pondelok, 25. február 2013
  81 Replies
  0.9K Visits
  Subscribe
Ahojte, chtel bych se zeptat nekoho, kdo zije v UK, jestli by mohl porovnat zivotni naklady z financni stranky veci - napr. na kolik vyjde zivot v Anglie draz nez v CR (napr. mesicne). Co se tyka jidla/dopravy/pojisteni a ostatnich veci, ktere k zivotu patri... Krome Londyna, kde jsou zivotni naklady o dost vyssi, ale co takovy Bristol, Liverpool nebo Manchester? Poradi nekdo? Diky
11 years ago
·
#45072
[quote]Co dodat? Lepší tečku na závěr bych sám nevymyslel :-). Každý si může chronologicky přečíst všechno co jsi tu dnes sepsal a co já ti na odpověděl, a udělat si o té mé ’’demagogii‘‘ vlastní názor :-).[/quote] Jiste ze ano, ja jsem psal o zivotni urovni ty jsi mi na to odpovidal zivotnim stylem ,jako kdyby se chtel Nemec domluvit s Madarem. :whistle:
11 years ago
·
#45074
Teda kluci, vy si to dáváte :evil: Poustevníku, chci jen říct, že ten Tvůj odkaz http://cyklopoustevnik.rajce.idnes.cz/Tesco_Shopping/#P1140573.jpg je úžasnej a můžu jen litovat, že nejbližší obchod je od nás čtvrt hoďky autem a že večer už chci fakt jen jít spát :)
11 years ago
·
#45075
Tak až tam někdy večer zajdeš nakoupit, tak potom hlavně o tom tady nepiš, nebo tě Alan obviní ze skrblení :-).
11 years ago
·
#45076
[quote][quote]Došly argumenty? :-) Dovedu si živě představit co by se stalo kdyby se všichni city people se svými návyky, materiálními tužbami a způsoby svého života odstěhovali do lesa - souhlasím s tebou že to by byla skutečně katastrofa.[/quote] Nedosli argumenty, ale srovnavat bydleni v lese s konvecnim bydlenim , tvuj argument ze slysis sovy - co na to odpovedet ?? pustit si CD-ROM? A tak to pujde porad v zacyklene smycce donekonecna. Proste v tom je kvalitativni rozdil stejne jako bydlet ve svem 2+1 nebo na share housu. Opravdu v zapadni Evrope neni jeste stale normalni bydlet v lese nebo si stavet hobiti domecky. Tecka. Armagedon by to byl i v pripade ,kdyby city lide zacali zit presne tvym zivotnim stylem tzn. prespat v lete v lese a hygienu v praci. Tolik lesa uz v Anglii proste neni. Podle me nakupovani pouze potravin ve sleve ,kterym konci trvanlivost, neni to same jako pracovat pres cas - na to se proste neda argumentovat, to uz hranici s demagogii - to neni ani vzdalene to same, neni to ani jako ,kdyz najdes £5 na ulici, je to proste - setreni nebo chces-li skrbleni! Proc nekomu platit za to ze mi pripravi bagetu??? Protoze si za tech deset minut treba vydelam vic nez abych si pripravoval bagetu? Nebo proste ,aby nekdo mel praci? Nebo proste ze me nebavi pripravovat bagety a bavi me delat neco jineho?? Promin ,ale s demagogii se neda argumentovat , pokud je bila barva bila tak nemuzes rikat ,ze je seda nebo rovnou ,ze je cerna. [/quote] Skutečně jedna perla lepší než druhá :-), nedalo mi to a musel jsem ti za tu závěrečnou snůšku nesmyslů poděkovat. :-) ************************************************************* Armagedon by to byl i v pripade ,kdyby city lide zacali zit presne tvym zivotnim stylem tzn. prespat v lete v lese a hygienu v praci. ************************************************************* Mě si radši za příklad moc neber, já mám k dokonalosti hodně daleko :-). Ale připusťme tu myšlenku. Kdyby lidé začali více žít jako Tony, Simon a další, více v souladu s přírodou (což ovšem vůbec neznamená že by se museli hned stěhovat někam do skal, lesů, a