pondelok, 25. február 2013
  81 Replies
  0.9K Visits
  Subscribe
Ahojte, chtel bych se zeptat nekoho, kdo zije v UK, jestli by mohl porovnat zivotni naklady z financni stranky veci - napr. na kolik vyjde zivot v Anglie draz nez v CR (napr. mesicne). Co se tyka jidla/dopravy/pojisteni a ostatnich veci, ktere k zivotu patri... Krome Londyna, kde jsou zivotni naklady o dost vyssi, ale co takovy Bristol, Liverpool nebo Manchester? Poradi nekdo? Diky
11 years ago
·
#45057
Alane Alane, ty jsi vážně kouzelný. :-) Používáš cizí slova kterým nerozumíš :-), – nebo že bys byl snad schopen mi vysvětlit v čem si tu protiřečím? ‘‘Já tu v hospodě tu za celých 7 let nebyl, ani v té restauraci, na druhý konec světa na dovolenou nelétám. Nedělám to však proto že bych snad na tyhle ‘požitky‘ neměl, nebo chtěl skrblit. Domek tu sdílím ne s jedním, ale s dalšími 3 lidmi – nevadí mi že nemám kuchyň a koupelnu jen sám pro sebe. Jídlo chodím nakupovat zásadně v noci – proč zbytečně vyhazovat přes 90% nákladů do koše?.‘‘ Porovnáváš slepici se slepicí :-) ‘‘Chces porovnavat prostredi a kulturu zivota v Praze na Zizkove a treba v Londyne Whitechapelu???‘‘ Nechápeš že kvalita života jednotlivce vůbec nesouvisí s nějakými tabulkovými výpočty tzv. ‘životní úrovně‘, nedokážeš připustit že ‘normální život‘ kterým tu argumentuješ znamená pro každého úplně něco jiného, ani to že pro někoho by bylo peklo kdyby musel žít ve velkoměstě: ‘‘Beru to cele jako ironii – dobry‘‘ Nepochopil jsi ani že ta moje osobní, čistě SUBJEKTIVNÍ hlediska (ekonomické, časové a praktické) byla myšlena proti autu, ne pro auto :-). 6 let jsem každodenně jezdil po Praze na kole. Motoristi věčně trčeli v zácpách nebo na semaforech, desítky dlouhých minut hledali místo k zaparkování. Propálili litry benzínu a přitom pěšky by byli na místě mnohem dřív. Já na kole byl v té džungli vždy jednoznačně nejrychlejší. Opakuju, toto je mé subjektivní hledisko. Já vám motoristům ty vaše plechové ulity neberu, spíš je mi vás líto :-). Znovu se opakuješ a tvrdíš že ‘‘...ale ze pokud chci bydlet na 2+1 tak to stoji £900 - vetsinu meho prijmu‘‘ Přestože jsem ti poslal odkaz na kouzelný domeček který by mohl být celý jen tvůj a to za 3 měsíční nájmy v tom tvém flatu, takže není pravda to co píšeš. Co jsi ovšem chtěl říct tímhle výrokem netuším: ‘‘Ja jsem take cele leto bydlel s veverkama v lese po hvezdama ,protoze jsem byl schopen a chtel jenze to mi bylo 14,15,16. ‘‘ Možná to že jsi byl ve 14 letech někde na pionýrském táboře a jednou v noci jste si udělali v lese bojovku ? :-). Nebo snad že v 35 už je z tebe usedlý, vážený páprda v papučích, a spát někde pod skálou s netopýrem nad hlavou už se na tvé společenské postavení nepřísluší? Fakt netuším. Hlavně jsi ale zřejmě vůbec nepochopil smysl mého příspěvku: ‘‘Pojmy ’životní úroveň’, nebo ten tvůj ’nejaky normalni zivot k tomu‘ jsou velmi relativní, každý z nás má jiná měřítka, hodnoty a priority. Někdo měří kvalitu života velikostí domu, počtem aut a luxusních dovolených za rok, tím jak často může chodit do hospod se opíjet nebo do restaurací najíst. Spoustě lidí ale toto nic neříká neboť za důležité mají úplně jiné ‘věci‘.