čtvrtek 19. listopad 2009
  1.9K Replies
  116.2K Visits
  Subscribe
Ahojte, zakladam tuto novu temu, pre vsetky snazilky a buduce maminky,pretoze prave taketo nieco mi na tomto fore chyba. Stranka, kde by som si pokecala - vymenila nazory a skusenosti s babami, ktore sa snazia otehotniet v anglicku. Takze pokial mas zaujem tak sa pridaj, bude nam spolu veselsie.
asi 10 roky tomu
·
#46712
Ahoj holky ja jsem z. Romfordu a hledam nejakou kamaradku s detickama nebo i bez :) ja jsem tehotna ve 24 tydnu a chtela bych najit nejakou fajn kamosku se kterou bych mohla chodit na prochazky na kavicky nakupovani tak jestly se najdes cekam :)))))
asi 10 roky tomu
·
#47122
Ahojte maminky, som z liverpooolu a mám dvojročnú dcérku a hľadám maminku na pokec a n a chodenie do parku aby nám bolo veselšie :cheer:
asi 6 roky tomu
·
#50594
Dobry den, vie mi niekto poradit ohladne materskej dovolenky v uk? Ci mi patri ak mam odpracovane dva roky v uk, kolko a ci mi patri aj ked porodim na slovensku. Pripadne rozmyslam o docasnom navrate na slovensko a ci mi patri na slovensku materska. Dakujem za kazdu odpoved pomoze mi to velmi
asi 6 roky tomu
·
#50723
Ahoj, našla jsem tuto stránku čistě náhodou. Brouzdala sem po internetu protože sem bezradná. Jsem stále au pair v Anglii, ale mám tu přítele (Brit) jelikož mám super rodinu tak s přítelem i skoro dá se říci bydlíme. Teď jsem zjistila že jsem těhotná. Nebylo to plánované ale rádi bychom si miminko nechali. Jen bych byla rada kdyby mi někdo poradil a co teď? Mám jen cestovní pojištění z ČR v ČR sem na pojišťovně odhlášena. Vůbec nevím co mám dělat, kam jít.. budu rada za jakýkoliv názor. Dekuju K
asi 6 roky tomu
·
#50728
Ahoj, našla jsem tuto stránku čistě náhodou. Brouzdala sem po internetu protože sem bezradná. Jsem stále au pair v Anglii, ale mám tu přítele (Brit) jelikož mám super rodinu tak s přítelem i skoro dá se říci bydlíme. Teď jsem zjistila že jsem těhotná. Nebylo to plánované ale rádi bychom si miminko nechali. Jen bych byla rada kdyby mi někdo poradil a co teď? Mám jen cestovní pojištění z ČR v ČR sem na pojišťovně odhlášena. Vůbec nevím co mám dělat, kam jít.. budu rada za jakýkoliv názor. Dekuju K


Nemyslim si osobne, ze rodina bude z teto zpravy nadsena, jelikoz te najali se starat o jejich deti.
Jakozto au-pair nejsi bohuzel zamestnana. Tedy nemas narok na materskou si myslim (jsou tam nejake qualifying weeks, minimalne 26 qualifying weeks odpracovano v pracovnim pomeru - hadam pokud jsi tehotenstvi zjistila ted, budes mit asi kvetnovy termin porodu.. tedy se bude brat v potaz zamestnani mezi unorem 2017 a dubnem 2018 - zjisti si to presne na vladnich strankach. 13 z tech 26 qualifying weeks mam dojem by jsi mela mit minimalne £390 tydne (pred danenim atd, hruba mzda?)
https://www.gov.uk/maternity-pay-leave


Dalsi vec je, ze jedno ze 4 tehotenstvi nedojde k porodu a proto se to vetsinou neoznamuje az do prvniho u/z - ten je mezi 10-16tydnem tehu.
Zajdi si k GP registrovat sve tehotenstvi jakozto minimum, brat folic acid a myslim vitamin D - to ti GP rekne co je doporucovano nyni, pro zdravi potomka.

