pondelok, 25. február 2013
  81 Replies
  0.9K Visits
  Subscribe
Ahojte, chtel bych se zeptat nekoho, kdo zije v UK, jestli by mohl porovnat zivotni naklady z financni stranky veci - napr. na kolik vyjde zivot v Anglie draz nez v CR (napr. mesicne). Co se tyka jidla/dopravy/pojisteni a ostatnich veci, ktere k zivotu patri... Krome Londyna, kde jsou zivotni naklady o dost vyssi, ale co takovy Bristol, Liverpool nebo Manchester? Poradi nekdo? Diky
11 years ago
·
#45087
[quote]To je zase diskuse :evil: od srovnani nakladu pri podobne zivotni urovni v CR a v UK jsme plynule presli k filozoficke diskusi na tema zda muze mit clovek kvalitni zivot pri bivakovani v lese a nakupu potravin s proslou zarucni lhutou :laugh: Ne ze by to nebylo zajimave, ale urcite ani Poustevnik si nemysli ze tenhle zpusob zivota povazuje za alternativu vic nez dejme tomu 1% populace[/quote] ja mam stach ,ze tu zacnou zavody ,kdo vic usetri , pro nekoho vydela, na potravinach. Ve statech takhle zilo par lidi cirka rok pouze na cinskych polivkach za 50 centu, pak byli prekvapeny ,ze se v praci skaceli. Neusetrili/nevydelali nic ,mesic pak lezeli doma. :whistle:
11 years ago
·
#45089
[quote]mně by teda fakt zajímalo tvoje týdenní menu. já si hotové bagety nekupují, ale rozhodně se ani neblížím k 30 librám měsíčně za jídlo. a to máš obchod před nosem, že nakupuješ každý den v noci? nebo jakým způsobem používáš například mléko? a dejme tomu, že za obvykle ceny nakoupím např. kilo brambor, láhev mléka, pár jablek a chleba. to už je za zhruba 5 liber a mohlo by to stačit třeba na 4 dny. kdybych jedla jen tohle, dostanu se sice na cca 30 liber měsíčně, ale taky nejspíš na 10 kilo dolů. schválně bych zkusila týden žit dle tvého menu, proto bych poprosila o přímou odpověď bez oklik. nejlépe rozepsánou na dni, na snídaní, oběd, večeři či jak to máš a samozřejmě s uvedením cen. tesco mám 15 min chůze, takže klidně si tam zkusím zajít v noci, v kolik že to hodin?[/quote] Každý den pro jídlo? Leda za trest :-(. Na velké noční nákupy vyrážím tak jednou za 2-3 týdny, 24h Tesco mám jen půl hoďky od domu. Za kolik obvykle nakupuju je vidět na fotkách a paragonu, stejně tak co kupuju. Co se dá zamrazit nakoupím i ve velkém (chleby, masa, drůbež, ryby, sýry, mléko, hotová jídla,....), co se nedá a dlouho nevydrží tak jen tolik abych spotřeboval. V kolik tam jít je individuální, záleží případ od případu. Co ten den končí musí do půlnoci zmizet z pultů.
11 years ago
·
#45090
[quote] Za pozemek ,kde pres leto bivakujes predpokladam ,ze mas smlouvu s majitelem o pronajmu. [/quote] No pochopitelně, navíc farmář mi ještě platil £10 týdně za to že jsem mu vyháněl zatoulané ovce z lesa. Oboustranná spokojenost :-).
11 years ago
·
#45091
Teda chlape (poustevniku) to myslis vazne mrazit mleko a syry? Ne ze by to nebylo mozne, ale obecne se to nedoporucuje a hlavne po rozmrazeni je to[b] dost hnusny[/b]. A kdyz uz je potreba zachovat urcitou technologii (napriklad u zmrzliny). Pokud jsem byldel kousek od Tesca, take jsem chodil na vyprodejove nakupy, ale po druhem smradlavem kureti jsem jakekoliv zlevnene maso prestal kupovat. Souhlasim s tebou, ze je to dobra sance usetrit a take obcas neco koupime ve sleve, ale maso nikdy (krome waitrose).
11 years ago
·
#45092
[quote] No pochopitelně, navíc farmář mi ještě platil £10 týdně za to že jsem mu vyháněl zatoulané ovce z lesa. Oboustranná spokojenost :-).[/quote] Ja porad doufam ,ze to je nejaky spatny sen a ty to pokazde jeste vylepsis, uvedomujes si ze tvoje alternativa to je 400 let nazpatek ,proste stredovek?
11 years ago
·
#45093
[quote]Teda chlape (poustevniku) to myslis vazne mrazit mleko a syry? Ne ze by to nebylo mozne, ale obecne se to nedoporucuje a hlavne po rozmrazeni je to[b] dost hnusny[/b]. A kdyz uz je potreba zachovat urcitou technologii (napriklad u zmrzliny). Pokud jsem byldel kousek od Tesca, take jsem chodil na vyprodejove nakupy, ale po druhem smradlavem kureti jsem jakekoliv zlevnene maso prestal kupovat. Souhlasim s tebou, ze je to dobra sance usetrit a take obcas neco koupime ve sleve, ale maso nikdy (krome waitrose).[/quote] Bez problémů - kuře, krocan, kráva nebo prase, ideální zamrazit :-). Pokud to ale nemá přirozenou barvu tak to nekupuju. Proč by mléko nemohlo jít k ledu? - máš tam výslovně napsáno ’’suitable for home freezing‘‘. To ale neberu na pití, jen na pečení. A sýry mrazím jenom tvrdé.
