pondelok, 25. február 2013
  81 Replies
  0.9K Visits
  Subscribe
Ahojte, chtel bych se zeptat nekoho, kdo zije v UK, jestli by mohl porovnat zivotni naklady z financni stranky veci - napr. na kolik vyjde zivot v Anglie draz nez v CR (napr. mesicne). Co se tyka jidla/dopravy/pojisteni a ostatnich veci, ktere k zivotu patri... Krome Londyna, kde jsou zivotni naklady o dost vyssi, ale co takovy Bristol, Liverpool nebo Manchester? Poradi nekdo? Diky
11 years ago
·
#45038
[quote]...Ja ti nechci bortit nejak tvoje zivotni cile: pred 30 lety stal v USA benzin mene nez destilovana voda, Cina byla zaostala zeme ,kde prave skoncil hladomor a zacali tam vyrabet deset tricek za dolar ,byla zapadonemacka marka, francouzsky frank, pred 20 lety byla libra za 50 Kc ,za tricet let pri inflaci 1% (inflace 3,5% - urok z banky 2,5%) rocne bude mit £500 hodnotu jako dnes £370 ,ale ja myslim ,ze ty to vis. :whistle:[/quote] to ale nijak nevyvraci muj zamer: samozrejme, ze nikdo z nas nevi, kde bude treba Kypr za 30 let, ale nejsem paranoik, abych spradal sileny predstavy o hroutici se budoucnosti... za tricet let mohou penize ztratit cast hodnoty. nepochybne. ale pri stavajicim vyvoji porad budou zeme, kam se vyplati jet na stari i bez toho, ze bych byl bohatym tovarnikem. imho ten tvuj predchozi pribeh ma jednu slabinu. a to v tom, ze vydelek penez neni umoznen jen tem, kteri vlastni tovarnu ci podnikaji - i zamestnany muze mit lukrativni prijmy jistene investicemi do nerostnych statku. takze ano, za normalnichj okolnosti, jez se tady na pohybech stavaji, bys mel sanci me udolat. ale pri neznalosti mne sama a pri neznalosti meho zazemi to pujde docela tezko ;)
11 years ago
·
#45039
[quote] imho ten tvuj predchozi pribeh ma jednu slabinu. a to v tom, ze vydelek penez neni umoznen jen tem, kteri vlastni tovarnu ci podnikaji - i zamestnany muze mit lukrativni prijmy jistene investicemi do nerostnych statku. takze ano, za normalnichj okolnosti, jez se tady na pohybech stavaji, bys mel sanci me udolat. ale pri neznalosti mne sama a pri neznalosti meho zazemi to pujde docela tezko ;)[/quote] Te story jsi asi moc neporozumel ,proc se celej zivot honit za penezma ,kdyz vsechno co chces delat v budoucnu uz muzes delat ted. Ve zkutecnosti byl stastnejsi ten chudej rybar nez pan tovarnik.
11 years ago
·
#45040
jde to jak chces zit. nez jsme s rodinou odesli z CR, vse jsme si poradne promysleli. Jedna vec byla jasna- stale budu muset delat. Jenze jako "radovy" pracujici se nam tu zije lepe a klidneji nez v CR. Nebudu tajit, ze beru soc.davky, ale kvuli tomu nemusim byt socka, nebot pracuju. Pojem socka se vztahuje spise ke spusobu zivota a mysleni, nez k ekonomickemu stavu. Dcera s nejvetsi pravdepodobnosti nastoupi na podzim na universitu na obor o kterem by si v CR mohla nechat jen zdat a nejmladsi dcera zde ma, paradoxne, lepsi lecbu nez v CR. Takze odpoved na puvodni otazku (a nekolik predeslych prispevku) nelze jednoznacne dat, neot nejprve musime znat priority tazatele.
