středa 12. říjen 2011
  26K Visits
  Subscribe
Cau lidi, nekolikrat v posledni dobe se tu diskuze dotkla tohoto tematu, takze bych rada vedela vase duvody proc tu zustavat v UK (beru to v delsim horizontu, takze vicemene jen lidi kteri jsou tu jiz tak 3 roky a vice). Chtela bych jen pozitivni veci, negativnich proc odtud utect najdu sama dost :-) Nejake predhodim: 1. celkem snadna moznost profesionalniho uplatneni (clovek se dokaze dobre dostat na spicku pracovniho zebricku) 2. dobra pripravenost zeme na cizince (kdyz beru porovnani nas cizincu zijicich v jakekoliv jine zemi, tak tady byt cizinec je celkem bezne a nikdo se nad tim moc nepozastavi) 3. kdyz ma clovek hodne penez tak se muze i dostat k celkem dobremu soukromemu vzdelani (mysleno pro deti), ale tech penez na dosazeni toho dobreho vzdelani potrebuje skutecne celkem dost. nejake ne moc dulezite duvody: -snadno se z anglie cestuje kamkoliv do sveta -maji more -pocasi je tu celkem vyrovnane, neni ani moc vedro, ani moc zima (pesimista muze ovsem rict ze tu tim padem vlastne nikdy neni poradne hezky :-)
asi 12 roky tomu
·
#37350
No ja svyho casu bydlel ve velkym single pokoji jen za £80 tydne. Tu cenu me dal znamy ktery tam v tom 3 + 1 taky bydlel a pronajimal cely byt. Celkem jsme tam bydleli jen 4 ve moc peknym byte, ale nebyt internetu, tak bych se po navratu z prace asi ukousal nudou, protoze jsem tu tenkrat nemel zadny znamy. Ale i tak bydlet sam, je nejlepsi puda na schirofernii. :lol:
asi 12 roky tomu
·
#37351
No ja si nemyslim, ze tu vlaste jde o sharehouse jako takovy, ale spis kde bydlite. Pokud je sharehouse v dobry slusny ctvrti, kde se clovek nemusi bat vyjit vecer ven, tak si myslim, ze je to v pohode. Ja bych na druhou stranu ani za nic nebylel ve ctvrtich jako je walthamstow, brixton apod. A to i kdybych mel moznost tam bydlet na byte sam s partnerkou. Takovy ctvrti me prijdou ''pod uroven'' Spinavy ctvrti ve vychodnim Londyne ja povazuji za ''docasny reseni'', ale kazdy si tim tu asi prosel. No nic, rad jsem pokecal, jdu uvarit a pak do prace. Zdar a silu.
asi 12 roky tomu
·
#37356
Vzhledem k tomu, ze jsem to s ti sharovanim rozviril svym subjektivnim postrehem, tak taky 'nesu svou kuzi na trh'. Bydlim s pritelkyni v 3+1 v severozapadnim Londyne, s fajn krasnou zahradou, jenom nemame ani jednu garaz. Cenovka je takova typicky londynska, rekl bych, 1500 s uctama, plus naklady na cleanerku a pet sitting, kdyz si clovek nekam vyrazi mimo ostrov. Pokud vezmu jenom polovinu tohoto najmu, tak so troufam tvrdit, ze i v te Praze se nejake ciste a slusne bydleni sezene. A v to pri svem navratu do CR tak trosku i doufam. Ozelim nejspis zahradu a uvitam aspon tolik v CR oblibene 'garazove stani'. A timto prosim lidi ze sharu, aby si to tak nebrali, asi me moc ovlivnil jeden neporadny spolubydlici z VS koleji, po zkusenosti s nim jsem si po mesici pronajal radsi byt a za lidma na koleje dochazel ;-)
asi 12 roky tomu
·
#37357
nojo, holtma holka kliku ze kapla na neco tak fakt lacinyho: http://www.findaproperty.com/areadetails.aspx?edid=00&salerent=1&areaid=6562 a to nemam casprojizdet inzerci podrobne, nic mene ceny se asi moc lisit nebudou... jak rikam, klikarka :laugh: a nebo je to tvrde "zaplaceny" :woohoo:
asi 12 roky tomu
·
#37360
to volvenstejn....za celý svůj posraný život už si tu kliku popravdě i zasloužím...a líná huba holé neštěstí teď to nemyslím v sexualnim smyslu...:D stačí se ptát a ptát a zkoušet a ne hned kývnout na každou blbost. to beany...díky;)
asi 12 roky tomu
·
#37367
pridam svou trosku do mlyna - do klasickeho sharehousu bych nesla uz za nic na svete,nevidim na nem nic prinosneho. funguje to jen tehdy,je-li tam mensi pocet lidi,tak max. 4 a jsou-li slusni atd. pak to muze byt pro single cloveka i celkem fajn,ma pratele,neni porad sam a tak. lepsi varianta uz mi ale prijde byt lodger u nejakych anglanu - samozrejme kde se nejedna o pocetnou rodinu.jednou jsme takto bydleli u single mladeho chlapika ci u vdovy se synem,ktery byl pres tyden na boarding school. ale i tak neni nad vlastni bydlenicko,byt treba male.samozrejme ve dvou se to lepe tahne,takze chapu lidicky,ktery nejsou v UK s partnerem,ze je to mnohem slozitejsi. jinak k cenam,nase zkusenost - Studio flat v dome o trech takto malych bytovych jednotkach - v prizemi socialni zazemi,koupelna,ulozny prostor a v patre 1+kk,ktere jsme diky dostatecnemu prostoru pretvorili na 2+kk.samozrejmost samostatne vchody do bytu plus venku v cene zdena supne pro kazdou bytovou jednotku - 540liber mesicne vcetne vody+electricity bill+council tax.takze v lete cca 650,v zime 750 vsechno se vsim vsudy.lokalita Berkshire.