jeskyní), kdyby začali více přemýšlet o důsledcích svého jednání, a svůj konzumní způsob myšlení a chování omezili alespoň na udržitelnou úroveň hobitů v západním Walesu,.... no,.... to by potom byla skutečně hotová tragédie, pak by možná i ten armagedon nastal - vždyť to bys potom musel do práce jezdit busem nebo na kole. :huh: ************************************************************* ’’Podle me nakupovani pouze potravin ve sleve ,kterym konci trvanlivost, neni to same jako pracovat pres cas....‘‘ ************************************************************* Souhlasím, rozdíl v tom je, a obrovský. Mzdu za přesčas si musíš odpracovat, tj. vykázat že jsi něco udělal, nebo si ten čas v práci alespoň odsedět. Když nakupuju v noci, je to jako vyhrát v loterii, s tím rozdílem že tady je výhra vždy jistá. Free money a úplně za nic, za 0 minut práce. Stejný čas bych v obchodě strávil i odpoledne nebo ráno. Co na to říct? Šetření? Skrblení? Demagogie? Co třeba takhle zdravý selský rozum? :-) :-) ************************************************************* Proc nekomu platit za to ze mi pripravi bagetu??? Protoze si za tech deset minut treba vydelam vic nez abych si pripravoval bagetu? Nebo proste ,aby nekdo mel praci? Nebo proste ze me nebavi pripravovat bagety a bavi me delat neco jineho?? ************************************************************* Další perla :-). Pokud vím tak rp.uh se ptal jak to udělat aby a nemusel platit £70 měsíčně za svačiny, ptal se jak je možné že se vejdu do £30/měsíc. Bude-li si dál kupovat hotové sandwiche jak ty mu radíš, myslíš že něco ušetří? :-) :-) ************************************************************* ’’konvenční bydlení‘‘, ‘kvalitativní rozdíl‘‘, ‘‘není normální bydlet tam a tam‘‘,... :-) ************************************************************* Opět jsi nezklamal a vychrlil tradiční dávku nic neříkajících frází které máš tak rád, a o kterých teď už vůbec nepochybuju že jim i věříš a že to co říkáš myslíš smrtelně vážně. :-( Mám dotaz. Dovolíš si o mé životní úrovni tvrdit že je nízká, a to aniž bys věděl nebo tě vůbec zajímalo jaké jsou moje materiální a nemateriální potřeby a tužby. Pak hned na to přidáš oficiální definici životní úrovně, se kterou určitě oba bezvýhradně souhlasíme: "Životní úroveň lze definovat jako míru uspokojování materiálních i nemateriálních potřeb a tužeb jednotlivce či skupiny zbožím a službami." Nemůžu si pomoct, ale není toto snad evidentní oxymoron? Tahle definice versus tvrzené o mé životní úrovni? Asi ne co, to zas bude nějaká ta moje demagogie :-).
11 years ago
·
#45077
mně by teda fakt zajímalo tvoje týdenní menu. já si hotové bagety nekupují, ale rozhodně se ani neblížím k 30 librám měsíčně za jídlo. a to máš obchod před nosem, že nakupuješ každý den v noci? nebo jakým způsobem používáš například mléko? a dejme tomu, že za obvykle ceny nakoupím např. kilo brambor, láhev mléka, pár jablek a chleba. to už je za zhruba 5 liber a mohlo by to stačit třeba na 4 dny. kdybych jedla jen tohle, dostanu se sice na cca 30 liber měsíčně, ale taky nejspíš na 10 kilo dolů. schválně bych zkusila týden žit dle tvého menu, proto bych poprosila o přímou odpověď bez oklik. nejlépe rozepsánou na dni, na snídaní, oběd, večeři či jak to máš a samozřejmě s uvedením cen. tesco mám 15 min chůze, takže klidně si tam zkusím zajít v noci, v kolik že to hodin?