11 years ago
·
#45094
[quote][quote] No pochopitelně, navíc farmář mi ještě platil £10 týdně za to že jsem mu vyháněl zatoulané ovce z lesa. Oboustranná spokojenost :-).[/quote] Ja porad doufam ,ze to je nejaky spatny sen a ty to pokazde jeste vylepsis, uvedomujes si ze tvoje alternativa to je 400 let nazpatek ,proste stredovek?[/quote] Ty jsi nikdy nevyrazil v létě pod stan na vandr? :-)
11 years ago
·
#45095
hm, tak mražené mléko si fakt nedovedu představit ani na další úpravu. a moc nechápu, kde bereš místo na větší nákup v mražaku, když ses zmiňoval, že žiješ se spolubydlícími :) fotky jsem taky zhledla, ale rozhodně si nedovedu představit, že mango a salát tě zabezpečí minimální doporučenou denní dávkou kalorií a vitaminů. ale budiž. jinak jsem strašně zvědavá, zda li si takový způsob života udržíš i v době založení nové rodiny (pokud se ovšem chystáš). jinak co se tedy týče tématu, životní úroveň je pro každého jiná zde, za stejnou práci sou různé peníze, za podobné bydlení různé nájemné apod. zda vyjet do UK či ne, záleží hlavně na důvodu skrytem za touto myšlenkou. pokud chcete trochu našetřit peníze na nějakou událost (dovolena, svatba a nevím kdo na co) a jste ochotní žit ve sdíleném prostoru a stravovat se po-studentský, tak nějakých těch pár měsíců-rok se sem podívat vyplatí, ale s předem domluvenou práci. a zda-li se sem přestěhovat na trvalo? pokud máte výbornou angličtinu a nějaké pracovní zkušenosti, případně i známe tady, tak si snad časem i polepšíte oproti ČR. a podle mně bydlení je zde opravdu problém, většina staveb je v hrozném stavu (plíseň, průvan, atd atd.), dosáhnout na hypotéku je velmi náročné a vůbec... dobrou noc
11 years ago
·
#45096
Kdyz pujdete nekdy lesem a narazite na velky mrazak plny prosleho jidla, tak to jste prosim prave v kuchyni u pana Poustevnika :-) A neprodavas nahodou Big Issue?
11 years ago
·
#45097
[quote][quote][quote] No pochopitelně, navíc farmář mi ještě platil £10 týdně za to že jsem mu vyháněl zatoulané ovce z lesa. Oboustranná spokojenost :-).[/quote] Ja porad doufam ,ze to je nejaky spatny sen a ty to pokazde jeste vylepsis, uvedomujes si ze tvoje alternativa to je 400 let nazpatek ,proste stredovek?[/quote] Ty jsi nikdy nevyrazil v létě pod stan na vandr? :-)[/quote] Ano vyrazil ,vzal jsem si volno a jel jsem. Ale nikdy jsem se neodstehoval do lesa. :whistle:
11 years ago
·
#45098
Ahojky, no musim rict, ze tahle diskuze me opravdu pobavila, jen tak dal :lol: . S ohledem tech nakladu bych souhlasila vicemene s Alanem - jestlize ma nekdo prumerny plat a slusne zamestnani v CR, do Anglie se to financne pravdepodobne nevyplati, pokud se jedna o neodborne prace, tak plat cca kolem tisic liber, a to jeste kdyz je to full time, coz je dneska docela problem sehnat. I Britove co tu znam, docela skuci, napr. ucitele na college kde pracuju delaji skoro vsichni na castecny uvazek a jsou placeni jen za dobu kdy jsou ve tride, bez priprav, takze prijem min nez minimalka ve vysledku. Poustevnikuv pristup je zajimavy, osobne bych klidne do Tesca v noci sla, ovsem v okoli meho bydliste zadne takove neni, jen mensi obchod, a tam jsem teda nikdy na tak velke slevy poloprosleho zbozi nenasla, takze toto se podle me da delat jen v nejakych oblastech, ne kdyz bydlite nekde pobliz centra, kde jsou spis mensi obchody jako Coop atd. Takze tohle levne nakupovani je zas pro lidi, co bydli nekde pobliz mega Tesca, ci maji auto. Ohledne domku v lese jsem se ptala me eko britske spolubydlici, ktera dlouho /z donuceni/ zila ve skvotu a podobne, a zivot v lese taky zkusila, a pry na tohle dostat povoleni neni jen tak. Musis pry mit vlastni pozemek; takze zase jako alternativa pro nekoho kdo prijede do Anglie to je trosku mimo realitu. Jinak souhlas s narcisii, bydleni obecne je problem, vetsina lidi z vychodni Evropy co jsem tu potakala, sdilela stejny nazor - pruvan, plisne, o dost nizsi uroven nez byli zvykli. Pro me osobne je uroven bydleni dulezita, a na sharu ziju z nutnosti, a proto se taky vracim do CR. Spat venku a celkove kempovani mam rada, ale zit tak trvale pro vetsinu lidi prijatelne neni.
11 years ago
·
#45099
[quote]Ahojky, no musim rict, ze tahle diskuze me opravdu pobavila, jen tak dal :lol: . S ohledem tech nakladu bych souhlasila vicemene s Alanem - jestlize ma nekdo prumerny plat a slusne zamestnani v CR, [/quote] Ja bych to trochu poopravil ,mozna se to financne vyplati ,ale za cenu toho share housu a zapomenout na aktivity po praci = zivot porovnani s ceskem prakticky v (;). S kantory mas pravdu, znam ucitele,kdy bydli s rodici, sve bydlenu si nemuze dovolit.
There are no replies made for this post yet.
Be one of the first to reply to this post!

Inzerce - Nové inzeráty