Nové

Islám

  pátek 29. červenec 2011
  501 Replies
  39.8K Visits
  Subscribe
Všem kteří si myslí že to islám s náma myslí dobře, doporučuji si prohlédnout přiložený dokument. Fotky s demonstrace "fousatých" v Londýně.
asi 12 roky tomu
·
#38563
jeste jsem nasla ten odkaz na clanek,ktery jsem tu vyse zminila o islamizaci Kanady,uz to bylo hodne hluboko v tematu. jde hlavně o to,co nam autor članku a ostatni v článku zmiňovaní chtějí sdělit o islamizaci jako takové, multikulturalismu, islamafobii. nad temito vecmi je dobre se zamyslet a je to nahled na problematiku nezaujaty, nejednostranny. nelze autory clanku obvinit z zadneho rasismu ci zaujatosti,je to nazor radovych muslimu,snaha o hledani priciny problemu,snaha videt veci,takove jake jsou. tem,co necetli,doporucuji. http://www.blisty.cz/art/60181.html
asi 12 roky tomu
·
#38564
shaarky444.....ja nikomu sproste nenadavam. Ses fakt borec, uroven inteligenta.
asi 12 roky tomu
·
#38565
brightonlondon: hura normalni clovek, co zvazi jak negativa i positiva a usudek si udela sam. Ne na zaklade jen zprav z novinky.cz a jinych ***** webovek.
asi 12 roky tomu
·
#38566
hampli: Naivni nejsem, neni mi uz 17. Ale me to tu fakt pripada jak podpara rasismu vuci muslimum, a to mi vadi. Ja bych vam mohla vypravet jake je to napr. v Pakistanu a Arabii kde jsem byla. Jake je to zit s muslimem, jaky rozdil je pak po evropstenem muslimovi a tom radikalnim. Mne se treba nelibi jak ve Francii zeny chodi v burkach a nedavno byl dan zakaz vuci temto burkam. Ja s tim absolutne souhlasim. Mam manzela muslima (ted se na me zase vrhnete) a ten je taky pro onen zakaz. Ano mam muslima, nenuti me nosit burku ani nic podobneho. Kdyz jsme byli v PAK, nenutil me ani chodit zahalena, rekl mi at si nosim co chci, ale sama uvidim jak se budu citit. Ano Islamizace Evropy: vidim to tak, ze muslimove migruji do vsech koutu sveta, neb u sebe doma maji mnohem tezsi zivot, a tim se samozrejme rozsiruje i Islam a pro Evropany i jeho poznatky o nem. O onom krestanstvi: mela jsem kamosku, krestanku, fanaticka jak neco, obehnaval se jak je silne verici, ze sex az po svatbe, a pritom chodila chlastat apod. Takze ono neni vse jak se zda. Tim narazim na to, ze ne kazdy msulim bije manzelky, je terorista, radikal apod. Prala bych si aby to lide vzali v uvahu. Tot vse. :unsure:
asi 12 roky tomu
·
#38567
takze jeste jednou jen pro duniah.b: http://www.blisty.cz/art/60181.html precti si to.toto jsou nazory radovych muslimu, v tom clanku najdes jak sva pozitiva,tak negativa videna jejich ocima. ale mam takovy pocit,ze tebe neuspokoji absolutne nic,protoze cokoli kdokoli rekne "proti",tak je spatny,nenormalni a rasista a uplne jedno,na cem to "proti" je zalozené. tomu se rika opravdovy kriticky a realny pristup k veci.zrejme by take bylo uplne jedno,kdo by to napsal a na jakych strankach ci v jakych novinach by takovy clanek vysel,protoze by si nekdo dovolil neco takoveho vubec napsat a vydat...protoze by si dovolil verejne neco zpochybnit,ukazat na negativa,ktera dle tebe neexistuji,protoze by si dovolil s necim nesouhlasit a vyjadrit svuj nazor... ja jsem plne zvazila negativa a pozitiva a usudek jsem si udelala z techto negativ a pozitiv sama.takze jsem rada,ze dle tve skatulky patrim mezi ty normalni...jak si s tim ale poradis,kdyz mam jiny nazor nez jiny normalni clovek brightonlondon? nebo kdyz mam jiny nazor,tak jsem nenormalni? protoze jsem udelala jiny zaver ze sveho zvazovani a usuzovani? ...fakt nezaujaty pohled na vec duniah...