11 years ago
·
#45042
[quote]jde to jak chces zit. nez jsme s rodinou odesli z CR, vse jsme si poradne promysleli. Jedna vec byla jasna- stale budu muset delat. Jenze jako "radovy" pracujici se nam tu zije lepe a klidneji nez v CR. Nebudu tajit, ze beru soc.davky, ale kvuli tomu nemusim byt socka, nebot pracuju. Pojem socka se vztahuje spise ke spusobu zivota a mysleni, nez k ekonomickemu stavu. Dcera s nejvetsi pravdepodobnosti nastoupi na podzim na universitu na obor o kterem by si v CR mohla nechat jen zdat a nejmladsi dcera zde ma, paradoxne, lepsi lecbu nez v CR. Takze odpoved na puvodni otazku (a nekolik predeslych prispevku) nelze jednoznacne dat, neot nejprve musime znat priority tazatele.[/quote] Tak samozdrejme "socka" ,podle me, zije predevsim ze socialnich davek a z prace na cerno. Vy vychovavate deti takze vam vraci vase dane co vam strhavaji a jednou deti budou platit dane. Mam na mysli ,pokud se nekdo oblika u vietnamcu ,jezdi MHD tak to pro me neni socka. :whistle:
11 years ago
·
#45043
[quote]...Te story jsi asi moc neporozumel ,proc se celej zivot honit za penezma ,kdyz vsechno co chces delat v budoucnu uz muzes delat ted. Ve zkutecnosti byl stastnejsi ten chudej rybar nez pan tovarnik.[/quote] nejde ani tak o tu story, jako takovou, spis jde o to, jakym zpusobem jsi ji podal - a v onom kontextu jsem to skutecne nepochopil. muj nazor je podobny, jako ma honza - tedy nelze jasne rict, jake chovane je to dobre, a jake je to spatne, nebot nezname priority osoby, ktere se dana kritika tyka. a tim se dostavam k tomu, co jsi postnul na predchozi strance - a to myslim ten tvuj udiv nad tim, ze je nekdo schopen zit v jedne mistnosti, misto aby investoval do pronajmu (koupe) flatu... z mojeho pohledu jsi kritizoval populisticky a lacine, nebot jsi chtel dat na odiv (pravdepodobne??), ze jen ten, kdo bydli ve flatu, je hoden tveho uznani. a ja tvrdim, ze je to myslenka scestna a lacina - timhle nelze kvality druhych ani merit, natoz soudit. ke tve cti je pak nutno dodat, ze jsi to na posledni chvili zachranil podotekem, ze soudis lidi podle jinych hodnot. ale pachut zustala ;)
11 years ago
·
#45044
[quote]jde to jak chces zit. nez jsme s rodinou odesli z CR, vse jsme si poradne promysleli. Jedna vec byla jasna- stale budu muset delat. Jenze jako "radovy" pracujici se nam tu zije lepe a klidneji nez v CR. Nebudu tajit, ze beru soc.davky, ale kvuli tomu nemusim byt socka, nebot pracuju. Pojem socka se vztahuje spise ke spusobu zivota a mysleni, nez k ekonomickemu stavu. Dcera s nejvetsi pravdepodobnosti nastoupi na podzim na universitu na obor o kterem by si v CR mohla nechat jen zdat a nejmladsi dcera zde ma, paradoxne, lepsi lecbu nez v CR. Takze odpoved na puvodni otazku (a nekolik predeslych prispevku) nelze jednoznacne dat, neot nejprve musime znat priority tazatele.[/quote] pokud pracujes a stat, ve kterem zijes, ti umoznuje podilet se na socialnim systemu cerpanim davek, pak nevidim duvod, proc by jsi mel svoje jednani omlouvat. jina situace by byla, kdybys do uk prijel pro cerpani davek na deti, ktere ziji nekde v cikanskem slumu v cr i s matkou, a jejich existence je jen zaminkou pto otce, aby mel jak pumpovat prachy z uk socialniho systemu. to neni vas pripad, takze nevidim nic spatneho na tom, ze jsi neco od statu dostal. imho, ja pobiral taxcredit pred rokem a pul. a? mel jsem na nej narok? ano. tak jsem si ho vybral. tecka...
