piatok, 01. august 2008
  182 Replies
  38.9K Visits
  Subscribe
Ahojte vsichni, ziji od rijna 2007 v Anglii (nejdrive Preston, ted Wigan) a taky jsem od Cervna 2008 tehotna:woohoo:! Citim se tady nekdy docela osamela, protoze jsme s mym britskym partnerem prijeli ponekud nedobrovolne, takze tady nemam zadnou "sit ceskych a slovenskych pratel" :(. Moje nejblizsi kamaradka zije v Oxfordu a druha v Glasgow....docela z ruky, co? Obzvlaste ted bych si strasne prala si jen s nejakyma Cechackama/Slovackama:silly: zajit nekde ven a pokecat o vsem a hlavne mem prvnim tehotenstvi, ktere me samozrejme hodne myslenkove zamestnava:P Budu moc rada, kdyz se nekdo zijici pobliz ozve! Bylo by supr se trochu poznat a treba se nekdy sejit na pokec! Diky moc Gabka
15 years ago
·
#24040
Ahoj, nevim na koho ten dotaz primo byl sice, v CR mas narok na zbytek materske a porodne. A tady nevim jak to ted je, nevim jestli ses registrovala, kdyz jsi tu zacala pracovat u Home office nebo kde se ty registrace delali nebo delaji po 2004, ale pokud si vzpominam, tak ti co se zaregistrovali a meli odpracovany 1 rok bez prestavky, nebo s nejakou minimalni prestavkou, tak by meli mit narok na davky jak kazdy jiny anglican,ale abych pravdu rekla, tak neznam nikoho, kdo to prakticky pobira a kolik, abych to potvrdila. Ja sama jsem tu pracovala uz pred 2004, takze ja jsem se neregistrovala. Ale vzpominam si, ze to nejak bylo takto v tech podminkach. Ja osobne byt tebou bych se sla zeptat na job center, za to nic nedas. Jo a dej vedet,at jsme chytrejsi. Eva
15 years ago
·
#24127
Zravim vsechny, ja ziji take v Manchesteru a jsem teprve na zacatku sveho tehotenstvi,tak snad se vse dobre vyvine. Jsem teprve v 6 tydnu. Vse je pro me nove a plne ocekavani... Preji Vam krasny den. Katerina
15 years ago
·
#24132
Ahoj Katko, tak te tady vitam:-) Urcite to budes mit na pohodu;) A Kde v Manchesteru bydlis? Ja v Hulme. Kdyz budes chtit, muzes s nama, ostatnima maminkama z Manchesteru nekdy na kafe. Schazime se vetsinou tak asi jednou tydne. zatim se mej krasne,papa. PS: zdravim i ostatni maminky:) Marketa
14 years ago
·
#24267
Ahoj vsechny maminky. Ja jsem ted ve 33.tydnu a ziji ve Warringtonu. Strasne rada bych se seznamila s nejakou maminkou, at z War. ci M'cru. Jsem uz doma na materske, pritel dela nocni,tak pres den spinka a ja jsem tu znudena a sama. Ani si uz napamatuji jake to je jit s nejakou kamaradkou na kavu.. Kdyby nahodou mel nekdo zajem, dejte vedet. Preji krasny den, Ann
14 years ago
·
#24268
Ahoj Ann, moc rada se potkam...ja momentalne ziji ve Wigan, coz neni od Warrington tak daleko a mam 4 mesicni dceru, takze jsem taky na materske! Muj manzel taky castecne pracuje nocni. Tak jak se domluvime? :-)
14 years ago
·
#24272
Cau, zdravim Ann a hlavne tedy Gabku, tady Kristina, co se s nami se vsema stalo, uplne to utichlo, my tedy chodime kazdy den do Arndalu do Manchu, ale ze stare sestavy co jsme byly ve Wigan jsem tam jen ja, Lucka a Market, jinak same nove ruzne nasbirane :) Tak ty uz mas Gaby 4 mesicni holcicku??,jak se jmenuje?, jaky byl porod? Jak se dari? se porad bavime s Luckou ze se ti nejak musime ozvat a vis neco o Anez?? Tak jestli chces tak ted v patek je kafi v Arndalu, ve Sturbucksu, naproti Nextu v 10.30 ale byvame tam do 13.00 takze muzes prijet i pozdeji... Jinak pro Ann to plati take, kazdy tyden ve ctvr nebo patek, pokazde 10.30 jsme tam... Tak zatim
14 years ago
·
#24273
Ahoj Kristinko, jo, tim koncem tehotenstvi a porodem se to cele tak nejak zkomplikovalo, ze jsem na nejakou dobu prestala na Pohyby chodit...vsak to sama znas, jake to je mit doma cerstve miminko...casu a energie je malo... :-) Moje dceruska se jmenuje Maya Eva, narodila se 21/02/2009 v 18:10 vecer (sobota). Je nadherna a na svet prisla pekne podle planu doma. Do spitalu jsem nemusela, protoze porod byl bajecny, kratky a probehl hladce :-))) Dekuji za pozvani na kafco, ale tento patek to nevyjde. Uz mam plany, ale kdyby mi to vychazelo nekdy priste, urcite se ozvu. Jinak s Anezkou jsem v castem kontaktu...ta uz ma termin porodu kazdym dnem! Tak uvidime, kdy to na ni prijde! :-) Zatim papa, ja valim do postylky. Gabule