‘‘ Napíšu to tedy znovu a co nejjednodušeji, v jedné, snad srozumitelné větě :-). Celá tahle debata o ‘normálním životu‘ je naprosto k ničemu – viz odstavec výše. Odpověď pro AaronNa: Chceš srovnávat náklady na život ČR/UK, Londýn/jiná města? Napiš víc o způsobu svého života: Kde chcež žít (v jeskyni, pod mostem, shared house 3 lidi na pokoji a 15 lidí v domě, ’rodinný’ share house pokoj sám pro sebe a 3 další sousedi v domku, celý byt nebo dům jen sám pro sebe,...). Hádám že možná ještě bydlíš s rodiči = ’rodinný’ share house. Jak plánuješ řešit transport (pěšky, kolmo, busem, vlakem, autem,...) Jak se stravuješ (vaříš si sám, chodíš na večeře do restaurací,....) Jaké máš koníčky, za co utrácíš,.... Bez těhle informací těžko dostaneš použitelnou odpověď, každý ti napíše něco jiného protože každý má jiná měřítka a naprosto jiný ’normální život’. :-). Ptáš se mě? Rozumné bydlení s vlastním pokojem a 2-3 sousedy ve slušném share house: V Londýně a velkých city v průměru o něco dražší než na venkově, řádově ale počítej s £250-£350 /měsíc (včetně bills, council tax, internet, TV). jídlo: £20-£30 /měsíc doprava: £0
11 years ago
·
#45058
[quote] jídlo: £20-£30 /měsíc [/quote] To bych teda chtel videt ten jidelnicek za £20-£30 :woohoo: A take by me zajimalo, co je tedy pro Poustevnika ukazatel jeho kvality zivota?
11 years ago
·
#45059
''To bych teda chtel videt ten jidelnicek za £20-£30 :woohoo: '' ************************************************************ To je jednoduché – vyděl svoje osobo/náklady na jídlo deseti, a hned budeš na těch mých £20. :-) ''A take by me zajimalo, co je tedy pro Poustevnika ukazatel jeho kvality zivota?'' ****************************************************************** Určitě ne to že si budu rentovat celý 2+1 jen sám pro sebe a chodit na jídlo do restaurací. :-)
11 years ago
·
#45060
[quote]Alane Alane, ty jsi vážně kouzelný. :-) Používáš cizí slova kterým nerozumíš :-), – nebo že bys byl snad schopen mi vysvětlit v čem si tu protiřečím? ‘‘Já tu v hospodě tu za celých 7 let nebyl, ani v té restauraci, na [b]druhý konec světa na dovolenou nelétám[/b]. Nedělám to však proto že bych snad [b[color=#4400ff]]na tyhle ‘požitky‘ neměl[/color], [color=#ff8800]nebo chtěl skrblit[/color][/b]. Domek tu sdílím ne s jedním, ale s dalšími 3 lidmi – nevadí mi že nemám kuchyň a koupelnu jen sám pro sebe.[color=#bb4400] Jídlo chodím nakupovat zásadně v noci [/color]–[color=#ffbb00] proč zbytečně vyhazovat přes 90% nákladů do koše?.‘‘[/color] [/quote] Muzes mi verit ,ze svet je krasny ,predpokladam ,ze jsi prirodne zalozeny clovek pak nerozumim proc si treba nezaletis podivat na grand kanon(druhy konec sveta) muzes mi verit ,ze to nema s "pozitkem" nic spolecneho spi se tam pod hvezdama a muze se tam trekovat mesic a hned vedle je monument valey, death valley, yosemite park - mas na to a neskblis??? Jsou to veci ,ktere neuvidis nikde jinde v podstate nejlepe investovane penize v zivote. Neskrbilis a jdes a nakupujes potraviny ve sleve ,kterym expiruje trvanlivost??? :whistle: To jsou dva oxymorony co jsem nasel. [quote] Porovnáváš slepici se slepicí ‘‘Chces porovnavat prostredi a kulturu zivota v Praze na Zizkove a treba v Londyne Whitechapelu???