11 years ago
·
#45045
[quote].... za tricet let mohou penize ztratit cast hodnoty. nepochybne. ale pri stavajicim vyvoji porad budou zeme, kam se vyplati jet na stari i bez toho, ze bych byl bohatym tovarnikem. [/quote] Za tricet let to bude mozna tak Somalsko, nebo podobna zeme v Africe, ty casy ,kdy american nebo evropan prodal do sveta auto, pocitac nebo zalomenou hridel a dovezl si za to 10 kg zlata jsou pryc oni si to tam uz umi vymyslet a udelat samy. Treba nase firma nakupuje polovinu forem v Cine, kolega tam lita kazdy tri mesice a na vykresech to uz je vsechno Cinsky. Pred 30 lety to bylo vsechno made in UK pred sedmi lety tam posilali vykresy loni si to uz navrhli v autocadu sami. [quote]....rh nejde ani tak o tu story, jako takovou, spis jde o to, jakym zpusobem jsi ji podal - a v onom kontextu jsem to skutecne nepochopil. a tim se dostavam k tomu, co jsi postnul na predchozi strance - a to myslim ten tvuj udiv nad tim, ze je nekdo schopen zit v jedne mistnosti, misto aby investoval do pronajmu (koupe) flatu.. [/quote] Asi to tu ctes ob radku nebo jenom vzdycky prvni pulku ,nebo si tomu neporozumel jako tomu pribehu, pisu tu ,ze si tu z platu clovek nedokaze poplatit bydleni ve svym byte a nejaky normalni zivot k tomu. Takze [b]uz nema[/b], pro nekoho ,kdo [b]ma odborny zamestnani[/b] v cesku jezdit [b]uklizet[/b] do Anglie. Pokud si namlouvas ,ze bydlis po ctyricitce na share house jenom kvuli tomu ,ze jednou barak na Kypru tak je to ciste tvoje soukroma vec ,podle me by to nemelo byt normalni v 21.stoleti v zemi ,ktera je v G8, podle tebe je to popularni podle me nezbytny. V Cesku neznam nikoho ,kdo by po tricitce bydlel nekde na share krome ukrajincu. Muj udiv neni nad tim ,ze je nekdo schopen ,ale ze je ochoten. Schopnej jsem zit pod mostem ,ale nejsem ochoten ,to jenom priklad na vysvetlenou. :whistle: [quote].... z mojeho pohledu jsi kritizoval populisticky a lacine, nebot jsi chtel dat na odiv (pravdepodobne??), ze jen ten, kdo bydli ve flatu, je hoden tveho uznani. a ja tvrdim, ze je to myslenka scestna a lacina - timhle nelze kvality druhych ani merit, natoz soudit.[/quote] [b]pokud [/b]budes cist pozorne tak [i]"uznani je hoden"[/i] ,pro tebe jeste jednou, ten kdo: umi pozdravit, nekrade , nelze, nepomlova a nezavidi. Kolik kdo nosi domu a co nosi na sobe s tim nema nic spolecneho ani to cim se ,kdo zivi pokud treba nedealuje fet. Asi to tady chces zacyklit jinak si to neumim vysvetlit takze ti preji prijemny vikend :whistle:
11 years ago
·
#45048
******************************************* ''Asi to tu ctes ob radku nebo jenom vzdycky prvni pulku ,nebo si tomu neporozumel jako tomu pribehu, pisu tu ,ze si tu z platu clovek nedokaze poplatit bydleni ve svym byte a nejaky normalni zivot k tomu.'' ******************************************** Nesmysl, nikdo tě nenutí platit £900 měsíčně (jak si napsal před pár dny) nebo jiné podobné sumy za flat jen proto abys měl vlastní bydlení, to je jen tvá svobodná volba. Někdo hledá způsoby, jiný zase výmluvy. Chceš-li bydlet ve svém, za 3 nebo 4 tisícovky si tu můžeš postavit vlastní supr domeček, uprostřed přírody, s nulovými provozními náklady, jen sám pro sebe a svou rodinu. Stačí jen chtít. :-) https://www.youtube.com/watch?v=l8b80dXMgME