14 years ago
·
#24274
Ahoj holky. No to jsem rada,ze sem jeste chodite a hlavne, ze se porad schazite na to kavco. Ten sturbucks znam, pracovala jsem v Hard Rock, takze by to bylo super se tam dostavit. Je to pro mne trosku zahul vstat pred polednem,pac muj syn je "nocni miminko" a i kdyz je zatim jeste v brisku, zlobi me nekdy i do 4 do rana a teprve potom usinam. Ale ja to zvladnu. Asi ne tenhle patek,ale muzeme se domluvit na pristi? Bylo by to bajecne. Jeste jednou dekuji za odpovedi a preji krasny den.. Ann :)
14 years ago
·
#24277
JJEeeeee ahoj holky taky jsem rada ze to tu porad funguje.. tak i ja vas zdravim i nove a teda taky se pochlubim. Uz to mame za sebou. 8.5.09 se nam v 1:19 rano narodila dcera Laura. mela 3840g a 51cm. je krasna hodna a je to spac od malicka takze nocni buzeni i pres kojeni neznam.jen jednou za noc. coz je parada. pres den uz mi dava zabrat ale... no za tyden ma dva mesice. porod byl supr celou dobu ale jelikoz se rozhodla ze nechce ven tak me brali cisarem ale nevadi mi to.. prezila jsem to :-)) takze ted uz je paradne. ted ma nas bobek 61cm a 5kg je to dlouhanek.. sice nevim po kom ale je :-)))) vidim ze vase schuzky stale jedou takze ja vas tam vsechny moc zdravim z krasnych ted uz snad letnich cech. a mame v planu navstivit anglii tak treba se potkame ;-)) a malou vam ukazu zive. jinak bych pridala foto ale nevim jak :-) takze leda pokud chcete mam stranky na facebooku.. pod mailem Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. takze jeste jednou zdravim a preju vsem detem zdravicko.. i tem jeste nenarozenym. a dejte pak vedet co nase Anezka.. jsem zvedava co budou mit a tak.. zatim se mejte a papapa :woohoo:
14 years ago
·
#25116
Ahojte, som z Warringtonu a deti este s manzelom nemame, ale planujeme sa do toho pustit a chcela by som si najst kamaratky, ktore uz maju nejake skusenosti s detmi tu v Anglicku, hlavne ako je to s lekarmi a porodom, nechystame sa tak skoro domov a v poslednej dobe tu stracam len kamaratov... vsetko sa vracia domov alebo odchadza do inej krajiny. Mam trosku strach z toho ake mam skusenosti s lekarmi tu, mozno je to v skutocnosti ine, ked ide o tehotenstvo. Chcela by som vybehnut s vami na kavu, ked budem mat volno, ak nebudem navyse, kedze sa uz dobre poznate... Jana
14 years ago
·
#25117
Cau, , jestli chces tak se schazime kazdy patek v Manchesteru na kavicku, vsechny uz mame deti a vsechny jsme rodily v UK, tak si myslim muzes poslechnout ruzne nazory, ja osobne jsem byla spokojena se vsim...akorat to mas trosku z ruky z Warringtonu, zalezi na tobe...tady je ma emailova Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Kristina
14 years ago
·
#25118
Ahoj Jani, vítám Tě na Pohybech! Já s holkama do Manchesteru nechodím, protože to mám dost z ruky a teď kupujeme domeček, takže ani času není na zbyt. Mám 8 měsíční dceru Mayu a jsem zatím stále na mateřské. V lednu se vracím zpět do práce. Co se setkání týče, moc ráda se potkám :cheer: ! Já mám kamarádku, která shodou okolností žije také ve Warringtonu jako ty (já zatím Wigan, ale stěhovat bychom se měli do Lowton, což je hodně blízko Warrington, ale záleží na tom, kde tam bydlíš). Docela často za ní jezdím, tak si můžeme vyměnit kontakty a až se tam zase budu chystat, můžu se ozvat. Co ty na to? Co se těhotenství týče, bylo to v poho...když jsem se přenesla přes fakt, že je to tady dost jiné oproti ČR (méně lékařských návštěv, méně ultrazvuků). Mé těhotenství ale bylo naprosto bezproblémové, tudíž si nemohu stěžovat. Co se porodu týče, mohu jen chválit, poněvadž jsem rodila doma, podle plánu, a bylo to naprosto úžasné!!!! V ČR je to s domácími porody hodně jinak než tady a rozhodně se tam zatím moc nepropagují, takže v tomto slyslu je podle mě NHS hodně popředu. :woohoo: Tak se ozvi, jestli budeš mít zájem. Moc zdravím, Gabka
There are no replies made for this post yet.
Be one of the first to reply to this post!

Inzerce - Nové inzeráty