‘‘ Nechápeš že kvalita života jednotlivce vůbec nesouvisí s nějakými tabulkovými výpočty tzv. ‘životní úrovně‘, nedokážeš připustit že ‘normální život‘ kterým tu argumentuješ znamená pro každého úplně něco jiného, ani to že pro někoho by bylo peklo kdyby musel žít ve velkoměstě: ‘‘Beru to cele jako ironii – dobry‘‘ [/quote] Buhuzel pokousis se zamenit zivotni uroven za zivotni styl!! :whistle: [quote] Nepochopil jsi ani že ta moje osobní, čistě SUBJEKTIVNÍ hlediska (ekonomické, časové a praktické) byla myšlena proti autu, ne pro auto . 6 let jsem každodenně jezdil po Praze na kole. Motoristi věčně trčeli v zácpách nebo na semaforech, desítky dlouhých minut hledali místo k zaparkování. Propálili litry benzínu a přitom pěšky by byli na místě mnohem dřív. Já na kole byl v té džungli vždy jednoznačně nejrychlejší. Opakuju, toto je mé subjektivní hledisko. Já vám motoristům ty vaše plechové ulity neberu, spíš je mi vás líto . [/quote] Nepochopil jsi ,ze jsem se snazil vysvetlit ,ze auto beru jako vec spotrebni a pragmaticky jsem se rozhodl pro jeho porizeni protoze mi setri cas a vyjde me stejne mozna levneji nez autobusova doprava, pokud by me casove a financne vychazela lepe MHD tak opet pragmaticky budu jezdit autobusem nebo vlakem. Nic proti motoristum nemas a nazyvas osobni automobil "vase plechove ulity" a je ti nas lito? dalsi oxymoron :whistle: Me muze byt lito vas ,kdyz hltate exhalace ,ale v podstate nad tim nepremyslim ,kazdeho je to svobodna volba. [quote] Přestože jsem ti poslal odkaz na kouzelný domeček který by mohl být celý jen tvůj a to za 3 měsíční nájmy v tom tvém flatu, takže není pravda to co píšeš. [/quote] Ok dejme tomu ,ale neumim to postavit ,nemam pozemek - to je proste fakt ,ne vymluva. Pokud mi to pomuzes postavit a bude tam tekouci tepla voda sprcha elektrika internet tak ti dam £6 000 ! [quote] Co jsi ovšem chtěl říct tímhle výrokem netuším: ‘‘Ja jsem take cele leto bydlel s veverkama v lese po hvezdama ,protoze jsem byl schopen a chtel jenze to mi bylo 14,15,16. ‘‘ Možná to že jsi byl ve 14 letech někde na pionýrském táboře a jednou v noci jste si udělali v lese bojovku ? . Nebo snad že v 35 už je z tebe usedlý, vážený páprda v papučích, a spát někde pod skálou s netopýrem nad hlavou už se na tvé společenské postavení nepřísluší? Fakt netuším [/quote] Chtel jsem tim rict ,ze zit pres leto v lese je OK ,kdyz ti je 15,16,17 ,ale ne ,[b]o tom se muzeme prit[/b], [b][color=#4444ff]defakto se odstehovat[/color] [/b]do lesa v zapadni Evrope, v kanade nebo na aljasce bych to jeste bral. Nevim jak by se v zamestnani tvarili ,kdybych jim adresu udal nekde v lese ,mas pravdu uz mi to neprislusi. :whistle: [quote] Hlavně jsi ale zřejmě vůbec nepochopil smysl mého příspěvku: ‘‘Pojmy ’životní úroveň’, nebo ten tvůj ’nejaky normalni zivot k tomu‘ jsou velmi relativní, každý z nás má jiná měřítka, hodnoty a priority. Někdo měří kvalitu života velikostí domu, počtem aut a luxusních dovolených za rok, tím jak často může chodit do hospod se opíjet nebo do restaurací najíst. Spoustě lidí ale toto nic neříká neboť za důležité mají úplně jiné ‘věci‘.