čtvrtek 19. listopad 2009
  1.9K Replies
  116.2K Visits
  Subscribe
Ahojte, zakladam tuto novu temu, pre vsetky snazilky a buduce maminky,pretoze prave taketo nieco mi na tomto fore chyba. Stranka, kde by som si pokecala - vymenila nazory a skusenosti s babami, ktore sa snazia otehotniet v anglicku. Takze pokial mas zaujem tak sa pridaj, bude nam spolu veselsie.
asi 12 roky tomu
·
#39168
No tehu byl horor 2 mesice,jak jsme nevedeli zda malej bude postizenej ci ne a museli podtupovat ten odber plodove vody a placenty ...ale uz i to je zapomenuto a jinak nebyt techto nervu,mela jsem druhou pulku tehu uplne v pohode.Mozna i kvuli tomu extremnimu stresu byl malej tak strasne uplakanej,nevim.Cim dal vic se mi zda,ze cim vic je ta mama vic v pohode a klidna,ma i klidnejsi miminko.S tim epiduralem-je dobre si odkroutit nejake ty kontrakce,aspon pak z toho epiduralu nemas strach-protoze to uz je ti v te chvili uplne jedno,ze ti pichaj do patere jehlu jak hovado nebo ze jsi polonaha a koukaj na tebe 3 chlapi :-)).Epidural by se nemel davat driv dokud nejsi otevrena alespon na 4-5 cm,kdy uz je porod rozjetej,protoze to vetsinou porod hodne zpomali a mohl by se i zastavit,pokud by se to pichlo moc brzo.(nejaka mamina se muze na 4 cm otvirat hodinu jina treba 10h..:-/ ) Jinak jo,ja taky rudnu,kdyz nekoho slysim,ze kojeni je prirozena vec,ktera muze jit kazde mame jako po masle.Ne,neni,u nekoho ano,ale jsou pripady,kdy je to fakt strasne narocny az nemozny a odnese to (presne jak to tady popisuje ta maminka),hlavne ta mama,ktera si pripada,jako ze selhala.Vidim sebe,jak sedim na zidli v te poradne pro kojici maminky,bulim jak zelva,hormony se mnou cloumaj,malej rve jak kdyby ho na noze brali a prso ne a ne chytnout :-)).Jenze on nechtel poradne ani lahev,on proste strasne spatne jedl celkove,vzdy si ucucnul par ml,pak uz nechtel,za hodku znova a znova a takhle porad do kolecka....Jeeeezis,ted uz je to takovej klidek :-)).Dokonce vazne uvazuju,zda vubec opravdu chceme jeste jedno dite.Sice se o nej pokousime a byla bych stastna,kdybych zjistila,ze jsem tehu,ale ta predstava toho vseho znovu od zacatku.....preci jen uz nejsem mlada holka a asi tim mi to davalo desne zabrat..No uvidime,co ma pro nas osud prichystane.Kazdopadne v cervnu nas muzou opet doporucit na tu infertility clinic,tak do te doby snad budu mit jasno,zda po tom stale opravdu touzime nebo ne.Tak pa tehulko a ahoj vsem tady na webu,Marky ;)
asi 12 roky tomu
·
#39172
Clovek na to spatne zapomene rychle. Hlavne, ze je mimco v poradku. Je pravda, ze kdyz mi pichali epidural, byla jsem uz tak vyrizena, ze mi vsechno bylo jedno. Byla jsem tak strasne unavena, rozbolavela,...hlavne, at uz to mam za sebou. Souhlasim s tim, ze kdyz je pohodove tehotenstvi, pohodova mamina je i pohodove dite. To miminko uvnitr vsechno vnima. Ja jsem si pripadala blbe, kdyz me daly odsavat mleko elektrickou odsavackou. Sedela jsem na zidli jen v kalhotkach, na obou prsou odsavacku a kazdou chvili tam nekdo prisel. Zmerit mi tlak, teplotu nebo odvest malou na antibiotika. Zadne soukromi. Chapu, ze pro personal v nemocnici je to asi normalka, ale pro me to bylo ponizujici. Sedet 10 - 15 minut, polonaha a jeste ten zvuk toho stroje me dohanel k silenstvi. I kdyz mam pohodove miminko, do druheho se zatim nehrnu. Vsechno ma svuj cas. Marky 32 neni zadny vek...to si teprve zacinas vsechno uzivat a prozivat jinak...
asi 12 roky tomu
·
#39176
Marti,32 mi bylo pred 3 rokama,kdyz jsem si tu zakladala profil :-)).Ja vim,na zivot to urcite zadny vek neni a stale se citim jako mlada holka,ale je pravda,ze veci jako totalni nevyspani nebo stres ,nemoci maleho jsem urcite zvladala psychicky mnohem hur,nez kdyby mi bylo 20....zase na druhou stranu si myslim,ze jako starsi mamina to vic prozivam a jsem mnohem citlivejsi,trpelivejsi,hlavne je mi treba uplne jedno,ze kazdy vecer travim doma,coz by me ve 20ti asi neskutecne zralo.Obe varianty maji sve pro a proti.Jen proste citim,ze po tom vsem uz tak strasne po druhem diteti netouzim,tak jako po tom prvnim :-/
asi 12 roky tomu
·
#39195
Marky moja veľká poklona ktomu ako si spávala a čo všetkoi si urobila pre kojenie :lol: ja som to našťastie nezažila. Skarbienek a neboj sa pôrodu.Ja som tiež bola presvedčená o epidurálke ale mne odporučili nasjkôr gaz, potom 2x morfiové inekcie a až potom epidurálku.No stihli mi dať len morfium, a to bolo super nič som dokopy necítila.Píš keď to na teba príde :woohoo:
asi 12 roky tomu
·
#39228
Obraciam sa sem znova o radu, dcerka ma 7 mesiacov, ale corrected 3,5 a mame problem s kolikami,uz pravidelne kazdy vecer dve hodiny placu. Je to hrozne, od placu zacne kaslat a nakoniec zvracka.Pouzivame infacol, ale nemam pocit, ze by nan reagovala, masirujem cez den brusko a cvicime s nozkami a dopracujeme sa tak k jednemu prdiku, kedysi si poprdkavala tak, ze sme sa z toho smiali.Pouzival z vas niekto Dentinox alego Gripe water alebo nejake ine pripravky ? Ja sa nalievam feniklovym cajom a uz som objednala aj feniklovy cajik pre malu. Nejake napady ?