Nevím ale jaká je tvoje představa ’nejakeho normalniho zivota k tomu‘, takže dost možná že tenhle supr brloh by byl hluboko pod tvoji životní úroveň a ’’standardy moderního člověka 21. století‘‘, které od bydlení asi očekáváš. :-) ************************************************ ''Pokud si namlouvas ,ze bydlis po ctyricitce na share house jenom kvuli tomu ,ze jednou barak na Kypru tak je to ciste tvoje soukroma vec ,podle me by to nemelo byt normalni v 21.stoleti v zemi ,ktera je v G8, podle tebe je to popularni podle me nezbytny. V Cesku neznam nikoho ,kdo by po tricitce bydlel nekde na share krome ukrajincu. Muj udiv neni nad tim ,ze je nekdo schopen ,ale ze je ochoten. Schopnej jsem zit pod mostem ,ale nejsem ochoten ,to jenom priklad na vysvetlenou.'' ************************************************* Pojmy ’životní úroveň’, nebo ten tvůj ’nejaky normalni zivot k tomu‘ jsou velmi relativní, každý z nás má jiná měřítka, hodnoty a priority. Někdo měří kvalitu života velikostí domu, počtem aut a luxusních dovolených za rok, tím jak často může chodit do hospod se opíjet nebo do restaurací najíst. Spoustě lidí ale toto nic neříká neboť za důležité mají úplně jiné ‘věci‘. Já tu v hospodě tu za celých 7 let nebyl, ani v té restauraci, na druhý konec světa na dovolenou nelétám. Nedělám to však proto že bych snad na tyhle ‘požitky‘ neměl, nebo chtěl skrblit. Domek tu sdílím ne s jedním, ale s dalšími 3 lidmi – nevadí mi že nemám kuchyň a koupelnu jen sám pro sebe. Jídlo chodím nakupovat zásadně v noci – proč zbytečně vyhazovat přes 90% nákladů do koše? Celé léto jsem bydlel s veverkami v lese pod hvězdami, ale ne protože jsem byl schopen, ale protože jsem chtěl a byl ochoten. Něco co ty nedokážeš pochopit. Znamená to snad že moje životní úroveň je tu nízká? Podle tvých měřítek nepochybně. :-) Stejně jako ty nedokážeš pochopit že je spousta lidí kterým ani po třicítce nevadí bydlet na share house, tak já zase nedokážu pochopit jak si v dnešní době někdo může dobrovolně koupit auto jen pro své osobní pohodlí (ekonomická, časová a praktická hlediska), nebo se dobrovolně rozhodnout žít v Praze – teď mluvím o prostředí, kultuře a kvalitě života, ne o vyšších životních nákladech. :-)
11 years ago
·
#45049
[quote]....ak já zase nedokážu pochopit jak si v dnešní době někdo může dobrovolně koupit auto jen pro své[b] osobní pohodlí[/b] (ekonomická, časová a praktická hlediska),[/quote] Co treba automaticka pracka? muzes prece prat v rece, nebo mikrovlnka? muzes pokazde rozdelat ohen. Vis s autem se to ma tak ,ze je to uz spotrebni zbozi a pro me stroj casu takze v praci muzu zustat dele a vratit se domu driv, prescas mam zaplaceny, ztihnu toho vic ,vyjde me to levneji nez autobusem a kazdy den se vicemene rozhodnu ,kdy to zapichnu a ne v kolik mi to jede. :whistle: [quote] nebo se dobrovolně rozhodnout žít v Praze – teď mluvím o prostředí a kultuře života, ne o vyšších životních nákladech. :-) [/quote] Beru to cele jako ironii - dobry - jestli nekdo bydlel jako dite s rodicema na share housu tak tomu rozumim ,ze to vidi jinak, ja ne takze to nechapu. Nikdy jsem nepsal ,ze me nekdo nuti platit £900 za flat ,ale ze pokud chci bydlet na 2+1 tak to stoji £900 - vetsinu meho prijmu a porovnal jsem to z Ceskem a USA ,kde te to vyjde procentulne asi na polovinu!!! Chces porovnavat prostredi a kulturu zivota v Praze na Zizkove a treba v Londyne Whitechapelu??? :whistle: [quote] Znamená to snad že moje životní úroveň je tu nízká? Podle tvých měřítek nepochybně. [/quote] [b]Nejen[/b] podle mych meritek nepochybne je nizka! [quote] Celé léto jsem bydlel s veverkami v lese pod hvězdami, ale ne protože jsem byl schopen, ale protože jsem chtěl a byl ochoten.