asi 12 roky tomu
·
#37368
odbehli jste uplne od tématu :) Proc zustat v UK ? (delsi dobu nebo navzdy) Tak zustat nebo nezustat?? Jinak ja jsem ve Spanelsku platila za 3 loznice, obavak obrovskej, 2 koupelny, a kuchyñ. Nevim jak se to presne pocita v CR (4+1)? Plus jsem mela parkovaci misto uvnitr, bazen, jeden pro malinke deti a jeden velky. vyhled na more a druha linie k plazi. Obrovsky areal + tenisovy kurt. za 525€. Navic, byla spotreba vody, elektriky. a Ve Spanelsku se kupuji plynove bomby na sporak. Dneska jsou tam najmy jeste nizsi, nemaji kdo by to pronajimal. Byt ktery puvodne stal 240.000 euro, se dnes dá koupit za polovinu a stejne to nema kdo koupit. Zustat v UK.
asi 12 roky tomu
·
#37369
mam tu pritele, praci... zustat. nejmin do srpna (konec smlouvy). navzdy? se uvidi, v cechach bych stejne nebydlela u rodicu ci zbytku rodiny, takze bych za nima sem tam dojizdela....
asi 12 roky tomu
·
#37374
Ja zase nevidim nic prinosneho bydlet sam nebo ve 3 - 4 lidech, jako platit 2x az 3x vic za nejaky jakoby soukromi mi pripada hloupy. To by clovek jezdil domu jednou za 10 let :lol:
asi 12 roky tomu
·
#37376
[quote]Ja zase nevidim nic prinosneho bydlet sam nebo ve 3 - 4 lidech, jako platit 2x az 3x vic za nejaky jakoby soukromi mi pripada hloupy. To by clovek jezdil domu jednou za 10 let :lol:[/quote] Tak to si dovolim nesouhlasit. 2x 3x vic za najem :lol: To by me zajimaly Tvoje pocty. Nikdo z meho okoli, vcetne me nebydli v sharehousech a porad maji penize na dovolenou. Podotykam jedna se o lidi, co tu ziji 5 let a vic. Ja bych do sharehouse nesla ani za nic. To radeji nazpet do CR. V roce 2005 jsem tu bydlela v sharehouse. 1 koupelna na 4 uplne cizi lidi (vsude chlupy po umyvadle, smrad). Hadky o placeni bills nepocitam.
asi 12 roky tomu
·
#37379
Za prvy, ne kazdy bydli ve spatnym sharehousu. A za druhy ja se bavim o Londynu, si capisce ? Radeji budu bydlet ve velkym share housu, kde jsou 2 koupelny, 2 zachody, obrovska kuchyn, zahrada a 2 min od metra. Ale hlavne v pohode lidi, ne jak nekteri cesi-slovaci, nez v nejakym mikro krcalku vedle high road, za 1000 liber, abych pak mohl machrovat na forech :lol:
asi 12 roky tomu
·
#37382
Každopádně, po pětileté zkušenosti z Londýna, to vidím tak, že v UK delší dobu anebo navždy určitě nezůstat. Jak už člověk přežil v Londýně, přežije všude na světě, je potřeba se taky podívat i jinam. Na chvíli návrat domů a pak zase světa kraj, neviděl bych to tu jako nějakou optimální definitivu určitě ;)
K tomuto dotazu nejsou zatím žádné odpovědi.
Sorry, the discussion is currently locked. You will not be able to post a reply or a comment at the moment.

Inzerce - Nové inzeráty