asi 12 roky tomu
·
#39229
Ahoj, Skusila si aj taku trubicku do zadocku? My sme pouzivali to.Ja mam 18 mesacneho syna a tiez sme sa dost mrvili po piti mliecka ale nebolo to az take ako popisujes. Mozno by si nemala pit az tolko toho caju. Pre malu mozes kludne uvarit vo vode asi tri zrnka feniklu a nemusis jej davat ziaden sladeny feniklovy caj. Snaz sa nejest cersve pecivo a jest rascovu polievku. Pi vela tekutin.(cistu vodu). Drzim palce. Alena
asi 12 roky tomu
·
#39231
uz davas prikrmy? treba ji neco vadi.. nadyma i cerstva zelenina, pecivo. opravdu breci kvuli tomu brisku? nemuze to byt treba rust zubu? v tomhle veku by koliky nemely delat problem...
asi 12 roky tomu
·
#39232
Chytra: prikrmy davame a nic som nezmenila za poslednych 5 dni, ziadna nova zeleninka ani ovocie, ked hovoris o zubkoch nalievaju sa aj tie myslim, lebo zacala viac slintat. Moze plakat kvoli zubkom len vecer, neplakala by aj cez den ? Vzdy vecer ked to zacne, tak sa napina a krici, natrieme pupikom a masirujeme, no trva to podla mna velmi dlho, no potom prdne tak 2krat a zacne sa ukludnovat, skusala som preventivne masticku po kupani, ale ziaden efekt, tak isto kricala. kumalena: rascovu polievku do seba nedostanem, trauma z detstva. Rektalnu rurku bohuzial nemam, takze nemozem ju pouzit. Mala nema problemy so stolicou, tej nalozi dost za cely den. Uvidim, zajtra pride health visitorka, tak sa skusim popytat co s tym. Dakujem
asi 12 roky tomu
·
#39233
Chytra ahojky,uplne odbocim od tematu,jsem 19+3 a chytla jsem od kluka chripku,Mel horecku a chtel chovat.Dnes rano me boli kazdy sval v tele ,hlava jak meloun a Jeste Jen tak kasel a boli to az na plicich.Tak jsem vyslala manzela do lekarny aspon paracetamol a ONI mu ho nedali ze musim k doktorovi.Ale tam me vemou az v Patek maji narvano.Dejte nakou domaci radu.Ktera malinko bude pusobit.Musim fungovat pro deti ale takhle at se snazim nohy neposlouchaji a musim lehnout.Dekuji predem
asi 12 roky tomu
·
#39235
Jumpicek, tak nejprve -dobre zes o sobe taky dala vedet, drzim dale pesticky,ale hlavni je, ze jsi presla "nebezpecne" prvni 3 mesice :-) Mam moc radost za Tebe!! Citis uz pohyby? :-) Jinak s tou chripkou, bohuzel nevim, jestli Ti kdokoli cokoli poradi. Ja byla nemocna taky nejak kolem 20teho mesice, a standartne mi doporucili jen paracetamol (ten koupis i v Tescu,nemusis prece do lekarny) a jinak med+citron.. Nepovolili mi ani pouzit kapky do nosu :-( Ono by ti prece jen nejvic pomohlo zalezt aspon na 3 dny do pelechu, ..ale to se to radi, kdyz mas doma jeste dite.. Takze ja bohuzel neporadim, ale preju, abyses z toho co nejdrive dostala.
asi 12 roky tomu
·
#39238
jasne posli manzela pro paracetamol do Tesca. ja jsem pila v tehotenstvi i Lemsip nebo nejaky jiny horky napoj na bolest v krku, kasel. ted uz vazne nevim, co to bylo za druh, ale obsahoval mensi mnozstvi paracetamolu nez ty ostatni a nebylo na nem napsano, ze by ho tehotne nesmely, na tech ostatnich to je. ale pozor nekombinovat s nicim jinym!
asi 12 roky tomu
·
#39239
kdybys mela vysoke horecky, namoc si teple ponozky do studene vody s octem, oblec je a dej nohy treba jeste do igelitky, at nemas mokrou postel a za chvili opakovat. jako malym nam mama pri ucpanem nosu, svarila v hrnci s vodou cesnek, majoranku a kmin. my k tomu sedli,zakrili hlavu rucnikem a inhalovali. nejaky sirup na kasel bys take urcite mohla. ta majoranka je take dobra pri nachlazeni, pridej si ji treba do caje.
K tomuto dotazu nejsou zatím žádné odpovědi.

Inzerce - Nové inzeráty