‘‘ Napíšu to tedy znovu a co nejjednodušeji, v jedné, snad srozumitelné větě . Celá tahle debata o ‘normálním životu‘ je naprosto k ničemu – viz odstavec výše. [/quote] Opet druhy odstavec zamenujes zivotni uroven se zivotnim stylem ,nebo to ruzne kombinujes dohromady. napriklad: Mas doma teplou vodu (zivotni uroven),ale stejne se sprchujes studenou vodou(zivotni styl) ,mas tedy lepsi zivotni uroven nez ten komu tece pouze studena voda. Mas kolem sebe 10 divadel/hospod (zivotni uroven) ,ale nechodis do nich(zivotni styl) ,presto mas lepsi zivotni uroven nez ten kdo bydli nekde na samote. na vesnici mas splachovaci zachod a ve meste spolecny zachod na pavlaci, zivotni uroven je tedy lepsi na vesnici. Muzes tedy zivotni uroven porad zmerit a objektivne porovnat - ja si myslim ,ze bydleni je zakladni lidska potreba. Tobe i me je jasne ,ze je rozdil mezi stanem a sigle room nekde v share house (minimalne v hygiene), nebo single room v share house nebo vlastnim 2+1.(minimalne v soukromi) :whistle: Konecne proc ne muzeme se bavit o "normalnim zivote - zivotnim stylu - kvalite zivota" v Anglii ,kdyz k tomu utikas, ale to uz je opravdu subjektivni. :whistle: Nakonec jsem se nicmene podival na wikipedii - "Životní úroveň lze definovat jako míru uspokojování materiálních i nemateriálních potřeb a tužeb jednotlivce či skupiny zbožím a službami."
11 years ago
·
#45061
[quote]''To bych teda chtel videt ten jidelnicek za £20-£30 :woohoo: '' ************************************************************ To je jednoduché – vyděl svoje osobo/náklady na jídlo deseti, a hned budeš na těch mých £20. :-) [/quote] Ale co bych jedl? Do prace si treba kazdy den kupuju na svacinu nejake pecivo + dzus coz je asi kolem £3-4 coz dela mesicne £70 jenom svacina, abych mel co zvykat, na obed jedu domu, takze si neumim predstavit, co koupis za £20 na mesic??? [quote] ''A take by me zajimalo, co je tedy pro Poustevnika ukazatel jeho kvality zivota?'' ****************************************************************** Určitě ne to že si budu rentovat celý 2+1 jen sám pro sebe a chodit na jídlo do restaurací. :-) [/quote] No, co neni uz vime, ale co je?
11 years ago
·
#45065
To Alan: ************ Nevím jestli má smysl snažit se ti to vysvětlit když každý uvažujeme docela jinak, ale pokusím se. ‘‘Já tu v hospodě tu za celých 7 let nebyl, ani v té restauraci, na druhý konec světa na dovolenou nelétám. Nedělám to však proto že bych snad na tyhle ‘požitky‘ neměl, nebo chtěl skrblit.‘‘ Konec věty, tečka. Na pivo jsem nechodil ani v Čechách, proč bych měl začít tady? Stejné s restauracemi, nevidím v tom žádné zkvalitnění mého života. Ty možná ano, takže ze svého subjektivního pohledu automaticky spojuješ dvě, pro mě zcela nesouvisející věci – levné nakupování a ‘skrblení‘ na pivu. Stejné s tou Amerikou. Je pravda že jsem přírodně založený, mám proježděnou velkou část Evropy, rád spím pod hvězdami,..... Ale to neznamená že musím chtít za svůj život vidět všechno krásné po zeměkouli, to je i tak nereálné. Můžu být rád v přírodě, spát v lese, rochnit se v potoce,.... a klidně mi k tomu může stačit jen má rodná hrouda. Je přeci úplně jedno že nemáme nejvyšší hory, největší vodopády, nejhlubší kaňony,.... Stejně mám v tom našem Česko/Slovensku pořád ještě tolik míst kde jsem nikdy nebyl, a kam bych se chtěl podívat. Navíc preferuju bezmotorové cestování, tudíž nějaký 2-týdenní letecký zájezd na druhý konec světa mě opravdu příliš neoslovuje. Takže jaké skrblení, mám se nutit do něčeho co sám nechci? A teď druhá část odstavce: ’’Jídlo chodím nakupovat zásadně v noci – proč zbytečně vyhazovat přes 90% nákladů do koše?