asi 12 roky tomu
·
#38568
no to neni spatny napad, ja jsem s kamoskou zase vymyslela, ze udelame pro zeny takovou biblicku, kde bude ctvrta kapitola teto knihy venovana opacnym myslenkam jako kniha muslimu, a to ze napr. muz je podrizen zene,a zena muze mit 4 muze, jednoho aby vyplaty budou nosit a odevzdavat vsichni 4, a vykonavat uklidove prace v domacnosti, ve vareni se budeme vsichni stridat, tedy se na zenu dostane poradi[nemam ceskou klavesnici,omluvte chybejici hacky carky] jednou tydne zhruba,..a na tu prijemnou vec na tri pismenka co delate v noci, no, tak to si udela kalendar a behem tydne si proste bude uzivat jak libo, a do vlady dame taky zeny, a sem tam nejaky ten muz bude delat sekretare, no a na hrube prace jako stavebnictvi tam vam muzum taky udelame mista, to jsou skutecne joby, ktere zena diky vetsi kapacite mozku a mensi svalove vybavenosti nezvladne..ano i ja jsem pro muslimstvi po svete ale v te opacne poloze, ze zena muze mit 4 muze.... :evil: :evil:
asi 12 roky tomu
·
#38571
Duniah: lide by to do uvahy brali a myslim,ze taky berou,ale problem nastava v momente,kdy se puvodni obyvatelstvo musi pomalu a nenapadne podrizovat prave zivotnimu stylu muslimu.je sice hezke,ze te manzel nenuti nosit burku,zrejme sis vybrala dobre,ale nenastane doba,kdy vsechny zeny budou muset tu burku nosit? budou jednou muslimove respektovat nas? to je prave otazka,jejiz odpoved,me desi. proc si nemuzu do londynskeho mestskeho busu uz ted vzit sebou psa? pro muslima spinave zvire,pro me pritel cloveka.ja musim respektovat jeho viru a v jakem momentu tedy on respektuje me? tohle me velmi trapi.ano,vsechny veci nejsou takove jakymi se zdaji byt... toto plati bezesporu,ale nezapominejme,ze to plati obousmerne. mluvis tu o nenavisti,kterou tu z nekterych prispevku citis,ale ja treba cetla prepisy kazani z mesit a slysela nahravky z mesit,kde kazani cpelo nenavisti proti "nevericim"... jak si jako obycejny clovek mam vysvetlit neco takoveho? nerada neco takoveho prirovnavam,ale jistou primeru ve smyslu neustaleho davani do popredi rozdilu tzv.umirnenych a radikalnich muslimu to vyvolava.pred nastupem nacismu v predvalecnem Nemecku,take naprosta vetsina Nemcu byli naprosto normalni lide,zadni nacisti,zadni fasisti,zadni radikalove a jak vse nakonec dopadlo. postavi se ti umirneni muslimove jednou za nas? postavi se jednou proti tem radikalnim? verim,ze s nimi nebudou chtit mit nic spolecneho,verim,ze s nimi nesouhlasi,verim,ze jim nevadime,verim,ze jim nevadi nas zivotni styl,ale budou mlcet?maji rodiny,maji strach,nepostavi se na odpor tem radikalnim muslimum... a neexistuje dvojí Korán... zastavam ten nazor,chteji-li muslimove zit v Evrope,tak by take Evropu a jeji obyvatele a jejich kulturu meli respektovat a ne se snazit udelat z Evropy islamsky svet a pozadovat,aby se Evropa premenila k jejich obrazu.jak jsem rekla,islam mi nevadi pokud nevadime my jemu.
