středa 12. říjen 2011
  26K Visits
  Subscribe
Cau lidi, nekolikrat v posledni dobe se tu diskuze dotkla tohoto tematu, takze bych rada vedela vase duvody proc tu zustavat v UK (beru to v delsim horizontu, takze vicemene jen lidi kteri jsou tu jiz tak 3 roky a vice). Chtela bych jen pozitivni veci, negativnich proc odtud utect najdu sama dost :-) Nejake predhodim: 1. celkem snadna moznost profesionalniho uplatneni (clovek se dokaze dobre dostat na spicku pracovniho zebricku) 2. dobra pripravenost zeme na cizince (kdyz beru porovnani nas cizincu zijicich v jakekoliv jine zemi, tak tady byt cizinec je celkem bezne a nikdo se nad tim moc nepozastavi) 3. kdyz ma clovek hodne penez tak se muze i dostat k celkem dobremu soukromemu vzdelani (mysleno pro deti), ale tech penez na dosazeni toho dobreho vzdelani potrebuje skutecne celkem dost. nejake ne moc dulezite duvody: -snadno se z anglie cestuje kamkoliv do sveta -maji more -pocasi je tu celkem vyrovnane, neni ani moc vedro, ani moc zima (pesimista muze ovsem rict ze tu tim padem vlastne nikdy neni poradne hezky :-)
asi 12 roky tomu
·
#37374
Ja zase nevidim nic prinosneho bydlet sam nebo ve 3 - 4 lidech, jako platit 2x az 3x vic za nejaky jakoby soukromi mi pripada hloupy. To by clovek jezdil domu jednou za 10 let :lol:
asi 12 roky tomu
·
#37369
mam tu pritele, praci... zustat. nejmin do srpna (konec smlouvy). navzdy? se uvidi, v cechach bych stejne nebydlela u rodicu ci zbytku rodiny, takze bych za nima sem tam dojizdela....
asi 12 roky tomu
·
#37368
odbehli jste uplne od tématu :) Proc zustat v UK ? (delsi dobu nebo navzdy) Tak zustat nebo nezustat?? Jinak ja jsem ve Spanelsku platila za 3 loznice, obavak obrovskej, 2 koupelny, a kuchyñ. Nevim jak se to presne pocita v CR (4+1)? Plus jsem mela parkovaci misto uvnitr, bazen, jeden pro malinke deti a jeden velky. vyhled na more a druha linie k plazi. Obrovsky areal + tenisovy kurt. za 525€. Navic, byla spotreba vody, elektriky. a Ve Spanelsku se kupuji plynove bomby na sporak. Dneska jsou tam najmy jeste nizsi, nemaji kdo by to pronajimal. Byt ktery puvodne stal 240.000 euro, se dnes dá koupit za polovinu a stejne to nema kdo koupit. Zustat v UK.
asi 12 roky tomu
·
#37367
pridam svou trosku do mlyna - do klasickeho sharehousu bych nesla uz za nic na svete,nevidim na nem nic prinosneho. funguje to jen tehdy,je-li tam mensi pocet lidi,tak max. 4 a jsou-li slusni atd. pak to muze byt pro single cloveka i celkem fajn,ma pratele,neni porad sam a tak. lepsi varianta uz mi ale prijde byt lodger u nejakych anglanu - samozrejme kde se nejedna o pocetnou rodinu.jednou jsme takto bydleli u single mladeho chlapika ci u vdovy se synem,ktery byl pres tyden na boarding school. ale i tak neni nad vlastni bydlenicko,byt treba male.samozrejme ve dvou se to lepe tahne,takze chapu lidicky,ktery nejsou v UK s partnerem,ze je to mnohem slozitejsi. jinak k cenam,nase zkusenost - Studio flat v dome o trech takto malych bytovych jednotkach - v prizemi socialni zazemi,koupelna,ulozny prostor a v patre 1+kk,ktere jsme diky dostatecnemu prostoru pretvorili na 2+kk.samozrejmost samostatne vchody do bytu plus venku v cene zdena supne pro kazdou bytovou jednotku - 540liber mesicne vcetne vody+electricity bill+council tax.takze v lete cca 650,v zime 750 vsechno se vsim vsudy.lokalita Berkshire.
asi 12 roky tomu
·
#37360
to volvenstejn....za celý svůj posraný život už si tu kliku popravdě i zasloužím...a líná huba holé neštěstí teď to nemyslím v sexualnim smyslu...:D stačí se ptát a ptát a zkoušet a ne hned kývnout na každou blbost. to beany...díky;)
asi 12 roky tomu
·
#37357
nojo, holtma holka kliku ze kapla na neco tak fakt lacinyho: http://www.findaproperty.com/areadetails.aspx?edid=00&salerent=1&areaid=6562 a to nemam casprojizdet inzerci podrobne, nic mene ceny se asi moc lisit nebudou... jak rikam, klikarka :laugh: a nebo je to tvrde "zaplaceny" :woohoo:
asi 12 roky tomu
·
#37111
na pravopis se vyprdni, hlavne, ze umime psat. Si predstav, ze bysme meli na sebe stekat jako psi. Cestina je strasne tezká. to ríkam furt. :)
asi 12 roky tomu
·
#37105
kampak ted'?
asi 12 roky tomu
·
#37104
tak to ja bych moje dite, chtela ucit hned 3 uz od mala :)
asi 12 roky tomu
·
#37103
jen dodám, ze u rodiny, u které pracuji, ta starsi (12) let srara dcera chodi na skolu, kde se plati 12.000 (TISIC) LIBER. A to prosím rocne. Dále proc zustat v UK..... treba já jsem zila ve Spanelsku 12 let a nenasetrila jsem nic. Byla jsem v UK rok a pul a s tim, ze rada utracim jsem si nasetrila 4tisice liber a to jsem kazde 2 mesice litala do Spanelska. 2xdo CR, a jen na Vanoce jsem utratila asi 1000liber. V kvetnu jsem se vrátila do Spanelska, ze to na léto zkusím. Nic mrtvo, koupila jsem si auto, ze se mi povede najit praci.Na konci zari se mi povedlo se prestehovat zpet do CR, tam jsem zustala s nasima...a opravdu jsem si jen uzivala rodinu. a uz 10 dní jsu zpet v Anglii. a uz se mi povedlo utratit zase asi 300liber, ale ty uz jsem si samozrejme vydelala. :) No proste ten zivot je o tom, ze clovek potrebuje neco vydelat a nasetrit. a o tom to je a na to Léto je to jedno, to clovek u more bydlet nemusi. To si kdyz ma volno proste stejne zajede kam chce, kdyz na to ma a chce se mu. Bydlela jsem u more a stejne jsem k nemu moc nechodila, pác me to uz za ty léta prestalo bavit. A jak mi bylo krásne, kdyz jsem jela do CR na dovolenou. Jo a v CR, to je proste taky jen na dovolenou. takze je to celkem jasny proc prave zustat v UK. Jo a jeste by to chtelo mit nejakyho naglana a uz by to bylo taky jednodussi :) Uz treba jen kvuli tomu, ze se clovek dobre nauci anglicky. pac a pusu. Takze je to jasny. Ale jinak Anglani jsou debili, Co tu vidim sousedy a mluvim s nima, jsou uplne mimo... Ve spanelsku to zase bylo uplne o necem jinem... Tam zase ten zivot clovek opravdu zije. zdarek kasparek PS: To bylo neco z moji zkusenosti. Lenka
K tomuto dotazu nejsou zatím žádné odpovědi.
Sorry, the discussion is currently locked. You will not be able to post a reply or a comment at the moment.

Inzerce - Nové inzeráty