‘‘ Zdá se že všechno přepočítáváš na peníze (i to jestli se někomu vyplatí zůstat doma nebo jet do UK), takže to zkusím takhle. Jdeš po ulici a na chodníku leží £20 bankovka. Co uděláš? Necháš ji tam ležet? Možná ano, ale pochybuju. Nebo jinak. Nakoupit musím tak jako tak. Když jdu odpoledne, zaplatím £50, když v noci, tak dám za to samé jen £5. Selský rozum, kupecké počty – proč platit víc? Nebo ještě trochu jinak – ber to jako můj vedlejšák, kde za 0h práce dostanu zaplaceno. Když nakoupím v noci za £5, vydělal jsem právě £45. Ušetřená libra = vydělaná libra. S těmi hospodami, restauracemi a exotickými dovolenými toto vůbec nesouvisí. A že tomu co kupuju o půlnoci končí trvanlivost? A co? Ty snad jako moderní člověk nepoužíváš mrazák? :-) Jestli ani tomuhle vysvětlení nerozumíš a stále v tom vidíš nějaké oxymorony, pak už vážně nevím. :-) ’’Nic proti motoristum nemas a nazyvas osobni automobil "vase plechove ulity" a je ti nas lito?‘‘ Jsem proti zbytečnému, neefektivnímu používání aut, proti motoristům nic nemám, spousta motoristů jsou mí přátelé – kdo dneska nemá auto? Kde je oxymoron? Stejné jako s kouřením. Můžeš nesnášet cigarety a kouření, ale to ti nebrání abys s kolegou kuřákem z práce si nezašel na hřiště zakopat fotbal. :-) ’’Ok dejme tomu ,ale neumim to postavit ,nemam pozemek - to je proste fakt ,ne vymluva. Pokud mi to pomuzes postavit a bude tam tekouci tepla voda sprcha elektrika internet tak ti dam £6 000!‘‘ Peníze si nech na ten domek. Simon nebyl stavař ani tesař, a přesto byl schopen svůj domov za pár měsíců postavit. Na vozíku předpokládám nejsi, máš 2 ruce, 2 nohy, hýbat se umíš. Máme 21. století, na internetu najdeš všechno co potřebuješ znát. Elektřinu bys měl ze solárních panelů - pro svícení, napájení laptopů a ohřev tekoucí vody. Třeba jako Tony, ten má ve svém domku i vanu s teplou vodou. https://www.youtube.com/watch?v=bdZa__K95GA Tu vanu s teplou vodou si tam na netu snadno najdeš v jiném videu sám, budeš-li chtít. :-) Nehledej výmluvy, i kdybys měl vše co jsi vyjmenoval - tekoucí teplou vodu, sprchu, elektriku a internet, stejně bys tam nešel bydlet. Vymyslel bys další stovky důvodů proč to nejde – chybějící pračka, sušička, myčka, ústřední topení, divadla, hospody,.... :-) ’’Chtel jsem tim rict ,ze zit pres leto v lese je OK ,kdyz ti je 15,16,17 ,ale ne ,o tom se muzeme prit, defakto se odstehovat do lesa v zapadni Evrope, v kanade nebo na aljasce bych to jeste bral. Nevim jak by se v zamestnani tvarili ,kdybych jim adresu udal nekde v lese ,mas pravdu uz mi to neprislusi.‘‘ Kolegové z práce samozřejmě věděli že 2 měsíce bivakuju v lese (však jsem se v práci každé ráno sprchoval :-) ), a neměli s tím absolutně žádný problém, spíš naopak. Když jsem jim ukazoval fotky z předchozího večera se srnkami a jeleny, nebo z míst u ohně kde jsem nocoval, skoro bych řekl že mi někteří až záviděli, bylo jim líto že sami už si toto vzhledem ke svému ‘‘postavení‘‘ nemohou dovolit. Stejně jako ty a spousta jiných. Nesmysl. Když se chce, všechno jde. A když se nechce, pak samozřejmě není důvod do něčeho se nutit, ale nesváděj to alibisticky na to že ‘‘už ti to nepřísluší‘‘. ’’Nakonec jsem se nicmene podival na wikipedii –‘‘ "Životní úroveň lze definovat jako míru uspokojování materiálních i