asi 12 roky tomu
·
#38572
Zajimave, ale opet zdroj: cesky web. Vis ale nad cim premyslim? Kolik casu denne stravis hledanim onech clanku? Kdyby se mi chtelo, jako ze nechce dala bych ti odkaz na anglicky web a mohla by sis pocist. Ty furt meles, jak jsem zaslepena a ty si byvala taky. Nejsem, jak jsem jiz psala, jsou tu radikalove a tech se zastavat nebudu, a pak ti normalni a tech se zastanu. Ja nechci menit viry nikoho ani nikomu brat jeho nazor, jen je smutne, ze ty si neoveris fakta dukladne. A ani nam mou otazku, zda jsi proti vsem muslimum ci jen radikalum jsi neodpvedela. Ani neodpovedela na to, proc vubec zijes v UK kdyz ti tak vadi. Zijes vubec v UK? Neb jak znamo, na netu si clovek muze napsat co chce a realita je pak jina. Tak jak se lide v tomto foru bouri proti M & I , bourili radsi proti nasim politikum, by bylo lepsi.
asi 12 roky tomu
·
#38574
to duniah.b - ja byt tebou, tak nez neco napisu, tak o tom nejdriv trochu popremyslim! Odkazujes se na stredovek a kruciaty - slysela jsi nekdy, ze Krize byly svolavany na osvobozeni Boziho hrobu? Nepochybuji zes slysela, z cehoz vyplyva, ze to byli muslimove, kdo dobyli Jeruzalem a kruciaty tedy byly vpodstate obranne vypravy. Ona taky cela Vychodorimska rise byla prevazne krestanska, nez se ten mirumilovny islam rozlil po stredomori a ver mi, ze muslimove nejednali v rukavickach, jak bys rada verila. Pravda, zide a krestane byli nekde vice, nekde mene chraneni [i kdyz znevyhodneni napr. placenim nabozenskych dani], nicmenene ostatni nabozenstvi prakticky bezvyhradne musela konvertovat. A co se tyce toho nasilneho pokrestansteni Afriky, tak zrovna misie po svete [Afrika, Amerika - krome rane Spanelske conquisty, Asie] probihaly prakticky nenasilnou formou... Krestane rozhodne nebyli nevinnost sama, ale spis bych chapal, kdybys jim [nam] spis vycitala pokrestansteni vychodni Evropy, jako napr. Pruska ap, ale to by ti asi nezapadalo do tvych rasovych teorii... O histori islamu nevis vubec nic, zkus popremyslet aspon o jeho budoucnosti. Zkus se zamyslet, proc se v proevropsky [= vzdelane] orientovane muslimske komunite objevuje stale vetsi mnozstvi lidi, kteri varuji pred islamem a tvrde kritizuji multikulturialismus. Je to predevsim tim, ze se islam radikalizuje. A ze jsou hodni a zli? Asi takhle: na jedne strane jsou ti radikalni a na druhe ti neradikalni [= umirneni], kteri ale nesmi, opakuji NESMI zadnym zpusobem islam kritizovat - to je jeden z hlavnich piliru islamu... Co z toho vyplyva? Ze az prijde cas, tak se ti hodni na nas vrhnou spolecne s tema zlyma! Ale jasne, kazdy vidi co chce videt a vzdy je lepsi byt tim tolerantnim, tim liberalnim nez si pripustit, ze je neco spatne - to je pak mnohem slozitejsi, pac zkus neco proti islamu rict nahlas. Za to je prece kriminal! Za vrazdu mas jeste nejakou sanci, ale za rasismus se s tebou nikdo bavit nebude!!! Ja musim souhlasit s Hampli, ze opravdu videt v novinach, ci v televizi neco negativniho o muslimech, popr. o jinych nabozenstvich nebo rasach je naprosto neco tak vyjimecneho, pr v nasi kulture je "svoboda slova", ze si to proste nikdo nedovoli!!! Nikdy, opakuji NIKDY jsem neco takoveho nevidel nebo necetl, pac je to vpodstate politicka sebevrazda! A jestlli ty neco takoveho vidas a jeste k tomu pravidelne, tak mas zrejme vybornou fantazii. Kdyz to shrnu, mne vpodstate prese vsechno islam zas az tak nevadi, ale pokud je praktikovan v muslimistanu a ne u mych sousedu!!! A pokud nas chces vyhanet z Anglie jen proto, ze nemame radi muslimy, nebo ze se jich bojime, tak se zamysli hlavne sama nad sebou, protoze tohle je vic nase zeme nez jejich, nehlede na to, ze v CR a v SR se jejich komunity take dynamicky zvetsuji...
