na spicku pracovniho zebricku) 2. dobra pripravenost zeme na cizince (kdyz beru porovnani nas cizincu zijicich v jakekoliv jine zemi, tak tady byt cizinec je celkem bezne a nikdo se nad tim moc nepozastavi) 3. kdyz ma clovek hodne penez tak se muze i dostat k celkem dobremu soukromemu vzdelani (mysleno pro deti), ale tech penez na dosazeni toho dobreho vzdelani potrebuje skutecne celkem dost. nejake ne moc dulezite duvody: -snadno se z anglie cestuje kamkoliv do sveta -maji more -pocasi je tu celkem vyrovnane, neni ani moc vedro, ani moc zima (pesimista muze ovsem rict ze tu tim padem vlastne nikdy neni poradne hezky :-)
asi 12 roky tomu
·
#37521
Uz jsem myslel, ze se to tu uklidnilo, ale ne, zas nekdo musi prijit a zacit rypat, urazet a machrovat.
asi 12 roky tomu
·
#37520
to Croydon: Ja jsem sem prjel studovat, ne hlidat decka. Nechapes, ze jsem se znazil porovnat ten obrovsky rozdil, kdyz jsem nekdo prijede a ma vsechno zabezpecene a na druhou stranu, kdyz tu nekdo zacina od nuly ? Ty asi nebudes moc chytra, kdyz tohle nechapes. Samozrejme, ze jsem neprijel s prazdnou, ale na druhou stranu jsem taky nemel 10000 liber reservu. Nemusis se vychloubat, ze jsi superviser v nejaky firme, vsichni moc dobre vime, jak to chodi, ze ? Strapnujes se tu akorat ty, protoze vsichni moc dobre ji, jak se tu v Anglii au=pairky chovaji a jaky dobroty si pak vozi do CR. :lol: A hlavne neurazej a pokud urazis, tak se nediv, ze si to ostatni nenechaji libit. ;)
asi 12 roky tomu
·
#37519
Co mas z toho. Ja obdrzela taky jednu nehezkou zpravu :woohoo: Odesilatel vi. Nejlepsi je ignorace.
asi 12 roky tomu
·
#37513
Konečně jsme ve správné koleji opět. A zpět u tématu. Musí to brát tak, že každý na sobě nějakým způsobem pracuje, takže třeba když jsem na VŠ kolejích vydržel žít první tři roky jenom, než jsem si zajistil vlastní bydlení a pořídil auto, abych mohl za kámošema v klidu na ty koleje dojíždět (a hlavně nemusel vždycky čekat na vlak, který v ČR jezdí kolikrát jak na dobré slovo), tak potom těžko mi budeš podsouvat, že pronájem slušného bydlení je škoda peněz. Prostě jsem x příspěvků zpátky projevil názor o share housech, který mi utkvěl v ten moment v paměti. Snažím se držet svůj studentský standard, který se sem tam podaří lehce zlepšit třeba... A stím vlastním bojem jsi na správné cestě, někomu pomáhat a vodit někoho za ruku, to už se nenosí...všechno dobré může být použito proti tobě v pozdějším stádiu...takže lenochy, chcípáky a příživníky prosící o pomoc je potřeba nechat vychcípat na ulicích...solidarita je pouze prázdný pojem, kteří používají populisti, realita života je jinde...V iva la Revolucion ;)
asi 12 roky tomu
·
#37511
hahahahahahahahahahahahaha :):):) fakt dobry lidi!!!!
asi 12 roky tomu
·
#37509
Ty me urazis a ja jsem prestrelil ? Nebudu se rozepisovat dal o sobe, protoze me vazne ty urazky nebavi. Jen jsi me bohuzel ujistil v tom, ze cesi jsou vsude stejni. Misto toho, aby si v zahranici pomahali, tak jen machruji a urazeji, tak jako v CR. Je mi z toho spatne.
asi 12 roky tomu
·
#37258
Tak ja teda nevim, me neprijde ze jezdit domu vickrat nez jednou za rok je luxus, myslim ze vetsina lidi jezdi domu rozhodne casteji. Penize nejsou v tomhle pripade problem, ty letenky zase nestoji tolik a na to se da usetrit klidne i z minimalky. Ja jsem prvni roky jezdil domu nejmene 4x do roka, ale kdyz pak chtel clovek vyuzit dovolenou i jeste na neco jineho tak zjistoval ze te dovolene je najednou celkem malo, takze v prumeru jezdim domu tak 3x do roka, s tim ze ruzni lide z rodiny za mnou v prubehu roku jeste prijedou sem do UK.