nemateriálních potřeb a tužeb jednotlivce či skupiny zbožím a službami." To je přesné, s tím se nedá než souhlasit. ‘‘Míra uspokojování materiálních i nemateriálních potřeb a tužeb jednotlivce či skupiny zbožím a službami‘‘. Je to zcela individuální záležitost – pokud nemám materiální potřebu vlastnit pračku nebo splachovací záchod, zato mám nemateriální tužbu slyšet v noci houkat sovy, co udělám? Půjdu žít tam, kde všechny mé materiální i nemateriální potřeby a tužby budou uspokojeny. V případě Simona, Tonyho a dalších - do ’primitivní’ chajdy v přírodě, ve tvém případě do svého 2+1 v Londýně (nebo jinde). Kdo z nás má pak vyšší životní úroveň? Dost možná že já v lese kde mi nic nechybí, než ty někde v city, kde ti ke spokojenosti stejně bude třeba pořád něco scházet. Není to snad přesně podle definice kterou jsi výše citoval? Ale i kdyby to tak nebylo (jako že je), dejme tomu že (teoreticky) zaměňuju životní úroveň s životním stylem. OK. Co je ale pro mě jako člověka, a tedy i AaronNa který založil tohle vlákno, důležitější? Životní styl který já si vyberu protože chci a který mi vyhovuje, nebo nějaká ’’životní úroveň‘‘ vyčíslená z počtu praček a koupelen na osobu? Já bych řekl že každému z nás je úplně jedno jaká je jeho oficiální tabulková životní úroveň. Myslíš že Simona trápí že by mu úřady napočítaly úroveň třeba lovce mamutů z doby kamenné, a že by měnil svůj lesní brloh za tvůj 2+1 v Londýně? :-)
11 years ago
·
#45066
To rp.uh: ********* ’’Ale co bych jedl? Do prace si treba kazdy den kupuju na svacinu nejake pecivo + dzus coz je asi kolem £3-4 coz dela mesicne £70 jenom svacina, abych mel co zvykat, na obed jedu domu, takze si neumim predstavit, co koupis za £20 na mesic???‘‘ ************************************************************** Dělal by sis holt svačiny sám, - proč platit někomu za to že ti tu bagetu rozřízne, naplní šunkou a sýrem a zabalí do pytlíku? To bys sám nezvládnul, nebo by to bylo pod tvoji úroveň? :-) Navíc bys pokaždé měl přesně a jen to, co ty sám bys tam chtěl mít, žádná nepříjemná překvapení. V práci denodenně slysím kolegy když rozbalí svůj v igelitu zatavený sandwich – ‘‘...a kde je to maso? Vždyť jsem za to dal víc jak 3 libry!?!‘‘ A pokud nemáš možnost si v práci uvařit firemní čaj nebo kafe a chceš pít levněji, co ti brání vzít si pitivo s sebou z domova? Pokud nakupuješ takhle, http://cyklopoustevnik.rajce.idnes.cz/Tesco_Shopping/ tak ti £20 nebo 30 na jídlo na měsíc bohatě stačí. ''A take by me zajimalo, co je tedy pro Poustevnika ukazatel jeho kvality zivota?'' **************************************************************** Co chceš slyšet? :-) Snažím si žít tak abych měl co nejvyšší životní úroveň - podle definice kterou Alan výše citoval. :-)
11 years ago
·
#45067
[quote]To Alan: Nevím jestli má smysl snažit se ti to vysvětli......... v Londýně? :-) [/quote] Nevím jestli má smysl snažit se ti to vysvětlit, V podstate jsi nam popsal tvuj zivotni styl ,ja ti ho ani nezavidim ani nerikam ,ze je spatny nebo dobry. Ty preferujes houkani sovy ja ,kdyz si muzu zajit treba na Dvorakovo symfonii z Noveho sveta ,ty preferujes nocni nakupy ja ,kdyz si muzu zajit nekam na veceri. Mimochodem - Dovedes si predstavit ,kdyby se rozhodl kazdy ,ze se odstehuje na leto do lesa??? - Armagedon.