[/quote] Ja jsem take cele leto bydlel s veverkama v lese po hvezdama ,protoze jsem byl schopen a chtel jenze to mi bylo 14,15,16. :whistle: [quote] Já tu v hospodě tu za celých 7 let nebyl, ani v té restauraci, na druhý konec světa na dovolenou nelétám. Nedělám to však proto že bych snad na tyhle [b]‘požitky‘ neměl[/b], nebo [b]chtěl skrblit[/b]. Domek tu sdílím ne s jedním, ale s dalšími 3 lidmi – nevadí mi že nemám kuchyň a koupelnu jen sám pro sebe. Jídlo chodím nakupovat zásadně v noci – proč zbytečně vyhazovat přes 90% nákladů do koše?.[/quote] To jsi napsal pekny oxymoron :whistle:
11 years ago
·
#45050
:-) :-) :-) :-) :-)
11 years ago
·
#45054
alnova odpoved poustevnikovi me dost pobavila :woohoo: :woohoo: :woohoo: Hlavne ta cast o zivotni urovni. nevim kolik ma poustevnik penez, ale pokud ma milion liber nebo jednu nema to zadny vliv jestli spi pod hvezdamy, nechodi do hospody, na dovolenou neleta a to vse dobrovolne, jak nekdo muze usuzovat jaka je jeho zivotni uroven. Dokud jsem se neodstehoval na malo mesto se spatnou hromadnou dopravou auto jsem take nemel. Ale jen protoze jsem ho nechtel. Nemit rodinu, nevim proc bych si kupoval automatickou pracku....... Dejte tu pokoj s pojmy zivotni uroven, normalni... To je vse relativni a zalezi na kazdem zvlast
11 years ago
·
#45055
[quote]Hlavne ta cast o zivotni urovni. nevim kolik ma poustevnik penez, ale pokud ma milion liber nebo jednu nema to zadny vliv jestli spi pod hvezdamy, nechodi do hospody, na dovolenou neleta a to vse dobrovolne, jak nekdo muze usuzovat jaka je jeho zivotni uroven. [/quote] Zivotni uroven nema v zadnem pripade nic spolecneho s velikosti bankovniho uctu. Stejne tak "extravagatni" milionar muze zit pod mostem a jeho zivotni uroven bude tedy na urovni bezdomovce. [quote] .... nevim proc bych si kupoval automatickou pracku....... Dejte tu pokoj s pojmy zivotni uroven, normalni... To je vse relativni a zalezi na kazdem zvlast[/quote] treba ,aby jsi si vypral obleceni ,ale dal: Ok zivotni uroven se da empericky zmerit - kdyz se dela treba scitani obyvatel tak tam jsou mimo jine otazky jako: mate lednicku, jaky dopravni prostredek, televizi, kolik lidi zije ve spolecne domacnosti etc. a pak se to shrne a z toho se udela ta zivotni uroven prida se k tomu treba dostupna lekarska pece, kuturni vyziti v obci atp. Poustevnik treba ,pokud zrovna nezije v lese , ma 1/4lednicky ,1/4 socialniho zarizeni a na to potrebuje ted strelim od boku £320 (9280kc)..... Takze se muzeme opet vratit ke korenum(meritu) tohoto vlakna muzeme porovnat jake ma naklady jsou treba na zivotni uroven Poustevnika tady v Anglii a v CR a AaronN se muze rozhodnout jestli ma smysl nebo uz nema smysl zamenit CR za Anglii.
There are no replies made for this post yet.
Be one of the first to reply to this post!

Inzerce - Nové inzeráty