asi 12 roky tomu
·
#38575
takze zdroj "cesky web" je spinavy zdroj??? Milos Kalab uvadel zdroje z Kanady a svuj clanek na tomto webu uverejnil.uvadel tam nazory muslimu... takze jsem mela pravdu,ze je uplne jedno co kdo rekne a na cem je to zalozene,bude to vzdy tebou odmitnuto. jestli ja si nedavam dohromady vsechny fakty,ze si je neoverim,tak mi rekni,ty si je overujes?vzdyt dopredu apriori cokoli recene proti islamu odmitas.absolutne cokoli a i to,co uvadi sami muslimove. a jinak,odkazu na agnlicke stranky bych ti take mohla dat nekolik,jestli si myslis,ze na dane tema diskutuji pouze Cesi,tak jsi na velkem omylu,kdyz ti je ten cesky puvod natolik neprijemny. v cem tkvi podstata otazky,kde ziju?je uplne jedno,kdo kde zije,nejde tady o otazku muslimu v UK.jestli jsi to nepostrehla,jedna se tu o otazku islamizace Evropy. take tu nikdo nezminil,ze by UK nenavidel nebo nemel rad,nevim,kde jsi k tomu prisla? nic takoveho jsem tu nezminila,mela by sis precist celou diskuzi a kdyz ti tolik vadi moje "meleni" tak se prosim zamer na me prispevky a potom nekoho sud.to sis dotvorili ve sve fantazii sama. a pokud vim,mila duniah,ja se tu pouze snasim naprosto normalne diskutovat a hovorit o urcite problematice,naplnuji tim jednu z vysad demokracie a tedy svobody slova,svobody dikutovat o problemech.a zase by si mela opet precist me prispevky nez me budes obvinovat z nejakeho rasismu ci neceho podobneho.vlozenim sveho posledniho odkazu jsem poukazala na to,ze pohled neni jen jednostranny,nicmene ani to nemuze byt tebou oceneho jako snaha videt zalezitost nezaujate.ty jsi zaujata uz dopredu a ano,jsi zaslepena. jsem-li proti vsem muslimum ci jen tem radikalnim? dalsi nesmyslna otazka. mela by jsi nejprve polozit otazku,zda jsem proti muslimum. na tu jsem ti odpovedela jiz nekolikrat. nevadi mi muslimove a nevadi mi islam,paklize islamu a muslimum nevadi evropsky styl zivota,evropska kultura. a na rozdil mezi umirnenymi muslimy a temi radikalnimi jsem ti take jiz odpovedela,co si o tom myslim.neni dvoji Korán. a verim,ze vetsina muslimu,tech tzv.umirnenych,by nemelo s evropskym zpusobem zivota a kulturou vicemene zadny problem,nanestesti zde existuji oni radikalove... nebudu se opakovat. duniah,najdi si jiny cil,komu se chces vysmivat,na rozdil od tebe ja se tu nikomu nevysmivam ani nikoho neurazim.na svuj nazor a na sve obavy z islamizace Evropy mam pravo,takze nevidim duvod,proc bych tento strach nemohla vyjadrit.diky.
asi 12 roky tomu
·
#38576
:woohoo: Nikoho z UK nevyhanim, ale stojim si za svym, ze kdyz NEKDO tak nenavidi muslimy a jejich praktikovani Islamu v Evrope, jak muze ten NEKDO pak zit v UK, kdyz tech MUSLIMU je tu fakt fura. O Islamu vim sve, v muslimskych zemich jsem byla, narozdil zrejme od vas, co veri jen mediim. Psala jsem, ze nesouhlasim se spoustou veci (jako noseni burek v Evrope apod.,) ale to uz nikdo nevidi. Kazdy tu je prekrouti co reknu. Holt CR je rasisticka jako prase, jsme narod netolerantni, neznaly druhych kultur a vsechny soudime dle nasledujiciho: JEDNA BABA POVIDALA. Uzijte si tuto diskuzi, ono tady se totiz diskutovat normalne neda, neb kazy prispevek a odkaz na clanek je pouhe nabadani k nenavisti vuci muslimum.
