pondelok, 25. február 2013
  81 Replies
  893 Visits
  Subscribe
Ahojte, chtel bych se zeptat nekoho, kdo zije v UK, jestli by mohl porovnat zivotni naklady z financni stranky veci - napr. na kolik vyjde zivot v Anglie draz nez v CR (napr. mesicne). Co se tyka jidla/dopravy/pojisteni a ostatnich veci, ktere k zivotu patri... Krome Londyna, kde jsou zivotni naklady o dost vyssi, ale co takovy Bristol, Liverpool nebo Manchester? Poradi nekdo? Diky
11 years ago
·
#44945
[quote]Ahojte, chtel bych se zeptat nekoho, kdo zije v UK, jestli by mohl porovnat zivotni naklady z financni stranky veci - napr. na kolik vyjde zivot v Anglie draz nez v CR (napr. mesicne). Co se tyka jidla/dopravy/pojisteni a ostatnich veci, ktere k zivotu patri... Krome Londyna, kde jsou zivotni naklady o dost vyssi, ale co takovy Bristol, Liverpool nebo Manchester? Poradi nekdo? Diky[/quote] malomesto - doprava - 3x az 5x drazsi, bydleni 3x az 5x drazsi , potraviny srovnatelne +10%, pojisteni auta 6x drazsi, benzin +10%, kultura 2x 3x drazsi, hospoda 5x drazsi,znackove obleceni o 1/4 1/2 levnejsi. takze pokud v CR vudelavas treba 20 000,- (mimo Prahu) tak tady musis mit minimalne 60 000,- aby si jsi mel srovnatelnou zivotni uroven - aspon podle mne. :pinch:
11 years ago
·
#44985
Je to zřejmě dost individuální,podle toho,co platíš.. ale když bych to měla porovnat podle mě a přítele:V Čechách 7000 nájem (1+kk), 4 tisíce jídlo,drogerie..v UK Nájem se vším všudy 700liber(21tis) (velký domek s dvorkem) a jídlo asi 200 liber (6tisíc).. Auto nemáme. Ale samozřejmě mnohem lepší plat,takže úplně jiná (rozuměj lepší)životní úroveň. :))
11 years ago
·
#44986
priklad nakladu pro 4 clennou rodinu: najem: £920/m (3 bed house) bills: £350/m jidlo: min £400/m doprava: skoro nic auto: £1000/rok (pojisteni + road tax + mot + pravidelny servis, naftu nepocitam) plus ruzne dalsi jednorazove naklady podle potreby £aspon 300
11 years ago
·
#44993
co se tyce bydleni, tak nekde mas za £1000 plesnivou diru, jinde vilu. projed si nebidky realitek. V Surrey jsme platili za mly byt vice, nez v Newportu za vetsi domek se zahradou. Jidlo je tu drazsi, ale kvalitnejsi (pokud nekupujes hovezi z koni). Projed si Tesco.com, asda.co.uk.... Na druhou stranu prijem tu mas take vetsi (vetsinou) za stejnou praci v porovnani s CR.
11 years ago
·
#44994
Jídlo dražší? Záleží jak co.. kolikrát tu objevím věci daleko levnější,než v ČR, - byla jsem tam nedávno a nestačila jsem zírat,ceny skoro stejné..ale samozřejmě,taková cola je tu stále dražší :)
11 years ago
·
#44995
Kdo tvrdí že jídlo je tu drahé, ten neumí nakupovat :-) http://cyklopoustevnik.rajce.idnes.cz/Tesco_Shopping/
11 years ago
·
#44999
Podle me se uz v zadnem pripade nevyplati odjet do Anglie delat nekvalifikovanou praci pro nekoho ,kdo ma v cesku kvalifikovane zamestnani ,treba zdravotni sestra. Nebo pokud nekdo ma prijem kolem 22 000Kc zarizene bydleni tak uz nema smysl sem jezdit delat nekde ve sklade nebo ve fastfoodu. Nakonec ani ty penize opravdu nejsou vsechno. :whistle:
11 years ago
·
#45011
Ahoj, Vubec to neni tak hrozne, jak spousta lidi pise. Naprosto jednoduse receno: za pokoj v 1-3 zone das 90-120 liber tydne, ve treti zone se da sehnat za 70l. Jidlo je celkem otazka..zalezi, jak kvalitne se chces stravovat, me osobne se tu jidlo zda levne a nekdy I levnejsi jak u nas, nebavim se ale o restauracich, ty jsou dost drahe a o alkoholu ani nemluvim.drogerie je srovnatelna a celkem se mi tu vsechno zda levne az na dopravu a kulturu. Bavola jsem se s par lidmi z jihu a rikali, ze maji o mnoho drazsi jidlo, ale levnejsi dopravu, ubytovani a samozrejme nizsi platy. Pokud bych se znovu mela rozhodnou, kde bych chtela zit, zvazila bych asi je jednu vec a to je fakt, ze Londyn je neskutecne busy mesto a mit cas na pratele (pokud mas zamestnani) je obcas domlouvani 3 tydny predem a mit tu soukromy zivot lze maximalne tak s nekym zprace nebo s nekym, kdo ma spolecnou cestu metrem :-D :-D jinak bych nemenila!