Nebudete to mit moc jednoduche bez zazemi. Drzim palce!




Dekuju moc za odpověď ! Zázemí mít určitě budu. S přítelem se budeme stěhovat do baráčku, u rodiny sem už rok a máme úžasný vztah, nejsem tu přes agenturu ani na smlouvu. Myslím ze když jim to řeknu včas a rada jim pomůžu někoho nového najít doufám problem nebude :)! Každopádně moc moc Dekuju za odpověď zjistím více o GP doktorovi a objednám se, zavolám. Právě že nechci to ani nikomu oznamovat nebo se vyptávat lidi které znám dokud si nebudu jistá že je vše v pořádku. Ještě jednou moc Dekuju :)
asi 6 roky tomu
·
#50729
zdravim, predne.. gratuluji k tehotenstvi a nebud zoufala :). Na materskou sice narok mit nebudes,ale budes mit narok na jinou financni vypomoc. Child benefit (obdoba nasich ceskych pridavku na dite) a pak jako rodina.. child tax credit a v pripade nizkeho spolecneho prijmu treba housing benefit. Na bezplatnou zdravotni peci tu narok mas, i tvoje budouci miminko.
Osobne bych zasla do Citizens Advice Bureau a vyuzila jejich bezplatnych sluzeb. Poradi prakticky s cim koliv. urcite vam reknou, co a kde je nutne nahlasit, odhlasit, zaridit... proste vse, co se tyka tveho usazeni v UK. https://www.citizensadvice.org.uk/
asi 6 roky tomu
·
#50805
Nejaká budúca mamička alebo už mamička v Harlow,Essex? Na pokec poprípade možné stretnutia s detickami? Mám 19 mesačného synčeka a momentálne čakáme ďalší prírastok.:)
asi 6 roky tomu
·
#50909
Ahojte :) Som velmi rada, že som našla tuto stranku nakoľko som momentálne v 8týždni, babatko čakám prvý krát, som v cudzej krajine tak som trošku vydesená. Rada by som teda spoznala nejaké buduce mamičky (mám 21rokov)... z okolia Londýnu Surrey. Dakujem
asi 6 roky tomu
·
#50911
Ahojte, chcela by som sa opýtať na vaše rady čo mám/ nemam robiť, na čo mám/ nemám nárok. Mám 21 rokov a posledné 3 letá som pracovala v UK (len po 2-3 mesiace) Toto leto som sem prišla ale robila som iba jeden mesiac a zistila som že som tehotná. Som eštelen na začiatku a býva mi dosť nevolno takže priatel zatial nechce aby som si hľadala nejakú pracu. Budem mať teda narok na nejaku matersku/ pridavky alebo čo aj ked nebudem pracovať tých 9 mesiacov vôbec? Keby som si teda nejaku pracu na tie 3 mesiace našla pomohlo by to k niečomu? Taktiež ma zaujíma či mi odporúčate rodiť tu v UK alebo sa vrátiť tesne pred tým na slovensko?Môžem rodiť na SVK aj ked všetky vyšetrenia budem mať robené tu v UK? Ja viem, možno hlúpe otázky, ale som naozaj neskúsena a nemá mi kto v takýchto veciach poradiť.
asi 6 roky tomu
·
#50921
Ahojte, ako to je s občianstvom malého ešte na ceste? Chcem aby bolo Angličan, čo na to potrebujem, iba residence Card alebo anglické občianstvo teda pas?
asi 6 roky tomu
·
#51090
Su tu nejaké maminu v Banbury, Oxfordshire???:D
asi 6 roky tomu
·
#51091
Su tu nejaké maminy v Banbury, Oxfordshire???:D
K tomuto dotazu nejsou zatím žádné odpovědi.

Inzerce - Nové inzeráty