asi 12 roky tomu
·
#38597
redalert a mefisto: muzete mi rict,proc se sproste stekate v tomto tematu?? duniah: nenavist? a co nenavist muslimu vuci zidum? vuci krestanum?vuci nevericim? take prekrucujes to,co tu lide pisi... nereagujes na otazky,mas prostor nas presvedcit,ze nemame pravdu,ukazat nam,ze nemame proc se bat,muzes nam rict,ze se nemusime bat radikalniho islamu.vyjadrujeme zde svuj strach z islamizace Evropy,ktera nabira vyrazne jiny smer nez bylo politiky zamysleno. kolik z nas ti tu reklo,ze nam muslimove a islam v Evrope nevadi potud,pokud my nevadime islamu.ale na to vubec nereagujes,porad nas jen obvinujes z rasismus misto aby ses treba zkusila podivat se na to,proc mame takove obavy... ano,takovato diskuze nema smysl.protoze k zadne diskuzi nedochazi.pokud evropane nebudou se vsim co pro ne znamena prichod islamu do Evropy souhlasit a vyjadri se,ze se jim neco nelibi - zavadeni sharia law, halal food a to jak jsou zvirata brutalne zabijena,ghetta, zakaz psu ve verejnych dopravnich prostredcich,zakaz psu na verejnosti, verejne protievropske demonstrace atd.,tak jsou spatni a rasisti? v jakem svete to pak zijeme duniah. musime souhlasit absolutne se vsim jako tupe stado? nemame uz pravo vyjadrit ani ty obavy? vyjadrit strach? kdyz nekdo napise,ze dochazi k nasilnostem ze strany muslimu na krestanech v Egypte,tak je rasista? nebo jenom popisuje fakt toho,co se tam deje? byla bych stastna jako blecha,kdyby multikulturni spolecnost fungovala,kdyby to jen trochu slo. mam v podstate velmi rada barevnost kultur a lidi v Londyne,ale to neznamena,ze budu zavirat oci pred tim,ze to neni jen dobre,ale ze jsou tu i negativa.myslim,ze evropane jsou a byli otevreni k prijimani novych kultur,ale jsou takto otevreni k nam i muslimove? to mi rekni?zatim jsi neodpovedela byt jen na jediny muj dotaz. mame tu zit spolecne nebo alespon poklidne vedle sebe a vzajemne se respektovat,ale proc mam tedy pocit,ze my respektovani nejsme a at delame co delame,tak je to porad malo... ja mam strach duniah,mam velky strach z budoucnosti. jsem proto rasistka,ze vidim,ze neni vse jen skvele a ruzove? ze takovy proces sebou nese i zavazne problemy? ty ty problemy nevidis? a jak jsou reseny? mam pratele cernochy a mam je moc rada a moc si jich vazim,jako dite jsem mela kamarady z romskeho etnika a nikdo mi doma nezakazoval se s nimi kamaradit, mela jsem kolegyni nadrizenou muslimku a byla s ni legrace a bylo prijemne s ni pracovat.mela jsem anglickeho kolegu,ktery se ozenil s zenou z Pakistanu. proc by mi to melo vadit? nevadi mi to,spoustu veci me obohacuje a jsem za to rada.ale i presto vidim i odvracenou stranu mince.vsechno je v poradku pokud lide respektuji kazdy toho druheho. to,co zde vyjadruji ja,neni disrespekt vuci muslimum,ale je to obava z toho,ze my nejsme muslimy respektovani. vznika nepomer. paklize nebude nikdo resit to,ze v evropske spolecnosti vzrusta napeti z toho,ze muslimska komunita se radikalizuje a jeji naroky vuci narodnim vladam evropskych statu stoupaji,co si myslis,ze se jednou stane? vzniknou z toho jenom nepokoje. a to uz bude hodne hodne spatne.meli by jsem vscihni spolecne delat neco proti tomu,aby k necemu takovemu vubec doslo.ale vsichni,ne jen jedna strana. kdyz ma s tebou nekdo snahu diskutovat,tak nediskutujes,jenom stale argumentujes medii a clanky,ktere se ti nelibi.presvec me,ze se nemusim bat, presvec me,ze umirneni muslimove se dokazi postavit tem radikalnim,kdyz to bude potreba,ukaz mi na zaklade svych zkusenosti a znalosti,ze multikulturni spolecnost funguje,ze je prinosem a ze se nemame ceho obavat a ja ti budu vdecna... dekuji.
K tomuto dotazu nejsou zatím žádné odpovědi.

Inzerce - Nové inzeráty