středa 12. říjen 2011
  26K Visits
  Subscribe
Cau lidi, nekolikrat v posledni dobe se tu diskuze dotkla tohoto tematu, takze bych rada vedela vase duvody proc tu zustavat v UK (beru to v delsim horizontu, takze vicemene jen lidi kteri jsou tu jiz tak 3 roky a vice). Chtela bych jen pozitivni veci, negativnich proc odtud utect najdu sama dost :-) Nejake predhodim: 1. celkem snadna moznost profesionalniho uplatneni (clovek se dokaze dobre dostat na spicku pracovniho zebricku) 2. dobra pripravenost zeme na cizince (kdyz beru porovnani nas cizincu zijicich v jakekoliv jine zemi, tak tady byt cizinec je celkem bezne a nikdo se nad tim moc nepozastavi) 3. kdyz ma clovek hodne penez tak se muze i dostat k celkem dobremu soukromemu vzdelani (mysleno pro deti), ale tech penez na dosazeni toho dobreho vzdelani potrebuje skutecne celkem dost. nejake ne moc dulezite duvody: -snadno se z anglie cestuje kamkoliv do sveta -maji more -pocasi je tu celkem vyrovnane, neni ani moc vedro, ani moc zima (pesimista muze ovsem rict ze tu tim padem vlastne nikdy neni poradne hezky :-)
asi 12 roky tomu
·
#37384
Jerry: samozrejme zalezi na prioritach. V Londynbe rekneme ze malinkatej single v sharehousu je za 350 mesicne. Normalni pokoj pekne velikosti v sharehousu je tak za 500 mesicne (porad pocitam tak 3-4 zonu) (+ se musi platit energie, council, internet,..) Kdyz si pronajmu nejake studio tak se uz da naprosto v pohode pronajmout za nejakych 650 mesicne a to uz v tom ve vetsine pripadu jsou vsechny ucty, nebo jen clovek doplaci za jednu energii (cim se tam topi). Takze za samostatne bydleni clovek zaplati asi tak o 150 liber vice, ale ma svuj klid, nikdo mu tam nedela bordel a ma nad tim naprostou kontrolu bez ohledu na ostatni lidi. Ja kdybych se mezi timto rozhodoval tak tech 150 navic rad dam protoze mi to za ten klid a pohodu stoji. Mas pravdu ze drive mi bylo prijemny ze na baraku nekdo byl a tak si clovek mohl kdykoliv pokecat, ale kdyz ma clovek treba pritelkyni tak ma spolecnost a nebo se vypravi s kamaradama nekam do hospody.
asi 12 roky tomu
·
#37385
Ale když chce člověk za lidma, sedne do auta a zajede si za nima... Já jsem to tak třeba měl od té doby, co jsem začal jezdit autem a nijak divné mně to nepřipadá. že bych musel mít doma trvale někoho na pokec...to asi ne ;)
asi 12 roky tomu
·
#37388
Kazdymu vyhovuje neco jinyho. Taky nejsem zrovna nejmladsi, ale s pritelkyni platime 600 za hodne velky double v peknym cistym baraku s obrovskou kuchyni. Platit nekde 1200 za jednopokojak s tim, ze budu mit micro kuchynku ''jen pro sebe'' ? Do studia bych nikdy nesel, uz proto, ze varit v jednom pokoji, kde zaroven bydlis me pripada bydlet jako cigan.
asi 12 roky tomu
·
#37389
Jenopokoják za 1200 možná někde ve věži na Canary Wharf, ale 3+1 se zahradou a vyloženě altánem s posezením tu za to je. Ale jak říkáš, sto lidí, sto chutí. Pokud nebudu moc pohlcen tou bezmocností a hrůzou v ČR, na kterou tady spousta lidí reflektuje, ta podám hlášení, za kolik a jak se žije zpátky doma... :)
asi 12 roky tomu
·
#37390
Jerry 600 za pokoj...hm,pravda,taky sme tak nejakou dobu zili nez nam doslo,ze to neni vlastne az tak vyhodne a ze ve dvou si muzeme dovolit soukrome a kvalitnejsi bydleni,ktere stoji jen o neco vice nez to,co platite vy za pokoj.tak jak napsal Osmera.ale i kdyby to priplaceni bylo vetsi nez jen o neco vic nez za ten pokoj,tak to za to stoji.a ono neni studio jako studio.ne vzdy to vypada jako garsonka,kde mas kuchyn v pokoji. staci pohledat.ale hlavni je,ze vam vase bydlenicko vyhovuje a jste tam spokojeni,takze nic proti.ja kdyz nad tim tak premyslim,tak do sharehousu bych uz nesla ani jako single person,pokud by to jen trochu bylo mozne.
asi 12 roky tomu
·
#37391
Pokud se jedna o Londyn, tak opravdu nemam prehled. Ale 600 za pokoj v sharehouse? Landlord Vas musi milovat :lol:
asi 12 roky tomu
·
#37392
1200 za 3 + 1 ? :lol: :silly: :lol:
asi 12 roky tomu
·
#37393
Ne, to je noramalni cena v dobry ctvrti. Pokud nekdo plati min v shitovy casti Lodnyna tak je to jeho problem. :lol:
asi 12 roky tomu
·
#37394
No nevim kde bydlis, ale tady v okoli proste nic lepsiho za tu cenu nenajdes. Ja taky kdysi bydlel ve spinavych ctvrtich, ale uz bych tam ani za nic nesel i kdyby to bylo levny jak pises. Pokud nekomu vyhovuje studio, tak to se tu pohybuje od 900 liber nahoru. Priplacet si ''trochu'' 600 liber vic za najem, je jak hazet penize do kanalu.
asi 12 roky tomu
·
#37395
Když se bavím s místníma, tak podle běžného pravidla by výdaje na bydlení měly odpovídat asi třetině příjmu domácnosti... Tož jak to u tebe je teda? Je tak, anebo ne? Což teda za domácnost považuju dvojici v případě tohoto fóra (naše tři yorky bych si nemohl dovolit označit jako výdělečně činné) ;)
asi 12 roky tomu
·
#37396
Pokud nekdo bere nekolik tisic liber mesicne, tak si samozrejme muze dovolit spoustu veci. Ale ne vsichni lidi maji vic stesti nez rozumu.
asi 12 roky tomu
·
#37397
A v důsledku svého nerozumu zlatý důl opouštím :woohoo: :silly: :whistle: :laugh:
K tomuto dotazu nejsou zatím žádné odpovědi.
Sorry, the discussion is currently locked. You will not be able to post a reply or a comment at the moment.

Inzerce - Nové inzeráty