asi 12 roky tomu
·
#37000
klobouk dolu, kez bych potkavala v zivote vice lidi jako jsi TY ... svet by byl mnohem krasnejsi :o)
asi 12 roky tomu
·
#36998
Pravda. ne každý je připraven na to, že ty jeho akademické kvalifikace tady nějaký Tomík shodí ze stolu a dotyčného pošle prosit o manuální práci atd. Ale na stěhováky musí mít člověk taky štěstí, čímž tě zdravím, Jerry B)
asi 12 roky tomu
·
#36496
Vidim, ze je tady preEGOvano :) kazdy si 'masti' ego svym zpusobem a ja si myslim, ze vam vsem unika jedna dulezita vec: Je jedno v jake zemi zrovna zijete a zda v ni chcete zustat nebo ne, dulezite je, aby jste se v danem okamziku citili stastni, spokojeni sami se sebou.. takze poznatek ode me: Zeptejte se kazdy sam sebe.. v hloubce sve duse, zda jste v UK spokojeni a pokud ano, nemusite vubec debatovat o nicem.. pokud vsak ne, tak to zmente a jak rika bambulka, nenadavejte na system, NHS ani nic jineho... vsechny odpovedi jsou ve vas a kdo hleda, ten je najde.. tlucte a bude vam otevreno.. :side:
asi 12 roky tomu
·
#36490
Anglicko nie je 100% krajina a ak niekto taku pozna dajte vediet. Da sa tu vsak zit bez toho, aby som musela podplacat,bat sa policajtov, prosikat na uradoch a prezivat mesiac na almuzne. V praci som to dotiahla tam kde som, bez toho, aby otecko sedel vo vyberovej komissi, bez podplacania a znamosti. Ono sa hned clovek citi ovela lepsie, ked to dosiahne vlastnou drinou. Je pravdou, ze zit v zahranici nie je stvorene pre kazdeho. Alebo sa clovek nauci jazyk,system, mentalitu hostovskej krajiny a zacne to vsetko respektovat, alebo si kupi jednosmerny listok ----- naspat domov. Ludia, co nie su spokojni s ekonomikou UK, skolstvom, zdravotnictvom, pracou, ovzdusim a poulicnym osvetlenim maju iba jednu moznost........ let trva len 2 hodiny. Neviem o tom, ze by tu Anglicania niekoho drzali nasilu. Aspon sa skolstvu a zdravotnictvu ulavi.... To neustale nadavanie na anglicanov, anglicko a ich system sa mi zda velmi neferove. Hlavne od ludi,ktori rokmi tento ich system vyciciavaju a vyuzivaju bez toho, aby cosi vratili naspat. A potom sa cudujeme, ze sa anglicania nechcu s nami ani bavit. A co maju pocuvat, to ako ich kritizujeme a ohovarame? Neviem, ci by bol niekto nadseny, ak by vietnamec na slovensku otvoril usta len nato, aby nam povedal aki sme zlodeji, ozrani a ake otrasne je zit na slovensku. Viem, si zivo predstavit tu duchaplnu slovensku odpoved. Nastastie Anglicania su politicky correctni a na taketo ohovaranie sa len usmeju (falosne, ale lepsie ako dostat po hube). Takze kazdy ma na vyber-drinu a zaruceny postup hore, alebo nadavanie na anglicanov/anglicko ako kompenzaciu za vlastnu neschopnost bambulka1
asi 12 roky tomu
·
#36488
Drahy Volvenstein, A to vsetku svoju vedomost o zdravotnictve stavias na tom, ze si bol pacientom v CR? Mozno, keby si bol pacientom v SK, pracoval v zdravotnictve SK, pracoval na ministerstve zdravotnictva SK, bol pacientom v UK (7 operacii bez uplatkov!!!), bol rodicom predcasne narodeneho babetka v UK, momentalne pracoval v NHS a riadil ho tak by sme vedomostne boli "on the same playing field". Ak nie tak je to o nicom. Bambulka1
K tomuto dotazu nejsou zatím žádné odpovědi.
Sorry, the discussion is currently locked. You will not be able to post a reply or a comment at the moment.

Inzerce - Nové inzeráty