11 years ago
·
#45068
Došly argumenty? :-) Dovedu si živě představit co by se stalo kdyby se všichni city people se svými návyky, materiálními tužbami a způsoby svého života odstěhovali do lesa - souhlasím s tebou že to by byla skutečně katastrofa.
11 years ago
·
#45069
Já co se týče stravování můžu jenom potvrdit, že jídlo je v Anglii levnější než v Praze. Jsem vegetarián a to co si vše koupím tady a co jsem mohla v Pha( týka se to i výběru) je jako raj....
11 years ago
·
#45070
[quote]Došly argumenty? :-) Dovedu si živě představit co by se stalo kdyby se všichni city people se svými návyky, materiálními tužbami a způsoby svého života odstěhovali do lesa - souhlasím s tebou že to by byla skutečně katastrofa.[/quote] Nedosli argumenty, ale srovnavat bydleni v lese s konvecnim bydlenim , tvuj argument ze slysis sovy - co na to odpovedet ?? pustit si CD-ROM? A tak to pujde porad v zacyklene smycce donekonecna. Proste v tom je kvalitativni rozdil stejne jako bydlet ve svem 2+1 nebo na share housu. Opravdu v zapadni Evrope neni jeste stale normalni bydlet v lese nebo si stavet hobiti domecky. Tecka. Armagedon by to byl i v pripade ,kdyby city lide zacali zit presne tvym zivotnim stylem tzn. prespat v lete v lese a hygienu v praci. Tolik lesa uz v Anglii proste neni. Podle me nakupovani pouze potravin ve sleve ,kterym konci trvanlivost, neni to same jako pracovat pres cas - na to se proste neda argumentovat, to uz hranici s demagogii - to neni ani vzdalene to same, neni to ani jako ,kdyz najdes £5 na ulici, je to proste - setreni nebo chces-li skrbleni! Proc nekomu platit za to ze mi pripravi bagetu??? Protoze si za tech deset minut treba vydelam vic nez abych si pripravoval bagetu? Nebo proste ,aby nekdo mel praci? Nebo proste ze me nebavi pripravovat bagety a bavi me delat neco jineho?? Promin ,ale s demagogii se neda argumentovat , pokud je bila barva bila tak nemuzes rikat ,ze je seda nebo rovnou ,ze je cerna. Pripomina mi to debatu s jednim komunistou z presvedceni ,ktereho jsem potkal v USA pres debatu proc teda neni na Kube jsem to chtel uzavrit tak jsem mu vypalil do tvare ze komousi popravili Miladu Horakovou ,zenu. Na to mi s ledovym klidem odpovedel ,ze byla proti statu, tak jsem vstal a sel po sve praci. Myslim ,ze se to tady dostalo do podobneho bodu.
11 years ago
·
#45071
Co dodat? Lepší tečku na závěr bych sám nevymyslel :-). Každý si může chronologicky přečíst všechno co jsi tu dnes sepsal a co já ti na odpověděl, a udělat si o té mé ’’demagogii‘‘ vlastní názor :-).
There are no replies made for this post yet.
Be one of the first to reply to this post!

Inzerce - Nové inzeráty