11 years ago
·
#45018
V Praze3 das za pokoj £30 tydne asi tak 16% z vyplaty v Londyne asi tak 30% z vyplaty ,za svuj flat 2+1 v Londyne to uz je 85%, za byt 2+1 v Praze to je 38%. Respektive do kolika chces zit na pronajatym 4m x 4m pokoji? :whistle:
11 years ago
·
#45020
alane, porovnavas zivot optikou cecha, se zvyklostma z CR a aplikujes to na zivot v UK - coz asi dost dobre nejde... stejne, jako se lisi pronajmy mistnosti v praze (jizak - chodov, mesicne 4000 za cimru), se lisi i zivotni zvyklosti anglicanu. zivot ve sdilenem dome je tu velice popularni (a to uz by si mel vedet!), nebot zatim co prijmy nijak extremne nekolisaji, najmy flatu ano: u nas v b'mouth sezenes slusny flat pro zivot za £650 a vice. proc bych mel davat polovinu svyho prijmu na najem, tim spis, kdyz jsem single a share mi maximalne vyhovuje? konec koncu, vedomi, ze v pripade potreby jsem schopnej usetrit £500 mesicne, je prijemnejsi, nez moznost chlubit se na pohybech, ze ZIJU VE FLATu... :whistle: ----------------------------- www.zivotvenku.com www.airspotter.co.uk
11 years ago
·
#45021
[quote]alane, porovnavas zivot optikou cecha, se zvyklostma z CR a aplikujes to na zivot v UK - coz asi dost dobre nejde... stejne, jako se lisi pronajmy mistnosti v praze (jizak - chodov, mesicne 4000 za cimru), se lisi i zivotni zvyklosti anglicanu. zivot ve sdilenem dome je tu velice popularni ......[/quote] ani ne tak popularni jako spis nezbytny, muzu ti to porovnat optikou americana: plat uklizece wallmartu $1800 apartman 2+1(s bazenem, tenisovym kurtem a fitness) $750 - 42%. Uklizec v tescu £1000 - flat 2+1 £900 - 90%. A to ani nebudu srovnavat kvalifikovane zamestnani. Je hezky ze usetris £500 coz je na cesko normalni plat mimo prahu ,ale otazka je co z toho? :whistle:
11 years ago
·
#45022
[quote]proc bych mel davat polovinu svyho prijmu na najem[/quote] to je ten problem srovnavani zivotnich nakladu v UK a CR Potkal jsem spoustu nasincu co si libovali jak se maji dobre (kolik tricek te a te znacky nebo mobilu si koupili), ale pak z nich vylezlo ze najimaji jeden pokoj nekde v baraku s dalsim clovekem aby usetrili na ty tricka, do hospody na pivo zajdou jednou za rok, o veceri v restauraci nemluve. Bydleni je zakladni soucast kvality zivota a je treba to do srovnani nakladu zahrnout. Tezko srovnavat "ostatni zivotni uroven" kdyz se nevezme v uvahu ze ten samy clovek by treba v CR nikdy nebydlel v podminkach jako bydli v UK.
There are no replies made for this post yet.
Be one of the first to reply to this post!

Inzerce - Nové inzeráty