11 years ago
·
#45078
Ted su v praci, napisu vecer, OK? :-)
11 years ago
·
#45080
[quote]Ted su v praci, napisu vecer, OK? :-)[/quote] Hele, že ty jsi přešel na Fotosyntézu? :) (to je vtip) ty nákupy v noci budu muset okouknout, pokud se dá opravdu tolik ušetřit, bylo by to super.
11 years ago
·
#45082
[quote]Tak až tam někdy večer zajdeš nakoupit, tak potom hlavně o tom tady nepiš, nebo tě Alan obviní ze skrblení :-).[/quote] ze setreni ,pokud najede na tvuj system zivit se [b]jenom [/b]potravinami ve sleve ,kterym konci doba spotreby tak ze skrbleni. :whistle:
11 years ago
·
#45083
[quote] Mám dotaz. Dovolíš si o mé životní úrovni tvrdit že je nízká, a to aniž bys věděl nebo tě vůbec zajímalo jaké jsou moje materiální a nemateriální potřeby a tužby. Pak hned na to přidáš oficiální definici životní úrovně, se kterou určitě oba bezvýhradně souhlasíme: "Životní úroveň lze definovat jako míru uspokojování materiálních i nemateriálních potřeb a tužeb jednotlivce či skupiny zbožím a službami." Nemůžu si pomoct, ale není toto snad evidentní oxymoron? Tahle definice versus tvrzené o mé životní úrovni? Asi ne co, to zas bude nějaká ta moje demagogie :-).[/quote] [quote] Ano to tvrdim! Ve srovnani s "prumerem" je hlavne tvoje letni zivotni uroven nizka. Za pozemek ,kde pres leto bivakujes predpokladam ,ze mas smlouvu s majitelem o pronajmu.
11 years ago
·
#45084
[quote] ************************************************************* Proc nekomu platit za to ze mi pripravi bagetu??? Protoze si za tech deset minut treba vydelam vic nez abych si pripravoval bagetu? Nebo proste ,aby nekdo mel praci? Nebo proste ze me nebavi pripravovat bagety a bavi me delat neco jineho?? ************************************************************* Další perla :-). Pokud vím tak rp.uh se ptal jak to udělat aby a nemusel platit £70 měsíčně za svačiny, ptal se jak je možné že se vejdu do £30/měsíc. Bude-li si dál kupovat hotové sandwiche jak ty mu radíš, myslíš že něco ušetří? :-) :-) [/quote] Ja ti pouze odpovidam na otazku proc nekomu platit za to ,ze ti pripravi bagetu. Prvne se ptam ,kde vydelat a pak teprve ,kde usetrit.
11 years ago
·
#45085
[quote] ************************************************************* ’’Podle me nakupovani pouze potravin ve sleve ,kterym konci trvanlivost, neni to same jako pracovat pres cas....‘‘ ************************************************************* Souhlasím, rozdíl v tom je, a obrovský. Mzdu za přesčas si musíš odpracovat, tj. vykázat že jsi něco udělal, nebo si ten čas v práci alespoň odsedět. Když nakupuju v noci, je to jako vyhrát v loterii, s tím rozdílem že tady je výhra vždy jistá. Free money a úplně za nic, za 0 minut práce. Stejný čas bych v obchodě strávil i odpoledne nebo ráno. Co na to říct? Šetření? Skrblení? Demagogie? Co třeba takhle zdravý selský rozum? :-) :-) [/quote] Neni to ani jako vyhrat v loterii nebo v tombole , najit na ulici £5 ,vydelat penize ,je to obycejne setreni. :whistle: Stejny cas by si stravil ,kdyby jsi si nakoupil cerstve potraviny.
11 years ago
·
#45086
To je zase diskuse :evil: od srovnani nakladu pri podobne zivotni urovni v CR a v UK jsme plynule presli k filozoficke diskusi na tema zda muze mit clovek kvalitni zivot pri bivakovani v lese a nakupu potravin s proslou zarucni lhutou :laugh: Ne ze by to nebylo zajimave, ale urcite ani Poustevnik si nemysli ze tenhle zpusob zivota povazuje za alternativu vic nez dejme tomu 1% populace
There are no replies made for this post yet.
Be one of the first to reply to this post!

Inzerce - Nové inzeráty